reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 19 sierpnia. Imieniny Bolesława, Juliana, Jana.
reklama
reklama
reklama

Euroklub SP7 na paradzie

Dodano: 2018-05-15 09:27:35 | Komentarzy: 1 | Kategoria: Aktualności
Członkowie Euroklubu działającego przy SP7 w Oleśnicy uczestniczyli w Polskich Spotkaniach Europejskich 2018. Publikujemy ich relację.


reklama

Po raz czwarty uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego Euroklub przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy zostali laureatami konkursu Polskiej Fundacji im. R. Schumana i Komisji Europejskiej, w której jako nagrodę otrzymaliśmy sfinansowanie wyjazdu na największą paradę na świecie!

W sobotę o 5 rano zebraliśmy się pod hotelem Perła- miejsce zbiórki. Czterdzieści cztery osoby zgłosiły się na miejsce o czasie, dlatego o godzinie 5:30 wyjechaliśmy do Warszawy. Podróż przebiegała bez większych problemów.

Po zaparkowaniu autokaru na ul. Bugaj udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście – miejsce zbiórki. Wszyscy uczestnicy wycieczki przygotowali flagi państw członkowskich Unii Europejskiej, transparenty i inne elementy świadczące o przynależności do Unii Europejskiej. Jako członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego ogromnym napisem EUROKLUB ruszyliśmy w kierunku parady. W rytmach muzyki brazylijskich bębnów, powiewając flagami po marszu wzdłuż ulic Warszawy zawróciliśmy do miasteczka europejskiego.

W czasie parady dominowała atmosfera radości i szczęścia. Po tych działaniach wszyscy otrzymali czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasteczka europejskiego. Można było w nim otrzymać darmowe informatory, broszury o Unii Europejskiej i krajach członkowskich. Można było również uczestniczyć w konkursach, posłuchać samby, obejrzeć grupę teatralną i wiele innych atrakcji.

Następnie przeszliśmy na stare miasto, gdzie czekała na nas przewodnik. Zwiedzaliśmy Warszawę śladami Powstania Warszawskiego i Starego Miasta. Początek pod Pomnikiem Powstania na pl. Krasińskich, następnie miejsca związane z Powstaniem na Starówce plus najważniejsze obiekty, takie jak Barbakan, Pomnik Syrenki czy Małego Powstańca, Katedra oraz Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Następnie spacer Traktem Królewskim Pałac Prezydencki, Hotel Bristol pl Piłsudskiego i wejście do metra, przejazd pod Pałac Kultury i przejście do Złotych Tarasów.

Zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii zakończyliśmy nasz dzień w stolicy. Koordynatorem działania była opiekun klubu, Beata Rubaszewska.

źródło: SP7 w Oleśnicy
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-05-15 11:39:06 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (50), Motoryzacja (4), Nauka (6), Praca (54), Usługi (21), Zwierzęta (4), Inne (9)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Kasacja ws. wyroku dzieciobójczyni
"Kowalski weź mnie n..."~KonstytucjaDestylacjaMasturbac
reklama
Kalendarium
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter