reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest wtorek, 18 grudnia. Imieniny Gracjana, Bogusława, Laurencji.
reklama
reklama
reklama

Bierutowski budżet obywatelski

Dodano: 2018-04-16 08:36:20 | Komentarzy: 18 | Kategoria: Aktualności
Dziewięć projektów bierze udział w głosowaniu w bierutowskim budżecie obywatelskim. Potrwa ono do 23 kwietnia.


Które projekty zyskają największe poparcie?

Lista projektów:

1. Siłownia Street Workout w Bierutowie

Opis: Budowa siłowni street workout, czyli urządzeń przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. Siłownia składać się będzie m.in. z drążków, drabinek, poręczy.

2. Budowa parkingów/wiat na rowery w Bierutowie

Opis: Budowa i montaż wiat/parkingów rowerowych w kluczowych/przesiadkowych miejscach w mieście.

3. Zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca "Bierutowianie Bis" - Bierutów

Opis: Zakup nowych strojów ludowych dla członków reaktywowanego w 2016r. Zespołu Pieśni i Tańca.

4. Wyposażenie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Bierutowie

Opis: Zakup i instalacja 15 sztuk nowoczesnych komputerów stacjonarnych, projektora, laptopa dla nauczyciela, monitorów wraz z niezbędnym oprogramowaniem dla uczniów szkoły podstawowej.

5. AED dla każdego - zakup i montaż w miejsach publicznych 3 stacjonarnych defibrylatorów AED - Bierutów

Opis: Zainstalowanie na terenie Miasta i Gminy Bierutów przynajmniej 3 urządzeń AED w specjalnych szafkach umożliwiających bezpieczne przechowywanie zarówno w okresie zimowym jak i letnim a także w okresach przejściowych wraz z systemem powiadamiania w przypadku użycia oraz odpowiednie oznaczenie miejsca lokalizacji, dodatkowo akcja uświadamiania bierutowskiego społeczeństwa i przeszkolenie personelu w placówkach zainstalowania.

6. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierutowie w sprzęt do usuwania skutków nawałnic oraz wykrywania zagrożeń

Opis: Głównym założeniem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Bierutów.
W ramach zadania zakupione zostaną: kamera termowizyjna, detektor napięcia, czujnik gazowy oraz sprzęt akumulatorowy do usuwania skutków nawałnic.

7. Kupno i montaż 5 prostokątnych stolików betonowych z ławkami

Zadanie odrzucone - nie bierze udziału w głosowaniu, szczegóły w tabeli na stronie budzetobywatelski.bierutow.pl

8. Elektroniczna tablica wyników KS Widawa Bierutów

Opis: Zadanie polegać będzie na zakupie i zainstalowaniu elektronicznej tablicy wyników obsługiwanej bezprzewodowo przy boisku na Stadionie Miejskim w Bierutowie. Będzie ona służyć drużynie piłkarskiej Widawa Bierutów do monitorowania wyniku i czasu gry podczas meczy.

9. Doposażenie placu zabaw - Gorzesław

Opis: Założeniem projektu jest doposażenie istniejącego już placu zabaw, który znajduje się przy świetlicy środowiskowej w Gorzesławiu. Projekt obejmuje dostawę oraz montaż urządzenia FUTURA PLAY 63.

10. Siłownia plenerowa w Solnikach Wielkich

Opis: Celem projektu jest zagospodarowanie terenu po byłej szkole, dzięki czemu stanie się on przyjazny mieszkańcom wsi. Projekt obejmuje dostawę oraz montaż urządzeń do tereny rekreacyjne
ćwiczeń. Proponuję: wioślarz, orbitrek, wahadło, twister.

Głosowanie odbywa się w Internecie. Dodatkowo można oddać głos w hali sportowej przy ul. Krasińskiego 3.

Zobacz też: Internetowe głosowanie

rd, źródło: UM w Bierutowie

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

AED pomoże każdemu: i tym z siłowni, i tym, co na rowerach jeżdżą, i tancerzom, i uczniom co na komputerach siedzą, i strażakom z OSP, i graczom z KS Widawy, i dzieciom na placu zabaw. Najlepiej zagłosować na projekt, który może pomóc każdemu.

Podpis: tylko AED
Dodano: 2018-04-19 23:31:58 | Zgłoś naruszenie

Może przy okazji remontu urzędu wymienią te stare maszty na flagi... Przecież teraz są takie ładne maszty srebrne ze "złotymi" końcówkami na szczycie (np. orzeł RP). Można dostawić trzeci maszt na flagę Bierutowa

Podpis: Xyz
Dodano: 2018-04-17 15:35:03 | Zgłoś naruszenie

@korposzczur Aha, czyli lepiej wydać pieniądze na siłownie?? Bo potrzeby zapewnienia sobie ochrony poprzez tężyznę fizyczną samców są najbardziej podstawowe dla gatunku homo sapiens... A wiaty rowerowe do kosza... nie należy rozwijać mobilności rowerowej mieszkańców, która zmniejsza emisję pyłów niskozawieszonych poprzez redukcję ruchu samochodowego, nie należy umożliwić mieszkańców pozostawiania rowerów w cywilizowany sposób w miejscach przesiadkowych jak dworce kolejowe, przystanki komunikacji autobusowej... nie należy zmniejszać wydatków na opiekę zdrowotną dzięki poprawieniu stanu zdrowia mieszkańców poprzez ich przesiadkę z samochodów do rowerów... oj człowieczku

Podpis: Gerwazy
Dodano: 2018-04-17 14:44:06 | Zgłoś naruszenie

Porównywać " świat zachodni " do Bierutowa może tylko nicpoń. Banalna " Piramida potrzeb " mówi że należy zaczynać od realizacji podstawowych potrzeb i piąć realizację ku górze. Nadmieniam, iż we wspomnianym Wrocławiu wszystkie rowery z wypożyczalni publicznych stoją na niezadaszonych stojakach a są tych rowerów setki. Jak już będziemy metropolią i będziemy mieli rozbudowaną komunikację publiczną w Bierutowie to na pewno będą zadaszone wiaty dla rowerów, tymczasem to my nawet rowerów nie mamy.

Podpis: Korpo szczur
Dodano: 2018-04-17 14:02:06 | Zgłoś naruszenie

https://bierutow.biuletyn.net/?bip=2&cid=126&id=2010 Ogłosili przetarg na remont Urzędu, ale tylko na..... wymianę okien!! Czyli co? Byle w środku było ciepełko a od zewnątrz będzie dalej wyglądać jak melina??

Podpis: ???????
Dodano: 2018-04-17 13:46:09 | Zgłoś naruszenie

Co Wy macie do wiat rowerowych?? Zobaczcie jak świat zachodni wygląda - wszędzie ścieżki rowerowe i estetyczne wiaty, zamiast spawanych stojaków jak w Bierutowie... żeby rower nie stał na deszczu... gdy przesiadasz się z roweru na komunikację zbiorową (pociąg) - tzw. parkingi "park and ride". Tutaj przykład z Wrocławia - rondo Ronalda Reagana i wiaty https://www.google.com/search?q=wiaty+rowerowe&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi9i7-NncHaAhUSMuwKHQWVAVQQ_AUICigB&biw=1366&bih=654#imgrc=7aEobfJTNrAALM:

Podpis: Korpo
Dodano: 2018-04-17 13:43:06 | Zgłoś naruszenie

Do Pani/Pana Ja ! Z analizy wpisów wnioskuję że jest Pani/Pan bardzo skromną osobą. Bardzo skromną intelektualnie. Mimo wszystko wnioskuję że pisać nauczył / a się Pani/Pan pod wiatą dla rowerów, ubrana w strój ludowy Bierutowian, oceny wyświetlano na tablicy elektronicznej Widawy. Ktoś ujrzał wyniki i użyto AED ( zatrzymanie akcji serca ) sprzęt obsłużyli strażacy. Później część poszła poćwiczyć tężyznę na siłownię plenerową do Solnik i tę drugą w Bierutowie ( ktoś worki musi nosić ) a reszta pobawić się na plac zabaw w Gorzesławiu. Największym nieszczęściem dla takich osób jest obowiązek szkolny; bez tego życie byłoby prostsze.

Podpis: Tak to wygląda
Dodano: 2018-04-17 13:24:47 | Zgłoś naruszenie

Oświata nie ma pieniędzy na komputery, przec?eż sa różne programy tylko trzeba wnioski napisać

Podpis: Śmiechu warte
Dodano: 2018-04-17 11:58:06 | Zgłoś naruszenie

Po co te komputery? I czego te dzieci się tam nauczą? Jak wejść do Painta? haha najlepiej niech jeszcze więcej nauczyciele narzucą składek na rodziców a to rada rodziców, a to co miesiąc a to coś tam... a na potrzebne rzeczy nie ma bo po co... a teraz nagabywanie do ludzi żeby na to głosowali...

Podpis: ja
Dodano: 2018-04-17 10:00:38 | Zgłoś naruszenie

Po większości celów budżetu obywatelskiego widać jak zacofane mamy społeczeństwo...

Podpis: knur
Dodano: 2018-04-16 17:47:36 | Zgłoś naruszenie

Cela+ już niedługo również w Twojej gminie.

Podpis: Hehehe
Dodano: 2018-04-16 17:39:24 | Zgłoś naruszenie

Jedyną !!! Jedyną !!! szansą na dobre funkcjonowanie naszych dzieci w nowoczesnym świecie jest nowoczesna edukacja. Szkoła musi być wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zapewnienie dzieciom wiat rowerowych, czy kolejnych placów zabaw uczyni je sprawnymi fizycznie a upośledzonych intelektualnie.

Podpis: Tak to wygląda
Dodano: 2018-04-16 16:56:18 | Zgłoś naruszenie

Do "ja":Nie, szkoła zapewni wspaniałych nauczycieli informatyki.

Podpis: !
Dodano: 2018-04-16 15:54:58 | Zgłoś naruszenie

no właśnie dlaczego takie gruchoty komputery są w szkole???? Może więcej wycieczek porobić jeszcze???? A na dzieciach oszczędzać. Przedszkole się sypie, autobusy się sypią, komputery się sypią......

Podpis: ojciec
Dodano: 2018-04-16 13:02:24 | Zgłoś naruszenie

pracownie komputerową powinna zapewnić szkoła!!! skandal.

Podpis: ja
Dodano: 2018-04-16 13:01:08 | Zgłoś naruszenie

Przedszkole wszyscy wszystko wiedzą nikt nic nie robi

Podpis: boguś koguś
Dodano: 2018-04-16 10:49:07 | Zgłoś naruszenie

Przedszkole się wali a on sobie budżet obywatelski urządza

Podpis: rodzic
Dodano: 2018-04-16 10:37:00 | Zgłoś naruszenie

4. Wyposażenie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Bierutowie - to ma sens. Inwestujmy w przyszłość dzieci...

Podpis: ~M~
Dodano: 2018-04-16 09:33:12 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter