reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 16 sierpnia. Imieniny Joachima, Rocha, Domarada.
reklama
reklama
reklama

Miejskie eliminacje do Pegazika

Dodano: 2018-02-07 07:35:06 | Komentarzy: 4 | Kategoria: Kultura
Za nami miejskie eliminacje do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorski PEGAZIK. Do dalszego etapu zakwalifikowało się pięć osób.


reklama

Wczoraj w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury odbyły się eliminacje miejskie do XXIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów oleśnickich szkół. Komisję tworzyły Zuzanna Szponarska, Elżbieta Mulka i Kornelia Choroszy. To właśnie ona dokonała oceny uczestników według następujących kryteriów: dobór tekstu, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Do następnego etapu zakwalifikowali się: Marcelina Kobiela (SP8), Zuzanna Strojna (SP8), Jan Rajewski (SP1), Julia Rozdolska (SP6), Jan Stasiak (SP2). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom życzymy powodzenia w dalszych etapach - podaje BiFK.

źródło: BiFK, fot. Anna Jach / BiFK
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Wszystkie dzieci pięknie recytowały a powyższe komentarze to samo zło . Brak słów .

Podpis: Sluchacz
Dodano: 2018-02-11 00:11:09 | Zgłoś naruszenie

Wszystkie dzieci pięknie mówiły , a powyższe komentarze to damo zło . Brał słów .

Podpis: Słuchacz
Dodano: 2018-02-11 00:08:07 | Zgłoś naruszenie

Tak. Mam wrażenie, ze wybór nie miał nic wspólnego z zasadami wzorcowej interpretacji. Wyboru powinni dokonywać poloniści, a nie pracownicy BiFK czy Uniwersytetu III wieku. Poza tym, to co się działo podczas recytacji naprawdę urągało zasadom przyzwoitosci. Grupa seniorek rozmawiająca, kaszląca i co chwila wychodząca. Zupełny brak poszanowania uczniow i nauczycieli. I te komentarze, że cicho i dajcie mikrofon. Naprawdę, w tym roku odbyło się fatalnie

Podpis: Uczestnik
Dodano: 2018-02-08 15:59:28 | Zgłoś naruszenie

Ten konkurs spadł na psy. Komisja nie jest kompetentna do oceniania recytacji.... Porażka dla organizatorów, kiedyś startowało 30 uczniów a dzisiaj 18 w tym 3 z klasy 7 ??? Dzieci widzą, że nie docenia się tych naprawdę uzdolnionych uczniów, którzy recytują tak, że chce sie ich słuchać bez końca. A wygrywają tacy co zanudzają widownię, albo seplenią. Wiem, że ciężko ocenia się wiersze recytowane przez dzieci, ale to co się stało na konkursie mnie zbulwersowało. Komisja wydała szokujący dla mnie werdykt, o co chodziło?

Podpis: byłam na widowni
Dodano: 2018-02-07 15:40:01 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter