Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
reklama
reklama
reklama

Problemy wykonawcy Delfinka

Dodano: 2018-01-12 06:23:24 | Komentarzy: 125 | Kategoria: Aktualności
Wykonawca pływalni w Twardogórze zgłosił w sądzie wniosek o upadłość. - Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę - mówi burmistrz Zbigniew Potyrała.


Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie "Delfinka" / arch.

reklama

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm Saltex Europa Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Twardogórski samorząd uzyskał zewnętrzne dotacje na realizację inwestycji. 2,3 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu.

Niedawno do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości firmy Saltex Europa. W Urzędzie Miasta i Gminy Twardogóra zapytaliśmy, czy będzie to niosło opóźnienia w trwającej budowie "Delfinka.

- Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę. Na razie jest to zgłoszona upadłość i nie ma orzeczenia sądu - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

- Regularnie odbywają się narady robocze i prace są wykonywane. Nie kryję, że z pewnym opóźnieniem, bo liczyliśmy na szybszą realizację kontraktu, ale trochę z powodów obiektywnych jest przedłużony okres budowy. Na ten moment firma deklaruje zakończenie realizacji kontraktu - dodaje samorządowiec. Prace mają zakończyć się z końcem marca, a niedługo potem ma nastąpić oficjalne otwarcie obiektu.

pp
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (125)

Janek bzdury piszesz

Podpis: sołtys
Dodano: 2018-01-13 12:14:08 | Zgłoś naruszenie

Sołtys Goli Wielkiej nie ma racji. Wydłużenie realizacji inwestycji zdarza się często, ale dobry gospodarz egzekwuje zapisy umowy. Jeżeli jest zapisana kara za nieterminowe wykonanie zadania to należy ją egzekwować. Jakieś dziwne zlecanie innych zadań jako rekompensata za przekroczenie terminu jest odstąpieniem od umowy i może mieć fatalne skutki prawne i finansowe dla gminy (czytaj mieszkańców, bo gmina to nie burmistrz tylko społeczeństwo które składa się na pensję burmistrza. Burmistrz powinien o tym pamiętać kto go utrzymuje.

Podpis: podatnik
Dodano: 2018-01-13 11:51:36 | Zgłoś naruszenie

po co wznowił przetarg na pełnowymiarowy basen? bo nie jego kolega wygrał i teraz budujemy pseudobasenik przez firmę która upada... Pomyślcie ludzie!!!

Podpis: xxx
Dodano: 2018-01-13 11:26:34 | Zgłoś naruszenie

o rany wstałem i czytam , a tu wybory. Patrzę w kalendarz i widzę dopiero początek roku.Kudy do wyborów. Wracając do basenu jak maja wybudować to wybudują .Jak nie ukończą w terminie to zapłacą kary.Tyle w temacie. Sam się szykuję do wyborów sołtysa ale wyborco pamiętaj - to Ty i Twój głos jest najważniejszy i nie słuchaj głupot wypisywanych tutaj przez jednego lub drugiego pseudo-znawcę. Każdy chce coś ugrać ale dla siebie. Pamiętacie poprzednika Potyrały.Jaki był każdy widział .Dzisiaj rządzi właśnie Potyrała dzięki waszym głosom. Musicie w sumieniu własnym ocenić czy dobrze spełnił Wasze oczekiwania czy nie .Wszelkiej maści podpowiadacze będą tylko Wam truć w głowach. Tak było i tak będzie. Tak jest przy wyborach prezydenckich i nawet na stołek sołtysa.Ot taka nasza- Polaków - przypadłość.Wszelkiej maści trolle teraz zaczną wypisywać swoje - pełne mściwości - przemyślenia. Pozdrawiam

Podpis: sołtys Goli Wielkiej
Dodano: 2018-01-13 10:20:54 | Zgłoś naruszenie

Spokojnie proszę się nie denerwować. Jak coś nie pójdzie Wiesiu dokończy, może troszkę drożej ale swój.

Podpis: Zbigniew.
Dodano: 2018-01-13 06:39:20 | Zgłoś naruszenie

DA jakie bzdury nie zaklinaj rzeczywistości. Jedź na obwodnicę zobaczysz jak woda stoi w rowach wykopanych "pod górkę" 7 mln poszło..teraz 10..

Podpis: Były radny
Dodano: 2018-01-13 06:27:10 | Zgłoś naruszenie

Masakra jakaś 9.3 na sadzawke dla dzieci a lekarza w ośrodku normalnego niema trzeba prywatnie jeździć na

Podpis: Chory królik
Dodano: 2018-01-12 22:47:43 | Zgłoś naruszenie

Obłudnicy dzugajowscy wstydźcie się tego co robicie wypisując takie bzdury. Ja to rozumiem ze już nigdy nie będziecie u władzy, wasze obłudne i kłamliwe komentarze nic tu nie zmienią. Janek niech dalej kręci kebaby u zięcia we Wrocku a wy modlić się o rozum. Brawo za komentarz dla " Młoda mieszkanka" pozdrawiam DA

Podpis: DA
Dodano: 2018-01-12 22:47:20 | Zgłoś naruszenie

Ludzie nie bójcie się głosować według swojego sumienia i rozumu. Szef nie zwolni Was, bo kto będzie w końcu u niego pracował. Pracownicy z Ukrainy pojadą do domu, lub dalej na zachód i co pstro.. Brakuje pracowników w Twardogórze....

Podpis: Mieszkaniec_1
Dodano: 2018-01-12 22:14:52 | Zgłoś naruszenie

Może wreszcie zrozumieją mieszkańcy/wyborcy Twardogórscy i nie będą wybierać te same twarze, które co 4 lata zmieniają stołki i tworzą nowe stowarzyszenia.

Podpis: Mieszkaniec_1
Dodano: 2018-01-12 22:11:00 | Zgłoś naruszenie

Brawo Panie Romek.

Podpis: Mieszkaniec_1
Dodano: 2018-01-12 22:08:26 | Zgłoś naruszenie

Nie widzę szans na jakąkolwiek zmianę w Twardogórze, gdy mieszkańcy najwyraźniej nie rozumieją na czym polegają wybory samorządowe, kto ich reprezentuje, kto w ich imieniu powinien podejmować decyzje, a kto powinien być wykonawcą uchwał.Twardogórzanie mają wyobrażenie, że najważniejszy jest burmistrz, że wybierają na cztery lata osobę na kształt króla. Oj głęboko w feudalizmie tkwią te korzenie. Autentyk - pewna pani myślała, że podczas wyborów samorządowych głosuje się a burmistrza i do rady TRZEBA wybrać osobę z jego komitetu, która startuje w danym okręgu. Uwierzcie, osób, które nie rozumieją ordynacji wyborczej jest w naszej gminie cała masa, zaryzykuję stwierdzenie, że znaczna większość.

Podpis: Romek
Dodano: 2018-01-12 22:05:37 | Zgłoś naruszenie

Jesli ktoś się nazywa młodym i mówi, ze teraz dopiero coś sie ruszyło to chyba ma 15 lat i nie pamieta kadencji poprzednika. Mam 30 lat i doskonale pamietam jak Twardogóra wszedzie byla opisywana i chwalona bo tyle sie u nas działo za poprzedniego burmistrza. Na wszystkich imprezach sportowych dla mieszkańców burmistrz był osobiście nie myslał wysyłać swojego zastepcy. Te projekty co teraz się realizują już dawno były planowane. Nie ma wielkich inwestycji. Teraz nie obserwuje się Twardogóry, teraz patrzy się na Dobroszyce !

Podpis: liluu
Dodano: 2018-01-12 21:52:02 | Zgłoś naruszenie

Mieszkańcu1 - o losie burmistrza zdecyduje Goszcz a nie wyborcy.

Podpis: wanda
Dodano: 2018-01-12 21:35:51 | Zgłoś naruszenie

Targowisko zrujnowane ! Jeden buduje drugi rujnuje. Obecny to żaden gospodarz. Na niczym się nie zna, no może na tym jak brac kredyty bo w banku pracował i na co nam on tu był potrzebny

Podpis: podatnik
Dodano: 2018-01-12 21:34:11 | Zgłoś naruszenie

Po Panu Burmistrzu J.D. Gmina miała zadłużenie 14500000,- zł. (tak, tak.. dużo zer)- oficjalne info w gazetce "Wieści Gminne". Pytam się teraz Pana burmistrza Z.P. , Pana WiceB. R.G., Radnych "łapka w górze" i Sołtysów "lizusków" (notabene b. dobrze opłacanych z naszych najwyższych podatków w Polsce) ile Gmina jest teraz dłużna i komu? Panowie Burmistrzowie , Rajcy i inni "klaskacze" jak długi Gminy wpłyną na głosowanie na udzielenie absolutorium dla Burmistrza za rok 2017? Przytoczę znów "Wieści Gminne Twardogóry" przy uchwalaniu budżetu na 2017 - Pan Burmistrz Z.P ... "nie bójcie się tego odważnego budżetu ..." Panie Burmistrzu zaczynam się bać. Pozdrawiam i życzę powodzenia Panu i Pańskim "klaskaczom" na najbliższych wyborach.

Podpis: Mieszkaniec_1
Dodano: 2018-01-12 21:21:44 | Zgłoś naruszenie

Nawet nie wiem co powiedzieć do tych "młodych mieszkanek" zwolenniczek obecnych. Z daleka widać, że to ostatnie podrygi "władzy". Naugać, nakłamać ile to terez się zrobiło. ILE..... bardzo niewiele . Tańczymy na Tytaniku od 3 lat. Fajnie jest się chwalić tym co zrobili poprzednicy. Ten jazgot pasuje do uśmiechu. Zyczę dalszych sukcesów

Podpis: ##
Dodano: 2018-01-12 20:39:02 | Zgłoś naruszenie

Na dworzec PKP to były dawno gotowe projekty wraz z parkingami i wypożyczalnia rowerów,zburzona wiata miała być zagospodarowana na cele rekreacyjne lub gastronomiczne. Podobnie są projekty na zespół pałacowy w Goszczu tylko robić nie ma komu. Także zanim zaczniecie pisać że poprzednik nic nie robił to się przejeździe po gminie wszędzie stoją tablice informacyjne nr inwestycji, kosztów i kwot dofinansowania

Podpis: Były radny
Dodano: 2018-01-12 20:37:53 | Zgłoś naruszenie

ten bajzel to nie tylko zbyszek kredycik.przyklepala to rada/bezrada"łapki w góre'pamietajcie o nich przy urnie

Podpis: czesiek
Dodano: 2018-01-12 19:03:49 | Zgłoś naruszenie

zablokowali komentarze

Podpis: wstyd
Dodano: 2018-01-12 19:01:19 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter