reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 19 listopada. Imieniny Elżbiety, Seweryny, Salomei.
reklama
reklama
reklama

"Kłamstwo" razy dwa w BiFK

Dodano: 2018-02-11 09:16:45 | Komentarzy: 31 | Kategoria: Kultura
W związku z dużym zainteresowaniem oleśnickiej publiczności, od poniedziałku ruszają rezerwację na drugi spektakl pt. "Kłamstwo", który odbędzie się 7 marca w sali widowiskowej BiFK.- W związku z bardzo dużym zainteresowaniem spektaklem "Kłamstwo", zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na drugi spektakl, który odbędzie się 07.03.2018 o godz. 20.30. Bilety w cenie 60 zł. Rezerwacja on-line od 12.02.2018 (od godz. 09.00) na stronie www.bifk.info. Początek sprzedaży od 14.02.2018 (środa) od godz. 16.00 – KASA wejście główne (ul. Kochanowskiego 4) - podaje Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy.

* * *

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie…. Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście; z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował ,,Kłamstwo” zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia – Wojciech Malajkat, zdradza: „ Przeraża nas to , jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”. Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Warto, ponieważ jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

* * *

źródło: BiFK

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

Dla przypomnienia młodemu pokoleniu - czasy komuny wróciły!Teraz to co dobre to "spod lady" i tylko dla wybranych tj."pierwszego sortu" a dla pozostałych wielka figa ! Jeśli Ta Banda będzie dalej w chlewiku to radzę się przyzwyczaić do takiego standardu

Podpis: emerytka
Dodano: 2018-02-12 14:40:31 | Zgłoś naruszenie

Po co sobie robić problem ze sprzedażą? Od razu sprzedać wszystkie jednej osobie - panie będą miały utarg, a nie będą użerały się z kulturą na sprzedaż.

Podpis: Konik
Dodano: 2018-02-12 14:40:31 | Zgłoś naruszenie

Porażka totalna z zakupem biletów. A raczej z brakiem możliwości zakupu :(

Podpis: Kasia
Dodano: 2018-02-12 11:39:34 | Zgłoś naruszenie

Brak słów z kupnem tych biletów. Dziś , jak i tydzień temu czatowałam od 9 h przed komputerem , żeby dokonać rezerwacji online. Kilkakrotnie dostawałam informację , że połączenie z formularzem rezerwacyjnym jest niemożliwe , po czym jak w końcu udało mi się wejść na tę stronę ok.9.20 widniał już komunikat, że pula miejsc jest wyczerpana .

Podpis: Emila
Dodano: 2018-02-12 10:36:18 | Zgłoś naruszenie

Porażka. Dyrekcja powinna pomyśleć o jakimś regulaminie, w którym będzie zakaz sprzedaży tak ogromnej ilości jednej osobie. Pan stojący od godziny 13, wykupuje połowę sali by pracownicy GKN mogli zobaczyć spektakl. Super.

Podpis: oburzeni
Dodano: 2018-02-12 10:10:58 | Zgłoś naruszenie

To pokazuje, iż brakuje takich wydarzeń w Oleśnicy. Wincej :)

Podpis: zii
Dodano: 2018-02-12 08:52:52 | Zgłoś naruszenie

Rezerwacja telefoniczna to czysta fikcja służy jedynie wyprowadzeniu ze sprzedaży części biletów - dla kogo? Sprzedaż detaliczna - ktoś kupi 50 biletów czyżby powróciły "koniki"?

Podpis: Jasiek
Dodano: 2018-02-12 06:27:12 | Zgłoś naruszenie

A kiedy będą sprzedawane bilety na koncert Teresy Werner??? Kiedy będzie info na ten temat? jak już nie będzie biletów, a przecież wystep tej Pani ma być 9 marca br.

Podpis: olesniczanka
Dodano: 2018-02-11 22:53:28 | Zgłoś naruszenie

Przede wszystkim to powinny zmienić się zasady sprzedaży biletów.Nie rozumiem dlaczego prze każdorazowym ogromnym zainteresowaniu dyrektor Zasada pozwala na zakup kilkudziesięciu biletów jednej osobie.A później handel biletami kwitnie...

Podpis: Janek
Dodano: 2018-02-11 18:47:36 | Zgłoś naruszenie

co tam bilety, ale za to jakie w końcu mile Panie w kasach.

Podpis: klient
Dodano: 2018-02-11 17:36:43 | Zgłoś naruszenie

Oleśnicka publiczność czyli 10-12 osób które wykupily ostatnim razem wszystkie bilety dla zakładów pracy .Zmarnowana godzina stania w kolejce od 15tej... :/ Powtórka już w środę...

Podpis: Master
Dodano: 2018-02-11 16:34:57 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter