reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
reklama
reklama
reklama

Żwirek i problem na Rzemieślniczej

Dodano: 2018-05-11 09:19:35 | Komentarzy: 90 | Kategoria: Aktualności
Resztki grysu po uzupełnianiu ubytków na ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy mogą stanowić zagrożenie dla karoserii samochodów i motocyklistów. Drogowcy zapewniają, że będzie on usuwany.


Nawierzchnia ul. Rzemieślniczej w Oleśnicy po uzupełnianiu ubytków / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

reklama

- Proszę zobaczyć jak wygląda od kilku dni rzekome naprawianie jezdni na ul. Rzemieślniczej. Wysypany żwir na całej długości ulicy. Chciałbym wiedzieć kto jest odpowiedzialny w tym momencie za uszkodzony lakier przejeżdżających pojazdów po takiej jezdni, nie wspominając o samochodach stojących na parkingu przy ulicy. Na takiej nawierzchni przyczepności praktycznie nie ma, jest to niebezpieczne, szczególnie dla jednośladów, gdzie gwałtowniejsze hamowanie na pewno wiąże się z upadkiem - napisał czytelnik portalu MojaOlesnica.pl.

- Może uda się zbiorowo złożyć sprawę do sądu przez poszkodowanych właścicieli mienia - dodaje.


Drogowcy zapewniają, że grys będzie systematycznie usuwany z nawierzchni / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Choć droga jest powiatowa, to prace na mocy porozumienia wykonywała zarządzająca nią Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Lekarstwem mógłby być całkowity remont mocno wyeksploatowanej nawierzchni, jednak powiat nie ma na to pieniędzy.

- Jeżeli jest jakaś szkoda na mieniu, to należy zwrócić się z wnioskiem o odszkodowanie. Wówczas sprawa będzie badana przez nas jako zarządcę drogi i przekazana do ubezpieczyciela - wyjaśnia Krzysztof Fink, dyrektor SDM.

Jednocześnie chwali stosowaną metodę jako skuteczną do uzupełniania ubytków w jezdni. Dyrektor apeluje do kierowców o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. - Jest wdrożone oznakowanie tymczasowe, które informuje o takim niebezpieczeństwu. Pojawił się znak ostrzegawczy i każdy kierowca powinien się do tego oznakowania dostosować. Prosimy o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę na tych odcinkach, gdzie są wykonywane roboty - mówi.

Zapewnia, że mniej więcej w ciągu jednego tygodnia nadmiar grysów będzie systematycznie usuwany z jezdni, przez co tymczasowe utrudnienia powinny wkrótce zniknąć.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (90)

Stan dróg na terenie Naszego powiatu jest dramatyczny, pisałem kilkakrotnie do zarządcy dróg o ich remont, naprawę, posprzątanie śmieci. I co zawsze ta sama odpowiedź: "BRAK PIENIĘDZY i LUDZI DO PRACY".

Podpis: AZ
Dodano: 2018-05-11 10:06:45 | Zgłoś naruszenie

Na kompleksową naprawę nie ma pieniędzy ale jak się komuś coś stanie to na odszkodowanie szybko znajdą

Podpis: Mieszkaniec
Dodano: 2018-05-11 10:04:53 | Zgłoś naruszenie

Ale przy 90 km/h NO NIEWIEM

Podpis: oleśnicznin 1
Dodano: 2018-05-11 09:55:56 | Zgłoś naruszenie

Przy prędkości do 50 km/h nic nikomu się niestanie.

Podpis: oleśniczanin
Dodano: 2018-05-11 09:53:26 | Zgłoś naruszenie

pANIE fINK TA SAMA SYTUACJA NA ODCINKU BYSTRE GRANICA POWIATÓW WROCLAW - oleśnica

Podpis: KIEROWCA
Dodano: 2018-05-11 09:51:05 | Zgłoś naruszenie

jak byłyby dziury to by napisał że mu się amortyzatory niszczą i felgi krzywią . Widać w Oleśnicy nigdy nikomu się nie dogodzi

Podpis: zdzichu
Dodano: 2018-05-11 09:43:12 | Zgłoś naruszenie

Jeśli czytelnik kupił sobie takie drogie auto ze złotym lakierem to niech omija remontowane ulice i drogi.albo niech założy pokrowiec na to cudo! ja wolę przejściowo jeździć po grysie niż po dziurach przez niewiadomy czas. Moim marzeniem jest wymiana wszystkich nawierzchni jezdni w mieście na nowe i gładziutkie a najlepiej kolorowe. Ale wiem ,że to tylko marzenie. Rzeczywistość jest inna i ją akceptuję

Podpis: obserwator
Dodano: 2018-05-11 09:40:11 | Zgłoś naruszenie

Jezdzijcie wolniej to nie bedzie problemow, na drodze trzeba myslec za siebie i za innych.

Podpis: kobieta-kierowca
Dodano: 2018-05-11 09:33:19 | Zgłoś naruszenie

Są znaki, trzeba jechać wolniej i tyle. W głowach się ludziom w tym mieście przewraca, wszystko przeszkadza, nie robi się nic - żle, robi się też źle . Gratuluję ciemniakowi, który napisał do redakcji. W Oleśnicy tej metody naprawy nawierzchni nie wymyślili.

Podpis: ozzy
Dodano: 2018-05-11 09:25:44 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter