reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Bronisław Komorowski w Oleśnicy

Dodano: 2018-04-16 20:02:39 | Komentarzy: 363 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Były prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Oleśnicę, gdzie spotkał się z mieszkańcami. Polityk krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz apelował o zmiany w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Bronisław Komorowski spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy

Klub Obywatelski Oleśnica zaprosił dziś oleśniczan do hotelu i restauracji Garden przy ul. Podchorążych w Oleśnicy. Odbyło się tam otwarte z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim. Jego temat przewodni brzmiał "Porozmawiajmy o Polsce". Nad bezpieczeństwem w trakcie wydarzenia czuwali funkcjonariusze BOR i policji.

Na początku stojący przy bramie obiektu mężczyzna zaczął wykrzykiwać różne hasła pod adresem polityka, związane między innymi z zabraniem za czasów rządów PO pieniędzy z OFE. Padały przy tym niecenzuralne słowa pod adresem B. Komorowskiego, który nie zwracał na nie uwagi.

Natomiast w restauracji były prezydent był witany owacjami na stojąco. W trakcie spotkania Bronisław Komorowski mówił o batalii "o kształt demokracji i ustroju".

Podkreślał, że PiS-owi - według jego oceny - mogło ubyć pół miliona wyborców od 2015 roku. - W wymiarze proporcjonalnym PiS ma rzeczywiście imponujące wyniki - podkreślił.

Dalej krytykował rządzącą partię za różne aspekty jej działań. - Nastąpiło zachwianie państwa prawnego. Uważam, że obywatele powinni czuć się zagrożeni - ocenił były prezydent w nawiązaniu do kontrowersji wokół reform wymiaru sprawiedliwości i Trybunału Konstytucyjnego.

- PiS zniszczył wizerunek kraju, na który wszyscy się powoływali jako wzór. (...) Dzisiaj Polska jest krajem, który się wytyka - mówił.

W dalszej części spotkania głos zabrała też emerytowana aptekarka Ryszarda Broż-Brattig, biorąca udział w protestach pod oleśnickim sądem. - Młodzież powinna doceniać, to co ma, te wszystkie możliwości - powiedziała. Przy okazji B. Komorowskiemu przypomniało się, co mówiła mu jego matka. - Bronek, ja ci nie umrę póki rządzi PiS - przytaczał jej słowa.

Nie zabrakło też pytań i uwag ze strony oleśniczan. Jedna z seniorek zapytała o rewaloryzację zasiłku pogrzebowego, ponieważ na stypie chciała uraczyć gości "nie ośmiorniczkami, a chociaż kotletami". Przedstawiający się jako emerytowany strażak mężczyzna zauważył, że PO miała zbagatelizować PiS, dlatego przegrała wybory.

B. Komorowski odnosił się też o sytuacji wokół lotu do Smoleńska z 2010 roku. Wówczas zginęło 96 osób lecących na pokładzie polskiego samolotu. - Kaczyński (Jarosław - przyp. red.) przestał brać proszki i zaczęła się jazda - ironizował sytuację po tym, co miało się dziać później.

- Chciałoby się, aby budowano pomniki za zasługi, a nie za fakt śmierci - komentował Komorowski. Zastrzegał jednocześnie, że darzył sympatią nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wideo: materiał ze spotkania


Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (363)

Szogun czy tam osip wlazł na krzesło ?

Podpis: Bolek
Dodano: 2018-04-23 18:03:23 | Zgłoś naruszenie

Mad. Właśnie jest info od KPP o kolejnej miejskiej legendzie jakoby sprzedawcy perfum usypiali swoje ofiary eterem. Z podobnych źródeł ty czerpiesz info na temat Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-22 08:05:20 | Zgłoś naruszenie

mad. Spytaj burmistrza Olesnicy dlaczego budynki socjalne w Oleśnicy sprzatają zewnetrzne firmy a nie mieszkańcy lokali socjalnych. Dlaczego polskich koszar pilnuja firmy ochraniarskie a nie sami żołnierze. Mad jestes zaprogramowany. faktem jest , ze każda narodowośc ma swoje typy zawodów w których dobrze sie czują. Oni są dobrzy jako pracownicy handlu, gastronomii, kierowcy, salonów kossmetycznych itp. Spytaj policjantów kupujacych auta w Chemnitz czy spotkali tam jakiegoś Polaka prowadzącego schrot? Bo ja i moi znajomi handlujacy autami takich nie znamy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-21 22:45:32 | Zgłoś naruszenie

Bronek i jego stado mocherków ;] mogli w swoich mudnurkach wpasc na tą okazję!!

Podpis: antybro
Dodano: 2018-04-21 10:40:15 | Zgłoś naruszenie

zdrajca czerwony,gnać h..a jak najdalej,jego miejsce jest w więzieniu ,razem z resztą prostytutek

Podpis: Ferrari !!!
Dodano: 2018-04-21 09:26:57 | Zgłoś naruszenie

Żygac mi się chce jak na niego patrz.Co takiego zrobił dla kraju?Gdyby mógł to zrobiłby łaskę Tuskowi i jemu podobnych. Podpis: Edyta Dodano: 2018-04-16 22:34:34 | Zgłoś naruszenie Diabli wiedzą, po co właściwie prezydent Komorowski zjawil się w Oleśnicy?? Wesprzeć chłopaków ze wsi , wskrzesać w nich wiarę, że chłopkai ze wsi to jedna rodzina?? Znając słabość jego charakteru obawiam się, że albo pozwoli chłopakom ze wsi wykorzystać samorząd do dojenia?? albo i tak i tak. Inaczej mówiąc ? że za obronę chłopaków ze wsi zapłacić będziemy musieli??! Obawiam się bowiem, że po prezydencie Komorowskim niczego dobrego bowiem spodziewać się nie można. Podpis: O,Q.. Dodano: 2018-04-16 22:34:27 | Zgłoś naruszenie @:)))) - ja myślę, że nasze marzenia są mniej utopijne niż wasze:))))))))) Podpis: ryś Dodano: 2018-04-16 22:33:38 | Zgłoś naruszenie galeria wstydu! zbiór starych towarzyszy którzy mieli jeszcze trochę siły na przyjście by zobaczyć czy bolszewik ,patron WSI przyniósł sobie krzesło! Podpis: kmicic

Podpis: Ja pie...
Dodano: 2018-04-20 22:55:27 | Zgłoś naruszenie

PIS ponad wszystko

Podpis: Zdzisia
Dodano: 2018-04-20 14:31:42 | Zgłoś naruszenie

Zachwianie państwa prawa to zapewne myślał o czasach ,rządów" Patologii O. zakłamany człowieczek i bufon, przekręty,afery, tego nie widzi i nie czyta w gazetach chyba udaje nierozgarniętego typowy człowiek PO dobrze że nam lasów nie sprzedał uczciwy człowiek z takim nie spotyka się

Podpis: can
Dodano: 2018-04-20 10:51:21 | Zgłoś naruszenie

Bul to intelektualne dno?!

Podpis: Jezus, Maria!!
Dodano: 2018-04-19 21:38:11 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, gdyby było tak dobrze, to nie byłoby tak źle. Polacy dalej pracują w Niemczech na budowach i na polu, nikt im tej pracy nie odbiera, choć Merkel sprowadziła kilka milionów chętnych do pracy, elita elit, jak to Gazeta Wyborcza napisała, 14% imigrantów pracowało na stanowiskach kierowniczych, więc może faktycznie nie dla nich fizyczna praca. Dziwię się tylko, że Niemcy zatrudniają zewnętrzne firmy sprzątające do porządkowania obozów dla uchodźców, ja nawet na kolonii musiałem sprzątać w pokoju, również w kuchni, ale to był PRL ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 19:45:07 | Zgłoś naruszenie

Na tych zdjęciach to strasznie mało ludzi młodych....... dalej nie piszę...

Podpis: alt..
Dodano: 2018-04-19 15:29:00 | Zgłoś naruszenie

Mad. A skąd ty w Oleśnicy wiesz, ze połowa uchodźców nie chce podjąć pracy? Bo ja twierdzę z własnej obserwacji, że ok 80 do 90% w mojej wsi szuka zatrudnienia. Dopóki nie mają azylu nie może ich nikt zatrudnić. Około 1/3 wniosków azylowych zostaje oddlona wiec ci ludzie traca prawa do mieszkania itp itd. Latem mam skup runa leśnego i część z nich dorabia zbierając runo podobnie jak Polacy czy Ukraińcy. Pisałem ci wielokrotnie, że polski premier we Francji nie chronił praw polskich kierowców ale polskich przewoźników. A wiekszość polskich przewoźników to Niemcy i Holendrzy, którzy tu zarejestrowali firmy. Więc polski premier bardziej dba o Niemców czy Holendrów jak o Polaków. Jak w Jaworze gdzie Niemiec na utworzenie jednego miejsca pracy ma 180 tys a ile daje PUP w Olesnicy sam sobie sprawdź.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 13:39:23 | Zgłoś naruszenie

no to 200 lat mamie Bula !!!

Podpis: enre
Dodano: 2018-04-19 13:29:38 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, kiedys pisalem, ze polowa przybyszow nie jest zainteresowana praca. Europa potrzebuje ludzi, zeby sie statystyki zgadzaly, czy pracownikow do pracy? My zapierd... i tego samego wymagajmy od imigrantow, ktorych przyjmujemy, oczywiscie bez wzgledu na kolor skory, bo to nie kolor skory przedstawia wartosc czlowieka, rasistami nie jestesmy. Jesli imigrant, a nawet prawdziwy uchodzca, lamie w Europie prawo i nie chce pracowac, a pomimo tego, dostaje azyl, jest to sytuacja chora i temu sie sprzeciwiam. Kilka miliardow ludzi pragnie zamieszkac w Europie, dziesiatki milionow samych uchodzcow, wszystkich nie sprowadzimy. To my powinnismy decydowac o tym, kto ma miec prawo do zamieszkania w Europie, a nie przemytnik imigrantow !

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 12:30:57 | Zgłoś naruszenie

Mad. Przy tych zmianach klimatycznych i przy wykorzystywaniu Afryki przez globalne firmy to naturalne, że będzie ich wiecej w Europie. Poza tym nie kumasz, ze "biała" Europa się wyludnia. Co z Polski zostanie przy dzietności 1,6 przez ostatnie 25 lat przemian ustrojowych. Aby stan ludności Polski wrócił do stanu z 89 roku to przez nastepne 25 lat dzietność musiałby wynosić ok 2,7 aby wrócić do do stanu 89. Do tego dodaj miliony które wyjechały do lepszej Europy. Masz jakiś pomysł jak załatać tą dziurę ludności w Polsce. Szwecja przy poziomie zaludnienia jak w POlsce moze przyjąć całaludność Polski. Dociera to do Ciebie?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 10:39:43 | Zgłoś naruszenie

Panie Komorowski. Jeśli oskarżenia wobec pana w książce Wojciecha Sumlińskiego są fałszywe, dlaczego nie wytoczy pan procesu za zniesławienie? No chyba że to prawda... Mówię o publikacji "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".

Podpis: Marek
Dodano: 2018-04-19 10:38:08 | Zgłoś naruszenie

Zw-kowalski, laickie panstwo z duza mniejszoscia muzulmanska to utopia. Polska jest katolicka, a Francja bedzie muzulmanska, choc laicka, nie bardziej jednak niz Turcja.

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 09:52:28 | Zgłoś naruszenie

Jj. A co dzieje sie w Olesnicy i innych miastach. Poczytaj sobie komunikaty złotoustej rzecznik KPP w Olesnicy i innych rzeczników. Najlepiej w PL nie wychodzic z domu

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 09:40:05 | Zgłoś naruszenie

Mad. I jedno i drugie jest prawdą. Mimo, że mediów tych nikt nie słucha czy nie czyta to rzadzący na kolanach padają przed Rydzykiem i hierarchami kościelnymi. Słyszałeś jak do Rydzyka zwracał się prezydent. Ostatnio z funduszu ministra sprawiedliwości przeznaczonego na profilaktyke przeciw przestepczości Rydzyk i inni tez dostali troche kasy. Spraedź oglądalność i słyszalność Radia maryja i Trwam w stosunku do Polsat, TVN, radio ZET czy RMF.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-04-19 09:38:45 | Zgłoś naruszenie

tyle, ale przeciez Rydzyk to nie biskupi, wiec nie tak celnie ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-04-19 09:31:39 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter