reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 grudnia. Imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana.
reklama
reklama
reklama

BiFK podsumowuje VIII Noc Kobiet

Dodano: 2018-03-13 08:50:49 | Komentarzy: 3 | Kategoria: Aktualności
Publikujemy relację BiFK z VIII Nocy Kobiet, która odbyła się w bibliotece "Pod Pegazem" w Oleśnicy.VIII Noc Kobiet. Pidżama Party w Bibliotece Pod Pegazem rozpoczęłyśmy lampką szampana i znaną piosenką Alicji Majewskiej „Być kobietą”. W tym roku królowały cekiny! Wyszukane stroje, torebki, szale, dekoracja – wszystko połyskiwało. Program, jak zwykle, bogaty.

Krótki kurs pierwszej pomocy świetnie prowadzony przez Dobrosławę Polowczyk, okazał się bardzo potrzebny. Obowiązkowo spotkanie z pisarką. Naszym gościem była wrocławianka Agata Kołakowska – autorka dwunastu powieści obyczajowych dla pań. Za kilka tygodni ukaże się trzynaste. We wszystkich poruszane są problemy współczesnych kobiet. Pani Agata wyznała, że pisanie to sposób na życie, nieodłączny element jej samej. „Mam nadzieję, że historie, które opowiadam w swoich książkach potrafią wzruszyć, czasem rozśmieszyć. Jeśli zaś skłonią do refleksji... będę prawdziwie szczęśliwa.”Uroczyście otwarto wystawę malarstwa Anny Pękalskiej „Zamyślenie”. Emocjonalne, kobiece obrazy można podziwiać u nas do 30 kwietnia br. Nie lada atrakcją był występ Joanny Michalik. Urocza instruktorka tańca uchyliła nam rąbka burleski, co zostało przyjęte wręcz żywiołowo. Zmysłowy, kokieteryjny taniec, a jednak w dobrym tonie. Brawo!

Magia kobiecości, czyli to i owo o menopauzie. Wiele wątpliwości rozwiały Beata Babarowska-Pona i Sabina Pona, czyli mama z córką. Słuchałyśmy z uwagą. Podczas wieczornego spotkania wspaniałej metamorfozy dwóch uczestniczek dokonała ekipa salonu fryzjerskiego Judyty Wielosik. Salon zwie się Metamorfoza. Polecamy.

Rozmowy trwały do północy, a nawet dłużej. Wątki rozmaite – błahe, poważne, kobiece. Wspaniałe jest to, że na Nocnym Party w bibliotece pojawiają się panie w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach, z różnymi doświadczeniami, a jednak znajdują tu wspólne tematy.

Inne punkty programu także ciekawe :
- stoiska kosmetyczne Mydlarnia u Franciszka i Mary Kay
- oprawa kwiatowa – Pracownia Art-deco Flora Joanna
- nietuzinkowe wianki – Irena Erhardt
- wystawy prac grupy artystycznej Thinkpink.

Kapitalny wieczór wśród książek spędziło prawie 80 pań, nie tylko oleśniczanek. Na noc zostało 11. Do zobaczenia za rok!

Ela Mulka / BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

Brawo MY

Podpis: Woman
Dodano: 2018-03-14 14:46:53 | Zgłoś naruszenie

widać się nudzą w domu.

Podpis: akcja
Dodano: 2018-03-13 13:13:57 | Zgłoś naruszenie

kto w olesnicy robi wianki na glowe? tylko nie piszcie ze cuda i milostki bo zycza sobie za duzo

Podpis: Ola
Dodano: 2018-03-13 09:26:18 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter