reklama
reklamareklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 22 lipca. Imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii.
reklama
reklama
reklama

Powiat nie ma pieniędzy na chodnik

Dodano: 2018-04-15 10:13:24 | Komentarzy: 26 | Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy z miejscowości Bystre ponownie zwrócili się z petycją do władz powiatu o wybudowanie chodnika. Starosta Wojciech Kociński tym razem pozostawił sprawę bez rozpatrzenia.


Powiat nie ma pieniędzy na zapewnienie bezpieczeństwa okolicznym mieszkańcom

reklama

Mieszkańcy miejscowości Bystre w gminie Oleśnica, którzy mieszkają w domach wzdłuż ulicy Południowej, po raz kolejny zwrócili się do władz powiatu oleśnickiego, pod który podlega droga, z apelem o uwzględnienie w planach inwestycyjnych możliwości budowy chodnika dla pieszych o długości około jednego kilometra.

Wśród argumentów jest mowa o dynamicznie rozwijającej się wsi, w której co roku wzrasta liczba mieszkańców. To powoduje, że zwiększa się ruch samochodów na odcinku Ligota Wielka-Jelcz-Laskowice. - Wyjście na spacer z wózkiem i przemieszczanie się w kierunku miasta jest niemożliwe. Powrót samodzielny dzieci szkolnych jest również niemożliwy ze względu na ryzyko potrącenia przez szybko jadące samochody - podnoszą mieszkańcy.

Starosta Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość) tym razem pozostawił petycję bez rozpatrzenia, tłumacząc to udzieleniem odpowiedzi w ubiegłym roku. Samorządowiec wyliczył wówczas, że koszt inwestycji może wynieść ok. 1 mln zł.

W piśmie czytamy, że powiat nie ma pieniędzy na wykonanie inwestycji, a ratunkiem mogłoby być wsparcie inwestycji przez gminę. W materiałach z powiatu nie znajdziemy jednak wzmianki, czy ktokolwiek z władz powiatu prowadził takie rozmowy. - Wniosek mieszkańców nie zostanie jednak pominięty w analizie inwestycji drogowych na etapie planowania budżetu na kolejne lata - odpisał ogólnikowo starosta W. Kociński.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

Pazdziochy do gazu

Podpis: hanys
Dodano: 2018-04-15 12:03:39 | Zgłoś naruszenie

Mogli by się dogadać z Urzędem Gminy i zrobić chodnik wspólnie dodatkowo można było by zrobić ścieżkę dla rowerów na odcinku Oleśnica Ligota Mała gdyż z tego odcinka drogi korzysta wielu rowerzystów i to tez jest problem dla kierujących rowerami gdyż pokonanie tego odcinka drogi jest bardzo niebezpieczne z uwagi na bardzo duży ruch pojazdów samochodowych. A przy okazji z części dla rowerów mogliby korzystać piesi ,których tam nie brakuje.Ale pan w gminie od pozyskiwania funduszy i promocji gm. nie umie tego zrobić potrafi tylko jeździć na Ukrainę za państwowe pieniądze.PiS niech się weźmie za ta gminę albo Prokuratura bo zrobili sobie z Urzędu prywatny folwark.

Podpis: MarekTracz
Dodano: 2018-04-15 12:02:24 | Zgłoś naruszenie

Co ta władza ma i na co.

Podpis: Dkw
Dodano: 2018-04-15 11:35:29 | Zgłoś naruszenie

A za dwa ronda na Dobroszyckiej liczą 2.5 mln xD

Podpis: asdf
Dodano: 2018-04-15 11:33:48 | Zgłoś naruszenie

Zakładając, że chodnik będzie miał ok. 2 m szerokości i ok. kilometra długości, to koszt takiego chodnika wyniesie wg starosty ok. 500 zł za m2. Złoty chodnik?

Podpis: ?
Dodano: 2018-04-15 10:37:23 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter