reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Śmigłowiec i straż zamiast karetki

Dodano: 2018-04-10 18:44:45 | Komentarzy: 150 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Po raz kolejny zabrakło karetki, dlatego do osoby wymagającej natychmiastowej pomocy medycznej wezwano straż pożarną i śmigłowiec LPR-u, który lądował przy SP4 w Oleśnicy.


Śmigłowiec LPR-u lądował przy SP4

Dzisiaj około godziny 18 straż pożarna została powiadomiona, że w jednym z bloków w pobliżu ulic Mickiewicza i Żeromskiego w Oleśnicy znajduje się osoba wymagająca pilnej pomocy medycznej.

W tym czasie nie była dostępna żadna karetka. Dlatego strażacy pojechali na miejsce. Podjęto też decyzję o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował na pasie zieleni pomiędzy boiskiem Szkoły Podstawowej nr 4 a marketem E. Leclerc.


Strażacy jako pierwsi udzielali pomocy

Lekarz wsiadł do wozu strażackiego i został przetransportowany do pacjenta. Osobę wymagającą hospitalizacji następnie przewieziono do śmigłowca. To już kolejna w ostatnim czasie sytuacja, kiedy zabrakło ambulansu, a ich obowiązki wykonują inne służby.

Ostatnio śmigłowiec przyleciał po pacjentkę, a za lądowisko posłużyło rondo Sybiraków. Ponad stutysięczny powiat przez całą dobę obsługują tylko cztery zespoły pogotowia.

Wideo: materiał z relacji na żywo

op

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (150)

np taka ze helikopter musi ladowac gdzies na jakims polu i lekarze musieli dojechac straza pozarna? a karetka podjezdza pod dom!

Podpis: ..
Dodano: 2018-04-10 19:03:31 | Zgłoś naruszenie

@Mr. Obserwator: kretynie, tępy nieuku. Wyląduje zawsze najbliżej miejsca, o to się nie martw, bo nie ty od tego jesteś. A PSP jest jak najbardziej powołana do takiej pomocy. Poczytaj trochę najpierw, a potem się wypowiadaj.

Podpis: Ja
Dodano: 2018-04-10 19:01:51 | Zgłoś naruszenie

@ja, Posłuchaj durniu, różnica ogromna helikopter nie wyląduje wszędzie angażowanie do akcji służb które nie są do tego powołane.. To jest Patologia..

Podpis: Mr Obserwator
Dodano: 2018-04-10 19:00:18 | Zgłoś naruszenie

Poza tym obowiązkiem każdej instytucji oficjalnie współpracującej z systemem PRM jest pomoc właśnie w takich sytuacjach. Nie jest to wykonywanie obowiązków za kogoś.

Podpis: Ja
Dodano: 2018-04-10 18:56:46 | Zgłoś naruszenie

Jakie zamiast? Jakie zabrakło? Przecież śmigłowiec to właśnie karetka. Jaka różnica dla pacjenta czy przyjedzie na kołach czy przyleci? Chyba tylko taka, że do śmigłowca jedzie straż, a wtedy automatycznie magicznie MO jest informowane.

Podpis: Ja
Dodano: 2018-04-10 18:53:42 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter