reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 września. Imieniny Januarego, Konstancji, Teodora.
reklama
reklama
reklama

Projekt GOK-u wśród najlepszych!

Dodano: 2018-03-07 08:39:17 | Komentarzy: 6 | Kategoria: Ciekawostki
wideo istnieje dla tego artykułu
Projekt "Kolorowe przystanki autobusowe" Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica znalazł się w gronie jedenastu najlepszych innowacyjnych praktyk europejskich! Publikujemy nadesłany komunikat.


reklama

Z wielką radością informujemy, że projekt artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica, trwający nieprzerwanie od 2013 roku w gminie Oleśnica pod nazwą "Kolorowe przystanki autobusowe" (działający również na rzecz zrównoważonego stylu życia) został uznany za jedną z 11 najlepszych europejskich praktyk, wskazanych łącznie w 9 europejskich krajach i znalazł się w badaniach oraz w raporcie (dostępnych wkrótce) pn. "Dziedzictwo kulturowe – innowacyjne poszerzanie grona odbiorców” (opracowanym przez Economia Creativa).

W raporcie znalazły się projekty z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Czech, Chorwacji i Polski (Gmina Oleśnica).

Tymczasem można już podziwiać wspaniałe wideo z rysunkami Justyny Molendowskiej-Ruiz. Raport przygotowali Antonio Carlos Ruiz Soria i Justyna Molendowska-Ruiz z Economia Creativa, a jest on związany ze świętowaniem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 i został opracowany dla Komisji Europejskiej.

Wideo: materiał promujący raport


Projekt "Kolorowe przystanki autobusowe" rozpoczął się spontanicznie w 2013 roku i był prowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Fundację Wspierania Rozwoju Lokalnego "Moja Przestrzeń", artystkę Marzenę Klimowicz (w ramach projektu „Świetlice wiejskie - Centra Aktywności Obywatelskiej, realizowanego przy wsparciu programu SWISS CONTRIBUTION, a następnie kontynuowany przez artystę Marcina Mrowickiego, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, przy wsparciu Urzędu Gminy Oleśnica i oczywiście samych mieszkańców gminy Oleśnica.

- Do chwili obecnej w gminie Oleśnica dokonaliśmy wspólnie 16 społecznych rewitalizacji przystanków autobusowych, dzięki czemu powstało 16 całkowicie oryginalnych dzieł artystycznych, wymyślonych i wykonanych przez mieszkańców, pod okiem wspaniałych artystów - komentuje Dyrektor GOK Oleśnica, Dorota Bartczak.

W 2018 roku planowane jest wydanie małego przewodnika w formie mapy, aby można było zwiedzać gminę Oleśnica śladami kolorowych przystanków. W tym roku wykonane zostaną ostatnie rewitalizacje przed wydaniem przewodnika, dlatego zainteresowane sołectwa gminy Oleśnica prosimy o możliwie szybkie zgłoszenia swojego pomysłu i gotowości do GOK Oleśnica.

W tym miejscu przypominamy też materiał telewizyjny o Kolorowych przystankach w gminie Oleśnica, zrealizowany w 2015 roku przez Dorotę Kaczor i jej zespół z TVP3 Wrocław: http://wroclaw.tvp.pl/21773305/pospolite-ruszenie-w-gminie-olesnica

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania!

Piotr Michałowski / GOK Oleśnica
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Dworzec autobusowy się rozpadnie, bo już prawie wszyscy przewoźnicy zrezygnowali z wjazdu. Za wysoki haracz trzeba płacić za to coś co trudno nazwać dworcem. Koszmar oleśnickich dworców: Polbus ramię w ramię z pkp.

Podpis: ;-(
Dodano: 2018-03-10 10:14:00 | Zgłoś naruszenie

Pan sołtys Świerznej to co sądzi o swoich przystankach ?

Podpis: pasażer
Dodano: 2018-03-09 19:23:49 | Zgłoś naruszenie

Jeśli władzy przeszkadzają tamte lata to pewnie sie6 zaraz wezmą za bloki do wyburzenia, z tamtej epoki bo wszyscy na tylko mały Jarosław najmądrzejszy

Podpis: 123r5
Dodano: 2018-03-08 05:50:57 | Zgłoś naruszenie

Proszę, jaka piękna inicjatywa. Tymczasem w Oleśnicy niszczeje mural historyczny przy ul. 3 Maja. Ostatni z wielu, które zdobiły elewacje budynków. Gdzie jest Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy? Może by podjęło jakieś działania? A może przez to, że mural powstał w czasach dziś uznawanych za niebyłe - nie wart jest zachowania?

Podpis: ?
Dodano: 2018-03-07 20:32:40 | Zgłoś naruszenie

ciekawe

Podpis: ,
Dodano: 2018-03-07 19:37:34 | Zgłoś naruszenie

Aż miło podróżować. Może Polbus weźmie przykład i odnowi DWORZEC AUTOBUSOWY W OLEŚNICY w takich klimatach :)

Podpis: PKS fajny yes
Dodano: 2018-03-07 10:48:04 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (40), Motoryzacja (6), Nauka (5), Praca (59), Usługi (20), Zwierzęta (3), Inne (9)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Festiwal Biegów Cała Oleśnica Biega
"Za co Oleśniczanka ..."~Grześ
reklama
Kalendarium
23.09.2018 o godz. 09:30
XX Oleśnicki Rajd Rowerowy (więcej)
start - stadion przy ul. Brzozowej w Oleśnicy
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter