reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 grudnia. Imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana.
reklama
reklama
reklama

Prezes Pogoni odpisuje prezesowi APO

Dodano: 2018-03-12 06:18:38 | Komentarzy: 111 | Kategoria: Aktualności
Konflikt na linii Akademia Piłkarska Oleśnica - Pogoń Oleśnica. Prezes tego drugiego klubu w dosadnych słowach odnosi się do propozycji transferu młodych piłkarzy.


Prezes Pogoni Michał Krej i prezes APO Mariusz Kartocha

W przeszłości Akademia Piłkarska Oleśnica powstała m.in. z grup młodzieżowych Pogoni Oleśnica, która aktualnie odbudowuje swoje młode struktury. Prezesem APO jest Mariusz Kartocha, który był prezesem Pogoni zanim klub został sprzedany Michałowi Krejowi.

Drugi prezes udostępnił nam oraz samorządowcom korespondencję z przedstawicielem APO. Cytujemy ją poniżej.

* * *

Wiadomość Mariusza Kartochy z APO

Dzień dobry,

Szanując wolę zawodników i rodziców AP Oleśnica wyraża chęć współpracy z MKS Pogoń dotyczącą transferowania zawodników pomiędzy klubami. Nasze stanowisko uwzględnia swobodę w zmianie barw klubowych na zasadzie bezpłatnych definitywnych transferów, zgodnie z wolą zawodników i ich rodziców. Dla AP Oleśnica dobro zawodnika zawsze było i będzie dobrem nadrzędnym. Podobnego stanowiska oczekujemy ze strony MKS Pogoń.

W załączeniu umowy transferowe zawodników. Proszę o podpisanie i odesłanie.

pozdrawiam


--
Mariusz Kartocha

* * *

Odpowiedź Michała Kreja z MKS-u

Mariusz,

Po pierwsze: przesłane przez Ciebie umowy są niezgodne z obowiązującymi przepisami PZPN – zabronione jest określanie przyszłych praw i obowiązków względem zawodników i klubów dotyczących zmiany przynależności klubowych, wysokości ekwiwalentu itd. zwłaszcza jeśli jest to zapis generalny i abstrakcyjny. Jest to dowód Twojej rażącej niekompetencji i braku podstawowej wiedzy. Podpisanie takiego gniotu to kompromitacja.

Po drugie: przesłanie przez Ciebie trzech niepodpisanych umów i jednej podpisanej (Palma do APO) to jest bezczelny pokaz lekceważenia. Otrzymałeś od Rodziców podpisane przeze mnie umowy w oryginale. Jeśli naprawdę chciałbyś te sprawy załatwić, a nie tylko stwarzać pozory że chcesz je załatwić, to odesłałbyś już podpisane umowy. Co stało na przeszkodzie ? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Jeżeli naprawdę myślisz że mailami wysyłanymi w trybie „ukrytym do wiadomości” wybielisz się w tej sytuacji to naprawdę masz ludzi za idiotów. Ja z Tobą w tej sytuacji nie mam już o czym rozmawiać – jesteś niepoważny, manipulujesz i udajesz ofiarę w sytuacji kiedy to Ty jesteś jedynym powodem konfliktów. Mnie raz już na to nabrałeś – nigdy więcej.

Jeżeli chodzi o Twoją dbałość o zawodnika to pozostawię to bez komentarza. Możesz o tym mówić, pisać, nawet śpiewać – w rzeczywistości dbasz tylko o siebie. Twoja sprawa, Twój wybór.

Reasumując:

19 lipca 2017 przelałeś 800 zł do Pogoni za transfer Mazura i Piaseckiego. Prosiłem i tłumaczyłem żebyś tego nie robił bo to są niepotrzebne koszty. Nigdy nie chciałem od Apo pieniędzy. Dodatkowo transfer generuje wysokie opłaty do DZPN. Proponowałem darmowe wypożyczenia (tak jak później wypożyczyłem do Apo za darmo np. Nasiadka). Nie zgodziłeś się, wiedziałeś lepiej, zrobiłeś przelew. Zgodnie z ustanowionym przez Ciebie precedensem/standardem w ten sam sposób transferowałem później zawodników do Pogoni z Apo (Maleszka Sycianko Wilgosz przelewy 09/17). Tak więc to Ty ustanowiłeś takie a nie inne zasady transferowe. Na dowód przelewy w załączeniu.

W zeszłym tygodniu zobowiązałeś się wobec Pana Mazura do podania kwoty "poniesionych nakładów" za zawodnika Kacper Mazur (przelew 400 zł i co jeszcze?). Kilkakrotnie zmieniałeś wersję, do dnia dzisiejszego tej kwoty nie podałeś. Pogoni nie stać na to ale ja wspólnie z jego Ojcem za to zapłacimy z pieniędzy prywatnych bo trzeba Chłopakowi pomóc. Jak mogłeś wykupić Mazura z Pogoni za 400 zł to Ci to pasowało – nie musiałeś z nikim rozmawiać, o nic się pytać, zrobiłeś przelew i miałeś zawodnika. To wtedy wybrałeś. Dziś nagle zorientowałeś się że to co próbowałem Ci wytłumaczyć w lipcu 2017 jest prawdą i ma sens?! Dziś jest Ci wygodniej mówić o współpracy i darmowej wymianie? A za pół roku jaką będziesz miał wersję? Tak bawić się możesz ze swoimi kolegami ale nie ze mną.

Nie jesteś w stanie zapewnić żadnej przyszłości chłopcom z Oleśnicy. W zespole trampkarzy masz 13 zawodników. Żadnej rywalizacji na pozycję, żadnego kształtowania charakteru i osobowości, żadnego rozwoju. Prosisz się zawodników o to żeby przychodzili na trening. To kpina. Wysoka jakość szkolenia w apo to mit który niebawem upadnie. Ludzie już otworzyli oczy. W zespole juniorów masz też max 13 zawodników. Cały styczeń i luty nieprzepracowany. Ile sparingów rozegrali juniorzy ?! Kogo ty chcesz oszukać? 17 letnich dzieciaków?! Ich Rodziców chcesz oszukać?! Gdzie oni później mają grać, w B klasie!? To na to urząd miasta Oleśnica przeznacza środki z których korzystasz ?

Mam o czym rozmawiać z Rodzicami i Dziećmi z Oleśnicy, które chcą grać w piłkę. Dlatego jak będziesz próbował manipulować i na swoje potrzeby grać losem 11-13 letnich chłopców to możesz to zrobisz. Trudno. W lipcu pomogę im i wykupie ich za apo za swoje prywatne pieniądze tak ja już to robiłem. Nie uda Ci się już grać ofiary. Ty to zrobisz i Ty za to będziesz odpowiadał przed Rodzicami i Miastem. To oni przez lata dawali Ci pieniądze za które prowadziłeś szkolenie i dobrze sobie żyłeś.

Nie uda Ci się stworzyć obrazu niedobrego Kreja co nie chce dzieciaków puszczać z Pogoni. Fakty mówią same za siebie. Kowalski, Podkowiński, Fąfara – do Ślęzy Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ciszewski, Warzecha, Palma – do Śląska Wrocław za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Dyrka – do Miedzi i Chrobrego za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Hajdasz do GKS Bełchatów za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Nasiadek do APO !!! za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Klat Karol, Klat Marcin, Bielski do KS Zbytowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Szczypkowski do Bierutowa za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Ryło do Mirkowa a teraz do Ślęzy za darmo na życzenie chłopaków i Rodziców dla ich rozwoju. Bartnik, Rusiecki, Kluziak, Galik do Międzyborza za darmo na życzenie chłopaków dla ich rozwoju. Mogę tak cały dzień! Ja nie muszę mieć „wypracowanych zasad” żeby Dzieciom pomagać – to jest normalne. Współpracuję i potrafię dogadać się z każdym klubem w Polsce – a Ty z kim potrafisz się dogadać ? W Oleśnicy dla dobra Pogoni potrafiłem się dogadać z Michalcem, Olewińskim, Karpienko, Woźniakiem, Szeligą, Olczykowskim etc. - a Ty z kim potrafiłeś się dogadać?

Nie pisz do mnie już mailów, smsów. Jak chcesz normalnie jakiś temat załatwić to podejdź, spójrz w oczy i porozmawiaj jak facet. Ja zawsze staram się Ciebie szanować i rozumieć Twoje motywy. Odbieram telefon, chętnie się spotkam. Ale nie będę się już bawił w manipulacje, interpretacje i niedomówienia. Szanuj mój i innych czas.

Pozdrawiam Mariusz.

Michał Krej

* * *

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (111)

Jest hieny cmentarna a kartocha-hieny boiskowa

Podpis: Sos
Dodano: 2018-03-14 00:20:03 | Zgłoś naruszenie

Co się właściwie dzieje w APO? Treningi się nie odbywają,trenerzy bardzo często się zmieniają,często na takich mało kompetentnych a my za to płacimy!!!

Podpis: Rodzic
Dodano: 2018-03-13 22:48:00 | Zgłoś naruszenie

Może Kartocha coś odpowie.

Podpis: Real
Dodano: 2018-03-13 22:08:16 | Zgłoś naruszenie

Ilu ich chciało odejść w lipcu?

Podpis: Roman
Dodano: 2018-03-13 20:56:59 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-03-13 16:59:59 | Zgłoś naruszenie

Gryzą się jak psy- po co ten hejt, lepiej zajmijcie się porządnie dzieciakami jedni i drudzy !!!!

Podpis: No;!!
Dodano: 2018-03-13 16:44:54 | Zgłoś naruszenie

jak jest przeszłość sportowa i doświadczenie sportowe prezesa Kreja ? piłka dla niego to biznes czy pasja. i to samo pytanie do prezesa Kartochy

Podpis: ciekawy
Dodano: 2018-03-13 12:26:04 | Zgłoś naruszenie

W zakładce "drużyna" trenerem jest jest Pan z GKS TYCHY SZTAB SZKOLENIOWY Trener Waldemar Tęsiorowski Kierownik drużyny Zenon Olewiński Fizjoterapeuta Weronika Kucharska O czym tu pisać ??? cały obraz prymitywnej, bezrozumnej "działalności" tego wieśniackiego klubu !!!!!!!!!!!!!!!

Podpis: shift
Dodano: 2018-03-13 11:35:18 | Zgłoś naruszenie

Grzyby z głównej płyty mogą być serwowane w dochodowym sklepiku na basenie krytym jako własna uprawa ha ha

Podpis: w temacie
Dodano: 2018-03-13 11:32:20 | Zgłoś naruszenie

Na stronie Internetowej w zakładce "kibic" jest zaproszenie na mecz!!!! ale jaja !! Zapraszamy na pierwszy mecz nowego sezonu w Oleśnicy! Niedziela 20 sierpnia 2017 roku Godzina 17:00 Pogoń Oleśnica - Sokół Marcinkowice Dzieci do lat 16, Kobiety oraz osoby niepełnosprawne WSTĘP WOLNY Karnety na całą rundę 50 zł Bilety 10 zł To się nazywa profesjonalizm. Klub działa na zasadach partyzanckich. kpina,żenada, kompromitacja

Podpis: shift
Dodano: 2018-03-13 11:21:05 | Zgłoś naruszenie

Jak boiskami wraz ze stadionem będzie zajmował się Atol to nie długo będziecie turlać się w kretowiskach potykać się o odchodzący tartan i zbierać grzyby z głównej płyty.Panie burmistrzu po co taki obiekt jak miasto na to nie stać.

Podpis: kibic
Dodano: 2018-03-13 10:57:10 | Zgłoś naruszenie

Ktoś tu pisał o biletach. Proponuję prezesowi sprzedaż biletów przez Internet, podobnie jak na Intercity i samolot. Przed meczami tworzą się długie kolejki do kupna biletów, to by ułatwiło kibicom szybsze zajęcie dobrych miejsc na trybunie. Pan jako "łebski" facet mam nadzieję ten problem rozwiąże.

Podpis: kasior
Dodano: 2018-03-13 10:50:03 | Zgłoś naruszenie

W Pogoni nie mógł zostać bo tam inni patrzą na ręce a on tego nie lubi co okazywał niejednokrotnie taki to rydzyk oleśnicki.

Podpis: MK
Dodano: 2018-03-13 09:04:41 | Zgłoś naruszenie

Panie Prezesie, jak to z obchodami 70 lecia Pogoni ??? Już mija 73 lata i nic, Powołano Komitet obchodów. Towarzysz kierownik wydzwaniał po byłych zawodnikach, działaczach wypytywał o różne dane. I co, i nic. Słowa przeproszenia nikt nie usłyszał. Typowy przejaw 1000 pomysłów, zero efektów. Kompletna degrengolada tego śmiesznego Prezesa. Jak w dawnych LZS-ach.

Podpis: wnuczek
Dodano: 2018-03-13 08:42:22 | Zgłoś naruszenie

Reaktywacja sekcji piłki nożnej w WKS "Oleśniczanka" TO JEST NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE

Podpis: kibic
Dodano: 2018-03-13 08:24:11 | Zgłoś naruszenie

"bądźmy szczerzy" - banialuki wypisujesz! K. chciał rozwalić oleśnicką Pogoń,ale mu się nie udało... Pomyśl za nim zaczniesz chwalić pana K.

Podpis: PG.
Dodano: 2018-03-13 07:20:01 | Zgłoś naruszenie

Panowie...APogoń Oleśnica i po sprawie. :)

Podpis: junior
Dodano: 2018-03-13 07:00:03 | Zgłoś naruszenie

Jak to miało być? Obecni radni i burmistrz twierdzili że znają się na wszystkim, na sporcie szczególnie. Na zarządzaniu obiektami, na sporcie rekreacyjnym, młodzieżowym i na szczeblu klubowym. Jakieś rady powstały, szumne zapowiedzi i co du.a blada. Atol coraz większe zadłużenie, Oleśniczanka coraz większa dotacja i z tego pitu-pitu. Orzeł to chyba bokserzy, są. Ręczni, skrobią co roku w 3 lidze i skrobią. Hokeiści, to jest fajny sport, to jak kiedyś był ten film o Jamajczykach w bobslejach. Kasa idzie można oglądać ich bodajże w Poznaniu. Biegacze amatorzy to z tego co dobrze kumam to nic nie dostali. Ping pong tam se coś pyka. Szachiści, grupa kawy i ciastkarzy. Pływaki po maluśku jakieś rodzynki. Tratlioniści taka grupa kolegi koledze. Strzelcy, fenomen, co roku większa dotacja i ? Koszykarze grupa z motyką na słońce. Dużo by chcieli, panie skąd tu piniądz wziąć? Judo, najbardziej poukładana dyscyplina w mieście. Mało biorą, wyniki co rok do przodu. Siatkarze, podobno po wyprowadzce do Bierutowa istnieją w TKKF. Ciężko to sprawdzić bo w 3 lidze OMW nie potrafią się przebić wyżej i w lidze wiejskiej pan Zeniu spod sklepu daje radę przeciwko nim. Najlepsze piłka nożna. Dużo pieniążków idzie nie z miasta czy od burmistrza tylko od Oleśniczan. Jeden klub najstarszy, wiadomo nie ma tematu. Najstarszy i najstarszy. Drugi, gdzieś, coś tam, Barcelona, ktoś kiedyś oglądał i ma znajomego który kiedyś tam był. W Fifie lepiej potrafiłem. W ogóle to wiosna idzie i tyle lepiej będzie w Oleśnicy.

Podpis: Jan
Dodano: 2018-03-13 02:54:33 | Zgłoś naruszenie

Drodzy rodzice, otóż jesteście w błędzie, każdy szanujący się klub docenia talent i możliwości zawodników, gdyż leży to zdecydowanie w interesie samego klubu. Dostrzec należy jednak inny, znaczący problem a mianowicie - Rozhisteryzowanych, mocno zdeterminowanych jednak nie mających żadnego,podkreślam, żadnego pojęcia o piłce rodziców.

Podpis: .
Dodano: 2018-03-13 02:21:47 | Zgłoś naruszenie

Ech szkoda tylko dzieci... dzięki bogu moje dziecko czerpie radość w graniu w piłkę i oto tu chodzi. Rodość dzieci bezcenna ale i władze Oleśnicy oraz prezesi o tym zapomnieli. Dzieci biegają bawią się i o to w tym chodzi i nie ważne w jakim klubie....ludzie ogarnijcie się. Powodzenia dla dzieciaków z APO i całego klubu Pogoń Oleśnica.

Podpis: Bbb
Dodano: 2018-03-13 01:40:20 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter