reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Profilaktyczny koncert w SPGO

Dodano: 2018-02-08 09:53:21 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Kultura
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
W Szkole Podstawowej Gminy Oleśnica odbył się profilaktyczny koncert zatytułowany "Powiedz NIE" wykonaniu Wiesława "Blachy" Błażkiewicza. Publikujemy relację placówki.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Pamiątkowe zdjęcie z "Blachą"

Przedwczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy wzięli udział w koncercie profilaktycznym zatytułowanym "Powiedz NIE" wykonaniu Wiesława "Blachy" Błażkiewicza.

Z biografii artysty dowiadujemy się, że "Blacha" skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą "Gzyms", wygrywając festiwal muzyków rockowych "Rockosz" w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów "Zima z Rockiem" na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych "Jarocin".

Artysta odwiedził uczniów naszej szkoły, by opowiedzieć o swoim życiu i przekazać kilka uniwersalnych prawd dotyczących zagrożeń, które czyhają na młodego człowieka.

Wiesław Błażkiewicz to niezwykle wrażliwy i otwarty człowiek, któremu leży na sercu walka o pokolenie młodych. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i zażywanie narkotyków oraz wszechobecnych w ostatnich latach dopalaczy.

Muzyk zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam uwolnił się od uzależnienia, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym.

Występ bardzo podobał się szkolnej publiczności, z którą perkusista szybko nawiązał wyjątkowy kontakt. Gimnazjaliści, jak i uczniowie klas młodszych, mogli spróbować swoich sił i wcielić się w rolę muzyków, tancerzy oraz piosenkarzy. Dla artysty to właśnie muzyka stała się furtką i wybawieniem; to przy jej pomocy wyraża dziś swoje emocje i przemyślenia. Taka oryginalna forma programu profilaktycznego, oparta w dużej mierze na aktywizacji widzów, sprawiła, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Agnieszka Grondowa / SPGO

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Przedstawienie super, zdjęcia piękne. Dobrze, że są takie przedstawienia, z korzyścią dla młodzieży szkolnej.Dziękujemy Organizatorom.

Podpis: rodzic
Dodano: 2018-02-08 19:18:32 | Zgłoś naruszenie

FAJNIE :) dziewczyny jak się zasłaniają chłopaki na luzie a ten co śpiewał jestem wesoły lubię z wami chodzić do szkoły gościu jesteś nieziemski :)

Podpis: Sara
Dodano: 2018-02-08 14:08:03 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter