reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 grudnia. Imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana.
reklama
reklama
reklama

Oleśnica Razem kontra SLD

Dodano: 2018-03-13 06:37:47 | Komentarzy: 17 | Kategoria: Aktualności
Po dwóch miesiącach ugrupowanie Oleśnica Razem niespodziewanie znowu krytykuje Arkadiusza Sikorę z SLD. Chodzi o wcześniejszą akcję ulotkową dotyczącą burmistrza.


Ugrupowanie Oleśnica Razem ponownie krytykuje Arkadiusza Sikorę z SLD

W styczniu rządzące miastem ugrupowanie Oleśnica Razem odniosło się do ulotki Arkadiusza Sikory sekretarza dolnośląskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (więcej. W międzyczasie A. Sikora zażądał przeprosin od burmistrza Michała Kołacińskiego. W tym tygodniu OR ponownie zajęło się tematem, publikując na swojej stronie na Facebooku kolejne oświadczenie. Cytujemy je poniżej.

* * *

Cytat dnia: "Podejmowanie działań promujących przyszłych kandydatów w okresie poprzedzającym zarządzenie wyborów jest niezgodne z zasadami prowadzenia kampanii wyborczej. Działania takie naruszają zasadę równości kandydatów i komitetów wyborczych, są sprzeczne z zasadami dobrze pojmowanej kultury politycznej i muszą być odbierane jako obejście prawa nie tylko przez osoby promujące się w ten sposób, ale także przez organizacje, z którymi osoby te są związane.

Już po wyborach takie działanie może zostać uznane za naruszenie zasad finansowania kampanii, a w konsekwencji doprowadzić do odrzucenia sprawozdania finansowego komitetu wyborczego oraz odpowiedzialności karnej" - mówi w "Gazecie Wyborczej" pan Krzysztof Lorentz, dyrektor Zespołu Kontroli Finansowania Partii Politycznych i Kampanii Wyborczych PKW.

Wypowiedź dotyczy umieszczenia we Wrocławiu 60 billboardów z wizerunkiem jednego z potencjalnych kandydatów na prezydenta Wrocławia. Billboardy te są częścią kampanii „Wyzwanie 100”, promującej profilaktykę wykrywania raka szyjki macicy. Z wyborami wydają się nie mieć nic wspólnego.

Ciekawe, jak dyrektor Lorentz oceniłby "nekrologowe" ulotki pana Sikory z SLD, których treść była ewidentnie wyborcza i zaaprobowana przez powiatowe władze tej partii.

Już raz SLD nie umiał się poprawnie rozliczyć z kampanii do wyborów uzupełniających w Oleśnicy, co poskutkowało kłopotami finansowymi tej partii w skali całej Polski.

Jeśli faktycznie "Już po wyborach takie działanie może zostać uznane za naruszenie zasad finansowania kampanii, a w konsekwencji doprowadzić do odrzucenia sprawozdania finansowego komitetu wyborczego", to o panu Sikorze i o oleśnickich strukturach SLD w partii będzie głośno.

Ale chyba nie w taki sposób, jakiego lokalni działacze mogliby oczekiwać.

Oleśnica Razem

* * *

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

Zandberg - rence precz od Oleśnicy!

Podpis: pepe
Dodano: 2018-03-13 13:41:54 | Zgłoś naruszenie

Lekarz nic nie robil 4 lata tylko pompowal kase w znajomych i trzeba nazywac rzeczy po imieniu . Niedlugo nadchodzi czas merytorycznej dyskusji gdzie wszystko bedzie wykazane lacznie z obluda i hipokryzja obecnie rzadzacych miastem wiec wystarczy uzbroic sie w cierpliwosc .

Podpis: .
Dodano: 2018-03-13 13:07:04 | Zgłoś naruszenie

Ta ulotka jest po prostu bez nadziejna

Podpis: Gruba złodziejka walfelkow
Dodano: 2018-03-13 12:40:37 | Zgłoś naruszenie

Nasz obecny Burmistrz to dobry gospodarz Ci co pisza bzdurne komentarze na jego temat maja bardzo niski iloraz inteligencji lub wogole go nie maja.A co do poprzedniego Burmistrza to za duzo tez nie mozna mu zarzucic bo cos tam dla Naszego miasta zrobil.Ale nie mozemy porownywac 20 lat rzadow z 4 latami.

Podpis: TAKA JEST PRAWDA
Dodano: 2018-03-13 11:28:22 | Zgłoś naruszenie

azotoksem wytępic tę pisowską dżumę

Podpis: 123
Dodano: 2018-03-13 11:26:15 | Zgłoś naruszenie

kto by nie rzadzil i tak bedzie do dupy, wszyscy jak sie tylko dorwa do koryta mysla o sobie, nikomu nie zalezy na miescie, gminie, wojewodztwie czy kraju...

Podpis: dorota
Dodano: 2018-03-13 11:01:08 | Zgłoś naruszenie

Sikora, Karaś, w ilu wyborach startowaliście ??? Wszystkie przegrane !!! Jesteście V kolumną szkodzącą Polsce i Oleśnicy. Ten okupacyjny pomnik, trzeba było wziąć na swoją działkę, zrobić ołtarzyk. Powiesić portrety Stalina, Lenina, Sierowa, Błochina. Czy wy wiecie kim ci ludobójcy byli???

Podpis: brawo IPN
Dodano: 2018-03-13 09:31:35 | Zgłoś naruszenie

@af.wy wygracie z corka lesniczego szyszki! a co to twego chamskiego posty to pani Monika corka generala W.Jaryzelskiego jest bardziej ulozona niz wy wszyscy razem wzieci, i nie wycieraj swojej piswskiej geby tymi osobami!

Podpis: corka rysia
Dodano: 2018-03-13 09:24:02 | Zgłoś naruszenie

Jeśli chodzi o najbliższe wybory, to oprócz możliwego fałszerstwa zagraża im pisowska niekompetencja i głupota. Oni te wybory tak spieprzą, że niczego nie da się wiarygodnie policzyć. To będzie paradoksalnie najlepsze narzędzie przy skręcaniu wyników.

Podpis: pablo
Dodano: 2018-03-13 08:58:58 | Zgłoś naruszenie

@Ewa , tak wygracie z córką Jaruzelskiego na listach ?

Podpis: af
Dodano: 2018-03-13 08:45:45 | Zgłoś naruszenie

Sikora, Karaś, Wójcik !!! Gdzie te Wasze łańcuchy w obronie pomnika sowieckiej okupacji ??? Gęby pełne frazesów, pustosłowie, demagogia. Jesteście trupami politycznymi, miejsce dla was na śmietniku historii. Wy chcecie wygrać wybory ??? chyba na Białorusi lub Rosji !!!

Podpis: cba
Dodano: 2018-03-13 08:31:22 | Zgłoś naruszenie

A finansowanie akcji billboardowej przez PiS z budżetu Państwa ?

Podpis: Maniek
Dodano: 2018-03-13 08:28:01 | Zgłoś naruszenie

Wolę płacić więcej niż mieć Brońsia za burmistrza

Podpis: Olesniczanin
Dodano: 2018-03-13 08:26:12 | Zgłoś naruszenie

He, he. Zostawcie ich w spokoju i patrzcie jak sami strzelają sobie w kolano. Tak było i tak będzie a ta niewielka garstka ich wyborców jakoś sobie z tym poradzi - są już przyzwyczajeni.

Podpis: ryś
Dodano: 2018-03-13 08:22:43 | Zgłoś naruszenie

Te wybory wygra Jan Bronś i wszystko wróci do normy. Nareszcie będzie porządek.

Podpis: Miks
Dodano: 2018-03-13 08:18:47 | Zgłoś naruszenie

OR tak bardzo przejmuje się akcją ulotkową mało znaczącego ugrupowania? Chyba zaczynają widzieć wszędzie zagrożenie - robi sie ciekawie :)

Podpis: :)
Dodano: 2018-03-13 07:59:25 | Zgłoś naruszenie

Razem dla Oleśnicy ,Oleśnica Razem.Dobra Zmiana.Uzdrowicele Oleśnicy. Wybawcy Oleśnicy. Książęta Olesnickiego Zamczyska. Historyczna prawda jest tylko po naszej stronie .Byle do jesieni i pomachamy tej władzy śpiewając piosenkę do widzenia do widzenia do miłego zobaczenia.

Podpis: Ewa
Dodano: 2018-03-13 06:55:42 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter