reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 21 września. Imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita.
reklama
reklama
reklama

I LO pod patronatem PWr

Dodano: 2018-07-09 09:49:09 | Komentarzy: 10 | Kategoria: Aktualności
I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy znalazło się w gronie siedmiu szkół, które podpisały umowę o patronacie Politechniki Wrocławskiej.


Politechnika objęła patronat nad siedmioma szkołami, w tym I LO w Oleśnicy

reklama

Rektor Politechniki Wrocławskiej podpisał porozumienie o współpracy z siedmioma szkołami średnimi z trzech województw. W tym gronie znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Politechnika zobowiązała się m.in. do udzielania wsparcia przy realizacji projektów w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, zagwarantowania wszystkim chętnym uczniom udziału w programie „Studium Talent” oraz do zaprezentowania uczniom projektów realizowanych przez działające na PWr studenckie koła naukowe.

– Podpisując umowę, chcemy umocnić kontakty ze szkołami średnimi i przekonać uczniów, że warto stać się studentem Politechniki Wrocławskiej, bo to najlepsza uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z czołowych w kraju. Wspólne działania pokażą, czym tak naprawdę się zajmujemy i jak wyglądają studia. Nie jest to łatwa droga, ale gwarantuje pracę - podkreślił prof. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr.

Program zakłada także umożliwienie uczniom Jedynki udziału w Dniach Otwartych PWr, informowania o konferencjach naukowych, seminariach, wykładach i prelekcjach, które odbędą się na uczelni oraz wsparcie i obsługę poza kolejnością w trakcie rekrutacji na studia.

Współpraca z uczelnią to bardzo cenna propozycja, dzięki której nasi uczniowie poznają ofertę dydaktyczną oraz cienie i blaski studiowania. Już teraz prowadzone przez naukowców z PWr zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży - powiedziała Marzena Helińska, dyrektor I LO. Umowa została podpisana na pięć lat z możliwością przedłużenia.

źródło: I LO w Oleśnicy
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (10)

Jakich starych opiniach starej kadry??? Bzdury pleciesz! Wręcz przeciwnie- lo1 jest na fali dzięki obecnej kadrze , ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów!!!!! Wiem to najlepiej, bo córka kończyła to LO w 2006 a syn teraz. Mam porównanie! Uszanowania dla obecnego grona pedagogicznego!

Podpis: Lucyna
Dodano: 2018-07-11 23:19:08 | Zgłoś naruszenie

ZSP współpracuje z politechnika od lat. Oprócz tego z Uniwersytetem Ekonomicznym i WSB oraz Wyższą Szkołą logistyki i transportu. Klasy patronackie utworzone we współpracy z okokicznymi firanami. Ale wiadomo to "tylko" zawodówki a nie tak jak 1 lo ma klase - szkoda tylko że leci na opiniach "starej" juz na emeryturze kadry

Podpis: Absolwentka
Dodano: 2018-07-11 23:03:52 | Zgłoś naruszenie

I co to zmieni jak cała szkoła jest ch*jowa? Wiem bo chodziłam. Byle ładnie w reklamach wyglądała a w środku syf i pozerstwo. Idźcie lepiej do Wrocławia, kandydaci. Bo zmarnujcie trzy lata życia na lizanie tyłka odpowiednim osobom kosztem nauki żeby szkoła zarąbiście wyglądała na takie 70-lecie. Porażka.

Podpis: Absolwentka 2016
Dodano: 2018-07-10 22:33:03 | Zgłoś naruszenie

Zsp w Oleśnicy również współpracuje z Politechniką od dwóch lat i nikt nie robi z tego fajerwerków, jak oczywiście 1 lo.

Podpis: Ucz
Dodano: 2018-07-10 22:18:24 | Zgłoś naruszenie

Omggg skończyłem lic a nawet nie nauczyło mnie liczyć calek oznaczonych...

Podpis: gangsta paradajs
Dodano: 2018-07-09 22:38:26 | Zgłoś naruszenie

Gdzie jest farosz z tacą ?

Podpis: pokropek
Dodano: 2018-07-09 15:30:58 | Zgłoś naruszenie

A dlaczego ogólniak a nie technikum?

Podpis: ? ?
Dodano: 2018-07-09 14:56:55 | Zgłoś naruszenie

Bicie piany. Zabieg czysto marketingowy dla jednej i drugiej strony. Nie ma żadnego praktycznego sensu. Ale p. dyrektor tym właśnie stoi. Robić jak najwięcej hałasu wokół niczego.

Podpis: FR
Dodano: 2018-07-09 12:01:42 | Zgłoś naruszenie

O , brawo!! Gratulacje serdeczne!

Podpis: Anna.L
Dodano: 2018-07-09 11:28:13 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (44), Motoryzacja (5), Nauka (4), Praca (55), Usługi (21), Zwierzęta (2), Inne (8)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Oleśnica Razem razy dwa
"A propos radnego B..."~Z Wojska Polskiego
reklama
Kalendarium
23.09.2018 o godz. 09:30
XX Oleśnicki Rajd Rowerowy (więcej)
start - stadion przy ul. Brzozowej w Oleśnicy
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter