reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 12 grudnia. Imieniny Aleksandra, Adelajdy, Dagmary.
reklama
reklama
reklama

Problemy wykonawcy Delfinka

Dodano: 2018-01-12 06:23:24 | Komentarzy: 149 | Kategoria: Aktualności
Wykonawca pływalni w Twardogórze zgłosił w sądzie wniosek o upadłość. - Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę - mówi burmistrz Zbigniew Potyrała.


Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie "Delfinka" / arch.

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm Saltex Europa Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Twardogórski samorząd uzyskał zewnętrzne dotacje na realizację inwestycji. 2,3 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu.

Niedawno do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości firmy Saltex Europa. W Urzędzie Miasta i Gminy Twardogóra zapytaliśmy, czy będzie to niosło opóźnienia w trwającej budowie "Delfinka.

- Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę. Na razie jest to zgłoszona upadłość i nie ma orzeczenia sądu - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

- Regularnie odbywają się narady robocze i prace są wykonywane. Nie kryję, że z pewnym opóźnieniem, bo liczyliśmy na szybszą realizację kontraktu, ale trochę z powodów obiektywnych jest przedłużony okres budowy. Na ten moment firma deklaruje zakończenie realizacji kontraktu - dodaje samorządowiec. Prace mają zakończyć się z końcem marca, a niedługo potem ma nastąpić oficjalne otwarcie obiektu.

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (149)

niezadowolony - 25 stycznia na Moszych tradycyjny ochlaj emerytów podwieczorkowych z udziałem burmistrza. Idź popatrz i ucz się. Może zostaniesz burmistrzem.

Podpis: Kasandra
Dodano: 2018-01-13 19:54:58 | Zgłoś naruszenie

Akurat jestem młodszym pokoleniem i stanowczo zagłosuje na teraźniejszego burmistrza gdyż jestem zadowolona tak jak moi znajomi , w Twardogórze wreszcie się fos dzieje , są koncerty kabarety , jest gdzie wyjść na wydarzenia kulturalnie , to jest ważne :)

Podpis: Lol
Dodano: 2018-01-13 19:15:58 | Zgłoś naruszenie

@Zbyszku zapomniałeś o zrobionej za potężne pieniądze kanalizacji i nowych drogach w Grabownie , więc twoja ocena jest niesprawiedliwa

Podpis: Piotr
Dodano: 2018-01-13 19:08:23 | Zgłoś naruszenie

Akurat jestem młodszym pokoleniem i stanowczo zagłosuje na teraźniejszego burmistrza gdyż jestem zadowolona tak jak moi znajomi , w Twardogórze wreszcie się fos dzieje , są koncerty kabarety , jest gdzie wyjść na wydarzenia kulturalnie , to jest ważne :)

Podpis: Lol
Dodano: 2018-01-13 19:05:49 | Zgłoś naruszenie

Przykładem nieudolności burmistrza i radnego jest Grabowno Wielkie. Na przykładzie Grabowna widać jak wyglądają rządy potyrały. Kpina z mieszkańców którzy tak niewiele chcieli, chociaż chodniki.

Podpis: zbyszek
Dodano: 2018-01-13 19:03:16 | Zgłoś naruszenie

to nie żal, to są fakty oddające rzeczywistość. Ludzie zawiedli się na obecnej władzy, nie myśleli że to co pisze sie o bezradności w powiecie to prawda. Teraz się przekonali. Minęły juz trzy lata rzadów. Najwyzszy czas zacząć wyciagać wnioski i podsumować. Każdy burmistrz dzierży mandat zaufania mieszkańców i nie można mieć za złe ludziom, że chcą aby ich pieniądze były wydawane właściwie. Napewno obecna władza dobrze się przygotowała z lekcji komu się podchlebić. Emerytom, rencistom. To jest twardy elektorat. A społeczeństwo starzeje się. Więc tu wygrać to zwiększyć swoje szanse. Tylko że inni to też mieszkańcy gminy, my też się liczymy i chcemy żeby coś robić, dobrze zarządzać gminą. Nie populizm ale fakty sie liczą

Podpis: niezadowolony
Dodano: 2018-01-13 18:58:35 | Zgłoś naruszenie

Widać ze tu zwolennicy dzugajkwscy przejmują większość bo zal dupe ściska ze o ich cudownym idiotycznym burmistrzu już nikt nie chce pamiętać , ludzie go nie wybrali bo mieli go dosyc pogódźcie się z tym xd

Podpis: LOL
Dodano: 2018-01-13 16:57:11 | Zgłoś naruszenie

Popatrzcie ludzie na przedszkole w Dobroszycach. To jest inwestycja godna pochwały!!! Tam dzieci się liczą,a nie jak u nas. U nas zabawek nie ma w przedszkolu, na wszystkim się oszczędza, masakra.

Podpis: loiwo
Dodano: 2018-01-13 16:53:13 | Zgłoś naruszenie

Mam nadzieję, że ten burmistrz utopi się tym delfinkiem, a z nim cała rada i dyrektorzy placówek. Źle się dzieje w naszej gminie

Podpis: pop
Dodano: 2018-01-13 16:50:18 | Zgłoś naruszenie

Na sesjach zawsze ma coś do powiedzenia Hnat , może jego na burmistrza a jego córkę na zastępcę

Podpis: sołtys
Dodano: 2018-01-13 16:35:28 | Zgłoś naruszenie

Niestety radni z ugrupowania burmistrza wcale nie zabierają głosu... można sprawdzić w protokołach... klepią wszystko bez pytania

Podpis: Były radny
Dodano: 2018-01-13 16:02:37 | Zgłoś naruszenie

Oby do listopada, rozliczymy tą ekipę. I radnych bezradnych!

Podpis: Vox
Dodano: 2018-01-13 15:57:24 | Zgłoś naruszenie

Ja poprzednika- tzn Janka D nie lubiałem i nawet dalej nie lubie. Tylko jakie to ma znaczenie. Kawy z nim nie piłem obiadów nie jadłem. I na wyborach poprzednich nie byłem, ale wiem że pójdę. Jak trzeba to na czterech. Na obecnych przykładach widać jak na dłoni kto był gospodarzem,kto robotą się zajmuje, akto wizerunkiem. Jedno nie idzie z drugim w parze. Tej gminie jest potrzebny gospodarz, nie uśmiech i poklepanie.

Podpis: TT
Dodano: 2018-01-13 14:57:00 | Zgłoś naruszenie

norka bardzo delikatnie to ujęłaś. rzeczywistość jest o wiele brutalniejsza.

Podpis: były sołtys
Dodano: 2018-01-13 14:31:49 | Zgłoś naruszenie

Sołtys - Ty ugrałeś swoje "lizałeś du...e" żeby drogę do siebie mieć. No i wylizałeś. Ok, nie Twoja wina że ją masz. Co do terminów to w normalnym zarżadzaniu może i zdarzyć się aneks do umowy. Tylko nie o taki czas i nie z takiego bzdurnego powodu..: wichury na terenie gminy. Przepraszam, może nie pamietam? Czy przez gminę Twardogóra przeszła "Katrina" czy jednodniowa (lub jak kto woli kilkugodzinna) burza. I niby jakie to szkody wyrządziła: styropian rozpi......a. I tak był syf na budowie. 120 000 zł znalazło się na koncert, a 100 000 nie znalazło się na zewikszenie środków w budżecie żeby normalna firma mogła zostać wybrana w pierwszym przetargu w 2017 r. Unieważnili za 9,4 mln a wybrali za 9,3 mln. Gdyby w drugim przetargu napisali że można zrobić to coś nie do końca roku tylko do połowy 2018 r. to możliwe że oferta była by nie 9,3 mln tylko 8,3 mln. Ale tak się nie stało. Kary? za nieterminowe wykonanie. Jakie kary. Gdyby firma miała je zapłacić przy tym opóźnieniu to na rączke może dostała by 6 mln. Tylko jak by władza nie zrobiła aneksu jak sobie firma życzy to już by ich na budowie nie było. I wizerunkowo szlak wszystko by trafił. Flagowa inwestycja władz i co? I nie ma wykonawcy. Ciekawe kto podjąłby się jej dokończenia po paprokach. Teraz kończą ci. Pytanie jak skoro kasy nie mają, ludzio pewnie spierdo...li. zobaczycie czy wogóle uruchomią ten basenik i ile będzie reklamacji. Tylko Ciekawe kto je będzie robił. Firma upada i możesz sobie gwarancją d....e wytrzeć. I niby to nic wielkiego. Ale to my mieszkańcy za to płacimy i zapłacimy. I to ma być gospodarz??? sami sobie odpowiedzcie. Oczywiście pytanie do myślących ludzi - nie uwikłanych w obecny aparat WŁADZY.

Podpis: norka
Dodano: 2018-01-13 14:12:41 | Zgłoś naruszenie

sołtys późno wstałeś 10:20

Podpis: społem
Dodano: 2018-01-13 14:08:20 | Zgłoś naruszenie

Sołtys zapytaj burmistrza jaka firma o ile zapłaciła kary za nieterminowe wywiązanie się z umowy. Jeżeli ci powie prawdę to szybko zmienisz zdanie.

Podpis: Podatnik
Dodano: 2018-01-13 13:44:15 | Zgłoś naruszenie

Zw-kowalski może ty na burmistrza Twardogóry ?

Podpis: Andrzej
Dodano: 2018-01-13 13:42:35 | Zgłoś naruszenie

To Polska w pigułce. W Szwecji wnioskodawca składa wniosek o ogłoszenie upadłości 31 marca 2009 roku. 1 kwietnia pismo wpływa do sądu. Juz 6 kwietnia sąd wyznacza rozprawę. Pozwany wnosi o zmiane terminu. Sad zmienia na 4 maja. 4 maja sąd ogłasza upadłośc. Tak to działa w normalnym państwie. A w Polsce trzeba latami utrzymywać sędziów, syndyka. Koszty ponosi nie sąd czy syndyk ale biedny podwykonawca mający na utrzymaniu dzieci i żone. Polska w pigułce

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-13 12:58:36 | Zgłoś naruszenie

Janek bzdury piszesz

Podpis: sołtys
Dodano: 2018-01-13 12:14:08 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter