reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 grudnia. Imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana.
reklama
reklama
reklama

Prezes Pogoni odpisuje prezesowi APO

Dodano: 2018-03-12 06:18:38 | Komentarzy: 111 | Kategoria: Aktualności
Konflikt na linii Akademia Piłkarska Oleśnica - Pogoń Oleśnica. Prezes tego drugiego klubu w dosadnych słowach odnosi się do propozycji transferu młodych piłkarzy.


Prezes Pogoni Michał Krej i prezes APO Mariusz Kartocha

W przeszłości Akademia Piłkarska Oleśnica powstała m.in. z grup młodzieżowych Pogoni Oleśnica, która aktualnie odbudowuje swoje młode struktury. Prezesem APO jest Mariusz Kartocha, który był prezesem Pogoni zanim klub został sprzedany Michałowi Krejowi.

Drugi prezes udostępnił nam oraz samorządowcom korespondencję z przedstawicielem APO. Cytujemy ją poniżej.

* * *

Wiadomość Mariusza Kartochy z APO

Dzień dobry,

Szanując wolę zawodników i rodziców AP Oleśnica wyraża chęć współpracy z MKS Pogoń dotyczącą transferowania zawodników pomiędzy klubami. Nasze stanowisko uwzględnia swobodę w zmianie barw klubowych na zasadzie bezpłatnych definitywnych transferów, zgodnie z wolą zawodników i ich rodziców. Dla AP Oleśnica dobro zawodnika zawsze było i będzie dobrem nadrzędnym. Podobnego stanowiska oczekujemy ze strony MKS Pogoń.

W załączeniu umowy transferowe zawodników. Proszę o podpisanie i odesłanie.

pozdrawiam


--
Mariusz Kartocha

* * *

Odpowiedź Michała Kreja z MKS-u

Mariusz,

Po pierwsze: przesłane przez Ciebie umowy są niezgodne z obowiązującymi przepisami PZPN – zabronione jest określanie przyszłych praw i obowiązków względem zawodników i klubów dotyczących zmiany przynależności klubowych, wysokości ekwiwalentu itd. zwłaszcza jeśli jest to zapis generalny i abstrakcyjny. Jest to dowód Twojej rażącej niekompetencji i braku podstawowej wiedzy. Podpisanie takiego gniotu to kompromitacja.

Po drugie: przesłanie przez Ciebie trzech niepodpisanych umów i jednej podpisanej (Palma do APO) to jest bezczelny pokaz lekceważenia. Otrzymałeś od Rodziców podpisane przeze mnie umowy w oryginale. Jeśli naprawdę chciałbyś te sprawy załatwić, a nie tylko stwarzać pozory że chcesz je załatwić, to odesłałbyś już podpisane umowy. Co stało na przeszkodzie ? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Jeżeli naprawdę myślisz że mailami wysyłanymi w trybie „ukrytym do wiadomości” wybielisz się w tej sytuacji to naprawdę masz ludzi za idiotów. Ja z Tobą w tej sytuacji nie mam już o czym rozmawiać – jesteś niepoważny, manipulujesz i udajesz ofiarę w sytuacji kiedy to Ty jesteś jedynym powodem konfliktów. Mnie raz już na to nabrałeś – nigdy więcej.

Jeżeli chodzi o Twoją dbałość o zawodnika to pozostawię to bez komentarza. Możesz o tym mówić, pisać, nawet śpiewać – w rzeczywistości dbasz tylko o siebie. Twoja sprawa, Twój wybór.

Reasumując:

19 lipca 2017 przelałeś 800 zł do Pogoni za transfer Mazura i Piaseckiego. Prosiłem i tłumaczyłem żebyś tego nie robił bo to są niepotrzebne koszty. Nigdy nie chciałem od Apo pieniędzy. Dodatkowo transfer generuje wysokie opłaty do DZPN. Proponowałem darmowe wypożyczenia (tak jak później wypożyczyłem do Apo za darmo np. Nasiadka). Nie zgodziłeś się, wiedziałeś lepiej, zrobiłeś przelew. Zgodnie z ustanowionym przez Ciebie precedensem/standardem w ten sam sposób transferowałem później zawodników do Pogoni z Apo (Maleszka Sycianko Wilgosz przelewy 09/17). Tak więc to Ty ustanowiłeś takie a nie inne zasady transferowe. Na dowód przelewy w załączeniu.

W zeszłym tygodniu zobowiązałeś się wobec Pana Mazura do podania kwoty "poniesionych nakładów" za zawodnika Kacper Mazur (przelew 400 zł i co jeszcze?). Kilkakrotnie zmieniałeś wersję, do dnia dzisiejszego tej kwoty nie podałeś. Pogoni nie stać na to ale ja wspólnie z jego Ojcem za to zapłacimy z pieniędzy prywatnych bo trzeba Chłopakowi pomóc. Jak mogłeś wykupić Mazura z Pogoni za 400 zł to Ci to pasowało – nie musiałeś z nikim rozmawiać, o nic się pytać, zrobiłeś przelew i miałeś zawodnika. To wtedy wybrałeś. Dziś nagle zorientowałeś się że to co próbowałem Ci wytłumaczyć w lipcu 2017 jest prawdą i ma sens?! Dziś jest Ci wygodniej mówić o współpracy i darmowej wymianie? A za pół roku jaką będziesz miał wersję? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Nie jesteś w stanie zapewnić żadnej przyszłości chłopcom z Oleśnicy. W zespole trampkarzy masz 13 zawodników. Żadnej rywalizacji na pozycję, żadnego kształtowania charakteru i osobowości, żadnego rozwoju. Prosisz się zawodników o to żeby przychodzili na trening. To kpina. Wysoka jakość szkolenia w apo to mit który niebawem upadnie. Ludzie już otworzyli oczy. W zespole juniorów masz też max 13 zawodników. Cały styczeń i luty nieprzepracowany. Ile sparingów rozegrali juniorzy ?! Kogo ty chcesz oszukać? 17 letnich dzieciaków?! Ich Rodziców chcesz oszukać?! Gdzie oni później mają grać, w B klasie!? To na to urząd miasta Oleśnica przeznacza środki z których korzystasz ?

Mam o czym rozmawiać z Rodzicami i Dziećmi z Oleśnicy, które chcą grać w piłkę. Dlatego jak będziesz próbował manipulować i na swoje potrzeby grać losem 11-13 letnich chłopców to możesz to zrobisz. Trudno. W lipcu pomogę im i wykupie ich za apo za swoje prywatne pieniądze tak ja już to robiłem. Nie uda Ci się już grać ofiary. Ty to zrobisz i Ty za to będziesz odpowiadał przed Rodzicami i Miastem. To oni przez lata dawali Ci pieniądze za które prowadziłeś szkolenie i dobrze sobie żyłeś.

Nie uda Ci się stworzyć obrazu niedobrego Kreja co nie chce dzieciaków puszczać z Pogoni. Fakty mówią same za siebie. Kowalski, Podkowiński, Fąfara – do Ślęzy Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ciszewski, Warzecha, Palma – do Śląska Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Dyrka – do Miedzi i Chrobrego za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Hajdasz do GKS Bełchatów za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Nasiadek do APO !!! za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Klat Karol, Klat Marcin, Bielski do KS Zbytowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Szczypkowski do Bierutowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ryło do Mirkowa a teraz do Ślęzy za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Bartnik, Rusiecki, Kluziak, Galik do Międzyborza za darmo na życzenie chłopaków dla ich rozwoju. Mogę tak cały dzień! Ja nie muszę mieć „wypracowanych zasad” żeby Dzieciom pomagać – to jest normalne. Współpracuję i potrafię dogadać się z każdym klubem w Polsce – a Ty z kim potrafisz się dogadać ? W Oleśnicy dla dobra Pogoni potrafiłem się dogadać z Michalcem, Olewińskim, Karpienko, Woźniakiem, Szeligą, Olczykowskim etc. - a Ty z kim potrafiłeś się dogadać?

Nie pisz do mnie już mailów, smsów. Jak chcesz normalnie jakiś temat załatwić to podejdź, spójrz w oczy i porozmawiaj jak facet. Ja zawsze staram się Ciebie szanować i rozumieć Twoje motywy. Odbieram telefon, chętnie się spotkam. Ale nie będę się już bawił w manipulacje, interpretacje i niedomówienia. Szanuj mój i innych czas.

Pozdrawiam Mariusz.

Michał Krej

* * *

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (111)

Tylko Nieciszów !!!!

Podpis: Tomaszek
Dodano: 2018-03-12 11:13:42 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:13:42 | Zgłoś naruszenie

Dla czego miejskie pieniądze przeznaczone na utrzymanie stadionu trafiają do spółki Atol i tam przepadają na bezsensowne inwestycje, jak tak dalej będzie to będziecie grali w piłkę na lodowisku albo w kuwecie na basenie.

Podpis: kibic
Dodano: 2018-03-12 11:13:26 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:13:23 | Zgłoś naruszenie

Pogoń ma 4 ligę a B klasa z APO by ich rozwalił

Podpis: Klejzakolakgej
Dodano: 2018-03-12 11:13:05 | Zgłoś naruszenie

Prezes wydaje komendę; Sztandar Pogoni wyprowadzić, towarzysz kierownik pyta gdzie? Prezes: Kierunek Niskie Łąki marsz !!!

Podpis: likwitator
Dodano: 2018-03-12 11:11:28 | Zgłoś naruszenie

Za moje kieszonkowe bym mogl wykypic Mazura a kraja nje stać

Podpis: Banan
Dodano: 2018-03-12 11:09:37 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:06:48 | Zgłoś naruszenie

Wystarczy porównać ilość turniejów regionalnych, krajowych, międzynarodowych w których brali udział chłopcy z APO. Gdzie i kiedy brali udział chłopcy z Pogonii. Na ilu obozach byli z APO, a ile obozów zaliczyli zawodnicy Pogoni wszystkich szczebli??? Czy pojęcie "obóz" jest im znane??? Chyba, że z historii.

Podpis: obojętny
Dodano: 2018-03-12 11:05:31 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:05:24 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:03:30 | Zgłoś naruszenie

Dwa kluby piłkarskie w takim mieście to nieporozumienie. Nie rozumiem dlaczego miasto je opłaca?

Podpis: Pareto
Dodano: 2018-03-12 11:02:30 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-12 11:02:00 | Zgłoś naruszenie

APO to firma manipulator dużo bierze mało robi. Od ubiegłego roku to rodzice płaca za stroje na mecze klubowe, płaca za turnieje za transport. Potwierdzam Pana opinię w 100%

Podpis: rodzic
Dodano: 2018-03-12 10:59:07 | Zgłoś naruszenie

Jak na melodię to śpiewamy dla Prezesa i pieska ogrodnika: Ale to już było i nie wróci więcej I choć tyle się zdarzyło to do przodu Wciąż wyrywa głupie serce Ale to już było, znikło gdzieś za nami Choć w papierach lat przybyło to naprawdę nie jesteśmy tacy sami

Podpis: murmurando
Dodano: 2018-03-12 10:48:28 | Zgłoś naruszenie

To dla towarzysza kierownika. Kiedyś pięknie śpiewał- Wyklęty, powstań ludu ziemi, Powstańcie, których dręczy głód, Bój to będzie ostatni, Krwawy skończy się trud, Gdy związek nasz bratni Ogarnie ludzki ród.

Podpis: kapelmistrz ZNTK
Dodano: 2018-03-12 10:37:17 | Zgłoś naruszenie

Kartocha w twoje krętactwa i oszustwa już mało kto się nabiera wiecznie poszkodowany cwaniaczku !

Podpis: rodzic
Dodano: 2018-03-12 10:35:28 | Zgłoś naruszenie

Żenujący jest widok, jak dawni zasłużeni zawodnicy Pogoni oglądają mecz za płotu. Co niektórzy twierdzą, że za 10 zł to mam dwa dobre obiady !!! Prezesie słowo "empatia" jest Panu znane ???

Podpis: kucharz
Dodano: 2018-03-12 10:25:47 | Zgłoś naruszenie

Hahaha, ten prezes twierdzi, że preferuje rozmowy twarzą w twarz a sam odpowiedź kieruje przez media. Tak to się teraz po męsku załatwia?

Podpis: Hahaha
Dodano: 2018-03-12 10:22:37 | Zgłoś naruszenie

Tonący brzytwy się chwyta. Zazdrość i bezsilność że strony Pana Michała. To nie przejdzie. APO zjada Pogoń w każdym aspekcie i takie są fakty.

Podpis: Obywatel
Dodano: 2018-03-12 10:17:17 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter