reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
reklama
reklama
reklama

Potrącenie rowerzysty na pasach

Dodano: 2018-06-12 19:31:33 | Komentarzy: 68 | Kategoria: Aktualności
W obrębie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy doszło do potrącenia rowerzysty. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.


Do rowerzysty przyjechała karetka

Dzisiaj około godziny 19 o obrębie przejścia dla pieszych wraz z wydzielonym pasem dla rowerzystów doszło do zdarzenia drogowego. Miało ono miejsce na ulicy Wojska Polskiego, nieopodal wieży ciśnień i bloku mieszkalnego.

Kierowca samochodu dostawczego potrącił lusterkiem rowerzystę. Po poszkodowanego kierowcę jednośladu przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Z naszych informacji wynika, że prawdopodobnie nie odniósł on poważnych obrażeń. Okoliczności kraksy wyjaśnia policja.


Oberwane lusterko w dostawczym fiacie


Chwilę po zderzeniu / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

op

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (68)

@DOL - no znam przepisy drogowe. I stwierdzam że to co piszesz " że wejście na pasy zza pojazdu (czy innej przeszkody) gdy jesteś niewidoczny dla kierowcy to jest wtargnięcie?" to zwykłe bzdury. Człowieku gdzzieś ty się uczył na prawo jazdy. W Bejrucie? DOL i wszystko jasne. Nieważne znaki drogowe, nieważne zasady ruchud rgwego. Ważne że jestem DOL, i mogę wszystko. Masakra, tragedia, dno dna

Podpis: AJron
Dodano: 2018-06-13 18:37:24 | Zgłoś naruszenie

@DOL, oczywiście że piesi czy rowerzyści nie zawsze stosują się do przepisów. Ale kierowca po to musi zachować szczególną ostrożność i zwolnić przed przejściem dla pieszych (+ograniczone zaufanie), żeby nie zabijać niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podpis: DD
Dodano: 2018-06-13 18:33:11 | Zgłoś naruszenie

Znam takich kierowców, którzy zimą nie widzą przejść dla pieszych bo latarnie za słabo świecą, a latem znowu nie widzą tych przejść, bo zawsze coś im te przejścia zasłania, albo barierki, inne samochody, za duży cień itd. itd. ble ble ble ...

Podpis: PL
Dodano: 2018-06-13 18:23:10 | Zgłoś naruszenie

@ajron znasz w ogóle kodeks drogowy? Wiesz co mówią przepisy jak ma zachować się kierowca i pieszy na przejściu? Wiesz o tym że wejście na pasy zza pojazdu (czy innej przeszkody) gdy jesteś niewidoczny dla kierowcy to jest wtargnięcie?

Podpis: DOL
Dodano: 2018-06-13 18:10:31 | Zgłoś naruszenie

@NiCa. 100% racji. Przecież rowerzyści są PEŁNOPRAWNYMI użytkownikami dróg i ścieżek rowerowych. Dojeżdżając do przejścia czy przejazdu dla rowerzystów, NIE SPOSÓB nie zauważyć odpowiedniego oznakowania. Więc nie chcąc nikogo zabić, po prostu zachowuje szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania, ZWALNIAM! i stosuję się do prawa ruchu drogowego. Tylko tyle.

Podpis: DD
Dodano: 2018-06-13 18:06:59 | Zgłoś naruszenie

A ja jestem kierowcą samochodów spalinowych i dojeżdżając do przejazdu dla rowerzystów czy przejścia dla pieszych, zawsze zatrzymuję się, wysiadam z samochodu, rozglądam się czy nie wymuszę pierwszeństwa, nie zabiję pieszego czy rowerzysty i dopiero wsiadam do samochodu spalinowego i jadę dalej. Nie jestem przecież mordercą i nie chce zabijać ludzi poruszających się w mieście.

Podpis: NiCa
Dodano: 2018-06-13 17:57:42 | Zgłoś naruszenie

Rowerzysto, zawsze zachowaj szczególną ostrożność. Zachowasz zdrowie

Podpis: Pieszy
Dodano: 2018-06-13 17:23:24 | Zgłoś naruszenie

To co piszecie to przykład patologii drogowej.bo wg olesnickich drajwerow winni są: rowerzysta bo jeździ po ścieżce rowerowej. Winny wypadku jest konstruktor drogi bo zza zakrętu nic nie widać. Winna wypadkowi jest trawa bo jest za wysoka i nic nie widać. Winny jest pieszy bo chodzi po przejściu po pasach. Winny jest deszcz bo pada i jest ślisko. Winny jest motocyklista która tak jak auto ma prawo jeździć po drodze.Itd. Nigdy wg olesnickich kierowców w sytuacji wystąpienia wypadku winny jest kierowca auta.......

Podpis: Ajron
Dodano: 2018-06-13 16:00:12 | Zgłoś naruszenie

Ale urwal

Podpis: R
Dodano: 2018-06-13 15:32:44 | Zgłoś naruszenie

kierow- mam tak samo, polecam kazdemu schodzic z roweru przed przejsciem!

Podpis: blondie
Dodano: 2018-06-13 09:20:59 | Zgłoś naruszenie

@KieRow. 100% racji. Jeżeli jadę rowerem WZDŁUŻ głównej drogi, np. wzdłuż ul. Wojska Polskiego to zwracam oczywiście uwagę na auta wyjeżdżające z boku lub skręcające ale odważniej egzekwuję swoje prawo do pierwszeństwa. Nie będę się przecież zatrzymywał przy każdej bramie. Natomiast przejeżdżając w poprzek głównej ulicy zawsze się zatrzymuję i upewniam czy jest bezpiecznie. Szkoda życia, swojego i dzieci, z którymi często jeżdżę. I faktycznie kierowcy najczęściej mnie przepuszczają (zwłaszcza jak jestem z dziećmi). Ale im też trzeba dać szansę na odpowiednią reakcję a nie jęczeć potem że nie wyhamował.

Podpis: KK
Dodano: 2018-06-13 09:09:46 | Zgłoś naruszenie

Jestem kierowcą i rowerzystą. Jadąc rowerem i dojeżdżając do przejazdu przez ulicę zawsze zatrzymuję się, zsiadam z rowera, upewniam się czy nic nie jedzie i przechodzę. Nie zdarzyło mi się ażeby stojąc z rowerem kierowcy nie zatrzymali się i nie przepuścili mnie. Tak robię dla swojego bezpieczeństwa. Jeżdżąc rowerem też trzeba mieć wyobraźnię.

Podpis: KieRow
Dodano: 2018-06-13 08:52:12 | Zgłoś naruszenie

Art. 27. "1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi ZNAJDUJĄCEMU się na przejeździe." Tak na marginesie jak jadę rowerem to nie pcham się pod koła samochodu, bo w razie wypadku to ja będę poszkodowany.

Podpis: ukasz
Dodano: 2018-06-13 08:48:57 | Zgłoś naruszenie

A tak na marginesie to faktycznie ciekaw jestem jaka była decyzja policji? Gdyby samochód miał rozwalony przód to można by było założyć że wjechał w rowerzystę, który był już na przejeździe. Ale auto ma urwane prawe lusterko. To trochę wygląda jakby rowerzysta wpakował się w auto z boku.

Podpis: KK
Dodano: 2018-06-13 08:45:11 | Zgłoś naruszenie

@Ajron wyjedz swoia blyskawica zobaczymy czy tak szybko wychamujesz.dzisiaj akurat stoji bus sprawdzimy twoj refleks

Podpis: mmm
Dodano: 2018-06-13 08:39:13 | Zgłoś naruszenie

Zamiast 15-to minutowych reklam przed wiadomościami,faktami czy panoramami powinni ludziom prezentować nowe przepisy w ruchu drogowym dla rowerzystów i kierujących

Podpis: Gocha
Dodano: 2018-06-13 08:33:37 | Zgłoś naruszenie

wina kierowcy. Tyle w temacie. Skoro nie widział czy ktoś tam jedzie powinien zwolnić nawet i do 5km/h.

Podpis: Kierowca
Dodano: 2018-06-13 07:55:31 | Zgłoś naruszenie

@Ajron. Nie bredzę. W przypadku takiego przejazdu jak ten w poprzek ul. Wojska Polskiego kierowca musi ustąpić rowerzyście, który JUŻ JEST na przejeździe i zachować szczególną ostrożność. Nie ma opcji żeby każdy kierowca stawał przed tym przejazdem żeby się upewnić czy w pobliżu nie ma rowerzysty. Natomiast jeśli rowerzysta dojeżdża dopiero do tego przejazdu to musi mieć nie po kolei w głowie żeby pakować się na ten przejazd pod koła samochodów. Mieszkam w tej okolicy, jeżdżę tam często i rowerem i samochodem. Tam jest tak marna widoczność że jadąc samochodem od strony Wrocławia nawet 10km/h można nie zdążyć zareagować jak przed maskę wjedzie rowerzysta od strony baru z kebabem. Po prostu trzeba myśleć. I na rowerze i w samochodzie. Marne to pocieszenie że na nagrobku mi potem napiszą "Miał pierwszeństwo".

Podpis: KK
Dodano: 2018-06-13 07:52:03 | Zgłoś naruszenie

@detektyw bredzisz. Kierowcy powinni zwolnić. co oni oczu nie mają i nie widzą układu drogi!?

Podpis: Ajron
Dodano: 2018-06-13 07:40:53 | Zgłoś naruszenie

Powinni skasowac z3 miejsca parkingowe przed kebabem brak dobrej widocznosci osob wjezdzajacych badz wchodzacych na pasy

Podpis: DETEKTYW
Dodano: 2018-06-13 07:34:58 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter