Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
reklama
reklama
reklama

Problemy wykonawcy Delfinka

Dodano: 2018-01-12 06:23:24 | Komentarzy: 125 | Kategoria: Aktualności
Wykonawca pływalni w Twardogórze zgłosił w sądzie wniosek o upadłość. - Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę - mówi burmistrz Zbigniew Potyrała.


Uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie "Delfinka" / arch.

reklama

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął drugi przetarg na wykonanie robót. Pierwszy został unieważniony, ponieważ cena najniższej oferty w wysokości 9,4 mln zł przewyższyła kwotę, jaką chciał przeznaczyć na ten cel samorząd.

Natomiast w drugim postępowaniu zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm Saltex Europa Sp. z o. o. i Sport Track Sp. z o. o., które zaoferowało kwotę 9,3 mln zł. Twardogórski samorząd uzyskał zewnętrzne dotacje na realizację inwestycji. 2,3 mln zł pochodzi z Ministerstwa Sportu.

Niedawno do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości firmy Saltex Europa. W Urzędzie Miasta i Gminy Twardogóra zapytaliśmy, czy będzie to niosło opóźnienia w trwającej budowie "Delfinka.

- Na razie nie ma zakłóceń na budowie. Liczymy, że firma dokończy umowę. Na razie jest to zgłoszona upadłość i nie ma orzeczenia sądu - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry.

- Regularnie odbywają się narady robocze i prace są wykonywane. Nie kryję, że z pewnym opóźnieniem, bo liczyliśmy na szybszą realizację kontraktu, ale trochę z powodów obiektywnych jest przedłużony okres budowy. Na ten moment firma deklaruje zakończenie realizacji kontraktu - dodaje samorządowiec. Prace mają zakończyć się z końcem marca, a niedługo potem ma nastąpić oficjalne otwarcie obiektu.

pp
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (125)

czerwone kozaczki pewnie chciałyby być burmistrzem a jej uczony tatuś zastępcą

Podpis: Staszek
Dodano: 2018-01-15 22:04:46 | Zgłoś naruszenie

zastanówcoe się lepiej na kogo bedziecie głosowac w kolejnych wyborach aby znów wstydu nie bylo xD

Podpis: liluu
Dodano: 2018-01-15 21:28:31 | Zgłoś naruszenie

Najlepszą obroną jest atak! Zwolennicy burmistrza nie mają żadnego logicznego wytłumaczenia na obecną sytuację to biorą się za ataki personalne na jedynego radnego, który nie głosuje tak jak władza sobie tego życzy. Brawo Panie Przemku, proszę się nie zrażać zawistnymi komentarzami jak nie ma argumentów zaczynają się inwektywy i epitety chociaż nie jestem przekonana czy wszyscy komentatorzy znają znaczenie tych słów. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi, a w obecnym obozie ani cnoty ani roboty. Pozdrawiam Pana!

Podpis: twardogórzanka
Dodano: 2018-01-15 08:06:36 | Zgłoś naruszenie

Komentator z Moszyc...od kiedy ro sesje mają być tajemnica ...to juz nie PRL czlowieku sesja musi byc jawna wiec co ry wypisujesz o jakus obowiązujących tajemnicach...stary niedouczony wylenialy Nuter...żeby zwracać kpmus uwage trzeba siw jeszcze na rym znać:)

Podpis: Wina
Dodano: 2018-01-15 00:16:15 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-14 23:07:20 | Zgłoś naruszenie

Co do "Delfinka" i co że są opóźnienia, w końcu go skończą i dzieci będą mogły pływać i to się liczy .

Podpis: Ela
Dodano: 2018-01-14 22:02:50 | Zgłoś naruszenie

dajcie spokój z tom przedwczesną kampanią przedwyborczą. Nie można oczerniać na forum pana burmistrza ZP czy byłego burmistrza pana JD. To podłe wyborcy sami zadecydują czy władza była skuteczna czy nie. Życie zweryfikuje rządy byłego burmistrza i Rady Miejskiej. Jeszcze tak na marginesie uważam że obecna rada i burmistrz wiele zrobili to jest moje zdanie, ap ropo tego radnego Paprockiego to faktycznie niezłe ziółko z niego. On chyba nie jest Polakiem sądząc po jego urodzie jeżeli się mylę to proszę mnie oświecić.

Podpis: Kaziu
Dodano: 2018-01-14 22:00:03 | Zgłoś naruszenie

dba o wizerunek na cudzych plecach - zaprosił kuratora oświaty - robiąc fotki - do szkół które zostały doprowadzone do porządku za poprzednika, bo obecny odchodząc do powiatu zostawił oświatę w ruinie !

Podpis: rada
Dodano: 2018-01-14 21:54:23 | Zgłoś naruszenie

Widzę, że najwięcej miesza pan radny PP. Wstyd panie radny tak wchodzić w cztery litery byłemu burmistrzowi. poza tym z tego co wiem to jakaś tajemnica sesji panie radny PP pana obowiązuje. Wypisywanie takich głupot to wstyd dla pana, ale przecież pan wstydu nie ma, praktycznie z pana obozu JD pozostał pan sam, chyba że jeszcze pan radny AH. Panie PP niech pan zapomni o polityce a zajmie się możne czymś bardziej pożytecznym jak np. hodowla stonki. Wstyd na całej linii pan przynosisz a szczególnie mamusi i tatusiowi których, znam i szanuję od wielu wielu lat jak jeszcze ciebie na świecie nie było. znam pana podły styl pisania tych komentarzy i sadzę ze 50% z nich należy do szanownego pana a pozostałe do rodziny byłego burmistrza i jego przyjaciół jak np. pan AH czy jego piękna córeczka kozaczki" chyba taki pseudonim jej nadali". Pozdrawia mieszkaniec Moszyc.

Podpis: Moszyce
Dodano: 2018-01-14 21:51:52 | Zgłoś naruszenie

burmistrz juz sie kapie wblotnym delfinku

Podpis: Wacek
Dodano: 2018-01-14 20:49:20 | Zgłoś naruszenie

w Twardogórze coś się dzieje? koncerty, kabarety ??? hahahah przeciez i za poprzednika były xD teraz jedynie się coś dzieje dzięki Stowarzyszeniu Mam Pomysł

Podpis: liluu
Dodano: 2018-01-14 16:46:28 | Zgłoś naruszenie

To że akurat Potyrała jeździ w tym okresie na urlop to jego sprawa ma do tego prawo. Pytanie gdzie był od marca do grudnia?Jaki był nadzór inwestorski i kto sprawdzał wiarygodność firmy? Kto ostatecznie podjął decyzję o wyborze wykonawcy??tu tkwi problem. Artykuły niepochlebne i wyroki Uokiku są z 2016 roku. Łatwo można było sprawdzić, że firma oszukiwała i to niejdnokrotnie, nie wywiązywała się z terminów i umów. Nie mają internetu w Ratuszu?

Podpis: Brak słów
Dodano: 2018-01-14 12:31:47 | Zgłoś naruszenie

@ sygnalista w listopadzie wybory stań w szranki z obecnym burmistrzem jak wygrasz będziesz rządził inaczej ale teraz starczy chyba tej krytyki bo to nieładnie wypisywać i nie podpisywać się z imienia i nazwiska , a co do urlopu to jego sprawa gdzie jeździ , musisz mieć kogoś w ratuszu ,że masz takie dobre informacje

Podpis: wyborca
Dodano: 2018-01-14 11:21:10 | Zgłoś naruszenie

W najgorętszym okresie, jak się wszystko waliło, pan burmistrz wyjechał na urlop do Australii. Wrócił a tu zonk. Nie ma Delfinka, nie ma firmy, nie ma nic....Jak u Kononowicza. Pozostały długi i wiara w twardy emerycki elektorat oraz poparcie protektora z Goszcza.

Podpis: sygnalista
Dodano: 2018-01-14 11:02:45 | Zgłoś naruszenie

Chyba o ślizów chodziło nie o śluzówkę :P

Podpis: czytacz
Dodano: 2018-01-14 10:21:44 | Zgłoś naruszenie

To nie jest przypadek miało być

Podpis: Znawca tematu
Dodano: 2018-01-14 08:55:59 | Zgłoś naruszenie

To jest jest przypadek to co się dzieje w Twardogórze. Można poczytać w artykule o sesji czym zajmuje się burmistrz gdzie był i co robił. Wstęgi ,otwarcia, konkursy dla dzieci dla emerytów itp. Nie jest tam napisane że był gdzieś o coś powalczyć dla gminy. Dżugaja zostawmy bo przecież on nie rządzi, nawet nie krytykuje zbyt mocno, nie widać wywiadów, wypowiedzi tak jak np burmistrza byłego z Oleśnicy. Pan Potyrała taki ma styl pracy a może bardziej życia bo pracą tego nazwać nie można. Nie pilnował lotniska w Oleśnicy , nie pilnował drogi w Śluzówkę,nie walczył o pieniądze na drogi powiatowe przecież to widać. Powiat zostawił w gigantycznych długach i uciekł do Twardogóry. Wcześniej zadłużył Twardogóre i uciekał do powiatu. Niby nic nie dzieje się dwa razy...a jednak się dzieje. Jakby chłop miał nabiał to wykonawca dawno byłby wyproszony z budowy i poszukiwany byłby nowy. A tak? Może jakoś to ulepią do wyborów potem ten sam pan co poprawiał w atolu będzie poprawiał u nas.. historia zatacza koło

Podpis: Znawca tematu
Dodano: 2018-01-14 08:55:14 | Zgłoś naruszenie

Młody elektorat z Twardej...hahaha.. Z petem w pysku i piwskiem w łapie pod pubem albo w wąwozie. Z marychą kupioną koło pkp. Ze smartfonem w łapie nadającym hip hop. Nie rozśmieszaj mnie młody. Urnę widziałeś w oknie u Warczaka koło pubu.

Podpis: pukpuk
Dodano: 2018-01-14 08:37:39 | Zgłoś naruszenie

Zadam pytanie mieszkańcom Grabowna Wlk. i niech poprawią jeśli się mylę. Patrząc na powyższe zdjęcie to gościu trzymający kielnię to chyba ten sam, co przedstawiał się jako właściciel innej firmy, która zrobiła "super kanalizację" w Grabownie W. Czy ktoś na ten temat coś wie? Firma nazywała się "Ma...ki". Wracając do sołtysa z Goszcza. No pogratulować jak traktuje Pan swoich wyborców. Podejrzewam, że są Panu po tym tekście wdzięczni. Lol. jako młodsze pokolenie lubi igrzyska koncerty, kabarety i fajno jest ... I o to chodzi władzom gminy , zamydlić długi, zrobić igrzyska i fajno jest, a głupi elektorat i tak ich wybierze.

Podpis: ZZ
Dodano: 2018-01-13 23:27:08 | Zgłoś naruszenie

"Piotr" kanalizacja była zaplanowana i załatwiona za poprzedniego burmistrza możesz się z tym pogodzić albo i nie ale faktu nic nie zmieni. Potyrala tylko przyszedł i złożył swoje podpisy pod gotowymi projektami i załatwionymi dotacjami. A że w Grabownie nic się nie dzieje widać gołym okiem. Porównaj sobie ile robi się w Goszczu. Też tam była robiona kanalizacja za grube miliony - która notabene była załatwiona za poprzednika. Grabowno ma jednak pecha. Nie lubi was prezes z Goszcza i nie ma pozwolenia na robienie czegokolwiek w Grabownie. Jakie nowe drogi zostały zrobione w Grabownie? Została położona nakładka na asfalcie który został zniszczony podczas budowy kanalizacji. A poza tym nic. Coś tam dostali strażacy i tyle.

Podpis: jurek
Dodano: 2018-01-13 23:24:36 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter