reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 15 listopada. Imieniny Alberta, Leopolda, Odalii.
reklama
reklama
reklama

Konferencja w oleśnickim ratuszu

Dodano: 2018-01-19 13:20:19 | Komentarzy: 162 | Kategoria: Aktualności
W Urzędzie Miasta Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa burmistrza Michała Kołacińskiego i jego zastępcy Jarosława Sadowskiego. Jakie tematy poruszali włodarze miasta?


Burmistrz Michał Kołaciński i jego zastępca Jarosław Sadowski

Nadwyżka i przeprosiny

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy odbyła się konferencja prasowa burmistrza Michała Kołacińskiego i jego zastępcy Jarosława Sadowskiego. - Mamy do przekazania same dobre wiadomości - zaczął burmistrz, chwaląc się osiągniętą w zeszłym roku nadwyżką budżetowa na poziomie blisko dziewięciu milionów złotych.

Zaoszczędzone środki mają być przeznaczone na liczne inwestycje. Michał Kołaciński przeprosił też mieszkańców za błędne podanie informacji w temacie kosztów systemu zagospodarowania odpadami. - Była to pomyłka. Nie sprawdziłem na sesji, jak to wygląda w dokumentach i to był mój błąd - powiedział.

Remonty, inwestycje...

Władze Oleśnicy poinformowały o wyremontowanym Urzędzie Stanu Cywilnego. Koszt inwestycji to około 250 tysięcy złotych. Więcej o tym napiszemy w osobnym wątku. To jednak nie koniec remontów i inwestycji w najbliższym czasie.

W najbliższych kilku miesiącach ma zostać rozstrzygnięty przetarg w systemie „zaprojektuj i buduj” na przebudowę ulicy Dobroszyckiej i budowę wschodniej obwodnicy miasta. - Oba projekty nie są zagrożone - usłyszeliśmy.

Kultura osobista Arkadiusza Sikory

Burmistrz Kołaciński odniósł się do materiałów w formie ulotek, które trafiły do mieszkańców, a które dotyczą jego publicznej działalności.

- To są treści rozpowszechniane przez pana Sikorę z SLD. Zdają się one mieć charakter wyborczy, a to może dziwić, bo nie doszło jeszcze do ogłoszenia wyborów przez PKW. Forma ulotki przypominająca nekrolog świadczy o kulturze osobistej pana Sikory. O kompetencjach świadczy fakt, że to właśnie oleśnickie SLD będzie źródłem, które spowoduje kilkumilionowy ubytek w finansach ugrupowania. Noszenie teczki za byłym sekretarzem niczego nie nauczyło - stwierdził ironicznie burmistrz.

Pochwała WOŚP

Pojawił się też temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, o której w sposób jednoznacznie pozytywny wypowiedział się Michał Kołaciński.

- Corocznie uczestniczę w wydarzeniach z WOŚP. Chętnie uczestniczę w wydarzeniach jak i licytacjach. Jeśli ktoś podważa cel WOŚP, to nie ma racji - uważa.

Proces i krytyka ze strony byłego burmistrza

Włodarz Oleśnicy został zapytany o proces karny, który założył dziennikarce tygodnika „Oleśniczanin” za jeden z artykułów. - On został przeze mnie założony jako prywatna osoba - skomentował, pytany natomiast o ewentualny termin jego zakończenia odpowiedział: - To nie do mnie pytanie, tylko do sądu.

Nie zabrakło odpowiedzi na krytykę ze strony byłego burmistrza Jana Bronsia. - Dziwi fakt tak wczesnego wystartowania kampanii wyborczej. Dług się nie zwiększał w kolejnych latach, a został zmniejszany. Zarzut o rolowanie jest nieuprawniony - powiedział, pokazując przy tym wykresy z zadłużeniem miasta na przestrzeni lat i poziomem inwestycji. - Pan Bronś jest naturalnym kandydatem na fotel burmistrza i chce udowodnić, że jego działania były lepsze niż te zaproponowane przez nas - mówił burmistrz.

Filia WORD w Oleśnicy?

Czy w Oleśnicy powstanie filia WORD, jak sugerował radny Grzegorz Żyła?

- To jest tylko idea lansowana przez pana radnego. Mielibyśmy problem ze znalezieniem właściwego terenu. Pytanie też, czy mielibyśmy ułatwiać zdawanie osobom, które nie mogą zdać egzaminu we Wrocławiu? Czy mamy być drugim Sieradzem? - pytał Kołaciński.

Nowa strona internetowa miasta

Z kolei rzecznik burmistrza Michał Skrzypek był pytany o nową stronę internetową miasta i termin jej uruchomienia.

- Usługa została już opłacona. Mieliśmy dwa miesiące przerwy w tym temacie z racji trwających w internecie głosowań, czego nie mogliśmy wstrzymać. Ponadto, ze względu na przerwy świąteczne sprawy się przeciągnęły po stronie naszych partnerów. W ciągu kilku najbliższych tygodni witryna zostanie uruchomiona - deklaruje M. Skrzypek.

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (162)

spokojnie panie Krzysztofie, więcej się do pana nie odezwę. pozdrawiam ;))

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-22 01:02:24 | Zgłoś naruszenie

I jak kolejny tchórz sugeruje mi patrzenie całościowo, to takiemu strachliwemu powtórzę: I nic o odnowie wizerunku otoczenia ratusza? Rynek jest w coraz gorszym stanie. Nic o ratowaniu oleśnickich zabytków? Nic o pomocy w ratowaniu Sejmowej 11? Nic o promocji Oleśnicy? Nic o gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego "Starego szpitala"? Nic o niegospodarnym wyrównywaniu studzienek kanalizacyjnych w jezdniach? Studzienki wyrównano, a jezdnie nierówne jak były, tak są. Nic o rozbudowie Atola? Nic o rozmowach z potencjalnymi inwestorami w Oleśnicy? Nic o galerii wystawienniczej? Nic o lapidarium, rosarium? Nic o inkubatorze przedsiębiorczości? Nic o naśladowaniu innych miast w zakresie elewacji i reklam? Nic o współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami? Nic o nietransparentnym podziale środków finansowych na organizacje sportowe?

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-22 00:33:47 | Zgłoś naruszenie

cóż za obłuda: "tchórzem zapewniam Pana nie jestem , pozdrawiam i do zobaczenia w wyborach też będę startował" napisał ktoś, kto się podpisał "wyborca" - jeżeli ktoś uważa, że nie jest tchórzem i boi się uwiarygodnić swoim imieniem i nazwiskiem własną tezę o osobie pełniącej funkcję Burmistrza Miasta Oleśnicy, a przy tym nie potrafi przykładami jej potwierdzić, to ktoś taki mógłby czegoś dokonać dla miasta?

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-22 00:30:31 | Zgłoś naruszenie

strefa parkowania - kto to wymysił ? a po markatemi parkingi za free i pełno aut

Podpis: stonga
Dodano: 2018-01-21 21:17:22 | Zgłoś naruszenie

Pustostan w Oleśnickim Rynku pokazuje jak rządzi Kołaciński i jego sekta religijna . Nie interesuję się rozwojem i pozyskiwanie środków .Nadwyżka ,zresztą już rozdysponowana ( aby nikt nie wyciągnął ręki na jakieś cele ) to kreatywna księgowość i Gebelsowska propaganda na poczet listopadowych wyborów

Podpis: max
Dodano: 2018-01-21 21:00:22 | Zgłoś naruszenie

Czy burmistrz coś wie czego nie wie prokuratura i nie zawiadomił jej ,chodzi o Sieradz ?????

Podpis: Xyz
Dodano: 2018-01-21 20:45:53 | Zgłoś naruszenie

[email protected] Wyborcy. Wybory w Polsce przypominaja średniowieczne święto głupca. Na jeden dzień król przekazywał władzę najgłupszemu i on sprawował władze. W jeden dzien rzadzacy oddaja wam wladze a wy myslicie, ze macie duzy wpływ na swoj los. Wygrywa sie oszukujac spoleczenstwo. Pozniej nie ma kasy na nic. Ja chwale 500plus ale mialo byc ponoc na kazde dziecko. Sedziowie mieli miec testy czy sa swiadomi orzekania. I tak dalej. Choc na pewno lepiej isc na wybory jak tylko klepac w klawiature. Mnie tez zdziwilo , ze Bronś przegrał, choc nie jestem jego fanem. Natomiast byłego i obecnego burmistrze cechuje to samo samouwielbienie. A jak jestem w Olesnicy to mi wstyd jak widze swoich szkolnych kolegów jak stoją za rogiem i sącza same tanie trunki. I charakterystyczne "Zbychu daj dwie dychy".

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-21 20:39:41 | Zgłoś naruszenie

"Chwalenie się blisko 9 milionową nadwyżką budżetową w Oleśnicy jest przyznaniem się do prowadzenia gospodarki ekstensywnej, a nie intensywnej." Panie Kowalski, prosze pamietac, ze w poprzednich latach miasto zwiekszylo zadluzenie, dopiero teraz jest nadwyzka budzetowa, ktora pojdzie w duzej mierze na splate tego zadluzenia. Prosze patrzec na finanse miasta calosciowo, a nie oceniac tylko jeden rok. Prosze zaczekac na koniec kadencji, wtedy oceniac bedziemy calosciowo prace pana Kolacinskiego

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-21 20:22:49 | Zgłoś naruszenie

Panie Kowalski niczego się nie wstydzę , jestem wyborcą i tak się podpisuję , a pan Kołaciński wygra bo jest najlepszy , jest demokracja może Pan startować i poddać się ocenie publicznej jak Pan Kołaciński - , tchórzem zapewniam Pana nie jestem , pozdrawiam i do zobaczenia w wyborach też będę startował

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-01-21 20:00:21 | Zgłoś naruszenie

Rynkiem się jakoś nie chwalą. A w słupki, podobnie jak kreatywną księgowość nie wierzę.

Podpis: Toma
Dodano: 2018-01-21 19:54:06 | Zgłoś naruszenie

Do tchórza, co wstydzi się tego co napisał i podpisał "wyborca": potrafisz udowodnić to, co napisałeś? A, że to, co napisałeś nie podpisałeś swoim imieniem i nazwiskiem oznacza tylko tyle, że właśnie wstydzisz się tego, co napisałeś. Nie masz najmniejszej pewności. A to dowodzi zgoła czegoś innego.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-21 19:47:17 | Zgłoś naruszenie

Michał , psy szczekają a karawana idzie dalej , powodzenia i tak wygrasz wybory bo jesteś najlepszy

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-01-21 19:23:49 | Zgłoś naruszenie

Chwalenie się blisko 9 milionową nadwyżką budżetową w Oleśnicy jest przyznaniem się do prowadzenia gospodarki ekstensywnej, a nie intensywnej. Tylko, czy ktoś w oleśnickim samorządzie wie jaka jest różnica? Powtórzę: I nic o odnowie wizerunku otoczenia ratusza? Rynek jest w coraz gorszym stanie. Nic o ratowaniu oleśnickich zabytków? Nic o pomocy w ratowaniu Sejmowej 11? Nic o promocji Oleśnicy? Nic o gwarancji bezpieczeństwa bakteriologicznego "Starego szpitala"? Nic o niegospodarnym wyrównywaniu studzienek kanalizacyjnych w jezdniach? Studzienki wyrównano, a jezdnie nierówne jak były, tak są. Nic o rozbudowie Atola? Nic o rozmowach z potencjalnymi inwestorami w Oleśnicy? Nic o galerii wystawienniczej? Nic o lapidarium, rosarium? Nic o inkubatorze przedsiębiorczości? Nic o naśladowaniu innych miast w zakresie elewacji i reklam? Nic o współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami?

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-21 19:16:03 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, piszesz: "W Szwecji podobnie jak w Polsce aby mieć dzieci trzeba byc bogatym. Utrzymanie dziecka kosztuje potężne pieniadze". Zgodze sie z tym, ze wychowanie i wyksztalcenie dziecka duzo kosztuje, zapytaj jednak Romow w Polsce, czy ich tez kosztuje duzo utrzymanie dziecka. Pewnie w Szwecji tez jest wielu takich, ktorym nawet zasilek wystarczy do utrzymania dziecka ... ale przy zyciu.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-21 18:44:58 | Zgłoś naruszenie

MAD. Byłem w Olesnicy miesiąc. Pisałem ci. Idź do US, ZUS i zobacz jak pracownicy tego budynku zrobili z trawnika syf. Wy (ja też) zaplacilismy za zrobienie trawnikow a kilku chamow zrobiło z trawnika pole orne w sezonie wykopek. Popatrz na 41 odsłone mistrzów parkowania itp itd. W Ovik nawet uchodźcy nie parkują tak jak świadome polskie, katolickie społeczeństwo.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-21 18:25:13 | Zgłoś naruszenie

do @byłem widziałem. W d... byłeś, g.... widziałeś. W Szwecji podobnie jak w Polsce aby mieć dzieci trzeba byc bogatym. Utrzymanie dziecka kosztuje potężne pieniadze. Z tych rodzin jakie ja znam to Szwedzi mają więcej dzieci jak imigranci. Oczywiście Ci nowi szybko rodzą aby ze względu na dziecko miec prawo pobytu. Może Jak liczysz zasiłek na złotówki to jest to duzo. Ale jak policzysz rzeczywiste koszty utrzymania to jest cienko. W mojej gminie po zapąłceniu prze gminę opłat za mieszkanie, wode, prad wywozenie smieci, ubezpieczenia do dyspozycji miałbym 2 800 koron na zywność oraz 880 SEK na media typu tel, tv, internet czy gazety.To daje 123 korony dziennie. ok 53 zł. Czy przy tym poszalejesz? Wiec każdy rozsadny szybko łapie sie do pracy bo po zapłaceniu tych samych opłat ma kwotę 5 do 10 razy wyższą od kwoty jaką Ci podałem. Ja tez wolę być na swoim. Zimą mam 1,5 miesiąca wolnego. Praktycznie cały kwiecień wolny (1 dzień pracy) oprócz sierpnia, września pracuje srednio 2 weekendy po 3 dni. Obecnie mój dochód jest nieco ponad średnia w Szwecji. Naucz sie liczyć, sprawdź statystyki i dopiero coś wymyśl. To POlsce grozi wymarcie przy dzietności 1,6 jeśli nie wspomoga was muzułmanie. Może Mad ci policzy za jaki czas POlska bedzie miała połowe aktualnej ludnośći przy dzietności 1, 6? Może MAD ci policzy jaka dzietnośc musiałaby być przez najbliższe 20 lat aby Polska miała ok 40 mln jakie miała 20 lat temu. teraz ma ok 37 mln w tym dwóch moich znajomych którzy od 25 lat mieszkają w Polsce ale zapomnieli sie wymeldowac i GUS ich liczy w statystykach.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-21 18:20:58 | Zgłoś naruszenie

podpis nad - to mój wpis

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-21 18:17:48 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, zobaczymy, kto będzie miał rację, Ty czy @bylem widzialem, ja Wam życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że imigranci nauczą się tej gościnności od Szwedów.

Podpis: nad
Dodano: 2018-01-21 18:08:29 | Zgłoś naruszenie

Oj już niedługo , jedno pokolenie, góra dwa i prawo szariatu bedzie ww Szwecji obowiązywać. Ilość muzułmańskich imigrantów poraża , a mnożą się na potęgę. 4 czy 5 dzieci, a rodowitych Szwedów coraz mniej i mniej

Podpis: byłem widziałem
Dodano: 2018-01-21 14:52:58 | Zgłoś naruszenie

MAD. Kolejny przykład. W 2008 roku wracam po świętach do Tresjo. Na kempingu przez rok była wolonariuszka z Polski. Pytam Monikę jak jej minęły święta. Ona opowiada, ze wigilię spędziła z rodziną szefowej Kempingu. Pierwszy i drugi dzień świąt spedzała u kolejnych rodzin w mojej wsi. To samo było z Sywestrem. Dla info podam ci, że Szwecja to pogański kraj. 70 % to ateiści a 30 % to katolicy, protestanci, luteranie, muzułmaniem biddyści itp itd. I w pogańskim kraju Monika w święta Monika przez moment nie była sama. PS. Wolontariuszami był tez Turek i Belg. I oni tez zostali na święta wchłonięci przez pogańskich Szwedów. Kumasz tą miłość do drugiego człowieka.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-21 13:28:50 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter