reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Kolejna nagroda za "Dzikie róże"

Dodano: 2018-04-09 07:16:22 | Komentarzy: 7 | Kategoria: Kultura
Obraz pt. "Dzikie róże" powstawał w okolicach Oleśnicy. Reżyserka Anna Jadowska zdobyła nagrodę imienia Krzysztofa Krauzego.


Kadr z filmu / źródło: Alter Ego Pictures

Sceny do filmu pt. "Dzikie róże" były kręcone w okolicach Oleśnicy. Reżyserem obrazu jest pochodząca z Ligoty Małej Anna Jadowska, absolwentka łódzkiej Filmówki.

W ubiegłym roku obraz został niedawno zwycięzcą 27. Festiwalu Filmowego w Cottbus w Niemczech. Do tego "Dzikie róże" zdobyły Stockholm Impact Award. Polskie Radio Wrocław podaje, że niedawno reżyserce przyznano nagrodę imienia Krzysztofa Krauzego.

- Mieszkająca na wsi młoda mężatka Ewa, matka dwójki dzieci, sama z pomocą matki prowadzi dom w czasie, kiedy jej mąż Andrzej zarabia na rodzinę w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża, samotna, przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę i na kilka miesięcy wyjeżdża, żeby nie dawać pożywki plotkom. Rodzi dziecko i zostawia je do adopcji w szpitalu. Kiedy Andrzej przyjeżdża na komunię córki, czuje, że Ewa oddaliła się od niego. Po spotkaniu z kolegami podejrzewa, że żona coś przed nim ukrywa. Napięcie między małżonkami narasta. Napiętnowana przez ludzi, czuje się niezrozumiana, co wpływa też na jej relacje z dziećmi. Kiedy podczas jej pracy na plantacji dzikich róż, znika nagle jej 2-letni synek, wpada w panikę. Wkrótce dziecka szuka już cała wieś. Andrzej jest wściekły na Ewę. Czy odzyskają dziecko? Czy związek przetrwa? Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zmuszona została porzucić dziecko? - brzmi opis filmu na stronach Alter Ego Pictures.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

Rogacz...trzeba bylo zapierdziulac u nas jakie dlugie ci wyrosly:D,Myślisz ze zachcianki fajtlapo są najwarzniejsze to jesteś w błędzie widać z tego ci piszesz jaki masz szacunek do kobiety

Podpis: xyyz
Dodano: 2018-04-10 23:22:35 | Zgłoś naruszenie

brawo dla autorki

Podpis: ,
Dodano: 2018-04-09 22:06:15 | Zgłoś naruszenie

Oczywiście w filmie tak jak i w życiu wszystko co złe to wina męża! Zawsze kobiety swoje upodlenie i dziwkarstwo zrzucają na męża który zapierdziela żeby zarobić na zachcianki swojej lafiryndy! Dzisiaj wszyscy jesteśmy rogaczami z Norwegii.

Podpis: Rogacz z Norwegii
Dodano: 2018-04-09 15:29:34 | Zgłoś naruszenie

Czy nastoletni ojciec dziecka nie miał żadnych praw do swojego dziecka?

Podpis: ?
Dodano: 2018-04-09 12:45:48 | Zgłoś naruszenie

do obejrzenia w Kinie Spirala :)

Podpis: Spirala
Dodano: 2018-04-09 11:16:36 | Zgłoś naruszenie

Jak chlopa nie ma w wyrze w nocy to tak sie dzieje ;-)

Podpis: mlody alkusek
Dodano: 2018-04-09 10:30:46 | Zgłoś naruszenie

Ciekawie się zapowiada.

Podpis: eel
Dodano: 2018-04-09 08:21:01 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter