reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 15 listopada. Imieniny Alberta, Leopolda, Odalii.
reklama
reklama
reklama

Barokowy koncert czwartkowy

Dodano: 2018-01-19 07:39:50 | Komentarzy: 9 | Kategoria: Kultura
galeria istnieje dla tego artykułu
Za nami kolejny koncert czwartkowy w Zamku Książąt Oleśnickich. Tym razem wystąpiła orkiestra kameralna Capella Thoruniensis. Zobacz naszą fotorelację!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


W Zamku Książąt Oleśnickich gościła orkiestra kameralna Capella Thoruniensis

Wczoraj w Zamku Książąt Oleśnickich odbył się kolejny koncert czwartkowy. Tym razem oleśnickiej publiczności zaprezentowała się orkiestra kameralna Capella Thoruniensis, powstała w 2009 roku.

Rdzeń zespołu stanowią muzycy, którzy na stałe związani są ze środowiskiem artystycznym województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół charakteryzuje ciekaw i lekkie brzmienie, które muzycy uzyskali w wyniku zestawienia instrumentów smyczkowych z barokowymi smyczkami.

Repertuar zaprezentowany słuchaczom obejmuje dzieła epok baroku i klasycyzmu, a także okazjonalnie utwory kameralne z kręgu muzyki współczesnej. Wczorajszemu koncertowi przysłuchiwało się kilkadziesiąt osób.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

Keyboard? Co tam robi keyboard? Wstyd a nie koncert!

Podpis: Aga
Dodano: 2018-01-21 14:37:40 | Zgłoś naruszenie

Od razu widać, że przedmówca nietutejszy. Koncert, o którym mowa w artykule, odbył się w ramach cyklu Koncertów czwartkowych (więcej o idei tych koncertów na stronie http://www.powiat-olesnicki.pl/index.php?kat=71 ). Warto zwrócić uwagę na cel, jaki przyświeca tej inicjatywie i cieszyć się możliwością uczestnictwa w tych spotkaniach. Są one bezpłatne i otwarte dla każdego. Poza tym cyklem organizowanym przez starostę oleśnickiego w mieście występują inni artyści, m.in. odbywają się koncerty w ramach Wratislavii Cantans. Od dwóch lat odbywają się Oleśnickie Spotkania z Muzyką organizowane przez Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy. Na stronie BiFK nie ma ten temat żadnej informacji, ale najwyraźniej musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim impreza ta zostanie zaliczona do cyklicznych. Melomani z pewnością bywają w NFM i innych salach koncertowych. Przedmówcę pragnę uspokoić, nie jest źle - to tylko źle wygląda, gdy się patrzy na jedno zdjęcie i szuka informacji na oleśnickich stronach w internecie... Odpowiedzialny za promocję miasta, obecnie rzecznik prasowy burmistrza, Michał Skrzypek od czterech lat pracuje nad nową stroną www. Dostęp do rzetelnej, kompletnej i aktualnej informacji o mieście pozostawia wiele do życzenia. I to jest problem.

Podpis: /
Dodano: 2018-01-21 13:09:56 | Zgłoś naruszenie

Zamiast ściągać jakąś kapelę z Torunia, zaproście Wrocławską Orkiestrę Barokową albo pojedźcie do Wrocławia jej posłuchać. Jeśli potraficie, usłyszycie różnicę. Dlaczego nie ma w Oleśnicy koncertów festiwalu Wratislawia Cantans? Inne miasteczka goszczą wspaniałych artystów lecz nie Oleśnica. Ja mam to na miejscu, a że z Oleśnicą łączą mnie więzy rodzinne to mam wgląd w życie miasta. I bardzo proszę, nie zmieniajcie zwyczajów i standardów funkcjonujących normalnie. To , że nie słyszycie fałszu, nie znaczy, że go nie ma. Ale może rzeczywiście wystarczy keyboard, parę instrumentów i lekka muzyka, może jeszcze lżejsza- dajmy upust fantazji- aby było przyjemnie.

Podpis: patrzę i nie wierzę
Dodano: 2018-01-19 23:52:41 | Zgłoś naruszenie

@patrzę i nie wierzę Chciałbym spytać się czy pan był na owym koncercie ponieważ bardzo łatwo jest oceniać nie słysząc utworów które brzmiały znakomicie. Druga sprawa jeśli to według pana amatorszczyzna ciekaw jestem jak zagrał by pan te utwory.

Podpis: uczestnik
Dodano: 2018-01-19 19:36:37 | Zgłoś naruszenie

Jak to możliwe, że taki znawca muzyki klasycznej nie pojawił się na tym koncercie? Pozostaje tylko krytykowanie zdjęcia i informacji prasowej oraz "wycieczki" ogólnomiejskie. A można było przyjść i ukoić nerwy barokowymi szlagierami. Proszę wpaść następnym razem!

Podpis: .
Dodano: 2018-01-19 17:21:07 | Zgłoś naruszenie

Tak, "zaniemógł"?! Takie dziwy tylko w Oleśnicy. Brak fortepianu do koncertów, za niska hala sportowa, za krótkie lodowisko, rondo donikąd i basen kryty czynny przez kilka miesięcy. Druga sprawa, szanujący się artysta nie gra smyczkiem barokowym na współczesnym instrumencie. To amatorszczyzna. Tak, artyści starali się zarobić wszystko....

Podpis: patrzę i nie wierzę
Dodano: 2018-01-19 14:59:28 | Zgłoś naruszenie

Repertuar lekki, łatwy i przyjemny, bardzo odpowiedni na czas karnawału, gwarantował dobrą rozrywkę. Warto było spędzić ten wietrzny wieczór w zamku, nawet w wyziębionej Sali Rycerskiej.

Podpis: .
Dodano: 2018-01-19 13:11:24 | Zgłoś naruszenie

Keybord zastąpił klawesyn, który "zaniemógł" ze względów pogodowych. Artyści przeprosili za tę zmianę, ale starali się zrobić wszystko, aby ten koncert się odbył.

Podpis: .
Dodano: 2018-01-19 12:59:28 | Zgłoś naruszenie

Instrumenty smyczkowe , barokowe smyczki i.... keyboard. Przecież to jakaś kpina. Robienie z publiczności przygłupów. Może wystarczyłyby dwa keyboardy zamiast tylu ludzi? Na tym drugim zrobi się "ciekawe i lekkie" brzmienie smyczków. Będzie tanio i przyjemnie a publiczności powie się, że to barokowe keyboardy, pewnie i tak im wszystko jedno. Okrasi się to różnymi "kulturalnymi" wypowiedziami naszych lokalnych polityków i ich oponentów. Powstanie opera i nawet "Teatr Sztuk" będzie niepotrzebny.

Podpis: patrzę i nie wierzę
Dodano: 2018-01-19 10:03:38 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter