reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 15 listopada. Imieniny Alberta, Leopolda, Odalii.
reklama
reklama
reklama

Oleśnica Razem kontra Sikora z SLD

Dodano: 2018-01-20 14:15:25 | Komentarzy: 118 | Kategoria: Aktualności
Arkadiusz Sikora z SLD na ulotce krytykuje burmistrza, a rządzące ugrupowania Oleśnica Razem przypomina, że część tych punktów dotyczy poprzedniej kadencji, kiedy współrządziło SLD.


Ugrupowanie Oleśnica Razem odniosło się do ulotki Arkadiusza Sikory z SLD, który też przesłał swoje oświadczenie. Oba stanowiska publikujemy poniżej

* * *

Arkadiusz Sikora i (przed)wyborcza ulotka, czyli "Bajki Pana Bałagana"

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie i chociaż do początku kampanii pozostało wiele miesięcy, w ostatnich tygodniach część mieszkańców otrzymała już ulotki pana Arkadiusza Sikory.

To przykre, że są ludzie, którzy dla własnej politycznej korzyści manipulują informacjami i naginają przepisy wyborcze. Szkalujące Michała Kołacińskiego materiały autorstwa osoby umocowanej w aparacie partyjnym SLD niszczą standardy zachowania szacunku wobec drugiego człowieka, a publikowane półprawdy obrażają inteligencję mieszkańców. Ponadto łamiąc w naszej ocenie regulacje Kodeksu Wyborczego, są dowodem lekceważenia wszystkich uczestników życia publicznego w Oleśnicy bez względu na ich przekonania.

Odrębną sprawą są publikowane przez niego bajki. Sprawdzamy po kolei treść ulotki:

1) "Drogie śmieci". Owszem, były drogie. Gdy miastem zawiadywała koalicja Porozumienia Samorządowego 2018, Platformy Obywatelskiej i SLD pana Sikory, ustalono cenę za śmieci na poziomie 13 zł. W roku wyborczym obniżono ją do 10 zł. W zeszłym roku nasi oponenci rozsyłali apel z informacją, że "(...) dokonana w 2014 roku obniżka cen śmieci [z 13 zł na 10 zł], była błędem o czym świadczą dane gromadzone i przetwarzane przez pracowników Urzędu Miasta (...)"
Wtedy również współrządziła partia pana Sikory.
Ci sami oponenci wyliczyli, że system gospodarki odpadami w Oleśnicy się zbilansuje, gdy stawki za śmieci wyniosą 15 zł. Ostatecznie Rada Miasta przyjęła stawki w wysokości 12 zł (czyli o złotówkę mniej od stawki wyjściowej i trzy złote mniej od wyliczonej przez opozycyjnych analityków);

2) "Mniej dostępna rekreacja". Nie ma czego komentować. W ostatnim roku rządów PS 2018, PO i SLD liczba klientów w obiektach OKR Atol (bez hali sportowej i stadionu) wynosiła 256.680 osób. Rok 2017 (także bez hali i stadionu) zamknęliśmy liczbą o ponad dwadzieścia cztery tysiące większą: z oferty Atola skorzystało 281.033 osoby. Oferty coraz szerszej. Warto też pamiętać, że w miejscu, które w czasach rządów PS 2018 PO i SLD służyło do biesiad pod chmurką i do wyprowadzania piesków, wybudowaliśmy ogrodzony kompleks trawiastych boisk treningowych, a przy samym Atolu parking na ponad 80 miejsc. Tak w praktyce wygląda "mniej dostępna rekreacja".
To może częściowe zmiany cen spowodowały, że chociaż pływalnia stała się "mniej dostępna"? Znowu pudło, panie Arku! W ostatnim roku współrządzenia miastem przez SLD (2014) z aquaparku skorzystały 155.604 osoby. W roku ubiegłym (2017), mimo rzeczonej podwyżki... prawie tyle samo. A nawet o ponad tysiąc dwieście osób więcej: 156.855. O tym, że władze Atola inwestują mnóstwo pieniędzy w remonty i udoskonalenia nie trzeba chyba przypominać. No chyba, że działaczom SLD. Zdają się nie znać podstawowych faktów o mieście;

3) "Turystyka", czyli zarzut braku zainteresowania zamkiem i Rynkiem. Otóż z dyrekcją zamku współpracujemy blisko i efektywnie. Działamy razem przy wszystkich miejskich imprezach, z Dniami Europy i festiwalem OFCA włącznie. Wspólnie wystawiamy się na targach turystycznych. Rynek i zamek to system naczyń połączonych i stały szlak spacerowy. W 2015 roku liczba odwiedzających zamek (razem z oleśniczanami) wyniosła 829 osób. Rok 2017 zamknął się liczbą 5.767. Nie wymaga to komentarza, chociaż pan Sikora uważa, że "zamek powinien przyciągać turystów". Właśnie przyciąga i to coraz więcej! Obiekt ma dobrego gospodarza, który otworzył jego podwoje na miasto i przyjezdnych. Wykonał szereg remontów, które dofinansowujemy. Wielu remontów ten wspaniały zabytek jeszcze wymaga. Ale jego przejęcie przez miasto - czyli obciążenie kosztami oleśniczan - jest, delikatnie mówiąc, nierozsądne. Podobnie, jak zbudowanie sobie lotniska...

4) ...właśnie! brak czynnego lotniska spowodował, że Politechnika Wrocławska część badań będzie sobie realizować tam, gdzie działa aeroklub, a lotnisko jest czynne. SLD, razem z PS 2018 i PO też lotnisko próbowały u nas zorganizować. Efekt? ok. 2,5 miliona zł wywalonych w błoto i kompletna klęska tej koncepcji. U pana Sikory brak lotniska (a w efekcie brak PWr), nazywa się "brakiem wizji rozwoju". O tym, że polotniskowy teren jest w zarządzie Agencji Mienia Wojskowego i że w 99% leży poza Oleśnicą, boimy się napisać w trosce o zdrowie pana Sikory. Stan szoku podobno nie jest dla organizmu obojętny;

5) "Inwestycje". Straszy pan Sikora spadkiem wydatków na inwestycje w 2016 roku. O bardzo wysokim poziomie inwestycji w 2017 nawet się nie zająknął. O zadłużeniu miasta też nie. Sprytnie. To uzupełniamy, a zamiast jednego roku weźmiemy pod uwagę dwa ostatnie lata rządów PS 2018, PO i SLD i dwa ostatnie lata kadencji bieżącej, przy czym dane za rok 2018 są oszacowane jeszcze sprzed wyliczenia nadwyżki budżetowej. Nadwyżki, która sięga niemal do 9 milionów złotych, z czego istotna część pulę inwestycyjną jeszcze powiększy.
źródło: Oleśnica Razem

Otóż w roku 2013 miasto wydało na inwestycje 23.785.368 zł. W roku 2014: 20.612.826 zł. Łącznie daje to kwotę 44.398.194 zł. Zadłużenie na koniec poprzedniej kadencji? 23.000.000 zł. To liczby PS 2018, PO i SLD.

Teraz liczby Oleśnica Razem. Inwestycje w roku 2017: 32.226.845 zł. W roku 2018 szacowane (bez nadwyżki): 20.181.500 zł. Zadłużenie na koniec bieżącej kadencji: 15.092.000 zł.

Resztę wynurzeń pana Arka pomijamy. Bo chce on obniżać w Rynku czynsze, a przecież już po drugim nierozstrzygniętym przetargu na miejski lokal oferent może indywidualnie wynegocjować stawkę, nawet symboliczną. Bo chce, by Atolem zarządzał "prawdziwy menadżer". Być może na przykład taki fachowiec z SLD, który nie umiał rozliczyć małej kampanii w wyborach uzupełniających w Oleśnicy i całej partii grozi odebranie państwowej subwencji (bagatela ok. 6,5 miliona!)? Totalny bałagan!

Produkowanie i roznoszenie materiałów przypominających nekrologi rywala nie mieści się w kanonach cywilizowanej dyskusji. Intencje pana Sikory trudno ocenić pozytywnie. Swojego czynu dopuszcza się w czasie, gdy w Polsce niszczone bądź podpalane są biura poselskie, a spory polityczne dzielą społeczeństwo.

Smutne jest, co czytamy w mediach. Powiatowy szef SLD Michał Karaś twierdzi, że ulotkę z władzami partii konsultowano, a wyrażana przez nie krytyka jest "konstruktywna i poparta solidnymi argumentami".

Przy takim podejściu nie możemy się dziwić, że to właśnie oleśnickie struktury partii mogą się przyczynić do jej finansowego pogrążenia w całym kraju.

Lokalni działacze źle rozliczyli kampanię wyborów, w których Karaś dostał 29 głosów.

Oleśnica Razem

* * *

Żądam przeprosin od Burmistrza Michała Kołacińskiego (PiS)

W odpowiedzi na sarkastyczne uwagi Pana Burmistrza Kołacińskiego, które poczynił podczas konferencji prasowej w dniu 19 stycznia br., chcę przedstawić swoje stanowisko.

Po pierwsze: sednem ulotki, którą istotnie otrzymali mieszkańcy Oleśnicy jest treść merytoryczna, która w moim przekonaniu przedstawia czarno na białym smutne fakty. Jestem mieszkańcem Oleśnicy, tutaj płacę podatki i jest dla mnie ważne dobro i rozwój mojego miasta. Mam zatem prawo w dowolnej formie i w dowolnym czasie wyrażać swoje niezadowolenie w obszarze zarządzania miastem. Natomiast kwestia rzekomego „nekrologu” jest odbiorem subiektywnym Pana Burmistrza. Nie mam wpływu na wyobraźnię odbiorców, ich interpretację szaty graficznej ulotki.

Po drugie: kwestia rzekomo odebranej SLD subwencji nie jest jeszcze prawnie rozstrzygnięta, by o niej mówić. W chwili obecnej, w związku z wątpliwościami, została skierowana przez Sąd Najwyższy do Trybunału Konstytucyjnego i czeka na interpretację „Ustawy o finansowaniu partii politycznych”.

Dla ścisłości i do informacji Pana Burmistrza – ewentualne konsekwencje rozliczenia kampanii SLD, o której Pan raczył wspomnieć, w żaden sposób nie dotyczą mojej osoby. Chcę przypomnieć, że we wspomnianych wyborach uzupełniających do rady Miasta Oleśnicy startowałem z własnego komitetu wyborczego „Arek Sikora dla Oleśnicy” i sprawozdanie finansowe mojego komitetu zostało przyjęte przez Państwową Komisję Wyborczą bez zastrzeżeń. Na dowód załączam decyzję PKW (w załączeniu).Zatem Panie Burmistrzu Kołaciński (PiS), przekazywanie do opinii publicznej treści nie mających związku z rzeczywistością nie po raz pierwszy obnaża Pana brak kompetencji oraz wątpliwy brak kompetencji Pana doradców. Na przyszłość sugeruję, aby Pana wypowiedzi bazowały na płaszczyźnie merytorycznej. Żądam także publicznych przeprosin za podanie nieprawdy.

Po trzecie: kwestia cyt.: „noszenia teczki za byłym sekretarzem…” jest tak słaba i nie pasująca do osoby piastującej tak ważne stanowisko jakim jest stanowisko Burmistrza Miasta, że nie warta komentarza.

Arkadiusz Sikora
sekretarz wojewódzki SLD

* * *

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (118)

panie Sikora jak można być tak chamskim , byłem za panem ale teraz zmieniam zdanie ,

Podpis: Jan
Dodano: 2018-01-23 22:34:17 | Zgłoś naruszenie

Pan Sikora liczy na ludzi naiwnych,którym obieca darmową wodę i śmieci:-(

Podpis: mass
Dodano: 2018-01-23 14:55:18 | Zgłoś naruszenie

bardzo dobra robota Arku. Tak trzymaj

Podpis: Iwona
Dodano: 2018-01-23 11:41:37 | Zgłoś naruszenie

powinien biegać z kibolami ten sam poziom

Podpis: kk
Dodano: 2018-01-22 21:05:13 | Zgłoś naruszenie

Kim jest zw??

Podpis: Sasza Zajac Pijaczenko
Dodano: 2018-01-22 20:26:31 | Zgłoś naruszenie

.... gdybyśmy byli nieomylni i wszystkowiedzący, to nie byłoby wojny MÓZGÓW ;)) Wszystkowiedzący nie dyskutują z innymi, bo myślą, że wszystko wiedzą najlepiej ;)) Choć przyznam, że często te dyskusje są monotematyczne ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 20:22:26 | Zgłoś naruszenie

MAD. I o tym pisałem Ci kilka lat wcześniej. Ja też bym nie zatrudnił uchodźcy nie znając jego religii i oczekiwań. Mógłbym się narazić na niepotrzebna odpowiedzialnośc karną za podanie niewłasciwej kanapki czy złożenie zyczeń. Nie jestem typem chama, który mieszkańcowi na jego wniosek odpowiadam w mailu " będę się za pana modlił". Podobnie dyskryminuje się w Polsce. Nikt nie chce zatrudniac młodych męzatek bo grozi to ciążą tzn. zwolnieniem lekarskim. Jaj robiłem uprawnienia kierownika BHP to instruktor z POP mówił żartobliwie, że kobieta w ciązy w małej firmie to jak bomba ekologiczna. Prowadząc sklep w Oleśnicy nigdy nie zatrudniłem matki samotnie wychowującej dzieci. Bo wtedy Pani Ania jako panna musiałaby przychodzić na drugie zmiany i soboty niedziele. Kwestia czy ja dyskryminowałem matkę samotnie wychowujaca dzieci czy to robi burmistrz który nie zapewnia pzredszkola(dyzurnego) na druga zmianę i soboty niedziele. W Anglii dziennikarz zrobił eksperyment. Przy tym samym cv zmienił zdjecia. na jednym był biały na drugim niebiały. Wysłał do tych samych zakładów pracy. Białego chciało zatrudnic ok 55 % a niebiałego 45 %. To klasyka w całej Europie. Tych Pakistańczyków, Syryjczyków których znam pracują. W szkole dla dorosłych startowaliśmy z tego samego poziomu. Dziś są lepiej wykształceni na warunki szwecji niż ja. Dwie Pakistanki są są lekarkami, Irańczyk jest inżynierem. Kilku pracuje w gminie jako tłumacze. A Polka, znajoma Kasia, została "tylko" pielęgniarką. Uchodźcy wiedzą, że muszą być lepsi aby załapać się na ten sam etat co Szwed. Dlatego ja pracuję na swoim i dzięki nacjonalistycznym czy patriotycznym nawykom Szwedów całkiem nieźle zarabiam.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 19:54:28 | Zgłoś naruszenie

Jak zwykle obojętnie jaki artykuły wojna MÓZGÓW zw-kowalski,mad ,Krzysztof A.Kowalski nieomylny mędrcy wszystko wiedzący

Podpis: .....
Dodano: 2018-01-22 18:51:01 | Zgłoś naruszenie

"Newsweek: Czy ci ludzie mają takie same szanse na dobre życie i sukces jak Szwedzi? Maciej Zaremba-Bielawski: Nie mają. Po pierwsze, z racji nieco innej niż w pozostałych krajach Europy struktury imigracji. Do niedawna Szwecja nie akceptowała prawie w ogóle imigracji zarobkowej. Imigranci byli uchodźcami z krajów, gdzie toczyły się wojny albo łamano prawa człowieka: z Iranu, Bałkanów, Iraku, Somalii. To sprawia, że imigranci są postrzegani jako ludzie potrzebujący pomocy. I to jest po części prawda. W odróżnieniu od tych, którzy przyjeżdżają za chlebem, zdeterminowanych, często biegłych w jakimś fachu, spora część naszych imigrantów to ludzie z traumą, analfabeci... To częściowo tłumaczy różnice w skali zatrudnienia. Dla Niemca imigrant to jest ktoś, kto haruje w kebabie, a dla Szweda jest to częściej człowiek z traumą, żyjący na zasiłku i wysiadujący na ławeczce w parku jak wiele starszych kobiet przyjeżdżających w ramach łączenia rodzin. Poza tym w Szwecji trudniej się zintegrować niż w Niemczech dajmy na to przybyszowi z Anatolii, bo Szwedzi źle się czują w towarzystwie ludzi do nich niepodobnych. I to nie jest rasizm, ale niepewność kulturowa wynikająca z tego, że Szwecja bardzo długo była krajem religijnie, etnicznie i językowo homogenicznym. Masowa imigracja spoza Europy jest dla niej czymś nowym. Pakistańskiemu czy irackiemu inżynierowi będzie trudniej w Szwecji niż w Anglii, bo Anglicy odrębności się nie boją, są z nią obyci. Głośno było o przypadkach Somalijczyków, którzy po pięciu latach daremnego poszukiwania pracy w Szwecji wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii i tam od razu znajdowali zatrudnienie."

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 16:29:00 | Zgłoś naruszenie

panie Sikora jest pan śmieszy

Podpis: bb
Dodano: 2018-01-22 15:34:37 | Zgłoś naruszenie

MAD. . Plotkarzu. Spytaj moich ok 20 do 25 sąsiadów z Afganistanu, Syrii, Afryki czy nie chca obywatelami Szwecji? Kazdy jak jeden chce byc obywatelem Szwecji. Ja za 6 miesięcy tez skąłdam wniosek chyba , ze przepisy się zmienią. Dla większości z nich to zaszczyt byc obywatelem Szwecji. Ale ty w Polsce lepiej wiesz jak myslą moi sąsiedzi. Oczywiscie ja ich nie lubie bo mentalnie sa podobni do przeciętnego Polaka.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 15:22:08 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, a co Ty mi wyszukujesz i wyliczasz "niebiałych" w Polsce? My tu rasistami nie jesteśmy, problem nie w kolorze skóry, ale w podejściu do pracy i w tym, że Wasi goście nie chcą być Szwedami, dlatego Szwecja zbliża się do upadku.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 14:49:04 | Zgłoś naruszenie

Mad. Nie wiem co czeka Szwecję? Na pewno jakieś spowlnienie ale nie upadek jak Polski. Spowolnienie to może spowodowac, ze jako emeryt z problemem w poruszaniu się zamiast 4 razy jechac do powiatu na zakupy czy do fryzjera zmniejsza do 3 czy 2 razy. Może zamiast jechac o 6 25 pierwsze 30 km taxi w cenie biletu autobusowgo to gmina skasuje to połączenie jak to się dzieje w małych miastach w Polsce. Moze w mojej wsi dzieci z odległych gospodarstw nie beda dowożone taxi do szkoły i po szkole. Może jak będzie duzy opad śniegu czy gołoledź to słuzby komunalne będą mniej sypać żwirku i rzadziej odśnieżać. te świadczenia musiłałyby spaść 0 jakieś 80 % aby był poziom z Polski. Dam Ci przykład. Na rezonans magnetyczny kolana i kregosłupa czekałem 2 miesiące. I to ja przekładam termin bo akurat będę w Jokkmokk. Więc lekkie spowolnienie tu bardziej odczuję niz waszą zieloną wyspę. Miałem wypozyczalnie w e Wrocławiu. Klientami często były małżeństwa ona biała on nie. W niektórych przedszkolach we Wrocławiu, Warszawie jest więcej dzieci niebiałych jak białych. Tylko, że ty mieszkasz w sypialni Wrocławia i tego nie widzisz. Spytaj tych co studiuja ilu studentów juz jest spoza Polski? Mad. Zmień okulary i naucz się liczyć. Morawiecki jako prezes banku zawsze moze wrócic na posadę za kilka milionów. Co zmieni w prawie i umowach międzynarodowych to ty zapąłcisz.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 14:31:42 | Zgłoś naruszenie

K.A. Kowalski. Niestety i jak tak widze Oleśnicę jak Ty. Szara , brudna zasikana. Lud z kościołów przeniósł się do czystych galerii handlowych i marketów. Przywiozłem z mojego powiatu kilka materiałów dla Ciebie i burmistrza aby pokazać jak to działa u nas w Ovik. Niestety będąc w Oleśnicy miałem inne ważniejsze rzeczy do załatwienia. W Ovik(powiat 40 tys) mamy dwa muzea i teatr plus kino. W małej wsi Gidea 27 stycznia będzia wystawiana Tosca przez Metropolitan w Nowym Yorku. Sa bilety do wygrania bilety [email protected] Dużo by pisać. Krzysztofie. Burmistrz pochodzi z Piotrkowa. Pamiętam lata 60 i 70 gdy przez Piotrków jeździłem do rodziny w okolice Radoszyc. Byłem przerażony jak tam widziałem te chałupki, kamieniste drogi czy studnie przy domach w centrum miasta. W Piotrkowie z pewną firmą prowadze spór od 10 lat o 25 tys. plus odsetki za 10 lat. Prezes i likwidator ma juz postawione zarzuty prokuratorskie. Więc tam bywam. Tam psy biegają stadami po mieście a straż miejska odwraca głowę. Więc moim zdaniem za dużo oczekujesz od pewnych ludzi. Ja tez gdybym dostał jakies 10 czy 20 mln to nie umiałbym ich zagospodarować. 5 mln to max na które przy obecnym zajęciu miałbym pomysł na zagospodarowanie. Pozdrawiam. Jakby co to mail do mnie znasz.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 14:19:35 | Zgłoś naruszenie

Widzę, że dyskusja wyjechała poza problemy poruszone powyżej, więc w gwoli przypomnienia: "Postawię inne pytania: co samorządowcy z Oleśnica Razem (ci uparcie wstydzą się i imiennie nie podpiszą) uczynili, by oleśnicki rynek nie wyglądał tak, jak wygląda - coraz więcej pustych witryn, ściany odrapane, zwisające kable, jarmarki świąteczne "wyprowadzone"? Co uczynili, by ratować "Pod Blachą" wraz z otoczeniem. "Czerwone Koszary"? Co uczynili, by ratować Sejmową 11? Co uczynili, by działania promocyjne Oleśnicy chociaż w małym stopniu dorównały temu, co robią w Namysłowie? Co uczynili, by były gwarancje bezpieczeństwa bakteriologicznego "Starego szpitala"? Co uczynili w sprawie wyrównywania studzienek kanalizacyjnych w jezdniach? Studzienki wyrównano, a jezdnie nierówne jak były, tak są. Co uczynili, by dokapitalizować miejską spółkę "Atol" obiektem hotelowo-konferencyjno-usługowym? Co uczynili, by było coraz więcej rozmów z potencjalnymi inwestorami w Oleśnicy? Co uczynili, by w Oleśnicy była galeria wystawiennicza? Co uczynili w sprawie lapidarium, rosarium? Co uczynili, by w Oleśnicy powstał inkubator przedsiębiorczości? Co uczynili, by uchwalono to, co w wielu innych miastach w zakresie elewacji i reklam, banerów na ścianach? Co uczynili, by samorząd współpracował z lokalnymi przedsiębiorcami? Co uczynili, by rozdział środków finansowych pomiędzy organizacje sportowe był transparentny?"

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-22 12:42:51 | Zgłoś naruszenie

Oczywiście podtrzymuję, że Szwecję czeka upadek gospodarczy. Ty piszesz, że "spustoszenie robi UE", że "Faszyzm czy nacjonalizm jest syganłęm upadku gospodarczego". Jeśli więc Szwecja gospodarczo upadnie, to nie będzie to Twoim zdaniem wina imigrantów, chyba, że imigrantów z Polski lub Ukrainy, wg Ciebie "multi kulti" jest 4 razy wydajniejsze jak prawdziwy Polak pierwszego sortu". Nie komentuję

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 12:35:30 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, ja nie mieszkam w Szwecji, podaję tylko informacje z innych portali i to nawet nie prawicowych. Przykładowy fragment z onetu z tego tygodnia: "Po debacie Stefan Loefven zapytany, czy rząd nie wyklucza pomocy wojska, odparł: Nie jest to rozwiązanie, o jakim myślę w pierwszej kolejności, ale musimy przyjrzeć się, jakie istnieją możliwości, by zlikwidować gangi. Znany kryminolog Jerzy Sarnecki powiedział dziennikowi Svenska Dagbladet, że wprowadzenie wojska doprowadziłoby do wojny domowej. W Szwecji działa około 500 grup przestępczych. W ubiegłym roku w porachunkach między gangami życie straciły 42 osoby". Jeśli ktoś szczeka na Szwecję, to nie ja, ja tylko cytuję innych. NIGDY nie twierdziłem, że do niektórych dzielnic nie można wjechać prywatnym autem. Cytowałem artykuły w których była mowa o tym, że straż pożarna lub karetka pogotowia musi mieć asystę policji w niektórych dzielnicach.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 12:23:50 | Zgłoś naruszenie

lawinowo rośnie frekwencja w ATOLU strata też to świadczy dobitnie o bardzo złym zarządzaniu kolesie partyjni do dymisji a już Bielański miejski radny na kierowniczym stanowisku w miejskiej spółce to będziemy pamiętać przy wyborach

Podpis: bezradny paweł
Dodano: 2018-01-22 12:13:22 | Zgłoś naruszenie

do @prawda. Wieksze spustoszenie w Szwecji robi UE. Unia przymusiła Szwecję do prywatyzacji. Udziały w poczcie wykupiło niemieckie DPD. I od razu zwolnienia na poczcie która dawała zyski. Od 1 kwietnia 2017 cena znaczka A poszła z 7 na 7 SEK czyli 16,67 %. Cena za list 50 gram z 12 koron skoczyła na 21 koron czyli wzrost o 75 %. Od 1 stycznia cena znaczka A wzrosła do 9 SEK. czyli w 2 lata o 50 %. Cena znaczka do Polski 100 gram na 30 SEK. Czyli wzrost niby tylko o 2 korony. Ale.... do tej pory były to wielokrotności znacza A a teraz ani list do 50 gram 21 SEK ani do 100 g nie jest wielokrotnoością znaczka A jak było tu przez wieki. I zacznie sie polowanie na tych co sie pomyla. Mi listonosz od razu dał cennik i wiem .Bo wysyłam duzo poczty. Ale gdyby nie dał to list by poszedł a za kilka dni wyrównanie opłaty. Bo tu to działa inaczej ni z w PL. W PL poczta Ci zwraca i kaze dopłacić. Tu wykonuje usługe bez zwłoki i przysyła dopłate plus kare administracyjną. Więc jesli coś dzieje się gorzej w Szwecji to wine za to ponosi UE a w tym konkretnym przypadku Niemcy. I tak dzieje sie cały czas. Wyobraź sobie, że nas mieszkanców Szwecji jest 4 razy mniej jak mieszkanców Polski a PKP mamy podobny do Was. Co dla mnie oznacza, ze nawet twoje "multi kulti" jest 4 razy wydajniejsze jak prawdziwy Polak pierwszego sortu. Byt kształtuje świadomość mawiał MARKS. Faszyzm czy nacjonalizm jest syganłęm upadku gospodarczego. Zlewka koleś pierwszego sortu dla ciebie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 11:15:07 | Zgłoś naruszenie

do @prawda. Jesteś nawiedzony. Natomiast nie mogę zaprzeczyć, ze część społeczeństwa nie ma takiego koloru skóry jak ty. Tacy jak Mad twierdzą, jak to jest źle w Szwecji a ja widzę nieco odwrotnie. Tu policja np w Upsala musi chronic meczet bo chciano go podpalić. Tchórz Mad nie przyjął ode mnie zakładu aby mi wskazał rzekomo takie miejsca gdzie policja nie może wejśc. Że pojade w drodze do Polski w to miejsce i zrobie sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantem. Jeden warunek. Umowe zawrzemy za posrednictwem portalu moja Oleśnica i jesli to zrobie i udowodnie mu to pokryje koszty. Rok temu przestał szczekac w tym temacie. N apewno sa dzielnice gdzie więcej jest cudzoziemców czy jest większa przestępczość.W aglomeracji sztokholm sa też bardzo drogie dzielnice gdzie Polacy sie nie osiedlają bo ceny mieszakń są kilka razy droższe niz w innych dzielnicach. Wiec takich jak ty "olewam ciepłym moczem" cytując Jerzego Urbana.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-22 11:03:17 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter