reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 20 października. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa.
reklama
reklama
reklama

Atrakcje na Dni Oleśnicy 2018

Dodano: 2018-04-21 10:09:09 | Komentarzy: 30 | Kategoria: Aktualności
Poznaliśmy wstępny plakat i dokładny opis wydarzeń w ramach Dni Oleśnicy 2018. Publikujemy informacje nadesłane przez Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy.Szanowni Państwo! Burmistrz Oleśnicy – Michał Kołaciński i Dyrektor Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy – Anna Zasada zapraszają do udziału w tegorocznych Dniach Oleśnicy.

W bogatym programie wydarzenia każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Tradycyjnie zabawom, animacjom i wszystkim innym atrakcjom został nadany motyw przewodni – tym razem odwołaliśmy się do ogólnopolskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i 100 rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych - poprzez nawiązanie do lat 20. i 30. XX wieku.
Wydarzenia będą odbywały się w dwóch lokalizacjach – pierwsza to oleśnicki Rynek, gdzie mieszkańcy zostaną zaproszeni do uczestnictwa w działaniach artystycznych i animacyjnych – sitodruk, malarstwo, pokazy bicykli czy pamiątkowe zdjęcie w retrofotobudce – to tylko niektóre z atrakcji czekających na oleśniczan w tej strefie. Drugie z miejsc to Podzamcze – tam zapraszamy na koncerty lokalnych muzyków i gwiazd, do lunaparku oraz do strefy gastronomicznej.

Dni Oleśnicy rozpocznie parada, która przejdzie z Amfiteatru do Rynku. Do udziału w niej zapraszamy tradycyjnie wszystkich mieszkańców. W nawiązaniu do motywu przewodniego święta miasta, zachęcamy do przygotowania strojów nawiązujących do bogatej kultury lat międzywojennych. Po przybyciu parady do Rynku każda ze zgłoszonych grup będzie miała okazję się zaprezentować na scenie.

W samo południe zapraszamy na Przegląd Wokalny SONORO skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu oleśnickiego w różnych kategoriach wiekowych. Repertuar przeglądu to szlagiery okresu międzywojennego i utwory tworzone przez kobiety i dla kobiet.
W Rynku zorganizujemy również giełdę książki oraz bibliotekę plenerową, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z wszystkich usług oleśnickiej książnicy.

Do współpracy zaprosiliśmy lokalnych artystów: Spółdzielnię Artystyczną MAK, Marka Wałęgę, Ewę Mielczarek i Marzenę Śliwkę.
Po południu zapraszamy na Podzamcze do korzystania z bogatej strefy gastronomicznej, lunaparku z kolejkami górskimi i najnowocześniejszymi karuzelami i przede wszystkim na koncerty. Sobotę rozpoczniemy benefisem reaktywowanej oleśnickiej grupy HEJ. Następnie wystąpią Blackberry Brothers, którzy zagrają rocka, bluesa, rock’n’rolla. Jego trzon stanowią dwaj oleśniczanie - bracia Bartosz i Kuba Jeżyna.
Gwiazdą sobotniego Wieczoru będzie Romuald Lipko Band - główny kompozytor Budki Suflera. Usłyszymy jego największe przeboje – „Jolka Jolka” czy ”Wszystko czego dziś chcę” w wykonaniu Izabelli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka.

Gościnnie na scenie z Romualdem Lipko zobaczymy oleśniczanina Zdzisława Janiaka z oleśnickiego zespołu HEJ, który w latach 80. był gitarzystą Budki Suflera. Jego występ będzie zwieńczeniem jego kariery muzycznej na scenie.

Sobotni wieczór zakończy POTAŃCÓWKA „Szlagiery naszej Ery”, którą poprowadzi DJ KURPIX - oleśnicki beatboxer, który zaprezentuje przekrój ostatnich 100 lat muzyki rozrywkowej.

W niedzielę na scenie w Rynku zaprezentują się sekcje artystyczne działające przy BiFK - Szkoła tańca JAST, Chór młodzieżowy UNITY, Grupa teatralna czy Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nie zabraknie również biblioteki plenerowej, przestrzeni warsztatowej dla najmłodszych i strefy zabaw dla dzieci.

Popołudnie warto spędzić na Podzamczu – artyści będą przekazywać oleśniczanom energię w iście hurtowych ilościach. Muzyczny maraton rozpocznie jeden z najważniejszych wrocławskich zespołów – dowodzony przez Maćka Kurowickiego HURT z oleśniczaninem Jackiem Smolakiem na pokładzie. Kolejny punkt programu to koncert Adama Ostrowskiego, powszechnie znanego jako O.S.T.R. – gratka dla miłośników hip-hopu. Występ tego artysty jest wynikiem ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród oleśniczan – mieszkańcy właśnie jego wskazali jako artystę, którego występ chcą zobaczyć w czasie święta miasta. Na koniec tegorocznych Dni Oleśnicy wystąpi Gwiazda wieczoru MARGARET – polska piosenkarka i autorka tekstów, laureatka wielu nagród muzycznych. Jej debiutancki album uzyskał status platynowej płyty.

Polecamy Państwa uwadze również imprezy towarzyszące świętu miasta: V Noc Muzeów, wernisaże wystaw Zbigniewa Podurgiela i Anity Tomali-Najmrodzkiej, wystawę prac ceramicznych oleśniczanek „100 godzin, 1230° C” w siedzibie MAK-u, a także obchody ku czci profesora Cieszyńskiego.

Dobra zabawa i moc atrakcji są możliwe dzięki naszym sponsorom: BANK SPÓŁDZIELCZY W OLEŚNICY, ELEKTRO-PLUS MARIUSZ SURMA, KERRY, LEROY MERLIN, MIEJSKA GOSPODARKA KOMUNALNA OLEŚNICA, MILANO DEVELOPMENT, PSB DOLMAT, ROM, ZAKŁAD GALWANIZACYJNO-ŚLUSARSKI TADEUSZ KUNAJ.

BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji. Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej! Autor wpisu naruszającego prawo ponosi osobistą odpowiedzialność
Podpis:

Komentarze (30)

jakie są atrakcje w wesołym miasteczku?

Podpis: wesole iastecza
Dodano: 2018-05-26 17:07:45 | Zgłoś naruszenie

Ile u niektórych buractwa i prostctwa ! Cieszcie się , że miasto organizuje Wam możliwość rozrywki a nie tylko naturą wielu jest wybrzydzanie! Jeśli ktoś ma lepsze pomysły- niech się nimi podzieli na forum, co by chciał zobaczyc i kogo usłyszeć? Niż tylko krytykować ...Nie, nie jestem organizatorem, należe do mieszkańców tego ładnego i zadbanego miasta!

Podpis: Małgorzata
Dodano: 2018-05-25 15:41:02 | Zgłoś naruszenie

Masakra te zespoły jak i cale te dni olesnicy

Podpis: Aga
Dodano: 2018-05-18 13:00:33 | Zgłoś naruszenie

Nie jestem z Oleśnicy ale mam pytanie. Czy co roku sa te same karuzele?

Podpis: Ona...
Dodano: 2018-05-12 14:19:20 | Zgłoś naruszenie

a bedzie cyrk ze zwierzętami?

Podpis: Oels
Dodano: 2018-04-25 13:22:28 | Zgłoś naruszenie

to ten poseł LEROY będzie rapował, czy tylko sponsorował..? ;P oIIo , ( ( ) , o%o

Podpis: kola patolik
Dodano: 2018-04-24 20:28:20 | Zgłoś naruszenie

Szkoda, że nikt mnie nie zaprosił, chętnie dałbym koncert.

Podpis: Sebastian enrique alvarez
Dodano: 2018-04-24 10:06:15 | Zgłoś naruszenie

Parada mieszkańców i tak najlepsza jest na OFCY... tam przynajmniej nie przewyższają liczebnością Emeryci 3 wieku i gimnazja xD

Podpis: Taka prawda
Dodano: 2018-04-23 23:30:01 | Zgłoś naruszenie

3 dni ostrej jazdy po nocach ;-)

Podpis: mlody alkusek (cieszy sie)
Dodano: 2018-04-23 17:35:06 | Zgłoś naruszenie

"Atrakcje"?! - to stanowczo zbyt wygórowane słowo do zaprezentowanej treści :-P

Podpis: Puchaty
Dodano: 2018-04-23 14:22:37 | Zgłoś naruszenie

Margaret, fajnie :) Oby nie bylo pijactwa za duzo i chinszczyzny na bazarach. Przydala by sie fajna gastronomia, rekodzielo, przyprawy, ekologiczne produkty :)

Podpis: Misia
Dodano: 2018-04-23 10:45:46 | Zgłoś naruszenie

Zapowiada się świetna impreza :)

Podpis: Jan
Dodano: 2018-04-23 06:50:06 | Zgłoś naruszenie

Nooo, skoro międzywojnie, to pewnie Dyzmów nie zabraknie na Dniach Oleśnicy....

Podpis: a
Dodano: 2018-04-22 22:06:03 | Zgłoś naruszenie

@.jeszcze zobaczymy ... Burmistrzu Bronś pokaż im białą chusteczkę . Z przytupem.

Podpis: buhaha
Dodano: 2018-04-22 20:16:32 | Zgłoś naruszenie

Bronś zgrana płyta , beznadziejny był

Podpis: .
Dodano: 2018-04-22 19:56:50 | Zgłoś naruszenie

Tylko Jan Bronś może Oleśnicy pomóc. Dość tej prowizorki w wykonaniu obecnie rządzących. Biała chusteczka ;)

Podpis: Bye bye
Dodano: 2018-04-22 19:01:58 | Zgłoś naruszenie

Ale sponsorzy sie znalezli na podwyżki pesji dla pracownikow nie ma a na zachcianki i przypodobanie sie ratuszowi to maja.Pytam sie gdzie rady nadzorcze gdzie te prezne zwiazki zawodowe pewnie podkulily ogon ,zeby nie narazic sie swoim prezesom!

Podpis: szczypior
Dodano: 2018-04-22 12:40:18 | Zgłoś naruszenie

Kto to jest Romuald Lipko? :D

Podpis: doc
Dodano: 2018-04-22 12:08:45 | Zgłoś naruszenie

Ostry bedzie, a ja na emigracje :(

Podpis: doc
Dodano: 2018-04-22 12:07:56 | Zgłoś naruszenie

W Sycowie After Party W Twardog?rze Cerekwicka, Szreder, Markowska A w Olesnicy nigdy nic ciekawego

Podpis: Ktos
Dodano: 2018-04-22 10:22:56 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (36), Motoryzacja (19), Nauka (4), Praca (61), Usługi (21), Zwierzęta (5), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Antyaborcyjny protest pod szpitalem
"Wiecie co macie rob..."~pepek
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter