reklama
reklama
reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

O funduszach UE w zamku

Dodano: 2018-05-16 08:41:47 | Komentarzy: 9 | Kategoria: Aktualności
W CKiW OHP w Oleśnicy odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Publikujemy nadesłaną relację.Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. DOFE to 1000 wydarzeń i 220 tysięcy odwiedzających, którzy przez cztery dni  mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju.

W wydarzeniu biorą udział instytucje, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy jest realizatorem programu unijnego „Gwarancje dla Młodzieży”, dzięki którym kilkaset osób zdobyło kwalifikacje, rozwinęło własne umiejętności lub zdobyło pracę.11 maja po raz drugi zostało zorganizowane wydarzenie w ramach DOFE na oleśnickim Zamku. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy we współpracy z Gimnazjum nr 1, Spółdzielnią Artystyczną MAK oraz Centrum Zabaw Aktywna Rozrywka CZAR przygotowało dla gości wiele atrakcji. Wydarzenie zostało w uroczysty sposób otwarte przez dyrektora Centrum Przemysława Wróbla, który podziękował za współpracę przy organizacji oraz zaprosił na koncert muzyczny, w którym utalentowana młodzież z Gimnazjum nr 1 poprowadziła słuchaczy w muzyczną podróż poprzez europejskie kultury. W ramach wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych: poznać tajniki robotyki i kodowania, nauczyć się czerpać papier czy poznać tajniki budowy niesamowitych figur origami.

Grupy zorganizowane ze szkół i gimnazjów pod okiem pracownika zamku zwiedzały obiekt. Na dziedzińcu zamkowym goście mogli sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej, na stoisku MAKu wziąć udział w tworzeniu zamkowych chorągwi, CZAR zadbał o animacje dla najmłodszych, zaś w kuźni kowal odkrywał tajniki swojego zawodu.

Dni otwarte DOFE były też doskonałą okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej Centrum, które obecnie prowadzi rekrutację do jednostki. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za zaangażowanie i dobrą zabawę!

źródło: CKiW OHP w Oleśnicy

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Polska to kraj 3 świata który trzeba dotować bo sam nic nie umie zrobić dla swoich obywateli. Taka republika bananowa, tylko większa

Podpis: Anty ryś
Dodano: 2018-05-17 07:04:50 | Zgłoś naruszenie

Anty ryś. Sugerujesz, ze podatnicy w Szwecji wykładaja 18 mln na diecezję w Pelpinie, 13 mln na Jasną Górę i inne pomysły w tym tatka Rydzyka. Czyli twoim zdaniem Polska to taka nierozgarnięta instytucja, którą trzeba cały czas dotować ? Gratuluję samopoczucia.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-05-16 23:33:45 | Zgłoś naruszenie

@zw kowalski Polska nigdy łącznie nie wpłaciła więcej, niż łącznie otrzymałam i to się jeszcze długo nie zmieni

Podpis: Anty ryś
Dodano: 2018-05-16 13:18:07 | Zgłoś naruszenie

@2"prawda czasu" nie zapomnij ,ze mamy zaprawionych w boju przyjacioł Rosjan oni nigdy nie zastawia braci Polakow w potrzebie!

Podpis: Woroszylow
Dodano: 2018-05-16 11:55:41 | Zgłoś naruszenie

Brac latwo ale! przyjdzie juz nie bawem pora ,zeby oddac z nawiazka to do kogo pojdziecie ?

Podpis: prawda czasu
Dodano: 2018-05-16 11:53:42 | Zgłoś naruszenie

Anty Ryś. Obejrzyj sobie reklamę w TV. Jak naiwny syn przy reklamie banku mówi "a tata buerze pieniądze ze ściany". Wskaż mi bank , który wypłaca ci dużo więcej niz sam wpłacisz? tak samo jest z UE. Najpierw trzeba wpłacić a nastepnie można wybrać i to dużo mniej jak się wpłaca. Nad kasą UE powoli przestaje się panować. UE obsługuje kilka tysięcy firm. W Iraku Amerykanom zgubiło się kilka miliardów dolarów. W tym jacyś nasi zołnierze wwieźli jakąś gotówkę do Polski. Czytaj prase z lewa i prawa i na odwrót.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-05-16 10:53:01 | Zgłoś naruszenie

Rysiowi gul skoczy, że to dzięki funduszom UE mamy taki rozwój miast i pójdzie dewastować wszystko co zostało za te fundusze wzniesione

Podpis: Anty ryś
Dodano: 2018-05-16 10:42:10 | Zgłoś naruszenie

Ale ani Sali Księżnej Cecylii, ani Sali Zofii

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-05-16 10:29:36 | Zgłoś naruszenie

W mentalności Polaków nic sie nie zmieniło. W PRL wszystko dawała Partia i RWPG a dziś wszystko co wpływa rzekomo pochodzi od UE. Jakoś nikt nie liczy skad ta UE bierze kasę. Kasa pochodzi ze skąłdek członkowskich. I tu bilans jest ujemny. Bo wszystki kraje płaca więcej niż wszytskie kraje pobierają. Zasadniejsze byłoby aby kraje członkowskie płaciły tylko składke na utrzymanie UE. Wtedy obywatele poszczególnych krajów widzieliby ile na prawdę ich kosztuje Bruksela. A tak w metnej wodzie łatwo ryby się łapie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-05-16 09:57:29 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter