reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 15 listopada. Imieniny Alberta, Leopolda, Odalii.
reklama
reklama
reklama

Zespół szpitali na plusie

Dodano: 2018-01-16 06:33:46 | Komentarzy: 116 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
Jest szansa, że zeszły rok Powiatowy Zespół Szpitali z s. w Oleśnicy zamknie z dodatnim bilansem. Dodatkowe pieniądze jednostka chce przeznaczyć na podwyżki dla personelu i nowy sprzęt.


Dyrektor PZS ma plan, jak wykorzystać dodatkowe pieniądze

Choć dokładny bilans Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy za 2017 rok będzie znany nieco później, to już teraz jednostka ma wstępne szacunki.

- Wygląda, że szpital zbilansuje się po raz pierwszy od dłuższego okresu - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Kamil Dybizbański, dyrektor zespołu szpitali. Według wstępnych prognoz, będzie to kwota kilkuset tysięcy złotych na plusie.

Dyrekcja ma plany, co zrobić z pieniędzmi. - Część personelu od dłuższego czasu nie miała podnoszonych wynagrodzeń. Chciałbym, aby te pieniądze, które zgromadziliśmy w tamtym roku, przecież wypracowane przez ten personel, były przeznaczone na podwyżki, który nie było od wielu lat - wyjawia. Do tego placówka planuje zastąpić zużyty sprzęt nowymi urządzeniami.

Szpital czeka również na pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu nadwykonań. - Czekamy w tej chwili na nadwykonania za rok ubiegły w części, ponieważ część została sfinansowana z rezerwy, która została uruchomiona w ministerstwie - informuje dyrektor.

W grudniu PZS otrzymał 2 mln zł za nadwykonania usług na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. - Stąd nasze dobre samopoczucie, jeśli chodzi o wynik tamtego roku. Czekamy jeszcze, ile Fundusz będzie miał własnych środków na zapłatę reszty nadwykonań. Słyszymy głosy, że będzie jeszcze płacił, czyli kolejne pieniądze wpłyną nam już tym roku, ale za rok poprzedni, poprawiając wynik tamtego roku - podsumowuje K. Dybizbański.

Wideo: Kamil Dybizbański, dyrektor PZS z s. w Oleśnicy


pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (116)

Ciekawe ile tematów jeszcze zamieni się w wieczne pier**lamento zw-kowalskiego..

Podpis: ehh
Dodano: 2018-01-18 23:30:17 | Zgłoś naruszenie

MAD.Ja nigdy nie kwestionowałem wysokosci alimentów. Tylko kwestionuje oszustwa dokonane przez skarb państwa. Kodeks Cywilny, KPC i KPA nie są kontabilne. Za dwa lata mam zapłacone podójnie alimenty. Miałem złożone depozyty sądowe w Żorach. Zgodnie z KC i KPC z chwilą ich złożenia miałęm spełniony obowiązek alimentacyjny. Ale Zory za ten sam okres wypłaciły świadzcenia z funduszu i mnie obciązyły tymi kwotami. jedno pokwitowanie zapłaconych alimentów mam z sądu a drugie w formie decyzji administracyjnej i pokwitowania wystawionego przez komornika. Tak to działa w bandyckim państwie. O tym ja mówię i piszę cały czas.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 18:28:46 | Zgłoś naruszenie

MAD. Z polskim prawem nie jest tak źle. Nim zaczeła sie kłótnia o sądy w procesach powoływałem się na nadrzędne prawo czyli Konstytucje RP. Sedziowie udawali, ze tego nie widzieli. Zadnemu sedziemu w Olesnicy nikt nie zabraniał zastosowania Konstytucji RP i dyrektywy unijnej w sprawie dorezcenia mi pism sądowych. Powoływali się na stary zapis art 1135 kpc stanowiący, że strona ma ustanowic pełnomocnika do doręczeń. I wychodziło wielkie g.... Sąd zamiast pisma do pełnomocnika wysyłał do mnie na adres pełnomocnika. Pełnomocnikowi nie chciano wydawać. Ostatnio postępowanie spadkwoe prowadziła dziwna sędzia. I Ns 651/16. Myliła wszystko. Wydała błedne postanowienie. Doktorant, student i uczeń na posiedzeniu mówlil jej że się pomyliła. Próbowała sie ratowac po tygodniu sprostowaniem oczywistej pomyłki pisarskiej. Sad okręgowy to odrzucił. Więc jest prawomocne postępowanie z niezgodnym z prawem dziedziczeniem. Ba sad wysłał postanowienie na błedny adres. Postępowanie się przedłuzyło. W październiku z skutek zaniechan sądu nie dostali odpowiednich postanowień i nie spisali umowy zbycia. najmłodszy syn Iwo zginał w grudniu. I całe postępwoanie z udziałem 5 osób zacznie się od nowa w zakresie częsci przypadającej mijemu najmłodzszemu synowi. Ja zygając polskimi sadami od arzu spadek odrzuciłem Ale dwaj synowie, bratanica i ex małżonka od nowa bedą przeżywali proces głupoty polskich sądów. Tak to działa w Twojej Polsce. Zero odpowiedzialności sedziów za błędy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 18:14:43 | Zgłoś naruszenie

Lekarz z Rumi Wieczorek w przychodni która ma umowę z NFZ.. wywiesił kartkę na drzwiach swojego prywatnego gabinetu nie przyjmujemy pacjentów z PIS ponieważ wyposażenie zostało zakupione z WOŚP z dotacji funduszy ( sprawą zajmie się Wojskowa komisja etyki lekarskiej do której należy lekarz) również sprawa została skierowana do prokuratory w Wejherowie..... przychodnia rozwiązała z nim umowę

Podpis: /???
Dodano: 2018-01-18 12:22:43 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, mam Ci przytakiwać, że prawo w Polsce często jest chore, a nawet alimenciarze, którzy chcieliby być uczciwi, muszą często oszukiwać, bo zasądzane alimenty wzięte są z sufitu i nierealne do spłacenia? Przyznaję, tak jest.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-18 11:27:12 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, "To co zrobiły tzw byczki w Rimili to zło" i właśnie ja pisze o takich byczkach, a Ty ciągle o uchodźcach, którzy nie stwarzają problemów. Ja chcę zamknąć granice przed takimi byczkami. Ten włoski sąd nie mógł sobie przez kilka lat poradzić z deportacją tego handlarza narkotyków, podobnie jak z dziesiątkami tysięcy innych byczków, którzy łamią we Włoszech prawo. Oni wszyscy mogą swobodnie przekraczać granice UE. A Ty mi pokazujesz, jak działa włoski sąd w pokazowym procesie, gdy interweniuje minister sprawiedliwości innego państwa, a sprawa głośna jest w całej Europie.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-18 11:17:20 | Zgłoś naruszenie

To było do MAD. Skomentuj jak działa prawo w przypadku komornika.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 11:08:53 | Zgłoś naruszenie

Sąd w Trzebnicy postanowieniem z 20/12 2011 (I Co 1149/11) stwierdził, ze komornik Słomka niezgodnie z ustawą dokonał mi zajęć (ok 12 tys zł). W październiku 2016 zgłosiłem prokuraturze przekroczenie uprawnień. Przez 2 miesiące prokurator Switała nic nie zrobiła. Wymyśliła sobie, że mam ustanowić adres do doręczeń. Kiedy się wkurzyłem i sam przyjechałem do Polski zeznawać to samo wydanie kopii protokołu jej i prokuratorowi zajęło 4 miesiące. Postępowanie trwało 14 miesięcy. Mimo, ze sąd stwierdził niezgodne z prawem zajęcie to prokurator Przysiężny nie widzi w tym przekroczenia uprawnień. A komornik Słomka bezpodstawnie wzbogacił się o kilka tysięcy prowizji od tej kwoty. Prokurator Przysiężny kwestionuje postanowienie rzekomo niezawisłego sądu. Tak to działa w Polsce dla Polaków. W Szwecji jak mi gmina nie wypłaciła pewnego świadczenia to sad szybko nakazał jej wypłatę na moją rzecz ok 7 tys SEK za jeden miesiąc. I nie mam jeszcze obywatelstwa szwedzkiego. Za 6 miesięcy będę mógł składać wniosek. Hasło Dura lex sed lex polskie sady i prokuratury maja tam gdzie Jasio swoją nauczycielkę.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 11:08:12 | Zgłoś naruszenie

MAD. Wyznajesz dziwną "religię". To co zrobiły tzw byczki w Rimili to zło. Ale napisałem też, że herszt bandy już w listopadzie został skazany. Natomiast pozostali mają proces terza 8 lutego. Wiec zadam ci polski patrioto pytanie. Ile czasu minęło od pobrania łapówek przez b. policjantów KPP do czasu wniesienia aktu oskarzenia do sądu i ich skazania. Ile czasu upłyneło od momentu kiedy syn b. policjanta złożył fałszywe zawiadomienie o nie popełniniu przestępstwa. To są dane dostępne na portalu MO. Dla mnie polskie sądy, prokuratury, policja są gorsze od tych co są oskarżani. Gdyby wymiar sprawiedliwości był wydajny nie byłoby firm oszustów a oskarżeni byliby szybko skazywani lub uniewinniani. Polskie sądy w terminach są kilka razy gorsze od od ich odpowiedników w Holandii, Niemczech czy Szwecji. Ile takie byczki z Rumili czekaliby na pierwszą rozprawę gdyby to zdarzyło się w Polsce? Sobie odpowiedz. Mi nie trzeba bo sad rodzinny w Olesnicy znam jak adwokaci.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 10:57:15 | Zgłoś naruszenie

Nie 43/2017, adopcje zagraniczne dzieci dotyczą dzieci, którym nie znaleziono w Polsce rodzin. Dzieci często chore lub upośledzone, wymagające więcej troski i drogiego leczenia. Masz pretensje do Polaków, że nie adoptują tych dzieci czy do katolickich ośrodków adopcyjnych, które organizują zagraniczne adopcje?

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-18 10:38:31 | Zgłoś naruszenie

Polska dla Polaków pisze prawdziwy Polak MAD. To kamyczek do ogródka.?Państwo PiS oddaje w ręce Kościoła kolejne, w tym coraz młodsze dzieci. Do 2017 r. adopcjami zagranicznymi zajmowały się 3 instytucje: urząd państwowy, jedna organizacja społeczna i jedna kościelna. Od tego roku dzieci miały być wysyłane za granice przez dwie instytucje. Obie katolickie: Katolicki Ośrodek Adopcyjny oraz Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu. Ten drugi decyzją ta został zaskoczony. Przeraził się odpowiedzialnością i odmówił. Za eksport dzieci?. Tak państwo polskie za pośrednictwem kościoła pozbywa się prawdziwych Polaków lub obywateli drugiego sortu.

Podpis: Nie 43/2017
Dodano: 2018-01-18 10:06:42 | Zgłoś naruszenie

Matka i córka chciały na święta zabrać Ankę z ośrodka w Zabrzu prowadzonym przez siostry Boromeuszek. Jak co roku. Nie dostały żadnego info z sądu. Siostry odesłały do Caritas. Tam dostały adres do Betezdy. Pisały ale listy wracają. Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu nie był zwyczajnym domem dziecka. To był prawdziwy katolicka raj na ziemi dla ?małych gnojów, debili, ułomów, chamów, kretynów, zboczków, pedałów, smarkaczy, gówniarzy, głupków. Cytaty zaczerpnął Mateusz Cieślak z udostępnionych akt przez sąd. Szczególnie czyniła to siostra Bernadetta, dyrektorka ośrodka. Karola karała w ten sposób, że zamykała go na klucz w pokoju z dwoma starszymi chłopcami. Braci tych na co dzień nazywała zboczeńcami i pedałami. Bracia go rozbierali, obmacywali i masturbowali. Gdy nie chciał, jeden z nich go obezwładniał a drugi gwałcił. Natomiast poszukiwana przez matkę i ciotkę Ankę karano w inny sposób. Za nieposłuszeństwo przykuwano ją do kaloryfera. Albo wsadzano głowę do muszli.. Siostra została skazana. Do tej pory nie odbyła kary więzienia? Czy radna Szczuraszek też walczy o godne życie tych dzieci. Być może gdyby nie doszło do tych aborcji zgodnych z prawem odpowiedniczki siostry Bernadetty miałyby pole do działania.

Podpis: Nie 43/2017
Dodano: 2018-01-18 10:06:03 | Zgłoś naruszenie

Matka i córka chciały na święta zabrać Ankę z ośrodka w Zabrzu prowadzonym przez siostry Boromeuszek. Jak co roku. Nie dostały żadnego info z sądu. Siostry odesłały do Caritas. Tam dostały adres do Betezdy. Pisały ale listy wracają. Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu nie był zwyczajnym domem dziecka. To był prawdziwy katolicka raj na ziemi dla ?małych gnojów, debili, ułomów, chamów, kretynów, zboczków, pedałów, smarkaczy, gówniarzy, głupków. Cytaty zaczerpnął Mateusz Cieślak z udostępnionych akt przez sąd. Szczególnie czyniła to siostra Bernadetta, dyrektorka ośrodka. Karola karała w ten sposób, że zamykała go na klucz w pokoju z dwoma starszymi chłopcami. Braci tych na co dzień nazywała zboczeńcami i pedałami. Bracia go rozbierali, obmacywali i masturbowali. Gdy nie chciał, jeden z nich go obezwładniał a drugi gwałcił. Natomiast poszukiwana przez matkę i ciotkę Ankę karano w inny sposób. Za nieposłuszeństwo przykuwano ją do kaloryfera. Albo wsadzano głowę do muszli.. Siostra została skazana. Do tej pory nie odbyła kary więzienia? Czy radna Szczuraszek też walczy o godne życie tych dzieci. Być może gdyby nie doszło do tych aborcji zgodnych z prawem odpowiedniczki siostry Bernadetty miałyby pole do działania.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 10:03:53 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, ja ciągle powtarzam o byczkach imigrantach, którzy stwarzają problemy, a Ty o uchodźcach, którzy "nie robią tu w Szwecji takiego spustoszenia". Powtarzam - "to cieszę się, że Szwecja to mądry kraj, który przyjmuje potrzebujących uchodźców, a nie imigrantów byczków". No widzisz, Ukraińcy pustoszą Szwecję, a Polacy przyjęli aż 2 mln "uchodźców" z Ukrainy, tacy jesteśmy gościnni.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-18 00:13:22 | Zgłoś naruszenie

MAD. Przy polityce PiS, gdzie ojciec za nie zapłącenie 3 rat alimentów podlega sankcjom prokuratora to najlepszy środek antykoncepcyjny. Część facetów na hasło żony , partnerki czy dziewczyny " chce mieć dziecko" spieprza do takiej co nie chce lub unika seksu aby się nie załapać na sankcje. Jak facet z zasiłku dla bezrobotnego 650 zł ma wynając mieszkanie, utrzymac siebie i zapłacić np po 1 000 alimentów na jedno dziecko? PiS zyskuje głosy matek a traci głosy ojców i ich nowych partnerek czy znajomych oraz ich matek. A można tak zrobic, ze wszyscy będa zadowoleni. Kumasz. To. Masz w Polsce dzietnośc 1,6 od kilku czy kilkunastu lat. Policz jaka ma być dzietność aby było na zero a jaka powinna byc pzre znajbliższe 20 lat aby odrobić straty kilkunastu lat z dzietnością 1,6.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-18 00:05:39 | Zgłoś naruszenie

MAD. Ja jako mieszkaniec Szwecji nie cieszę się, ze tu przyjmują uchodźców. Ale ani w mojej ocenie nie robią tu w Szwecji takiego spustoszenia jak POlacy, Bułgarzy, Rumunowie czy Ukraińcy. Zrób porządek z tymi co handlują na Skłodowskiej obok tablicy zakaz handlu. Ja robię sobie jaja z waszego burmistrza i składam pismo z zapytaniem co mam zrobic aby spzredawac swoje wyroby pod ta tablicą "ZAKAZ HANDLU".

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-17 23:58:10 | Zgłoś naruszenie

MAD. Wy macie jakąś fobie. Jestem u lekarza rodzinnego a on pyta o uchodxców z zaciekawieniem. Ale jak mówię, ze nie ejst tak źle jak wy piszecie i mówicie to mi nie wierzy. Spotykam znajomego działacza PiS i pyta o "paciatych" więc mu pokazuję dwóch z czerwonymi buźkami zbierajacych po 20 groszy na DYKTĘ i pytam czym się różnią lub w czym on jest lepszy. Nie kumam. Debil z rady dzis dostarcza mi zaproszenie na para wigilie która była jego zdaniem 22/12. A ja na portalu pisałem, że jak 24/12 złozyłem zyczenia księdzu (kobiecie) w moim powiecie to mysląć, ze jestem w Szwecji od razu napisała. Przyjeżdżaj na kolację do nas. Więc curva MAD podaj mi ilu bezdomnych burmistrz, przewodniczący rady i katoliccy radni przyjęli u siebie 24/12 (wigilia) u siebie? Wiec mi nie pieprz że owi byczkowie sa gorsi od burmistrza, przewodniczacego rady itp itd. Tym waszym wydaje się , ze sa lepsi od innych tylko ze względu na kolor skóry, przynależnośc partyjna itp. Pokaz miłości do bliźniego swego dała radna Halina.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-17 23:54:46 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, To ty prowokujesz do drażliwej dyskusji o imigrantach, która nas różni. Wspominasz ciągle, że jestem przeciwnikiem uchodźców, a ja jestem przeciwnikiem polityki imigracyjnej otwartych granic UE. Matrixem jest to, że Polacy nie mogli zweryfikować niby uchodźców z kilkoma paszportami w łapie, którzy mieliby do Polski zostać sprowadzeni !! Może Wam tam w Szwecji to się podoba, ale nikt Polsce nie będzie narzucał, kto w Polsce ma na stałe zamieszkać !! Włosi powinni byli podziękować, że Polacy zweryfikują kilka tysięcy imigrantów, ale wiesz dlaczego nie byli ??? Dlatego, bo wydalenie zweryfikowanych imigrantów z końca świata, którzy z uchodźcami nie mają nic wspólnego, nie jest takie proste !! Ja nie pisze, taka muzułmańska mentalność, jak piszę o byczkach, którzy łamią prawo, a Ty ciągle powtarzasz ... taka katolicka mentalność. Co niby ma wspólnego religia? Która religia nawołuje do złego zachowania?

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-17 22:46:42 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, to cieszę się, że Szwecja to mądry kraj, który przyjmuje potrzebujących uchodźców, a nie imigrantów byczków, a czas pokaże, kto miał rację.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-17 22:15:03 | Zgłoś naruszenie

do tyle. Kota ogonem to dwraca Ozimek. Chce abym apostazy dokonał w oparciu o prawo kanoniczne. Mnie obowiązuje kodeks cywilny ustawa o ochronie danych. Do apostazy Ozimek uzywa prawa kanonicznego aby doic skarb państwa za mnie. Ale emeryturę pobiera według kodeksu polskiego a nie kanonicznego. Na tym polega jego rozdwojenie jaźni. natomaist lekarz pokazał wam fucka do zcego prowadzi naduzywanie klauzuli.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-17 22:07:31 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter