reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 12 grudnia. Imieniny Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.
reklama
reklama
reklama

Wystawa prac Zbigniewa Podurgiela

Dodano: 2018-03-06 09:06:43 | Komentarzy: 8 | Kategoria: Kultura
Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy Zbigniewa Podurgiela "Ręce Królowej Posmarowane Smalcem", który odbędzie się 7 marca o godz. 17 w Galerii BiFK przy ul. Kochanowskiego w Oleśnicy.- Zbigniew Podurgiel uprawia rysunek, malarstwo (akryl, olej, pastel), rzeźbę (drewno, kamień), fotografię dokumentacyjną i kreacyjną. Z wiersza Stanisława Grochowiaka „Piersi królowej utoczone z drewna”, wers „Ręce królowej posmarowane smalcem” posłużył mi jako tytuł do rozpoczętego w 1982 roku cyklu, składającego się z rysunków, obrazów i rzeźb, który kontynuuję do dnia dzisiejszego - informuje BiFK.

źródło: BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Problem polega na tym, iż Zasada, Kołaciński, itp. nie mają zielonego pojęcia o sztuce współczesnej . Do tego trzeba olbrzymiej wiedzy i profesjonalnego rozeznania. W Bifku nie ma ani jednej osoby, która mogłaby sensownie weryfikować wartości artystyczne danej prezentacji. Oleśnica to bardzo mały grajdołek i na dodatek kompletnie nie mający żadnego znaczenia w świecie sztuki. Nie ma tu odpowiednio kompetentnych ludzi i choćby znamion tzw. środowiska artystycznego. Dlatego panują tu prawa rodem z gminnej dziczy. Przede wszystkim manipulacja informacją w obiegu publicznym, a dot. "polityki wystawienniczej". Tylko totalni głupcy ( a takich nie brakuje nigdzie ... ) nie potrafią dostrzegać jak pracują lokalne mechanizmy eksponujące czy promujące dane osoby lub zdarzenia. Np. pierwsza wystawa lokalnego plastyka Podurgiela miała katastrofalny, żenujący, skandalicznie niski, bardzo amatorski poziom prac - kompletne nieporozumienie i brak jakiegokolwiek talentu u tak butnie wystawiającego. Ale w Bifku nikt nie wyciąga żadnych wniosków bo tu chodzi oto, by tu w ogóle ktokolwiek chciał wystawiać, byle tylko godził się na wystawianie ... . Nikt z poważnych twórców nigdy, przenigdy nie zniży się do poziomu Bifku, dlatego takich lokalnych "podurgieli" będzie jeszcze trochę w najbliższym czasie, ... niestety !!! Nie po to przecież Zasada dokonała spektakularnego skoku na nowe stanowisko i tak duże pieniądze, by korytarz wiał pustką ! Lepszy więc 2 lub 3 razy z rzędu taki "podurgiel" niż NIKT !

Podpis: fakty
Dodano: 2018-03-15 12:38:00 | Zgłoś naruszenie

@ wieje prowincją - zajdź do Bifk, pokaż swoje prace na poziomie światowym - i chociaż nie jestem pracownikiem BiFK - jestem pewien, że z chęcią je pokażą. Zobaczysz co wtedy napiszą inni - znowu ci sami u żłoba. Napisz kto jest preferowany w Bifk - chętnie zobaczę te nazwiska. Ja sam od wielu lat chodzę na wystawy i nie zauważam ciągle tych samych. Jeśli Podurgiel jest pokazywany drugi raz to dlatego, że wcześniej przez 15 lat Bronś nie pozwalał.

Podpis: m
Dodano: 2018-03-10 14:51:57 | Zgłoś naruszenie

Oleśniccy artyści przez wiele lat nie mieli szans na prezentację swych prac i wykonań. Dobrze, że to uległo zmianie. Twórcy spoza Oleśnicy też są wystawiani. Równowaga jest zachowana. A wystawa bardzo interesująca :)

Podpis: .
Dodano: 2018-03-08 10:21:02 | Zgłoś naruszenie

Zgadzam się z "wieje prowincją". Kilka zaprzyjaźnionych z BiFK-iem osób funkcjonuje tu na specjalnych, preferencyjnych ... zasadach.... co widać, słychać i czuć. Nie trzeba być jasnowidzem Jackowskim, żeby wymienić te nazwiska. Oleśniczanie nie są głupcami i dobrze wiedzą co jest grane.

Podpis: Stare wraca
Dodano: 2018-03-08 09:19:40 | Zgłoś naruszenie

wieje prowincją@: z powodu wykluczenia Pana Podurgiela z życia kulturalnego przez ponad 10 lat - myślę, że warto zaprosić tego twórcę do miejskiej galerii, aby mieszkańcy miasta mogli zobaczyć jego prace. To raptem drugi raz po długiej nieobecności.

Podpis: głos spoza BiFK
Dodano: 2018-03-07 20:43:32 | Zgłoś naruszenie

niektórzy to mają cieplutko w tym całym Bifk-u...ciągle te same nazwiska....naprawdę Oleśnicy nie stać na wystawy innych artystów? Niektórzy mają tam etat? Ktoś się tym interesuje? Ktoś to kontroluje?

Podpis: wieje prowincją
Dodano: 2018-03-07 19:50:46 | Zgłoś naruszenie

Szkoda ze o 17 jeszcze bede w pracy bo bym wpadla :)

Podpis: Ona
Dodano: 2018-03-07 11:30:47 | Zgłoś naruszenie

Wydaję się bardzo interesujące :)

Podpis: Zosia
Dodano: 2018-03-06 18:58:22 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter