reklama
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
reklama
reklama
reklama

Pouczenia zamiast mandatów

Dodano: 2018-07-11 06:20:15 | Komentarzy: 48 | Kategoria: Aktualności
Więcej pouczeń, mniej mandatów, a co za tym idzie - mniejsze wpływy do Skarbu Państwa. W ten sposób także część oleśnickich policjantów protestuje i domaga się m.in. podniesienia płac.


Policjanci z powiatu oleśnickiego również biorą udział w ogólnopolskim proteście / zdj. ilustr.

Policyjni związkowcy domagają się podwyżki 650 zł na policjanta, odmrożenie waloryzacji płac, przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin i 30-dniowego okresu ochronnego po zwolnieniu lekarskim. Chcą też uzupełnienia braków kadrowych.

Aby zwrócić na siebie uwagę, policjanci postanowili od wczoraj do odwołania częściej pouczać, zamiast wystawiać mandaty sprawcom wykroczeń. To oznacza, że może być mniej wpływów do Skarbu Państwa.

- Nie mamy informacji, aby policjanci z powiatu oleśnickiego przyłączyli się do akcji protestacyjnej - mówi portalowi MojaOlesnica.pl sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Część policjantów z jednostek podległych komendzie powiatowej przyłączyła się do protestu. - W akcji jak najbardziej uczestniczą policjanci z Oleśnicy i jej okolic. Jest to ogólnopolska akcja - potwierdza nam Piotr Malon, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

* * *

Apel Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów

Koleżanki i Koledzy!

10 lipca 2018 r. rozpoczynamy Akcję Protestacyjną. Inicjatywa referendum protestacyjnego wyszła od Was. Dowodem jest blisko 30 tysięcy głosów oddanych w ankiecie za wszczęciem protestu. Nadchodzące dni będą przede wszystkim testem naszej jedności.

Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Celem protestu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów.

Chcąc wytrącić z dłoni oręż naszym przeciwnikom, podkreślamy i apelujemy do wszystkich biorących udział w naszej akcji, aby przebiegała ona w sposób zgodny z prawem. Dlatego od najbliższego wtorku, podejmując interwencję wobec sprawców wykroczeń, korzystajmy zgodnie z prawem z możliwości wynikających z art. 41 kodeksu wykroczeń i wobec ich sprawców stosujmy, w możliwie jak najszerszym zakresie środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia, pamiętając, iż naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszych Rodaków.

Koleżanki i Koledzy,

nie zgadzamy się na trwające od wielu lat, lekceważenie naszego zaangażowania i poświęcenia służbie innym. Domagamy się prawa do godnego życia i zapewnienia przyszłości dla naszych rodzin i najbliższych. Uważamy, że za naszą służbę, należą się nam godziwe warunki jej pełnienia i wynagrodzenia.

Apelujemy do Was, abyście w swojej codziennej służbie, zgodnie z rotą ślubowania, przede wszystkim skupili się na zatrzymywaniu przestępców i niesieniu pomocy. Twórzmy wszyscy razem Policję, w której będziemy chcieli służyć. Sprawną i skuteczną, opiekuńczą i pomocną wobec słabszych i pokrzywdzonych

Ze związkowym pozdrowieniem
Za Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (48)

jak wam mało to trzeba zmienić pracę na lepiej płatną

Podpis: janek
Dodano: 2018-07-11 10:26:18 | Zgłoś naruszenie

@Xyz- masz alergię do służb mundurowych ?, pewno jesteś chłystkiem, który nawet munduru wojskowego nie nosiłeś.

Podpis: cv
Dodano: 2018-07-11 10:06:30 | Zgłoś naruszenie

Śmiać się chce jak się słyszy że narażają życie że praca niebezpieczna acha to jak podwyżka będzie to co już nie będzie niebezpieczna czy co bo nie rozumiem górnik .pielęgniarka. kierowca zawodowy.rolnik itd mają pracę niebezpieczną panowi nie pitolcie sami poszliście służyc nikt was na siłę nie zaciągał więc do roboty a nie z pracy robić biznes tak jak księża.

Podpis: Xyz
Dodano: 2018-07-11 08:00:40 | Zgłoś naruszenie

Prezesie niech moc bedzie z PiSem. Cala polska w cieniu PiSu

Podpis: Kapral
Dodano: 2018-07-11 07:20:03 | Zgłoś naruszenie

Wszyscy najlepiej protestujmy żądając wyrównania płac w UE

Podpis: litości
Dodano: 2018-07-11 07:10:34 | Zgłoś naruszenie

oby strajków jak najdłużej . Świetna wiadomość

Podpis: bul
Dodano: 2018-07-11 07:07:20 | Zgłoś naruszenie

PIS ==PRL BIS FASZYSCI z PISniszczą sądy mają policje wojsko mają komuchó w swoich szeregach i judaszy mocherowe

Podpis: obywatel 2 sortu
Dodano: 2018-07-11 07:04:25 | Zgłoś naruszenie

Ale ich PiS wyruchał jak całą Polskę! I dobrze, lud ich szybciej na traczkach wywiezie, doigrają się!

Podpis: Anty PiS
Dodano: 2018-07-11 06:48:01 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter