reklama
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
reklama
reklama
reklama

Oddaj krew pod Intermarche!

Dodano: 2018-07-10 08:28:08 | Komentarzy: 5 | Kategoria: Aktualności
Z okazji jedenastej edycji kampanii "Zbieramy krew dla Polski" 21 lipca. mieszkańcy Oleśnicy będą mogli zostać dawcami krwi dla pacjentów okręgowych szpitali.Według statystyk średnio 1 z 10 osób przebywających w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi - to lek nie do zastąpienia. Z tego względu Grupa Muszkieterów, zrzeszająca sieci Intermarché i Bricomarché, wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem już po raz jedenasty organizują kampanię "Zbieramy krew dla Polski". Kolejna odsłona największej kampanii na rzecz honorowego krwiodawstwa obejmie ponad 100 polskich miast. Zbiórkom krwi towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in. pokazy pierwszej pomocy, inscenizacje strażackie, a także konkursy rysunkowe dla dzieci.

Krew w Oleśnicy będzie można oddać w specjalnym mobilnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawierającym specjalistyczny sprzęt, który spełnia takie same standardy jak w szpitalach czy przychodniach. O krwiodawców zadba doświadczony personel medyczny. Akcja odbędzie się 21 lipca w godz. 8:30-13:30 na parkingu pod sklepem Intermarché przy ul. Sucharskiego w Oleśnicy.

- Mimo ogromnego postępu technologii i medycyny nikt nie wynalazł syntetycznego odpowiednika krwi. Bez niej przeprowadzenie wielu operacji i zabiegów nie byłoby możliwe. Warto zatem oddawać krew, ponieważ jej jedna jednostka może uratować życie aż trzech osób - wyjaśnia Renata Kawka, sekretarz Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Krew może oddać każdy, kto ma co najmniej 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży minimum 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Dzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze spożywania alkoholu i palenia papierosów, a na kilka dni przed – powstrzymać się również od przyjmowania niektórych leków, m.in. aspiryny. W dniu oddania krwi rekomendowane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania oraz wypicie dużej ilości wody. Dodatkowo w dniu zabiegu zalecane jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Konieczne jest także posiadanie przy sobie dowodu osobistego. Każdy krwiodawca będzie mógł uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych.

- Już po raz jedenasty mamy przyjemność realizować kampanię "Zbieramy krew dla Polski". Zbiórki mają na celu nie tylko pozyskanie jak najwięcej tego bezcennego daru życia, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Dawcy krwi niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, przez co dają przykład prawdziwie szlachetnej postawy - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

- Liczymy, że tegoroczna edycja odniesie taki sam sukcesem jak poprzednie. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy! - dodaje.

W ramach współpracy Grupy Muszkieterów i PCK w 2018 roku, na parkingach marketów Intermarché i Bricomarché, przeprowadzonych zostanie 119 zbiórek krwi w ponad 100 miastach w 15 polskich województwach. Krwiobusy będą odwiedzać polskie miasta od początku maja do końca września br.

Od 2008 r. Grupa Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż w ramach kampanii zebrali łącznie blisko 15 000 litrów krwi od niemal 33 000 dawców.

źródło: Grupa Muszkieterów

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Boguś - przyjdż oddaj krew -flaszka się znajdzie .

Podpis: ja
Dodano: 2018-07-11 02:32:15 | Zgłoś naruszenie

Kurcze, żeby chociaż na flaszkę dali to bym oddał. Uwielbiam gorzką żołądkową. Cieszyłbym się podwójnie, raz że pomogłem, a dwa że mogę wypić za zdrowie tych co potrzebują krwi.

Podpis: BoguśBMW
Dodano: 2018-07-10 21:17:33 | Zgłoś naruszenie

Zbiórka odbędzie się 21-07 w sobotę a nie 18 w środę, link do strony RCKIK http://www.rckik.wroclaw.pl/ekipy-wyjazdowe-1-883.html

Podpis: SZ
Dodano: 2018-07-10 08:42:16 | Zgłoś naruszenie

akcja jest 21 lipca

Podpis: aa
Dodano: 2018-07-10 08:39:08 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter