Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
reklama
reklama
reklama

Muzyka oleśniczanina w filmie

Dodano: 2018-01-13 08:50:47 | Komentarzy: 4 | Kategoria: Kultura
Dziś w sali widowiskowej BiFK zostanie wyświetlony film pt. "Gotowi na wszystko. Exterminator", do którego kilka utworów skomponował oleśniczanin Paweł Ostrowski z zespołu The Sixpounder.


Paweł Ostrowski / arch.

reklama

The Sixpounder to polski metalowy zespół, założony w 2006 roku. Jego współzałożycielem jest oleśniczanin Paweł Ostrowski.

Muzykę jego autorstwa będziemy mogli usłyszeć dziś w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury, gdzie w ramach Opolskiego Kina Objazdowego zostanie wyświetlony film pt. "Gotowi na wszystko. Exterminator". Będzie on emitowany o godz. 18 i 20 (więcej).

- Skomponowałem do tego filmu cztery utwory, dodatkowo producent umieścił w filmie fragment naszego klipu - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Paweł Ostrowski.

- Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert… - brzmi opis filmu.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (4)

Ogólnie za granie mam zawsze po pęcinach lecz nie odpuszczam idzie mi coraz lepiej .

Podpis: tadek
Dodano: 2018-01-14 16:40:40 | Zgłoś naruszenie

dobra przestancie sadzic kloce wielcy w muzyce uczeni. Gdzie poza w/w miejscem mozna ten film zobaczyc ? Poza ta kwestia Pozdrowienia dla Pawla ! Wszystkiego dobrego!

Podpis: gitmuz
Dodano: 2018-01-14 08:28:08 | Zgłoś naruszenie

Nazywanie Disco Polo muzyką uwłacza muzyce

Podpis: Znawca
Dodano: 2018-01-13 19:05:00 | Zgłoś naruszenie

ja tam wole disco naprzyklad tez chyba z olesnicy sa the gentelmansi fajna nutka a jakies szarpidruciarze to nieprzemawiaja do mnie

Podpis: zenek
Dodano: 2018-01-13 11:41:59 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter