reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 20 kwietnia. Imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii.
reklama
reklama
reklama

Bronisław Komorowski w Oleśnicy

Dodano: 2018-04-16 20:02:39 | Komentarzy: 355 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Oleśnicę, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Polityk krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz apelował o zmiany w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy

reklama

Klub Obywatelski Oleśnica zaprosił dziś oleśniczan do hotelu i restauracji Garden przy ul. Podchorążych w Oleśnicy. Odbyło się tam otwarte z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Jego temat przewodni brzmiał "Porozmawiajmy o Polsce". Nad bezpieczeństwem w trakcie wydarzenia czuwali funkcjonariusze BOR i policji.

Na początku stojący przy bramie obiektu mężczyzna zaczął wykrzykiwać różne hasła pod adresem polityka, związane między innymi z zabraniem za czasów rządów PO pieniędzy z OFE. Padały przy tym niecenzuralne słowa pod adresem B. Komorowskiego, który nie zwracał na nie uwagi.

Natomiast w restauracji były prezydent był witany owacjami na stojąco. W trakcie spotkania Bronisław Komorowski mówił o batalii "o kształt demokracji i ustroju".

Podkreślał, że PiS-owi - według jego oceny - mogło ubyć pół miliona wyborców od 2015 roku. - W wymiarze proporcjonalnym PiS ma rzeczywiście imponujące wyniki - podkreślił.

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego.

- PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił.

W dalszej części spotkania głos zabrała też emerytowana aptekarka Ryszarda Broż-Brattig, biorąca udział w protestach pod oleśnickim sądem. - Młodzież powinna doceniać, to co ma, te wszystkie możliwości - powiedziała. Przy okazji B. Komorowskiemu przypomniało się, co mówiła mu jego matka. - Bronek, ja ci nie umrę póki rządzi PiS - przytaczał jej słowa.

Nie zabrakło też pytań i uwag ze strony oleśniczan. Jedna z seniorek zapytała o rewaloryzację zasiłku pogrzebowego, ponieważ na stypie chciała uraczyć gości "nie ośmiorniczkami, a chociaż kotletami". Przedstawiający się jako emerytowany strażak mężczyzna zauważył, że PO miała zbagatelizować PiS, dlatego przegrała wybory.

B. Komorowski odnosił się też o sytuacji wokół lotu do Smoleńska z 2010 roku. Wówczas zginęło 96 osób lecących na pokładzie polskiego samolotu. - Kaczyński (Jarosław - przyp. red.) przestał brać proszki i zaczęła się jazda - ironizował sytuację po tym, co miało się dziać później.

- Chciałoby się, aby budowano pomniki za zasługi, a nie za fakt śmierci - komentował Komorowski. Zastrzegał jednocześnie, że darzył sympatią nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wideo: materiał ze spotkania


Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (355)

Pocalujta w dupe wojta ,... spit_me 20.03.08, 08:16 Sarko i Merkel bawia sie w sankcje a praktyczni Swajcarzy korzystajac z okazji , ubili interes - I love it :))) ,... =================================================================== Iranian-Swiss gas deal irks Israel ================================== Neta Sela - 03.19.08 Foreign Ministry summons Swiss ambassador to Israel for urgent meeting following signing of major agreement to provide gas between Switzerland and Iran Israel is outraged by the recent signing of a huge gas deal between Switzerland and Iran, and has summoned the Swiss Ambassador to Israel Walter Haffner for an urgent meeting with Deputy Director for Western Europe at the Foreign Ministry Rafi Barak on Wednesday ,...

Podpis: Schwajcar
Dodano: 2018-04-18 22:56:43 | Zgłoś naruszenie

Oleśnicka brona to raczej na wójta?!

Podpis: Wystrzelić w kosmos!
Dodano: 2018-04-18 22:50:39 | Zgłoś naruszenie

Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" Ale są cyganie po

Podpis: O,Q..
Dodano: 2018-04-18 22:43:56 | Zgłoś naruszenie

Nic więc dziwnego, że skupiający agentów i idiotów oleśnicki Salon +60, który nawet nie zachowywał rezerwy wobec mądrości Bredzislawa, dawał gwałtowny odpór koordynowany oczywiście przez wskazówki ?Gazety Wyborczej?, kierowaną, jak wiemy, przez Adama Michnika. . Salonowi 60+ spadkobiercy PZPR nie przeszkadza fakt. ujawnienie faktu kontrolowania przez wojskowych tajniaków z komunistycznym rodowodem kluczowych segmentów polskiej gospodarki z sektorem finansowym na czele oraz innych segmentów życia publicznego, na czele z mediami i partiami politycznymi, mogłoby podważyć zaufanie obywateli do naszej młodej demokracji i zagrozić dobremu fartowi w przyszłości. wyborach prezydenckich na rzecz Bronisława Komorowskiego. Wygląda na to, że Bronisław Komorowski przyjął na siebie obowiązki ?drogiego Bronisława? po drugie ? najwyraźniej starsi i mądrzejsi i tak tym politycznym cyrkiem kierują?! Ale, czy starsi i mądrzejsi mają siłę wykreowania oleśnickiej brony na burmistrza??

Podpis: Homofob sowiecki
Dodano: 2018-04-18 22:40:53 | Zgłoś naruszenie

Uwaga! W tym kościele co obecnie dzwonią to przedstawiciel Szatana na Olesnicę ubrał ornat i ogonem na mszę dzwoni!!

Podpis: Ja pie...
Dodano: 2018-04-18 22:30:11 | Zgłoś naruszenie

@mad, pojęcia nie masz o ateizmie i o francuskim systemie prawnym i ustroju tego nowoczesnego kraju. Wszystko dopasowujesz i porównujesz z polską ciemnotą. Siądź do książek, bo kruchtowa wiedza ci nie wystarczy. Tak cię oceniam po twoich wypocinach. Wygląda na to, iż gdzieś coś tylko słyszałeś, że dzwonią w którymś kościele, ale nie wiesz w którym.

Podpis: kuria twoja mać
Dodano: 2018-04-18 22:22:36 | Zgłoś naruszenie

Koni już nie ma. Można co najwyżej postawić na kota. Ale on ma taką ochronę, że się nie dopchasz :D

Podpis: 44
Dodano: 2018-04-18 22:09:14 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski ,Kaleciński to nie pan to dziwaki c..b

Podpis: Marcin
Dodano: 2018-04-18 21:02:23 | Zgłoś naruszenie

co za wstyd dla Olesnicy kto go tu zaprosil

Podpis: m
Dodano: 2018-04-18 20:52:57 | Zgłoś naruszenie

Panie Bronś, postawił pan na niewłaściwego konia. Chyba jednak nie ma to już większego znaczenia.

Podpis: ?
Dodano: 2018-04-18 20:14:12 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, tego domaga sie najwiekszy olesnicki ateista: "Czy Polaków stać na francuski wariant rozwiązania tego ważnego dylematu..." Francuski model taki idealny, teraz juz chyba tylko w teorii, w zapisach prawa i konstytucji, bo coraz czesciej Francuzi przegrywaja ta swoja walke o laickie panstwo i to nie z katolikami, bo oni sa slabi.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-18 18:13:44 | Zgłoś naruszenie

Nie zawsze podzielam wszystkie poglądy Pana Edmunda. Ale Pan Antoni ma racje pisząc wprost aby wskazać gdzie rzekomo Pan Edmund nie ma racji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-18 17:52:48 | Zgłoś naruszenie

Co tam tak smutno PEŁOWcom mordy powykrzywiało gdzie radość wasza że wasz idol przyjechał było go spytać czy ma w końcu ten tytuł hrabiowski czy nie i jak naprawdę ma na nazwisko była okazja żeby to sprostował .

Podpis: hrabia bul
Dodano: 2018-04-18 17:37:29 | Zgłoś naruszenie

Ale cyrk! Toz to szkoda czasu.....

Podpis: @
Dodano: 2018-04-18 16:47:45 | Zgłoś naruszenie

Toż tam same Ubeckie mordy były!

Podpis: Szogun
Dodano: 2018-04-18 16:12:22 | Zgłoś naruszenie

Warto dyskutowac, klocic sie, krytykowac, a tu Prezydent RP znow obraza ludzi, on chyba inaczej nie umie

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-18 15:41:41 | Zgłoś naruszenie

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy warto było robić tego typu spotkanie to zaplute komentarze pokazują jednoznacznie, że WARTO :D

Podpis: Edek
Dodano: 2018-04-18 15:29:36 | Zgłoś naruszenie

Czy to odbylo sie w Domu Spokojnej Starosci? Podpis: ? Dodano: 2018-04-16 22:05: Kontekstualizm to zespól poglądów w filozofii , w której sens , prawdziwy obraz rzeczy poznajemy tylko w odniesieniu do kontekstu w jakim występują, inaczej zbioru informacji jaki posiadamy . Sensacyjny tekst opisujący perypetie rodziny żony Komorowskiego chciałbym wykorzystać do zastanowienia się , czy politycy maja prawo do prywatności . Czy wiedza o wyznaniu , orientacji seksualnej , życiu rodzinnym i miłosnym , ale również rodzinie w jakiej się wychowali jest potrzebna wyborcy, obywatelowi .Czy społeczeństwo ma prawo wiedzieć o takich sprawach jak historia rodzinna żony pierwszego obywatela . Czy też należy wprowadzić sankcje prawne za przekraczanie granicy ,opisywanie prywatnego, często bardzo intymnego życia, wikłania rodziców. Uważam ,że tak . Komorowski musiał wiedzieć z jakiej rodziny pochodzi jego żona , a to musiało mieć wpływ na jego poglądy na temat chociażby lustracji, stosunku do dezubekizacji Polski, czy generalnego stosunku do członków aparatu bezpieczeństwa. Na przykład bycie zięciem esbeków mogło pomóc mu czuć się bezpieczniej w opozycji . Teść, teściowa zawsze mogli użyć wpływów aby zięcia wyciągnąć z aresztu?

Podpis: cytcat
Dodano: 2018-04-18 14:48:46 | Zgłoś naruszenie

Prokuratura chciała zbadać finanse SKOK-ów i senatora Biereckiego. Śledztwo toczyło się z impetem, ale pięć dni przed wyborczym zwycięstwem PiS przejął je inny prokurator. Dwa miesiące później sprawę umorzono ? ustalił ?Newsweek

Podpis: Psikuta
Dodano: 2018-04-18 14:48:11 | Zgłoś naruszenie

A szogun stanął na krześle czy tylko siedział? Wstyd się dać sfotografować przy bulu

Podpis: H
Dodano: 2018-04-18 14:41:03 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (58), Motoryzacja (8), Nauka (4), Praca (88), Usługi (38), Zwierzęta (4), Inne (16)
Dodaj ogłoszenie
reklama
reklamareklamareklamareklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Śmiertelne potrącenie przez śmieciarkę
"Nie mogę uwierzyć z..."~zniesmaczona
reklama
Kalendarium
21.04.2018 o godz. 08:00
Pociąg Repatriantów (więcej)
Odjazd ze stacji kolejowej w Oleśnicy
21.04.2018 o godz. 12:00
VII Międzynarodowy Miting Pływacki (więcej)
Basen OKR Atol w Oleśnicy
22.04.2018 o godz. 09:30
VII Oleśnicki Rajd Pieszy "Dreptaki"
Start o godz. 10 ze stadionu przy ul. Brzozowej w Oleśnicy
22.04.2018 o godz. 14:00
Bieg Charytatywny dla Fabiana (więcej)
Hala widowiskowo-sportowa w Bierutowie
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter