reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Frasyniuka przesłuchano w Oleśnicy

Dodano: 2018-02-14 10:03:51 | Komentarzy: 510 | Kategoria: Aktualności
Władysław Frasyniuk, słynny działacz opozycji w PRL, został zatrzymany przez policję, ponieważ nie stawiał się na wezwania. TVN24 podaje, że przesłuchano go w oleśnickiej prokuraturze.


Władysław Frasyniuk / fot. Tomasz Leśniowski / Wikipedia

Władysław Frasyniuk to polityk, a także przedsiębiorca, działacz opozycji w PRL, były przewodniczący Unii Wolności i Partii Demokratycznej, poseł na Sejm I, II i III kadencji.

Dzisiaj około godziny 6 rano policja zatrzymała W. Frasyniuka w związku z incydentem na Krakowskim Przedmieściu w trakcie obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Wówczas kilkadziesiąt osób próbowało zablokować przemarsz, a wśród nich znalazł się W. Frasyniuk, który siłą został wyniesiony przez policję. Prawdopodobnie polityk nie stawiał się na wezwania prokuratury, dlatego został doprowadzony do prokuratury.

- Zarzuty zostały przedstawione i na pewno pan Frasyniuk nie uniknie wykonania czynności. Z pewnością jest świadomy, że jeśli nie stawi się na wezwanie, mogą zostać zastosowane środki przymusu bezpośredniego - mówił na początku lutego Wirtualnej Polsce prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Po godz. 8 - ponad dwie godziny od zatrzymania - Dobrzańska - Frasyniuk poinformowała, że jej mąż został już zwolniony. Przesłuchano go w prokuraturze w Oleśnicy - podaje TVN24. PAP podaje, że Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (510)

Co wbk?

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 17:38:46 | Zgłoś naruszenie

W 2010 r. premier Donald Tuska wydał 11 proc. z miliona złotych przeznaczonego na nagrody. Premie za szczególne osiągnięcia w pracy dostało tylko dwóch ministrów Tuska z Kancelarii: Jacek Cichocki, minister ds. służb specjalnych (10 tys. zł nagrody za przygotowanie projektu ustawy o ochronie informacji niejawnych) i szef KPRM Tomasz Arabski ? 8 tys. zł za ?dbałość o racjonalne gospodarowanie środkami budżetowymi i oszczędności wprowadzone w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz za przygotowanie budżetu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na 2010 rok?. A także dziewięciu wiceministrów z czego aż pięciu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego ? Hanna Jahn, Krzysztof Hetman, Augustyn Kubik, Jarosław Pawłowski i Adam Zdziebło (głównie za pozyskiwanie pieniędzy unijnych). Kwoty? Skromne (po 10 tys. zł brutto) a ich przyznanie - szczegółowo uzasadnione.

Podpis: ale beka
Dodano: 2018-02-21 17:31:14 | Zgłoś naruszenie

w sprawę ciechu umoczony jest bzwbk, a kto był wtedy szefem bzwbk?

Podpis: ale beka
Dodano: 2018-02-21 17:28:21 | Zgłoś naruszenie

Tak jak pisalem, niech zra nawet kawior. Poprzednicy Ciechowi nikt nawet dlugow nie skonsolidowal, zeby wartosci spolki przed prywatyzacja nie podnosic. Spolki strategicznej, ktore NIGDY nie powinno sie prywatyzaoeac, a oni ja przehandlowali u Sowy przy wodeczce. Teraz spolka przynosi 2x wieksze zyski roczne od ceny za jaka ja sprzedali ! Tak samo chcieli sprzedac KGHM, dokladnie w momencie dolkow miedzi, bo to najlepsza okazja byla, ale nie dla panstwa ! Niech te spolki obsadzaka kim chca, niech prezrsi zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy, w d... to mam, przynajmniej placa ogromne podatki, bo to nasze, polskie !

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 16:31:48 | Zgłoś naruszenie

rp.pl/Rzad-PiS/180219549-Ministerialne-nagrody-wstydu-PiS-nagradza-hojniej-niz-PO.html

Podpis: ale beka
Dodano: 2018-02-21 14:44:52 | Zgłoś naruszenie

Gdy u Sowy ustalano, jak zwiekszyc wartosc spolek skarbu panstwa, a nie jak je sprywatyzowac, by nie bylo afery jak z Ciechem, to wg mnie, moga i kawior wpierniczac na koszt panstwa.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 13:36:38 | Zgłoś naruszenie

No, to nic sie nie zmienilo, i dobrze, bo Wojewoda nie powinien zarabiac tyle samo, co burmistrz malej pipidowy, wiec kazdy rzad dodaje im premie, tylko nie kazdy przelicza to na osmiorniczki ;)

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 13:33:15 | Zgłoś naruszenie

Premie PiS wojewodów w przeliczeniu na ośmiorniczki. U Sowy ośmiorniczki były ponoć po 75zł tak więc wojewoda: Dolnośląski - 546 ośmiorniczek Kujawsko-Pomorski - 566 ośmiorniczek Lubelski - 200 ośmiorniczek (zastępca 173) Lubuski - 300 ośmiorniczek Łódzki - 373 ośmiorniczek Małopolski - 280 ośmiorniczek (zastępca 240) Mazowiecki - 760 ośmiorniczek Opolski - 373 ośmiorniczek Podkarpacki - 520 ośmiorniczek Podlaski - 520 ośmiorniczek Pomorski - 373 ośmiorniczek Śląski - 760 ośmiorniczek Świętokrzyski - 280 ośmiorniczek (zastępca 240) Warmińsko-Mazurski - 373 ośmiorniczek Wielkopolski - 266 ośmiorniczek (zastępca 173) Razem 7356 dań z ośmiorniczek

Podpis: ale beka
Dodano: 2018-02-21 13:24:00 | Zgłoś naruszenie

Malutki móżdżek mada nie rozumie, że religie udowodniły swoje zło ludzkości.Choćby katolicka odmiana chrześcijańska w Polsce. Tysiące lat maltretowania ludzi...

Podpis: kuria jego mać
Dodano: 2018-02-21 11:25:33 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, no właśnie, czy tekst @kuria nie jest "nadawaniem na islam" ?? "religie to zło" - To obraza islamu w czystej postaci. To islamofobia.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 10:05:14 | Zgłoś naruszenie

Cokolwiek pisać będziecie, pamiętajcie - religie to zło, od zawsze ! A posługiwanie się "Bogiem" to największa głupota ! Dla kościołów najważniejsza jest taca i pacierze ! Bóg to nonsens ! Uwierzcie w siebie i swoje możliwości, wszyscy razem i każdy z osobna !

Podpis: kuria wasza mać
Dodano: 2018-02-21 09:51:04 | Zgłoś naruszenie

Zw-kowalski, piszesz: "Cywilizacja Babilonu zanikła kiedy religia zdominowała państwo świeckie. Tak to jest wszedzie gdzie religia dominuje nad świeckością państwa". To jest nadawanie nie tylko na islam czy chrzescijanstwo, ale na kazda religie.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 09:22:21 | Zgłoś naruszenie

Ateisci czesto pisza, ze PiS robi z Polski panstwo wyznaniowe, ze niedlugo bedzie jak w Iranie, a teraz piszesz: "Sprawdź odsetek kobiet na uczelniach w Teheranie". Iran ma byc dla nas wzorem do nasladowania, wzorem panstwa swieckiego, wzorem tolerancji?

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 09:19:03 | Zgłoś naruszenie

Zw-kowalski. Zacytuj jedno zdanie w ktorym "nadaje na islam". To ateisci uwazaja, ze kazdy wierzacy wierzy w bzdury i nadaja na katolikow ! Czy pisanie o islamizacji jest nadawaniem na islam? A Ty o czy piszesz, jak nie o islamizacji? Choc wczesniej pisales, ze w Szwecji nawet muzulmanie odchodza od swojej wiary a teraz, ze wszyscy przechodza na islam.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 09:07:56 | Zgłoś naruszenie

wpis z 28/2 2017.Byblos. Mieszkająca tu ludność to w 80 % maronici, czyli tradycyjni katolicy pochodzący z Syrii czy Libanu. Maronita jest także Libański prezydent. To konsekwencja podziału najważniejszych stanowisk państwowych. Prezydentem jest chrześcijanin, premier ? sunnita a przewodniczący parlamentu szyita. Choinka z Byblos znalazła się rok temu wśród 10 najpiękniejszych bożonarodzeniowych drzewek świata.

Podpis: z archiwum X
Dodano: 2018-02-21 08:50:45 | Zgłoś naruszenie

Mad. Bzdury piszesz. Katolicy przechodza na islam. Ateiści też przechodza na islam. Muzułmanie pzrechodza na wyznania katolickie i inne. Masz przykład Libanu. Tam każde wyznanie ma swojego przedstawiciela we włądzach. Pisałem wielekrotnie. jest miejsce dla chrześcijanina, dla muzułmanina i dla jeszce innego. Zobacz jak wyglądają kurorty narciarskie w Iranie a dopiero później nadawaj na Islam. Sprawdź odsetek kobiet na uczelniach w Teheranie a dopiero poźniej pisz te swoje teksty "Polska dla Polaków".

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-02-21 08:29:27 | Zgłoś naruszenie

Mad. Nie kumasz państwą świeckiego. Państwo świeckie to takie w którym władza nie nalezy do religi ale do społeczeństwa. A religia sobie funkcjonuje obok. Czym innym z konkordatu jest uznanie małżeństwa zawartego w ramach religii a czym innym jest opłacanie kapelanów i z księdza pijaka robienie generała itp itd. Wytłumacz mi jak mając tak złe zdanie o uchodźcach z Afryki czy Syrii nie widzisz , ze tysiąc lat temu oni byli bardziej cywilizowania niż Polanie. Tak było dpóki religia nie zdominowała ich społeczeństw.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-02-21 08:25:29 | Zgłoś naruszenie

@ksiadz ginacy gatunek, a co ma islamizacja wspólnego z polskim Kościołem. Islamizacja nie wynika z braku powołań, czy nawet odchodzenia od wiary chrześcijańskiej. Rdzenni Europejczycy odchodzą od wiary chrześcijańskiej i stają się ateistami, nie przechodzą na islam, więc brak powołań nie ma wpływu na islamizację. Islamizacja związana jest z napływem wyznawców tej religii do Europy i wysokim przyrostem naturalnym muzułmanów mieszkających już w Europie. Islamizacja Europy to fakt. Francja była chrześcijańska, próbowała być laicka, a zaczyna być islamska. Ja nie straszę, nie piszę, że to wina muzułmanów, no bo jak można winić kogoś, że wierzy akurat w tego Boga, ja tylko stwierdzam fakt.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 00:55:51 | Zgłoś naruszenie

"Polska do 966 też była świecka" - ee tam, był boże na bożku ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-21 00:32:06 | Zgłoś naruszenie

Mad. A skad w pismie świętym wzięło sie? - "co cesarskie cesarzowi. Co boskie bogu". Polska do 966 też była świecka. Świecki był Rzym. Świecka była i Sparta , Grecja, Egipt. Ba w Egipcie w światyniach kobiety w tym córka faroana były kapłankami jakby prostytutkami. Tak to działało. Dopiero kiedy religia zaczęła dominować ustrój państwa świeckiego te wczesne cywilizacje upadły. tego nie da sie zaprzeczyć. Nauka tak długo się rozwijała dopóki religie nie zaczęływ tym maczac swoich paluszków.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-02-20 23:48:51 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter