reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 20 października. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa.
reklama
reklama
reklama

Najsłabsze ogniwo w rządzie

Dodano: 2018-04-20 06:21:50 | Komentarzy: 126 | Kategoria: Aktualności
"Rzeczpospolita" przedstawiła ranking ministrów. Najsłabiej wypadła sycowianka Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej. Uznano, że jest "kompletnie bezużyteczna".


Beata Kempa / arch.

Zespół "Rzeczpospolitej" ocenił zarówno nowych szefów resortów, jak i zaplecze premiera oraz samego szefa rządu. Ocen dokonywali Michał Szułdrzyński, Zuzanna Dąbrowska, Marek Kozubal, Mateusz Rzemek, Grażyna Zawadka, Krzysztof A. Kowalczyk, Przemysław Wojtasik, Grzegorz Siemonczyk, Agata Łukaszewicz, Wiktor Ferfecki, Izabela Kacprzak, Jerzy Haszczyński oraz Marek Domagalski.

Za najsłabsze ogniwo bezsprzecznie uznano minister ds. pomocy humanitarnej Beatę Kempę, która pochodzi z Sycowa. Główny argument? Jest "kompletnie bezużyteczna". Minister oceniono na "1,2" w 10-punktowej skali.

- Kompletnie bezużyteczna, obsadzenie w tej roli osoby, która uzasadniała sprzeciw rządu wobec przyjmowania uchodźców, to ponury żart, wręcz kpina, czego potwierdzeniem była droga wycieczka PR-owska pani minister do Syrii, z której nic nie wynikło. Niewiele robi poza powtarzaniem komunałów o "niesieniu pomocy tam, gdzie jest potrzebna". Wypowiada się nie na temat, nie ma pomysłu i koncepcji, ale za to wydaje na podróże. Najsłabsze ogniwo w rządzie - napisano w "Rzeczpospolitej".

Przypomnijmy, w ostatnich wyborach spośród lokalnych kandydatów do sejmu dostała się tylko Beata Kempa (Solidarna Polska/Zjednoczona Prawica/Prawo i Sprawiedliwość). Oddano na nią 29877 głosów. Była też najpopularniejszą pretendentką do mandatu posła w powiecie oleśnickim. B. Kempa jest członkinią rządu i byłą szefową kancelarii premier Beaty Szydło. W gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego ponownie uzyskała nominację.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji. Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej! Autor wpisu naruszającego prawo ponosi osobistą odpowiedzialność
Podpis:

Komentarze (126)

Generalnie, artykuł ten świadczy, że ktoś jeszcze w tym mieście czyta Rzeczpospolitą, która w zasadzie nie nadaje się nawet do kibla.

Podpis: rotmistrz
Dodano: 2018-04-24 09:13:49 | Zgłoś naruszenie

Słynny francuski 35-godzinny tydzień pracy odchodzi do lamusa. Francja, dumna ze swoich socjalistycznych przywilejów co najmniej tak samo, jak z sera pleśniowego, musi odpowiedzieć na ważne pytanie: czy obowiązujący od 15 lat najkrótszy tydzień pracy w Europie zdał gospodarczy egzamin.

Podpis: do sztambucha agenta
Dodano: 2018-04-22 13:12:53 | Zgłoś naruszenie

@ mad ,zeby nie Rosjanie bezwstydny trolu pisowski to bys chodzil za stodole srac!

Podpis: pazerna matka ksiedza
Dodano: 2018-04-22 09:42:23 | Zgłoś naruszenie

Ten zw ekonomiczny zutas kłamany nie wie, że hasło trzeciej rewolucji przemysłowej nie jest nowe. Za popularyzację tego pojęcia odpowiada w dużej mierze amerykański ekonomista i politolog Jeremy Rifkin, który doradzał m.in. prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy?emu oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zaś jego koncepcja trzeciej rewolucji przemysłowej została oficjalnie zatwierdzona w długoterminowych planach eurokołchoźników z UE!! Riffkin twierdzi, że budulcem nowej rewolucji przemysłowej będą z jednej strony technologie internetowe, z drugiej zaś energie odnawialne. Ekonomista uważa, że w niedługim czasie człowiek będzie w stanie za pośrednictwem internetu zarządzać sieciami energii w taki sposób, w jaki dziś zarządza się informacjami w sieci. Właśnie to dzięki radom tego ekonomicznego dioty Rifkina we Francji jest taki krótki tydzień pracy! Obecni ekonomiści chcą jak najszybciej odejść od tej głupoty! Wy zw nie wiecie, że wśród ekonomistów jest wielu nawiedzonych durniów!!

Podpis: Wała sowieciarzom
Dodano: 2018-04-22 08:47:50 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, Wała sowieciarzom trochę poniosło, dyskusja kończy się w momencie obrażania drugiej osoby, jednak ja również jestem zdecydowanym przeciwnikiem skracania czasu pracy. W Szwecji jest dobrze nie dlatego, że pracujecie coraz mniej, można powiedzieć, że pomimo tego, ale jak długo jeszcze ? Kilka dni temu udowadniałeś, że potrzebujemy całą masę pracowników spoza Europy, a teraz piszesz, że skracanie czasu pracy, to remedium na przenoszenie produkcji do Azji.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 23:15:56 | Zgłoś naruszenie

do @wała sow... To dyskutuj sobie z ekonomistami w Szwecji a nie ze mną. Ja tu na tym portalu podaje jedynie obiektywne stan jaki jest w Szwecji. Nie ja tam ustalam reguły gry. tak jak MO opisuje rzeczywistośc Oleśnicy tak ja opisuje niektóre stany faktyczne w Szwecji. Ale tylko takie które sam znam z autopsji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-21 23:03:22 | Zgłoś naruszenie

Na SLD nigdy jednak nie zaglosowalem, a na mlodych liberalow z Kongresu Liberalnego tak, do tej pory zaluje ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 21:29:55 | Zgłoś naruszenie

Byniu, napisalem, ze SLD bylo lepsze od PO, jeszcze Ci malo ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 21:26:05 | Zgłoś naruszenie

Tylko ekonomiczny idiota, taki ekonomiczny zutas kłamany może proponować 30 godzinny tydzień pracy!?

Podpis: Wała sowieciarzom
Dodano: 2018-04-21 21:21:55 | Zgłoś naruszenie

Jak nie Komorowski kłaniający się w pas Putinowi, to Tusk jak zakochany smarkacz odczytujący życzenia Merkel, czy obecna nasza ?dobra zmiana? nabożnie wpatrzona w poniżających Polaków przedstawicieli Izraela. Prześladuje nas jakiś pech, naszym elitom wyraźnie brakuje kręgosłupa i chyba tego fundamentalnego przecież przeświadczenia, że władza w państwie demokratycznym pochodzi od obywateli/wyborców, a nie od czynników zewnętrznych, międzynarodowych (wtedy jest to agentura). Problem w tym, że III RP jest przedłużeniem PRL-u, a nie II RP. Wydaje się, że działa ciągle klątwa założycielskiego okrągłego stołu i dziś głodni i ambitni pretendenci gorliwie czekają, aż ukaże się łaskawa obca moc i pan rozda karty i mandaty ochoczym biesiadnikom. Nawet popularne zawołanie ?Ulica i zagranica? celnie referuje zależność poszczególnych grup politycznych w Polsce od ich zagranicznych mecenasów. Zagranica aby zadbać o swoje interesy w Polsce selekcjonuje daną partię, która ma zapewnić poparcie ulicy (wyborców).

Podpis: ".."
Dodano: 2018-04-21 21:18:57 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, 30 godzin pracy w tygodniu?? Trzeba wlasnie wiecej pracowac, zeby produkcja nie uciekala do Azji. Jestem przeciwko, 40 godzin to nie tak duzo.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 21:10:06 | Zgłoś naruszenie

;), jestem spokojnym czlowiekiem ... najczesciej. Zadalem Ci pytanie, jakie klamstwa powielam?

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 21:02:12 | Zgłoś naruszenie

TVP info niepełnosprawni będą mieli swoich opiekunów!!! Ku.wa nie po prostu nie co za fałsz!!!

Podpis: Jacek
Dodano: 2018-04-21 20:58:49 | Zgłoś naruszenie

@ mad - nerwy puszczają, niedobrze... a to dopiero początek, musisz uzbroić się w cierpliwość mam jeszcze dla ciebie kilka niespodzianek ;)

Podpis: ;)
Dodano: 2018-04-21 20:39:57 | Zgłoś naruszenie

psuje się od głowy. jarek. tadek, zbyszek, mariusz, antek, a .......,.......,. a beatka to tylko osteczka z płetwy ogonowej. ale do odlotu z machałkową. a najlepiej z Kosmodromu

Podpis: zet
Dodano: 2018-04-21 20:36:39 | Zgłoś naruszenie

Wylewacie hejt na swoją posłanke. A jakoś nie ruszacie sadów i prokuarur które macie najgorsze w Europie. Pod wzgledem miast ze smogiem na równi Polska jest z Bułgaria. I tak cały czas. A od swojej posłanki wymagacie aby była najlepszym ministrem. Miast wielkości Olesnicy czy Sycowa jest około 500 i tylko kilkanascie ma swoich ministrów. Więc starajcie się aby was godnie reperezentowała.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-21 20:27:55 | Zgłoś naruszenie

Szwedzi już to testuja w kilku urzedach od kilku lat. Przy globalizacji i przeniesieniu produkcji do Azji to jedyne rozwiązanie. Część zakładów w Szwecji i Angli po godzinie 12 w piatek zamiera. zaczyna sie weekend. ja jestem na swoim i pracuje tylko 3 dni raz na dwa tygodnie (średnio).

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-21 20:08:26 | Zgłoś naruszenie

@ mad ty jestes slepy czy co? widzisz SLD. a jaktem twuj odpad genetyczny tonie i chwyta sie brzytwy jakos nie mozesz dostrzec!

Podpis: Byniu
Dodano: 2018-04-21 20:07:09 | Zgłoś naruszenie

"Jesli SLD nie postawi na 30 godzinny tydzien pracy to słabo ich widze" - zw-kowalski, tego naprawdę chcesz ??? To będzie tragedia

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 19:44:00 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, SLD odpadła z gry, bo wpadła na kilku aferach, ale Polska nie straciła na ich rządach aż tyle, co za rządów liberałów z PO. Gospodarczy program PiSu jest bliższy SLD.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-21 19:31:20 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (36), Motoryzacja (19), Nauka (4), Praca (61), Usługi (21), Zwierzęta (5), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Ślubowanie klasy mundurowej
"No i gdzie mój kome..."~A.
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter