reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 17 grudnia. Imieniny Olimpii, Łazarza, Jolanty.
reklama
reklama
reklama

Pytania o przetarg w "Zaciszu"

Dodano: 2018-01-14 10:06:15 | Komentarzy: 56 | Kategoria: Aktualności
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zacisze" w ciągu czterech kolejnych lat chce, aby aż 44 budynki miały ciepłą wodę z miasta. Kontrowersje wzbudza sposób przeprowadzenia przetargu.


Jak na pytania radnego odpowie spółdzielnia?

W ostatnim biuletynie informacyjnym Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zacisze" poinformowała, że w pierwszym półroczu 2017 roku wykonano instalacje ciepłej wody użytkowej w osiemnastu budynkach mieszkalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu w mieszkaniach nie trzeba już posiadać gazowych podgrzewaczy wody.

Niedawno stycznia spółdzielnia ogłosiła przetarg na wykonanie podobnej inwestycji w 44 blokach w ciągu czterech kolejnych lat. Kwestie związane z postępowaniem - jak twierdzi miejski radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) - budzą wątpliwości mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

- Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (siwz) rodzi wiele pytań z którymi zwrócili się do mnie mieszkańcy osiedla Serbinów, których lokale mieszkalne wg planów będą objęte przedmiotową inwestycją już w pierwszym półroczu 2018 roku. Na uwagę zwraca m.in. obszerny zakres zamówienia i długi okres realizacji planowanej inwestycji, wynikający z jej etapowania na kolejne lata. W ocenie specjalistów z branży instalacyjnej z którymi konsultowałem przedmiot zamówienia, tak określony termin realizacji jest wysoce ryzykowny zarówno dla zamawiającego jak i potencjalnego oferenta. Na tak długi okres (4 lata) zdecydowanie trudniej precyzyjnie oszacować jak kształtować się będą ceny usług i materiałów. Specjaliści z branży zwrócili również uwagę na krótki czas przygotowania oferty przewidziany dla potencjalnych wykonawców. Dla tak obszernego zamówienia przewidziano zaledwie 12 dni na opracowanie optymalnej oferty (w tym 8 dni roboczych). Zapisy siwz w ocenie lokalnych przedsiębiorców z którymi rozmawiałem powodują, że do przetargu prawdopodobnie przystąpi niewiele firm, może nawet tylko jedna - czytamy na blogu P. Bielańskiego.

Radny wystosował też szczegółowe pytania do "Zacisza" w tej sprawie. Zapowiedział, że odpowiedzi opublikuje na swojej stronie po ich otrzymaniu.

rd, źródło: bielanski.e-samorzadowiec.pl

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Tak zlecajcie pracę wykonawcom z poza Oleśnicy i wyprowadzajcie pieniądze z tego coraz biedniejszego miasta. Brawo!!!

Podpis: noel
Dodano: 2018-01-16 14:28:29 | Zgłoś naruszenie

MZ sam złożę pozew o pomówienie jeżeli spółdzielnia tego jeszcze nie zrobiła...

Podpis: Edward Wączydół
Dodano: 2018-01-16 07:27:17 | Zgłoś naruszenie

Ciekawi mnie też czy aby miasto zrobi przetarg na odbiór odpadów z miasta olesnica

Podpis: Ryszard
Dodano: 2018-01-15 17:55:06 | Zgłoś naruszenie

Spółdzielnia zastrzega sobie prawo wyboru oferenta.

Podpis: I po sprawie!
Dodano: 2018-01-15 15:34:07 | Zgłoś naruszenie

MZ jak wiedzę o ZACISZU jak Świtoń to jeszcze przeanalizuj coroczne przeglądy instalacji gazowych przetarg ogłaszany jest w ostatniej chwili stawka jest czterokrotnie wyższa niż winnych spółdzielniach to już tradycja ZACISZA a przegląd wykonują sami pracownicy tego nie przeliczysz a szkoda

Podpis: MO
Dodano: 2018-01-15 15:15:27 | Zgłoś naruszenie

@MZ: klepiesz banialuki bez sensu, taki typowy zakręcony i mściwy ludek albo wściekły pracownik Zacisza? Co ma piernik do wiatraka, Bufetowa (ma nazwisko) i Amber Gold do tematu naszej małej lokalnej społeczności. Czy nie można wypowiedzieć się na temat działań pracowników, którzy są m.in. na moim utrzymaniu. Mamy płacić i milczeć, bo tak chcesz a jak nie ma argumentów to... PO, Bufetowa, AG i jeszcze Tusk z dziadkiem z Wermachtu? Coś tam pisałeś: "bez złośliwości, można sobie samemu wyliczyć", więc trzymaj się własnego zdania.

Podpis: koszmarek
Dodano: 2018-01-15 12:50:37 | Zgłoś naruszenie

MZ. W cenie ciepłej wody dostarczanej z ciepłowni jest pensja zarzadu ciepłowni rady nadzorczej. W cenie piecyka gaowego tego nie ma. Podaj ile płaci się za podgrzanie samemu M3 a cenę M3 z ciepłowni. Jak ktos podrzewa sam to nie płaci za przesył i ogrzewa tylko tyle ile potrzebuje na jednorazową kapiel czy mycie naczyń. Banki są wielki ale płacą Ci mniej za euro a sprzedaja drozej niz Kantory które sa mini przy bankach.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-15 12:28:55 | Zgłoś naruszenie

W Zaciszu są sami złodzieje, oszuści, kombinatorzy, aferzyści. Bufetowa z Warszawy to aniołek, osobniczka pełna miłosierdzia, empatii, Amber Gold, to życzliwi ludzie, dawali zarobić biednym Polakom. Te dwie afery są niczym przy SM. Należy powiadomić Unię Europejską, Róże Thun, sędziego Tuleję, Radę Bezpieczeństwa ONZ,

Podpis: MZ
Dodano: 2018-01-15 11:29:49 | Zgłoś naruszenie

@MZ: płacę za gaz ok. 23 zł/miesiąc (junkers i płyta gazowa). Jeżeli podłączona zostanie ciepła woda, to praktycznie 1 m 3/osobę podniesie moje koszty utrzymania mieszkania. Dodatkowo i tak będę ponosił koszt przeglądów gazowych i kominiarzy. Jedynym argumentem ZA jest bezpieczeństwo i wygoda, ale tutaj ma rację @inżynier - czy za wszelką cenę musimy uzależniać się od jedynego dostawcy i ograniczać możliwości wyboru alternatywnych źródeł energii do zasilania podgrzewania wody? Jak na razie ceny gazu są pod kontrolą i ze względów społecznych nie rosną w sposób drastyczny, a lokalni dostawcy wody i ciepła mają na względzie tylko swój interes. Inna sprawa to działanie władz S-ni - fundusz remontowy jest wydawany chaotycznie i bezsensownie, ważne iż jest potrzebny corocznie i daje im zatrudnienie a mieszkańcom korzyść już niekoniecznie.

Podpis: koszmarek
Dodano: 2018-01-15 10:59:37 | Zgłoś naruszenie

MZ masz wiedzę o ZACISZU jak prezes Świtoń tylko nie kłam napisz jak wygląda sprawa dwóch domków w Sianożętach przed sezonem i po pracownik kumpela prezesa jedzie za sporą kasę otwierać te tzw domki przez cały rok kosztuje to mieszkańców sporo .Płacą mieszkańcy a korzystają tylko pracownicy dlaczego jaki jest sens utrzymywać te rudery przez cały rok .

Podpis: SM
Dodano: 2018-01-15 10:48:25 | Zgłoś naruszenie

punkt z regulaminu przetargu: "6. Spółdzielnia zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferenta oraz unieważnienia przetargu bez podania przyczyn" ... Więc po co ten przetarg jak i tak wybiorą "swobodnie"

Podpis: kpina z ludzi
Dodano: 2018-01-15 10:08:54 | Zgłoś naruszenie

Zacisze? Wy sprawdźcie remont izb w szpitalu jak się robi bez oferty.

Podpis: Z
Dodano: 2018-01-15 08:48:53 | Zgłoś naruszenie

Inżynier sprawdź w necie w jaki sposób ciepłownia może zmienić ceny...

Podpis: Kowalski
Dodano: 2018-01-15 08:23:48 | Zgłoś naruszenie

Sprawdź czopku moje ip ze spółdzielnią nie mam nic wspólnego

Podpis: żyd
Dodano: 2018-01-15 08:21:23 | Zgłoś naruszenie

O ! spółdzielnia już klapie od rana , czy to sam wódz naczelny

Podpis: ?
Dodano: 2018-01-15 07:34:00 | Zgłoś naruszenie

ale z was chorzy ludzie... tak jak ktoś napisał wcześniej ZŁODZIEJ ZŁODZIEJA W KAŻDYM WIDZI. stawałem do różnych przetargów wiele razy i przygotowanie oferty to jeden dwa dni w normie... co wy chcecie robić w osiem? W naszym mieście może jest jedna firma która by mogła to zrobić i to trudami. To co piszecie o podzielnikach to kompletne dno. Dlaczego jęczycie nie mając ŻADNEJ wiedzy. Zanim coś napiszecie włączcie google i poczytajcie jak się rozlicza ciepło...

Podpis: żyd
Dodano: 2018-01-15 07:30:40 | Zgłoś naruszenie

stare junkersy, tak, to zagrożenie, ale nie nowoczesne podgrzewacze wody. Uzależnianie się od jednego dostawcy ciepła jest niebezpieczne, bo grozi gwałtownym wzrostem cen w przyszłości. Tak się dzieje, gdy jest monopolista. Oleśnicka ciepłownia będzie musiała inwestować w swoją modernizację i za to zapłacą jej klienci. Skoro woda użytkowa podgrzewana jest w węźle cieplnym, montowanym w danym bloku mieszkalnym, to zasadnym byłoby instalowanie takich węzłów cieplnych, które miałyby możliwość korzystania z różnych źródeł ciepła - chociażby z ogniw fotowoltanicznych, a energia z ciepłowni byłaby uzupełnieniem, a może w perspektywie czasowej jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wspomniane węzły cieplne były elektryczne - dualne: energia ze źródła odnawialnego i standardowego. A z innego punktu widzenia: przy tak ciepłych zimach - ta oleśnicka spółdzielnia wyciąga za uszy ciepłownię, wiążąc się z nią na dobre i złe.

Podpis: inżynier
Dodano: 2018-01-15 00:37:38 | Zgłoś naruszenie

Idźcie już spać, rano trzeba wstać do pracy.

Podpis: .
Dodano: 2018-01-14 23:14:22 | Zgłoś naruszenie

Czy ktoś wie ile płacą na złomie za nagrzewnicę z miedzi która jest w piecyku?

Podpis: ?
Dodano: 2018-01-14 23:09:28 | Zgłoś naruszenie

Do "Posiadaczka ciepłej wody" należy czytać i interpretować ze zrozumieniem. Można samemu sobie obliczyć własne wyliczenia.Każdy ma własne suwerenne prawo do oceny, ale bez złośliwości . Można zbudować sobie kominek z wyciągiem na balkon.

Podpis: MZ
Dodano: 2018-01-14 22:50:00 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter