reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

Młodzi ambasadorowie fundacji

Dodano: 2018-03-17 09:23:51 | Komentarzy: 3 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze zostali ambasadorami Fundacji Kulczyk. Publikujemy nadesłaną relację.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Jedno ze spotkań Klubu Empatyczek

Od września 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze działa koło Fundacji Kulczyk - Klub Empatyczek. Liczy on 16 członków. Jego opiekunami są nauczyciele: Jadwiga Woźniak, Marta Janic i  Barbara Zaprzalska.

W minionym roku szkolnym zorganizowaliśmy akcję społeczną „Z sercem dla maluchów”. „Empatia jest nieustannym odkrywaniem – podobnie jak samo życie, chociaż na małą skalę”. (J. Rembowski). Takie hasło przyświeca działaniom członków Fundacji Kulczyk.

Uczyć  wrażliwości, stać się znowu małym dzieckiem - czy to jest możliwe? W kolejnych akcjach odwiedzin w przedszkolach  z „Mądrymi bajkami z całego świata”  – udowodniliśmy, że jest to możliwe. Dzieci młodsze są naturalnie zainteresowane starszymi i w spontaniczny sposób je naśladują.

Cyklicznie odwiedzamy maluszki z Miejskiego Przedszkola i Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze. Przedstawiliśmy kilka utworów proponowanych przez KF z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. Nasi uczniowie przebrani za zwierzęta przedstawili zabawne scenki teatralne. Podczas kolejnych wizyt stworzyliśmy teatr kukiełkowy. Udało się nam nawet zajechać do dzieci „Pociągiem z bajkami”.

Wszystkie przedszkolaki zostają obdarowani rysunkami do kolorowania, które tworzą uczniowie technikum organizacji reklamy pod kierunkiem Pawła Dudycza. Działania naszego szkolnego klubu mogły być tak efektywne dzięki wytrwałej pracy następujących uczniów: Julii Bajsarowicz, Małgorzaty Binek, Aleksandry Gierus, Dagmary Kowalskiej, Roberta Krawca, Wiktorii Majerczak, Kingi Puchalskiej, Justyny Słabej, Anny Smolis i Klaudii Trzcińskiej. Uczennice do występów przygotowuje bibliotekarka Jadwiga Woźniak. Radość dzieci jest dla występujących największą nagrodą.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: ZSP w Twardogórze

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

SUPER DZIECIACZKI :D

Podpis: Szalona Oleśniczanka
Dodano: 2018-03-17 16:58:45 | Zgłoś naruszenie

Fajnie naprawdę bardzo interesujące :)

Podpis: Naruciak
Dodano: 2018-03-17 12:46:41 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter