reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Bronisław Komorowski w Oleśnicy

Dodano: 2018-04-16 20:02:39 | Komentarzy: 363 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Oleśnicę, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Polityk krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz apelował o zmiany w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy

Klub Obywatelski Oleśnica zaprosił dziś oleśniczan do hotelu i restauracji Garden przy ul. Podchorążych w Oleśnicy. Odbyło się tam otwarte z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Jego temat przewodni brzmiał "Porozmawiajmy o Polsce". Nad bezpieczeństwem w trakcie wydarzenia czuwali funkcjonariusze BOR i policji.

Na początku stojący przy bramie obiektu mężczyzna zaczął wykrzykiwać różne hasła pod adresem polityka, związane między innymi z zabraniem za czasów rządów PO pieniędzy z OFE. Padały przy tym niecenzuralne słowa pod adresem B. Komorowskiego, który nie zwracał na nie uwagi.

Natomiast w restauracji były prezydent był witany owacjami na stojąco. W trakcie spotkania Bronisław Komorowski mówił o batalii "o kształt demokracji i ustroju".

Podkreślał, że PiS-owi - według jego oceny - mogło ubyć pół miliona wyborców od 2015 roku. - W wymiarze proporcjonalnym PiS ma rzeczywiście imponujące wyniki - podkreślił.

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego.

- PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił.

W dalszej części spotkania głos zabrała też emerytowana aptekarka Ryszarda Broż-Brattig, biorąca udział w protestach pod oleśnickim sądem. - Młodzież powinna doceniać, to co ma, te wszystkie możliwości - powiedziała. Przy okazji B. Komorowskiemu przypomniało się, co mówiła mu jego matka. - Bronek, ja ci nie umrę póki rządzi PiS - przytaczał jej słowa.

Nie zabrakło też pytań i uwag ze strony oleśniczan. Jedna z seniorek zapytała o rewaloryzację zasiłku pogrzebowego, ponieważ na stypie chciała uraczyć gości "nie ośmiorniczkami, a chociaż kotletami". Przedstawiający się jako emerytowany strażak mężczyzna zauważył, że PO miała zbagatelizować PiS, dlatego przegrała wybory.

B. Komorowski odnosił się też o sytuacji wokół lotu do Smoleńska z 2010 roku. Wówczas zginęło 96 osób lecących na pokładzie polskiego samolotu. - Kaczyński (Jarosław - przyp. red.) przestał brać proszki i zaczęła się jazda - ironizował sytuację po tym, co miało się dziać później.

- Chciałoby się, aby budowano pomniki za zasługi, a nie za fakt śmierci - komentował Komorowski. Zastrzegał jednocześnie, że darzył sympatią nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wideo: materiał ze spotkania


Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (363)

Celnie mad, pozdrawiam. Proszę wskazać miejsce w którym mad się myli.

Podpis: tyle
Dodano: 2018-04-19 09:18:26 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, "A Rydzyk i jego radio Maryja czy telewizja Trwam to nisza której praktycznie nikt nie słucha i nie oglada. Rydzyk to nie głos przecietnego Polaka." - no jak, przecież Polską rządzi watykański kościół, przed którym Polacy są na kolanach ...

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 08:49:30 | Zgłoś naruszenie

Francja i Szwecja maja kłopot z imigrantów, Niemcy boją się nocą chodzić, dobrze że u nas tego nie ma

Podpis: Jj
Dodano: 2018-04-19 07:48:56 | Zgłoś naruszenie

Bronek weź proszki będziesz lepiej gadał

Podpis: Ja
Dodano: 2018-04-19 07:47:09 | Zgłoś naruszenie

Kurio twoja mac. Nie stresuj się madem. On g... wie na temat Szwecji a chce byc autorytetem w kwestii Szwecji. Na pewno z uchodźcami jest jakis problem i może będzie wiekszy ale Szwedzi sobie z tym radzą. Szybko zmieniają prawo i krótko ich trzymają. Metodą marchewki i kijka. Mad pisze tak o Szwecji jak ktos moze opisać Polskę cytując ojca Rydzyka. A Rydzyk i jego radio Maryja czy telewizja Trwam to nisza której praktycznie nikt nie słucha i nie oglada. Rydzyk to nie głos przecietnego Polaka.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 07:33:20 | Zgłoś naruszenie

Mad. Francje podobnie jak Szwecję traktujesz wybiórczo. Francja nie pozwala na krzyże w przestrzenii publicznej ale tak samo nie pozwala aby kobiety prowadziły auta np w burkach. Austria nie chce pozwolić aby dziewczeta w szkole nosiły chusty na głowach itp itd. Wiec laicyzacja dotyczy nie tylko usuniecia symboli chrzesijańskich ale też innych. Chyba Islandia jako pierwsza wprowadziła zakaz obrzezania chłopców. Świat się zmienia.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 07:28:02 | Zgłoś naruszenie

Kuria, napisalem przeciez, ze "Francuski model taki idealny, teraz juz chyba tylko w teorii, w zapisach prawa i konstytucji", wiec nie pisz "nie masz o ateizmie i o francuskim systemie prawnym i ustroju tego nowoczesnego kraju", bo ja nie krytykowalem systemu prawnego i ustroju tego "nowoczesnego" kraju.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 07:27:29 | Zgłoś naruszenie

MO w swojej rzetelnej relacji ze spotkania z Bredzislawem niechcąco uczestniczyła w głoszeniu PRAWDY?!

Podpis: Coś takiego?!
Dodano: 2018-04-18 23:00:21 | Zgłoś naruszenie

Pocalujta w dupe wojta ,... spit_me 20.03.08, 08:16 Sarko i Merkel bawia sie w sankcje a praktyczni Swajcarzy korzystajac z okazji , ubili interes - I love it :))) ,... =================================================================== Iranian-Swiss gas deal irks Israel ================================== Neta Sela - 03.19.08 Foreign Ministry summons Swiss ambassador to Israel for urgent meeting following signing of major agreement to provide gas between Switzerland and Iran Israel is outraged by the recent signing of a huge gas deal between Switzerland and Iran, and has summoned the Swiss Ambassador to Israel Walter Haffner for an urgent meeting with Deputy Director for Western Europe at the Foreign Ministry Rafi Barak on Wednesday ,...

Podpis: Schwajcar
Dodano: 2018-04-18 22:56:43 | Zgłoś naruszenie

Oleśnicka brona to raczej na wójta?!

Podpis: Wystrzelić w kosmos!
Dodano: 2018-04-18 22:50:39 | Zgłoś naruszenie

Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma" Ale są cyganie po

Podpis: O,Q..
Dodano: 2018-04-18 22:43:56 | Zgłoś naruszenie

Nic więc dziwnego, że skupiający agentów i idiotów oleśnicki Salon +60, który nawet nie zachowywał rezerwy wobec mądrości Bredzislawa, dawał gwałtowny odpór koordynowany oczywiście przez wskazówki ?Gazety Wyborczej?, kierowaną, jak wiemy, przez Adama Michnika. . Salonowi 60+ spadkobiercy PZPR nie przeszkadza fakt. ujawnienie faktu kontrolowania przez wojskowych tajniaków z komunistycznym rodowodem kluczowych segmentów polskiej gospodarki z sektorem finansowym na czele oraz innych segmentów życia publicznego, na czele z mediami i partiami politycznymi, mogłoby podważyć zaufanie obywateli do naszej młodej demokracji i zagrozić dobremu fartowi w przyszłości. wyborach prezydenckich na rzecz Bronisława Komorowskiego. Wygląda na to, że Bronisław Komorowski przyjął na siebie obowiązki ?drogiego Bronisława? po drugie ? najwyraźniej starsi i mądrzejsi i tak tym politycznym cyrkiem kierują?! Ale, czy starsi i mądrzejsi mają siłę wykreowania oleśnickiej brony na burmistrza??

Podpis: Homofob sowiecki
Dodano: 2018-04-18 22:40:53 | Zgłoś naruszenie

Uwaga! W tym kościele co obecnie dzwonią to przedstawiciel Szatana na Olesnicę ubrał ornat i ogonem na mszę dzwoni!!

Podpis: Ja pie...
Dodano: 2018-04-18 22:30:11 | Zgłoś naruszenie

@mad, pojęcia nie masz o ateizmie i o francuskim systemie prawnym i ustroju tego nowoczesnego kraju. Wszystko dopasowujesz i porównujesz z polską ciemnotą. Siądź do książek, bo kruchtowa wiedza ci nie wystarczy. Tak cię oceniam po twoich wypocinach. Wygląda na to, iż gdzieś coś tylko słyszałeś, że dzwonią w którymś kościele, ale nie wiesz w którym.

Podpis: kuria twoja mać
Dodano: 2018-04-18 22:22:36 | Zgłoś naruszenie

Koni już nie ma. Można co najwyżej postawić na kota. Ale on ma taką ochronę, że się nie dopchasz :D

Podpis: 44
Dodano: 2018-04-18 22:09:14 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski ,Kaleciński to nie pan to dziwaki c..b

Podpis: Marcin
Dodano: 2018-04-18 21:02:23 | Zgłoś naruszenie

co za wstyd dla Olesnicy kto go tu zaprosil

Podpis: m
Dodano: 2018-04-18 20:52:57 | Zgłoś naruszenie

Panie Bronś, postawił pan na niewłaściwego konia. Chyba jednak nie ma to już większego znaczenia.

Podpis: ?
Dodano: 2018-04-18 20:14:12 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, tego domaga sie najwiekszy olesnicki ateista: "Czy Polaków stać na francuski wariant rozwiązania tego ważnego dylematu..." Francuski model taki idealny, teraz juz chyba tylko w teorii, w zapisach prawa i konstytucji, bo coraz czesciej Francuzi przegrywaja ta swoja walke o laickie panstwo i to nie z katolikami, bo oni sa slabi.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-18 18:13:44 | Zgłoś naruszenie

Nie zawsze podzielam wszystkie poglądy Pana Edmunda. Ale Pan Antoni ma racje pisząc wprost aby wskazać gdzie rzekomo Pan Edmund nie ma racji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-18 17:52:48 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter