reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Mikser oficjalnie otwarty

Dodano: 2018-06-08 18:20:04 | Komentarzy: 16 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
W budynku przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy odbyło się otwarcie nowej świetlicy dla młodzieży działającej w ramach Klubu Młodzieżowego "Mikser". Zobacz naszą fotorelację i wideo!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Siedziba klubu "Mikser" mieści się w budynku wielolokalowym przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy

Dzisiaj w budynku przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy odbyło się oficjalnie otwarcie Placówki Wsparcia Dziennego – Klubu Młodzieżowego „Mikser”, w ramach którego młodzież może korzystać z oferowanych zajęć od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 20. Obecnie z tej formy spędzania wolnego czasu korzysta 29 osób.

W otwarciu – oprócz uczęszczających na zajęcia – wzięli udział wychowawcy, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Szczepanik, burmistrz Michał Kołaciński, miejscy radni, a także ksiądz, który odmówił modlitwę i poświęcił placówkę. Były też pokazy artystyczne, przedstawienie zdolności i dokonań młodzieży, jak również drobny poczęstunek. Nie zabrakło przedstawienia historii tego miejsca.

- Od wielu lat funkcjonowała i funkcjonuje przy ul. Bratniej świetlica Bratnia Dłoń. Dzieci w tej świetlicy po prostu dorosły i należało wobec tego znaleźć lokal i stworzyć drugą świetlicę dla młodzieży. Trwało to nam troszeczkę. Nie było lokalu i nie było środków finansowych. W 2015 roku udało się to jednak i sięgnęliśmy po środki z Unii Europejskiej. W natłoku spraw ciężko było się zebrać, żeby dokonać otwarcia oficjalnie. Ale teraz młodzież się już zintegrowała i chcemy to zrobić z władzami miasta - mówi w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Danuta Szczepanik z MOPS-u.

Jak się dowiedzieliśmy, projekt pochłonie około 830 tysięcy złotych z Unii Europejskiej. Kwota ta oprócz remontu i wyposażenia obejmuje zakup wyposażenia świetlicy oraz koszty wynagrodzeń wychowawców do 2020 roku.

- Młodzież jest w trudnym wieku i różne pomysły przychodzą do głowy. Fajnie, żeby się realizowała pod okiem wychowawców. Mam nadzieję, że uda zachować funkcjonowanie świetlicy niezależnie od środków europejskich - powiedział burmistrz Michał Kołaciński.

Wideo: Danuta Szczepanik z MOPS-u na temat otwarcia świetlicy


Komentarz redakcji: Klub Mikser funkcjonuje przy ul. Lwowskiej w Oleśnicy już od pewnego czasu. Pomimo tego, nie widać po młodzieży i przede wszystkim wychowawcach braku chęci do działania. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że pracownikom MOPS-u i świetlicy udało się stworzyć nowoczesne, świetnie wyposażone i przyjemne miejsce, które jest w stanie „konkurować” z innymi formami spędzania wolnego czasu, np. przy telewizorze czy komputerze. O atrakcyjności świetlicy świadczy choćby liczba osób, które przychodzą tam codziennie. Dlatego trzymamy kciuki za dalsze powodzenie tego przedsięwzięcia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

@Zenek Młodzież ma ciekawsze zajęcia niż "dobrowolnie pod przymusem" obstawiać "oficjałki" służące tylko autopromocji "znajomych królika"... "Kuźnia" padła przez brak zaplecza rekreacyjno-sportowego a nie przez brak animatorów :D Dlaczego zlikwidowano boisko kosztem placu zabaw w Dużym Parku oraz na Podzamczu kosztem niczego ? Naprawdę nie można było zrobić boiska wielofunkcyjnego do piłki nożnej,ręcznej,siatkowej i koszykowej ale bez tych horrendalnie drogich płotów oporowych nie mających racji bytu na boiskach "piknikowych",gdzie maksymalnie 10 letnie dzieci się bawią ...

Podpis: głos_rozsądku
Dodano: 2018-06-12 11:45:56 | Zgłoś naruszenie

Miejsce dla młodzieży a młodzieży coś nie widać. To chyba przede wszystkim oni powinni uczestniczyć na takim spotkaniu. To oni powinni się wypowiadać, bo to miejsce dla nich. Jednak super że takie miejsce powstało. Bo gdy zniszczono Kuznie to już w tym miejscu dla młodzieży nie było nic. Szczególne powodzenie dla wychowawców i aby dali radę. Dobrze ze jest takie miejsce byle jak najdłużej robili to co powinni.

Podpis: Zenek
Dodano: 2018-06-11 05:31:16 | Zgłoś naruszenie

Ważne, że zabezpieczono ze środków UE wynagrodzenia dla personelu do końca 2020 roku. Czy UE sprawdzi, jak działa swoetlica?

Podpis: ???
Dodano: 2018-06-10 12:45:05 | Zgłoś naruszenie

Dobrze, przemyślane z iskierką. Nie to co za Bronsia nikogo nie pytał o zdanie.

Podpis: .
Dodano: 2018-06-09 22:18:48 | Zgłoś naruszenie

Miałem styczność z tą mlodzieżą i rzeczywiście są to bardzo sympatyczni dobrzy ludzie a pani Magda powinna być wzorem do naśladowania dla innych. Powodzenia i trzymam kciuki

Podpis: Kmt
Dodano: 2018-06-09 21:28:44 | Zgłoś naruszenie

W Mikserze są młodzi ludzie, którzy mają potencjał i odwagę. Świetne miejsce, znakomita prowadząca. Gratulacje!

Podpis: max
Dodano: 2018-06-09 09:20:48 | Zgłoś naruszenie

Znam dzieciaki z miksera i uwierzcie mi, ze samemu chcielibyście być taka młodzieżą, wtedy kiedy mieliście te naście lat. Pozdrowienia dla super świetnego składu Miksera i wychowawcow

Podpis: Ola
Dodano: 2018-06-09 08:10:01 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-06-09 07:11:20 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-06-08 22:10:19 | Zgłoś naruszenie

głosójcie na nasze przedszkole. w miasteczko nivea

Podpis: przedszkolak
Dodano: 2018-06-08 21:47:37 | Zgłoś naruszenie

Super sprawa - gratulacje dla MOPS-u, prowadzącej życzę powodzenia, a młodzieży sukcesów :-)

Podpis: zośka
Dodano: 2018-06-08 21:22:55 | Zgłoś naruszenie

To jest kółko różańcowe ? Po co tam specjalista od teobańkologii, z kropidłem ? Silna ekipa dewotek radnych PiSowskiej zarazy, moherowy doktor, nawet sekretarz miasta. Panie burmistrzu czy da się, w tej kadencji, zrobić w Oleśnicy coś normalnego bez księdza ? Czy Pana na to stać ?

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2018-06-08 20:14:12 | Zgłoś naruszenie

Piękna sprawa brawo Mops , brawo burmistrz

Podpis: .
Dodano: 2018-06-08 20:07:41 | Zgłoś naruszenie

Gratulacje i cierpliwości;przyjdzie czas że miejsc będzie mało-dobre pomysły mają i dobry efekt z pożytkiem dla młodzieży i ich Rodzin!!!!

Podpis: potymistka
Dodano: 2018-06-08 19:55:31 | Zgłoś naruszenie

Sama mlodiez grat.

Podpis: Mlody
Dodano: 2018-06-08 19:42:52 | Zgłoś naruszenie

Widać że młodzieży było w ch...

Podpis: luzik
Dodano: 2018-06-08 19:00:55 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter