reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

Przetarg na przebudowę pl. Zwycięstwa

Dodano: 2018-03-17 06:20:09 | Komentarzy: 142 | Kategoria: Aktualności
Urząd Miasta Oleśnicy ogłosił przetarg na przebudowę pl. Zwycięstw. Zniknie stara nawierzchnia. Do tego pojawią się nowe ławki, słupy oświetleniowe i tablice multimedialne.


Projekt przebudowy pl. Zwycięstwa / źródło: UMO

Urząd Miasta Oleśnicy ogłosił przetarg na przebudowę pl. Zwycięstwa w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

- Obszar do przebudowy obejmuje powierzchnię ok. 12 810 m2. W zakres prac wchodzi wykonanie dokumentacji projektowej wraz z wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami, prowadzenie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych, których szczegółowy opis podany jest w programie funkcjonalno użytkowym dołączonym do dokumentacji przetargowej - czytamy w materiale ratusza.

Prace mają objąć m.in. usunięcie starej nawierzchni. Zamiast niej pojawi się kostka betonowa o różnych kolorach oraz nawierzchnia z betonu szlifowanego, mieszanki mineralno-żywicznej i poliuretanowa. Co ciekawe, pozostanie fontanna, zlokalizowana od strony ulicy Sinapiusa.

Do tego wykonawca będzie miał za zadanie zamontować słupy oświetleniowe i tzw. małą architekturę - drewniane miejsca do siedzenia, siedziska, stojaki na rowery, maszty flagowe oraz zainstalować multimedialne tablice informacyjne.

Podmioty spełniające kryteria stawiane przez miejskich urzędników mogą składać swoje oferty do 30 marca w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (142)

Mad. Tuż obok sa dwa artykuły o kradziezy. Jeden dotyczy kradzieży kabla a drugi złomu. Radni odeszli od ludu i bujają w obłokach. Jak Pan widzi radna Szczuraszek i Ziółkowski pochylaja się nad "poczetymi" a nie martwia się już o właściwe świadczenia socjalne dla tych juz urodzonoych i zyjacych w biedzie. Jakie koszty społeczne ponosicie wy aby taki biedny i wykluczony społecznie miał co jeść i pić. Dlaatego bronie i chwale skandynawski model pomocy społecznej. Może jest zbyt liberalny. Ale jak policze ile kosztyje mnie jako podatnika utrzymanie takiego bezdomnego czy alkoholika ze stratami jakie bym ponosił nie wspomagając go to mi to po prostu zwykle sie opłaca. Do tego dochodzi psychika. Działkowiec przed powrotem do domu chowa wszystko co może mieć wartośc dla zbieraczy złomu. Działkowicz żyje w strachu zimą czy jesienia czy "znów" mu się nie włamali do altanki.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-24 06:45:48 | Zgłoś naruszenie

Mad. Ja nie pisze o przymusie. Mi chodzi o zwykłe ludzkie odruchy. Ponoć burmistrz z zawodu jest lekarzem. To on powinien uświadamiać was o tym, ze jeden piec na węgiel musi mieć ok 2 ha lasu aby zneutralizowac pyły a nie ja. To samo chodzi o te ciągi komunikacyjne dla niewidomych. Nie chodzi o super ciągi. Chodzi tylko o róźną strukture kostki. czasami na zasadzie nawet prawa lewa czy góra dół. Wczoraj byłem na basenie. Dośc duzo rodziców z dziecmi z zespołem Downa i autystycznych (mam nadzieję, ze dobrze napisałem). Nie zakaz aborcji ale świadczenia pomocy dla rodzin powoduja to, że Szwedki rodza te dzieci. ba moze tych dzieci nie ma az tak duzo ale moga być na zewnątrz i korzystac z zycia. A w Oleśnicy bardzo dawno nie widziałem takich dzieci. Sa ale pozamykane w mieszkaniach, szkołąch specjalnych itp itd. Tu basen ma oddzielne pomieszczenia przebieralnie dla inwalidów. Sa oddzielne baseny z dzwigami aby spokojnie te osoby opuścić do wody, poddac rehabilitacji itp itd. A cały powiat Ovik ma tyle mieszkanców co sama tylko Oleśnica. Wejście na basen i saunę kosztuje mnie tylko ok 39 zł bez ograniczenia czasowego i walki w szatni o każdą minute aby nie doliczyli kilku złotych na wyjściu. Jesteście daleko w tyle za Europę i nic sami od siebie nie staracie się zrobić. Żadnych nowatorskich rozwiązań.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-22 08:43:26 | Zgłoś naruszenie

Mad. Oni czują się bardzo dobrze w pewnych zawodach. Gastronomia, handel, transport, fryzjerstwo. Popatrz w jakim czasie w Polsce uzyskujesz prawo jazdy C lub D. To samo handel. Kwestia tylko obsługi kasy fiskalnej i terminala. Tu banknoty i monety nie liczy kasjer tylko wkłada do automatu i automat sam wydaje reszte (markety, duże sklepy sieciowe). Mad. Aby pokonac kilka granic i dostać się do Europy trzeba miec trochę wiedzy, wykazać się sprytem i inteligencją. Do tego trzeba znać języki. Jak sam wiesz do tego dochodza łapówki po drodze dla nieformalnych grup jak i urzędników po drugiej stronie granicy. Ja ich nie lubie ale mogę tolerowac jako sąsiadów.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-22 08:34:58 | Zgłoś naruszenie

Co do ułatwień dla niepełnosprawnych, to w Polsce często jest to przymus, a nie wybór, jeśli nie trzeba, to nie ma. Nie wiem jednak, jak to jest w Oleśnicy. Nie podoba mi się jednak to, że ogłoszony został już przetarg na przebudowę placu, a nie było chyba dyskusji nad tym projektem, przynajmniej ja jej nie zauważyłem.

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-21 22:31:49 | Zgłoś naruszenie

W Szwecji nie ma podobno zbyt dużo pracy dla niewykwalifikowanych pracowników, a przez 8 lat to można się nauczyć jedynie dobrze czytać i pisać, w Szwecji jest pewnie podobnie. Chyba, że Wyborcza ma rację i do Europy dotarła elita elit, najbardziej kreatywna część społeczeństw z których pochodzą imigranci. Wtedy faktycznie, wystarczy przeszkolenie i nauka języka.

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-21 22:06:39 | Zgłoś naruszenie

Mad. Ale z Toba nie ma dyskusji. Ty uprawiasz monolog. Ja zaproponowałem aby na placu Zwyciestwa zrobic ciągi komunikacyjne dla niewidomych. I nie pojąłeś dyskusji. Tylko dajesz jakieś bełkoty. To co piszę o Szwecji piszę z polskiej prasy. Prasy która nie tylko zajmuje sie promocją PiS ale też pisze o gospodarce czy ekonomii. Mad przeciez to nie ja policzyłem, ze szwecja na imigrantach rocznie zarabia 30 mld a Polska na zwolnieniach dla kapitału zagranicznego traci ok 53 mld złotych. Ja o tym nie mam pojecia jak to policzyć. ja jedynie podaje obliczenia innych. Sam jedynie policzyłem, ze Szweda czy Polaka trzeba kształcic ok 21 do 25 lat takiego imigranta tylko ok 7-8 lat czyli trzy razy mniej. Ale dla ciebie kształcenie Polaka 25 lat pochłania mniej jak imigranta przez 8 lat.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-21 20:50:46 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, uspokoj sie, bo przestane z Toba dyskutowac. Cytuje lewicowe portale, to TVN pisze, ze ponad polowa imigrantow nie jest zainteresowana praca! Narzekales na Ukraincow, a 100% tych imigrantow chce pracowac i ponad 95% faktycznie pracuje.

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-21 12:09:23 | Zgłoś naruszenie

Mad. Analfabeto wtórny i plotkarzu. Cytuje polską prasę. Podyskutuj sobie z polska prasą. "Szwecja ?zarabia? na migrantach, w tym także na uchodźcach , w przeliczeniu ok 30 mld rocznie-twierdzi w w opublikowanym właśnie raporcie think tank Arena Ide. Bez napływających ciągle migrantów Szwecja miałaby o 25 % mniej ludności ( urodzeniu za granicą stanowią 16 % ludności kraju), gospodarkę mniejszą o 20%, gorszą komunikację, słabszą armię i gorszy system badań i edukacji. Szef Arena Ide Sandro Scocco przekonuje wręcz, ze korzyści, jakie Szwecja ma z imigracji, pokrywają wydatki na obronę narodową, infrastrukturę i badania podstawowe. ? Polska w tej statystyce zajmuje trzecie miejsce (5,1 tys.) za Syrią (26tys.) i Erytreą (5,3 tys.) ". Ja i przeciętny Polak czy POlska musimy swoje dzieci krztałcic przez ok 24 lata nim zaczna płacic podatki. Natomiast przygotowanie uchodxcy czy innego emigranta na rynku pracy zajmuje ok 8 lat. Czyli w niego trzeba włózyć około 3 razy mniej niż w rodowitego Polaka w Polsce czy Szweda w Szwecji. Cos ty robił chłopie lub babo na lekcjach matematyki?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-21 07:41:44 | Zgłoś naruszenie

Mad. Jesteś jebak teoretyk. Nie znasz realiów ani przepisów azylowych. I się mądrzysz. Do czasu rozpoznania wniosku azylowego oczekujacy na jego rozpoznanie nie może podjąć pracy. ma urzędowy zakaz a pracodawca ma zakaz zatrudnienia takiej osoby dopóki jego wniosek azylowy nie zostanie rozpoznany. To może trwac około roku. To primo. Secundo to to, że po dokaniu wszelkich opłat za mieszkanie, prad , wodę, wywóz śmieci itp każdy w tym Szwed ma do dyspozycji ok 280 euro na samo jedzenie. Gdy pracujesz to masz już po zapłaceniu wszystkiego ok 1500 euro a więc około 5 razy więcej. We wszystkich państwach najbardziej zagrożeni bezrobociem są imigranci. W Norwegii największą grupę procentowo tworzą Polacy a za nimi zaraz sa Szwedzi. Bo szwedzi też emigruja do Norwegii w celach podatkowych.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-21 07:33:20 | Zgłoś naruszenie

Magic z Reja. Jesteś nawiedzony. Inne potrzeby w Polsce ma uzceń uczący sie czy student studiujący. Inne potrzeby ma młoda osoba wchodząca na rynek pracy a jeszcze inne oosba posiadające małe dzieci. A inne emeryt. Podkreslam około 10 % moich znajomych w Szwecji planuje powrót do Polski. Ale z przyczyn ekonomicznych. Ich emerytura będzie stosunkowo niska na warunki Szwecji. Będzie dośc duża jak na warunki Polski. To norma powrotu obowiązująca przy emigracji. Ja emeryturę planuje spedzić w tropikach zimą a być w Szwecji latem i końcem zimy. Nie kumasz czym jest lato bez nocy i czym jest zima gdzie zawsze jest minimum 50 cm śniegu. Ale ty , podobnie jak mad, lepiej wiesz co ja zrobie i jak jest w Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-21 07:25:03 | Zgłoś naruszenie

OKO.PRESS: "IAB zbadał w 2017 roku sytuację 4 800 uchodźców ubiegających się o azyl od początku 2013 do 31 stycznia 2016 roku. Wskaźnik zatrudnienia wzrasta wraz z długością pobytu. Na przykład wśród osób w wieku od 15 do 64 lat, które złożyły podanie o azyl na początku 2016 roku, sześć procent znalazło już pracę lub przynajmniej płatny staż. Wśród osób, które zgłosiły się w 2014 roku, wskaźnik zatrudnienia wyniósł dziesięć procent, a wśród przybyłych w 2014 - 22 procent. Ci, którzy przyjechali w 2013 roku prawie w jednej trzeciej (31 procent) znaleźli pracę". zw-kowalski, TO JEST TRAGEDIA. Masz rację, Polacy nie powinni dawać Niemcom ulg podatkowych, bo i tak będą inwestować w Polsce, nie mają wyboru !!

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-20 22:56:09 | Zgłoś naruszenie

zw to człowiek z epoki Gomułki- Gierka?? I dlatego tak pierd...???

Podpis: cHWD zw
Dodano: 2018-03-20 22:47:52 | Zgłoś naruszenie

zw!! Wypiłeś za dużo moczu Urbana!!Hieny występują głównie na obszarze Afryki, ale można je również spotkać na terenie innych kontynentów, szczególnie w dużych miastach. Lecz miasta zamieszkuje tylko gatunek hyaeninae papparazea, zwana potocznie hieną dziennikarską. " "Okazuje się, że mnóstwo ludzi w Oleśnicy , zwłaszcza w wieku emerytalnym, nie może zasnąć, a nawet ? exscusez le mot ? spokojnie się wypróżnić, czyli wysrać się po zapoznania się z wypowiedziami politycznych hien z Frakcji Pruskiej?!" Natomiast polityczne hieny będą miały przesrane przy urnach wyborczych! Te hieny rozliczymy przy wyborach! Wy zw!! Jesteście pierd...??!

Podpis: Rozumita zw?
Dodano: 2018-03-20 22:45:35 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, TVN: "Badacze przepytali bezrobotnych migrantów. Ponad 30 proc. z nich "na pewno" chce znaleźć pracę, a 15 proc. oświadczyło, że "może" chce" - tak jest w Niemczech, to TRAGEDIA !!

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-20 22:37:54 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, GAZETA WYBORCZA: "Pędząca gospodarka Szwecji potrzebuje pracowników. Niestety firmy narzekają na ich brak. Liczba wakatów jest największa od 2000 roku. Z 15 głównych branż szwedzkiej gospodarki aż w 12 brakuje pracowników. Mimo że w Szwecji jest nadal ponad 300 tys. bezrobotnych, to nie ma większych szans na ich aktywizację. Bezrobocie wśród rodowitych Szwedów jest najniższe od 2008 roku i wynosi 3,9 proc., zaś wśród osób urodzonych za granicą - aż 22 proc.". Jeśli Wyborcza pisze, że 22% imigrantów nie pracuje, to już dobrze nie jest.

Podpis: mad
Dodano: 2018-03-20 22:25:32 | Zgłoś naruszenie

@zw kowalski. Idąc Twoim tokiem rozumowania - budują szztuczne wyspy na Bliskim Wschodzie a wPl, najwyższego w EU rolerrcoastera, oraz nanjonwocześniejsze stadiony na świecie. Punkt sporzjenia. Całą ta szwecja, ten zielony pęd na energię, to socjalizm. Człowieku, kilkadziesiąt lat szwecja była biednym kraju, dorobili się i konsumują teraz co się i dziadowie dorobili. Za kilkanaście lat kasa się skończy i chyłkiem, na kolankach przybiegniesz to Oleśnicy, wtedy CI przypomnę te wszystkie Twoje bzdety co tutaj wypisjujesz na kraj i miasto które dało Ci dpę uratowało. Będę Twoim sumieniem. Onetu czy O2 nie słuchaj, słuchaj co lud prawi i ukorz się przez Polską, przeproś za twe zdradzieckie tekstu o Polakach

Podpis: Magic z Reja
Dodano: 2018-03-20 20:47:48 | Zgłoś naruszenie

W regionie objętym śledztwem działa 20 parafii. Wierni co roku darują im równowartość kilkunastu milionów euro, z czego ok. 10 proc trafia do diecezji. Według prokuratury oszuści zagarniać mogli nawet ok. 1 mln. dolarów rocznie, a skradzione pieniądze inwestowali w farmy bydła i posiadłości. Biskup Ribeiro, który według śledczych, stał na czele szajki, nadal zaprzecza oskarżeniom. Twierdzi, że wszystkie pieniądze wpłacane przez parafian służyły utrzymaniu kościołów i wykorzystywane były do remontowania zabudowań kościelnych.

Podpis: duchowni tez ludzie
Dodano: 2018-03-20 20:45:40 | Zgłoś naruszenie

Podczas śledztwa policjanci przeszukali wiele kościołów, rezydencji duchownych i klasztorów. W wyniku rewizji w mieszkaniu wikariusza generalnego diecezji Formosy, czyli zastępcy biskupa Ribeiro, funkcjonariusze odkryli szafę z podwójnym dnem. Za nim schowany był garnek wypełniony gotówką. Duchowny utrzymuje, że pieniądze nie należały do niego. W tym samym mieszkaniu znaleziono plastykowy worek z banknotami i monetami. Duchowny nazwał to "kolekcją". Brazylijska prokuratura zapowiada kolejne zatrzymania.

Podpis: duchowni tez ludzie
Dodano: 2018-03-20 20:43:37 | Zgłoś naruszenie

Biskup Formosy Jose Ronaldo Ribeiro i sześciu innych księży katolickich oskarżanych jest o kradzież pieniędzy należących do parafii w trzech miastach wokół Brasilii, stolicy kraju. Według prokuratury kościół katolicki co roku tracił w ten sposób setki tysięcy dolarów. Śledztwo rozpoczęto trzy lata temu, rok po tym, jak Jose Ronaldo Ribeiro zasiadł na tronie biskupa Formosy. Wierni szybko zorientowali się, że na rachunkach kościołów parafialnych brakuje pieniędzy ze zbiórek na tacę, datków oraz opłat za śluby i chrzty.

Podpis: duchowni tez ludzie
Dodano: 2018-03-20 20:40:37 | Zgłoś naruszenie

Mad. Jedna elektrownia atomowa to około roczne ulgi dla kapitału. Więc Polska nie dając tych ulg miałaby ok 12 do 15 elektrownii atomowych!!!!

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-03-20 20:14:26 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter