reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 17 sierpnia. Imieniny Jacka, Anity, Mirona.
reklama
reklama
reklama

Pielęgniarki odchodzą z PDPS-u

Dodano: 2018-05-17 10:04:53 | Komentarzy: 57 | Kategoria: Aktualności
Aż sześć pielęgniarek z PDPS-u w Ostrowinie złożyło wypowiedzenia. Cztery postanowiły je wycofać, a dwie inne mają rozpocząć pracę w szpitalu.


PDPS w Ostrowinie

Pielęgniarki pracujące w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie złożyły wypowiedzenia, przez co istniało zagrożenie poważnym problemem kadrowym w jednostce. Głównym powodem takiej decyzji personelu miały być zarobki.

- Wypowiedzenie złożyło sześć pielęgniarek, z czego cztery wycofały wypowiedzenia. Pozostałe dwie podejmą pracę w szpitalu za - jak twierdzą - wyższe wynagrodzenie - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Iwona Siemińska, dyrektor PDPS-u.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (57)

musze zabrac głos bo mnie trafi....,co do wycieczek jezdzimy za własne pieniądze odkładane przez rok lub dwa,z pracowników jezdzi kilka osób a reszta jest dobierana z zewnątrz,tworzymy to we własnym zakresie .Jestem byłą pielęgniarką,którą zwolniła pani dyrektor bo oszczędności trzeba było zrobić,znalazłam inną lepiej płatną i moge jeżdzic tam gdzie mi sie podoba.wspieram wszystkich którzy walczą o lepszy byt dla siebie,a szefostwo niech sie zastanowi,bo jeszcze troche i oni sami nie będą mieli pracy ,zamkną dps ze względu na braki kadrowe

Podpis: baba
Dodano: 2018-05-20 20:02:42 | Zgłoś naruszenie

serio?! opiekuna można wziąć z ulicy? żeby być opiekunem trzeba też skończyć szkolę i zdać egzaminy państwowe!!! to ciężka praca i akurat w Polsce mało płatna...wiem bo sama jestem...

Podpis: opiekun
Dodano: 2018-05-19 15:36:31 | Zgłoś naruszenie

Najpierw z wielkim hukiem nas wyrzucano na bruk ( decyzje pana dyrektora Rogalskiego i pana starosty Kocińskiego ) a teraz w ukłonach proszę o powrót ! A gdzie byli jak zostawili nas praktycznie bez środków do życia ? Byli dla nas okrutnie bezwzględni ! Jak to się karta może odwrócić . Aktualnie proszą nie pamiętając o chamskim nas potraktowaniu abyśmy wrócili na nasze byłe stanowiska . Ale my nie czekałyśmy aż nasze dzieci skonają z głodu - daliśmy ( cho było bardzo ciężko ) radę , Mamy pracę w lepszych warunkach i o wiele lepsze wynagrodzenie , a przede wszystkim jesteśmy traktowane po ludzku z wielkim szacunkiem i wdzięcznością za nasz ciężki trud . NIE MAMY ZAMIARU MIMO PRÓŚB DYREKCJI WRACAĆ W TO BAGNO ! Przepraszam , nie chciałam nikogo obrazić - stwierdziłam tylko fakty ! Pozdrawiam i życzę miłego dnia dla Państwa !

Podpis: była pielęgniarka szpitala
Dodano: 2018-05-19 09:30:34 | Zgłoś naruszenie

do b- czyżby? a może warto porozmawiać o faktach?

Podpis: kasia
Dodano: 2018-05-19 09:22:07 | Zgłoś naruszenie

A starostowie Kociński i Karasek mają to głęboko w d.... Najlepiej uczestniczyć w różnych eventach.

Podpis: Wyborca
Dodano: 2018-05-19 09:09:47 | Zgłoś naruszenie

????? pani kierownik i pani zastępca pojechały na wycieczkę czytaj ze zrozumieniem

Podpis: b
Dodano: 2018-05-18 22:27:52 | Zgłoś naruszenie

chciałam tylko dodać,że opiekunowie PDPS-u nie zarabiają 1600zł.,jeszcze nigdy tyle nie dostałam na konto :-(

Podpis: pracownica
Dodano: 2018-05-18 21:13:40 | Zgłoś naruszenie

To prawda że dps organizuje wycieczki zagraniczne? I jeżdżą na nie podopieczni z opiekunami?

Podpis: Olek
Dodano: 2018-05-18 19:41:36 | Zgłoś naruszenie

a tak nawiasem mówiąc jak to się robi, że za takie marne pieniądze się jeździ na zagraniczne wycieczki? Podziwiam

Podpis: ?????
Dodano: 2018-05-18 14:56:52 | Zgłoś naruszenie

do Kamila ,,Do osób kontrolujących powinny być sprawdzone wszystkie wynagrodzenia administracji ich dodatki, nagrody, premie itd .... a wynagrodzenia pozostałych pracowników może nagle znajdą się pieniądze dla pielęgniarek.....' a ty myslisz ze takie kontrole siedza na portalach i szukaja informacji w komentarzach?! Jak uwazasz ze cos powinno byc gdzies zgloszone to to zrob! W odpowiednim do tego miejscu! Nikt tu z kontroli nie siedzi i nie czyta komentarzy! Ludzie jak chcecie cos zmienic to sie za to odpowiednio wezcie!

Podpis: wrr
Dodano: 2018-05-18 14:41:50 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-05-18 14:40:18 | Zgłoś naruszenie

Jak można tak byle jak płacić pielęgniarkom przecież one mają już bardzo duży staż pracy nad opieką nad tymi ludźmi,brak podwyżek prawdopodobnie od lat a minister Zembala zapewnił już do tej pory 3 x po 400 zł,a one nie dostały to gdzie się podziały te pieniniądze podobno okradają ich od lat .-Wstyd Panie Starosto a w szpitalu to samo -chociaż trochę dostały z tych podwyżek. DAJCIE W KOŃCU TYM LUDZIOM TO CO IM SIĘ NALEŻY -SOBIE ZMNIEJSZYĆ PENSJE O 20% JAK ZAPOWIADA KACZYŃSKI I BASTA.

Podpis: Obserwator.
Dodano: 2018-05-18 12:00:13 | Zgłoś naruszenie

Do osób kontrolujących powinny być sprawdzone wszystkie wynagrodzenia administracji ich dodatki, nagrody, premie itd .... a wynagrodzenia pozostałych pracowników może nagle znajdą się pieniądze dla pielęgniarek.....

Podpis: Kamil
Dodano: 2018-05-18 09:33:27 | Zgłoś naruszenie

Piszecie że za zaniedbania powinien wylecieć Dyrektor ale który bo tam jest dużo dyrektorów i może ważniejszych!!! niż ten przypisany.

Podpis: Pracownik PDPS
Dodano: 2018-05-18 09:27:47 | Zgłoś naruszenie

Do Pawła: Słyszeć, a wiedzieć to dwie jakże różne sprawy. Do wiadomości - tak w Jemielnej gotują nasze mieszkanki - proste posiłki dla siebie do bezpośredniej konsumpcji, ale czynią to w ramach zajęć terapii kulinarnej w pomieszczeniu do tego przystosowanym, a nie na kuchni głównej i oczywiście pod opieką pań opiekunek. Tobie zapewne chodziło o kuchnię główną - sporządzanie posiłków zgodnie z gramówkami, ale tu nigdy nie gotowały nasze mieszkanki. Zajmuje się tym wyłącznie, podkreślam wyłącznie personel zatrudniony na kuchni głównej. W dalszej części wypowiedzi piszesz o reszcie i innych sprawach - nie wiem kogo masz na myśli i jakie inne sprawy. Kontroluje nas Sanepid z Wrocławia i kontrole są bez zastrzeżeń. Jak widać Pawle piszesz o rzeczach, o których nie masz rozeznania.

Podpis: Administrator Jemielna
Dodano: 2018-05-18 08:55:07 | Zgłoś naruszenie

Dlatego stamtąd spier...łem.

Podpis: polo
Dodano: 2018-05-18 08:46:29 | Zgłoś naruszenie

Za zaniedbania w placówce powinien odpowiedzieć Dyrektor jest tyle skarg ze strony personelu jak i osób bezstronnych na działalność tej placówki Panie starostwo najwyższy czas zmienić to towarzystwo i podnieść ludziom place gdyż w przeciwnym razie będziecie się sami opiekować podopiecznymi

Podpis: Karolina
Dodano: 2018-05-18 08:46:03 | Zgłoś naruszenie

Proponuję zwolnić Pani Dyrektor i już będzie 100-150 tyś oszczędności , a na etat Nowego Dyrektora powołać osobę która ma 2 letni staż w tej placówce plus 20 % podwyżka. Zasada 6 pensji musi wchodzić w życie . W powiecie na Żadnym stanowisku kierowniczym , pensja nie powinna przekroczyć 6 minimalnych wynagrodzeń pracownika o najniższym stopniu kwalifikacji.

Podpis: Program Pensja 6 plus
Dodano: 2018-05-18 06:38:14 | Zgłoś naruszenie

Pielęgniarki mają ciężko ale Kucharski i pomoc kucharek się nie na pracuje i do tego wynoszą jedzenie do domu

Podpis: Seba
Dodano: 2018-05-18 06:13:02 | Zgłoś naruszenie

Zarobki zarówno pielęgniarek, jak i opiekunów osób niepełnosprawnych są żenująco niskie, a nasz rząd i nasi niżsi decydenci mają to w głębokim poważaniu... Dlatego BARDZO kibicuję matkom i opiekunom osób niepełnosprawnych, którzy protestują w sejmie. Posłowie biorą nagrody w wysokości kilkudziesięciu tysięcy i twierdzą, że te pieniądze "po prostu się im należą!!!" Niepełnosprawni w zdecydowanej większości nie są w stanie protestować i walczyć o godne życie. Wspomóżmy przynajmniej tych, którzy się nimi opiekują non stop, bez względu na swój stan zdrowia i kondycję psychiczną.

Podpis: kibic
Dodano: 2018-05-17 20:39:17 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (51), Motoryzacja (5), Nauka (6), Praca (55), Usługi (21), Zwierzęta (3), Inne (9)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Co z bierutowskim przedszkolem?
"Ta blond w czerwien..."~Nasferatu
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter