reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 17 listopada. Imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety.
reklama
reklama
reklama

Akcja KOD na oleśnickim rynku

Dodano: 2018-02-09 15:04:27 | Komentarzy: 148 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Na oleśnickim rynku w ramach akcji Gąsienice Tour pojawiła się przyczepa Komitetu Obrony Demokracji. Część mieszkańców zareagowała agresją na pojawienie się satyrycznej instalacji.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


W oleśnickim rynku miała miejsce akcja Komitetu Obrony Demokracji

- Na terenie Dolnego Śląska rusza akcja „Gąsienice Tour 2017 PL” – międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem. Założeniem projektu jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości. Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja” – główny element instalacji artystycznej, która od października pojawia się w kolejnych polskich miastach. Odwiedzimy wiele miejscowości Dolnego Śląska, będziemy rozdawać ulotki zachęcające do uczestniczenia w wyborach, a w większych miejscowościach zorganizujemy happeningi. Ale przede wszystkim chcemy rozmawiać z ludźmi - informuje wrocławski zarząd KOD.

Również na terenie Oleśnicy pojawiła się lokalna odsłona akcji. Od godziny 14.30 na rynku prezentowana była instalacja KOD-u. Całość spotkała się z agresywnym przyjęciem przez cześć przechodniów, którzy wyzywali organizatorów przedsięwzięcia, a także dziennikarza dokumentującego wydarzenie. - Ty gnoju, zaraz ci wy****! - krzyczał jeden z mężczyzn. Na miejscu pojawiła się też policja.

Wideo: materiał z relacji na żywo

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (148)

Panie Edmundzie i znowu pistraci rozjechani na miazgę!!!

Podpis: szacun
Dodano: 2018-02-12 18:08:40 | Zgłoś naruszenie

Przeczytajcie Edmundowiczu dokładnie coście popełnili-demagogia w czystej postaci podparta nienawiścią jakiej świat nie widział( dlatego mało wiarygodna) , zero ( po rosyjsku nul) rzeczowych argumentów jedynie zlepek wyimaginowanych przez was nowomyśli czerpiących garściami z moralnej degrengolady. Po drugiej stronie zaś, przeciwwaga dla tego steku bzdur konkretne działania-aresztowania CBA na podstawie konkretnych zarzutów bądź to przyjęcia wielomilionowych korzyści majątkowych, bądź sprzedaży spółek skarbu państwa za wielokroć zaniżoną cenę, czyli próba dźwignięcia tego biednego kraju z dna, gdzie korupcja stała się nową tradycją powszechnie akceptowalną, zaś kradzież publicznych pieniędzy metodą na dobre i wygodne życie z cichym przyzwoleniem polityków działających na styku prawa i biznesu. Nie ma z kim rozmawiać i nie za bardzo jest o czym.

Podpis: tyle
Dodano: 2018-02-12 17:47:53 | Zgłoś naruszenie

Przeczytajcie Edmundowiczu dokładnie coście popełnili-demagogia w czystej postaci podparta nienawiścią jakiej świat nie widział( dlatego mało wiarygodna) , zero ( po rosyjsku nul) rzeczowych argumentów jedynie zlepek wyimaginowanych przez was nowomyśli czerpiących garściami z moralnej degrengolady. Po drugiej stronie zaś, przeciwwaga dla tego steku bzdur konkretne działania-aresztowania CBA na podstawie konkretnych zarzutów bądź to przyjęcia wielomilionowych korzyści majątkowych, bądź sprzedaży spółek skarbu państwa za wielokroć zaniżoną cenę, czyli próba dźwignięcia tego biednego kraju z dna, gdzie korupcja stała się nową tradycją powszechnie akceptowalną, zaś kradzież publicznych pieniędzy metodą na dobre i wygodne życie z cichym przyzwoleniem polityków działających na styku prawa i biznesu. Nie ma z kim rozmawiać i nie za bardzo jest o czym.

Podpis: tyle
Dodano: 2018-02-12 17:47:52 | Zgłoś naruszenie

"Każdego dnia kogoś prokuratorzy wsadzają do ciurmy" - Panie Edmundzie, jeśli niezgodnie z prawem, niesłusznie, bez wyroku, udowodnienia winy, to sam jestem zbulwersowany !! Proszę podać przykład. Może tych sześciu zatrzymanych w sprawie Ciechu? Schetyna już oburzony.

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-12 13:06:04 | Zgłoś naruszenie

Poprzednicy władzy pistratów nieźle Polskę - czyli nas wszystkich - urządzili, co widzimy na codzień. Każdego dnia kogoś prokuratorzy wsadzają do ciurmy. Ale tego przecież nie robią ludzie KOD - u. Zaledwie 19% uprawnionych do głosowania obywateli uwierzyło tzw. "dobrej zmianie" i przejęła ona władzę. Tzw. "dobra zmiana" składa się z PiSu - u i kościoła kat. Kaczyński zabronił podnosić rękę na swoich kupli w sutannach, a stojącego na czele moherowego elektoratu zakonnika kombinatora, obłaskawia co jakiś czas, wielomilionowymi "łaskami", z kieszeni ciemnego luda. I tak rozgrabiają partyjne sitwy nasz dziwny kraj. Przyczyn i sposobów jest tyle, że opisać się tutaj nie da. Obecna władza jaki ma poziom też tego opisać się nie da - w skrócie można podsumować to jako szambo ! Błogosławione, okadzane i kropione wodą przez wspólnika - kościół - który od zarania polskich dziejów, zawsze jest wrogo nastawiony do Polski, interesowny i rozkradający nasz kraj w imię boże. Ciągle o Bogu mówi ten wspólnik tylko żadnych dowodów uwierzytelniających występowanie w Jego imieniu nie przedstawił. Ostatnio, 10 lutego br., Kaczyński wrzeszczał i straszył Polaków diabłem. Kompromitację swojej i jego kolesiów polityki, sam nazwał diabłem, co jest wobec wielkiego Mefisto pomówieniem. Obecne władze wraz z ich wybrańcami (j.w. 19%) są odpowiedzialne za diabelską sytuację w Polsce. A jak diabelską, znaczy się, żyjemy w piekle zgotowanym wszystkim Polakom, przez grupkę nieświadomych Polaków. @Janek zainspirował mnie do tego krótkiego wpisu stwierdzając: "Śmieszna demonstracja KOD ,tylko wstyd przyzwoicie dla Polski, ludzie powinni Was pogonić". Janku (co znaczy "przyzwoicie") rzeczywiście uważasz, że tylko KOD przynosi wstyd ? A pisowcy, Kościół kat., i wszystkie jak na razie partie, które kolaborowały ze wspólnikiem PiS - u Kościołem. Jak dał im kiedyś Mieszko I palec, to wspólnik, ogłupiając Bogiem i powołując się na niego bezpodstawnie, wziął całą rękę Polaków i ją trzyma ponad tysiąc lat. A swoje łapki nakazuje całować ! To jest śmieszne i tragiczne. A tu jeszcze katolik Jarosław wierzący mu lud, diabłem straszy. I świat patrzy na nas jak na durniów utracjuszy. Śmiej się Janku, śmiej. Jak długo ?

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2018-02-12 12:47:16 | Zgłoś naruszenie

zośka - pomódl się za siebie i za tą ciemnotę co cię otacza. Tylko dobrze się pomódl a nie tak na odpieprz.

Podpis: Tomasz
Dodano: 2018-02-12 11:59:59 | Zgłoś naruszenie

Śmieszna demonstracja KOD ,tylko wstyd przyzwoicie dla Polski, ludzie powinni Was pogonić.

Podpis: Janek
Dodano: 2018-02-12 11:07:45 | Zgłoś naruszenie

Oj Antoś, Antoś, zlitujże się chłopie i uwolnij Nas od siebie.

Podpis: pobożne życzenie?
Dodano: 2018-02-11 20:13:34 | Zgłoś naruszenie

gonić ciemnogród do ciemnicy, tam miejsce ciemnoty

Podpis: rozum
Dodano: 2018-02-11 20:11:34 | Zgłoś naruszenie

Tylko Lelas z PO ? A gdzie Sarna Polański i no i gdzie Janek B

Podpis: ?
Dodano: 2018-02-11 19:55:12 | Zgłoś naruszenie

gonić zaKODowanych złodzieji i oszustów ,zdrajców z PO

Podpis: ananas
Dodano: 2018-02-11 19:17:41 | Zgłoś naruszenie

katolstwu tez nic nie pomoże, ciemnogród się kompromituje obwiniając za ciemnotę diabła

Podpis: antykler
Dodano: 2018-02-11 17:45:20 | Zgłoś naruszenie

Jakie to kiczowate i infantylne. Nic już nie pomoże temu skompromitowanemu kodziarstwu.

Podpis: beznadziejne
Dodano: 2018-02-11 16:14:14 | Zgłoś naruszenie

Panie Antoni, pominąłem, bo te przecież wykrzyczał prezes Kaczyński, to chyba oczywiste, a ja zacytowałem pańskie. Mamy wszyscy się nawzajem opluwać, cytować słowa polityków, chamskie wpisy innych internautów, jak chcemy komuś dowalić, później tłumacząc, że to tylko cytat. Pamięta pan chamski wpis na FB Starosty? Ktoś obraził pana Paszkowskiego, a Starosta polubił ten wpis. Jaka była wrzawa, słuszna zresztą , bo pan Starosta tym polubieniem pokazał, co sądzi o tym wpisie. Podobnie jest z panem i panem Edmundem, który cytuje chamskie wpisy lub pochlebnie ocenia chamskie wpisy podpisane np. "kuria wasza mac", który nie liczy się ze słowami i obraża wszystkich katolików bez wyjątku. Nie chce pan czytać chamskich wpisów pod swoim adresem i pana Edmunda, to niech pan przestanie obrażać innych !! Czy ja z wami tak dyskutuję ?? !! Nie pisze, że muszę używać "tylko dosadnego i przykrego języka" !! Tym przykrym językiem obraziłbym nie tylko innych, ale przede wszystkim siebie !! Panie Antoni, nie musi mnie pan lubić, ja rozumiem dlaczego tak jest i nie wymagam od pana miłych słów. Większość moich znajomych i rodzina, choć na szczęście nie ta całkiem najbliższa ;)), myśli podobnie o Kaczyńskim jak pan. Ja również mam zacząć obrażać wszystkich, co myślą inaczej ???

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-11 15:31:09 | Zgłoś naruszenie

@mad - dlaczego pominąłeś pierwsze zdanie mojego wpisu. O "zdradzieckich mordach" i "kanaliach". Po tych kaczych określeniach należy używać tylko dosadnego i przykrego języka ! Jesteś mad kombinatorem i tyle.

Podpis: antoni kowalski
Dodano: 2018-02-11 14:39:38 | Zgłoś naruszenie

pan antoni jest z frustrowany bo mu zmniejszyli eSBecką emeryturkę którą dostał za prześladowanie Naszych Rodaków podczas komuny,mam rację??

Podpis: ojtam
Dodano: 2018-02-11 14:22:15 | Zgłoś naruszenie

Panie Antoni, ja pana atakuję?????? ;)))) Oj, przepraszam, że zwróciłem panu niesłusznie uwagę, bo przecież faktycznie, pana wpis nie był chamski. Pan nigdy nikogo nie obraził, a ja chyba jestem przewrażliwionym frustratem ;))) Pisze pan, że używa "słów pistratów, głównie dyktatora spod krzyża". To kiedy dyktator spod krzyża użył takich słów: "Wam pasuje ciemnota i zamordyzm pisowski. Wam wystarczy jedynie nachlać się, trochę kiełbasy, i modlitwa w przybytkach obłudy, oparów absurdu i kadzidła". Na przeprosiny z pańskiej strony nie liczę, pan przecież jest przeświadczony, że nikogo nie obraża, tylko mówi prawdę ...

Podpis: mad
Dodano: 2018-02-11 14:16:09 | Zgłoś naruszenie

ciekawe czy będzie zbiórka na życie dla kolegi z partii,Pana Kijowskiego,bo poprzednią już pewnie dawno wydał,lub komornik mu zajął na poczet alimentów;]

Podpis: xxx
Dodano: 2018-02-11 13:58:40 | Zgłoś naruszenie

Dziękuję tutaj madowi i różnym innym frustratom, którzy mnie atakują. Przecież jak was stać na myślenie, to zauważcie, że ja używałem słów pistratów, głównie dyktatora spod krzyża. Pana Kalecińskiego przepraszam za to, że mój wpis spowodował obrażanie Pana. Ci, którzy tak czynią to motłoch, bez wiedzy i kultury. To katolickie nasienie z szewskim słownictwem, obyczajowa piwnica.

Podpis: antoni kowalski
Dodano: 2018-02-11 13:40:41 | Zgłoś naruszenie

tłumy....

Podpis: woytas
Dodano: 2018-02-11 13:21:18 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter