reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 10 grudnia. Imieniny Danieli, Julii, Eulalii.
reklama
reklama
reklama

Nowe przedszkole w Dobroszycach

Dodano: 2018-01-09 15:03:24 | Komentarzy: 76 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Za kwotę 6,5 mln zł w Dobroszycach wybudowano nowe przedszkole, z którego usług może skorzystać ponad 200 dzieci. Obiekt ma 1600 mkw powierzchni. Za nami uroczyste otwarcie obiektu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Uroczyste przecięcie wstęgi

Dzisiaj przy ulicy Parkowej w Dobroszycach otwarto nowe przedszkole. W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, urzędnicy, budowlańcy i inni przedstawiciele publicznych instytucji. Wśród nich obecni byli m.in. marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Jerzy Michalak i wojewódzki radny Janusz Marszałek.

Nieco wcześniej przemówienia, występy artystyczne i wręczanie prezentów miały miejsce w znajdującej się obok hali sportowej.

- Od wielu lat mieszkańcy gminy Dobroszyce pragnęli nowoczesnego przedszkola. Dotychczasowy obiekt przedszkola liczył sobie ponad 60 lat i był zbyt mały na obecne czasy. Ta mała liczba miejsc przedszkolnych powodowała wiele problemów. Jednak dziś to już historia, bowiem nowy obiekt całkowicie zaspokoi potrzeby miejsc przedszkolnych w gminie Dobroszyce - mówił wójt Artur Ciosek.

Z kolei dyrektor przedszkola Ewa Włusek wspominała, że starania o nowy obiekt placówki miały miejsce już w późnych latach 50. ubiegłego wieku.


Tak z zewnątrz prezentuje się nowe przedszkole

W przedszkolu o powierzchni 1600 mkw może przebywać ponad 200 dzieci, które mają do dyspozycji nowoczesne sale oraz m.in. gabinet lekarski i logopedy. Nieruchomość jest też przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek zaprojektowała firma Archigra Grażyny Rajewskiej. Natomiast wykonawcą robót była firma AKbiK Sp. z o.o. z Wrocławia.

Inwestycja pochłonęła ok. 6,5 mln zł, a czego 4 miliony pochodzą ze środków unijnych, przyznanych za pośrednictwem urzędu marszałkowskiego.

Wideo: migawki z wydarzenia


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (76)

Z tego co sie orientuje to bylo otwarcie organizowane przez Urzad Gminy w Dobroszycach nie przez przedszkole. Przedszkole przyszlo na sale na wystep i to wszystko. Zreszta na wystep poszly starsze grupy ktore uczyly sie tancow i wierszyków jesli dzieci państwa oburzonych nie bralo udzialu to albo dziecko wczesniej chorowalo albo rodzic nie poświęcił czasu na wierszyk albo rodzic nie ubral dziecka tak jak mialo byc w tym dniu ubrane a pretensje jak zawsze rozszczeniowi nowobogatcy od rzeczywistości oderwani zawistni zawsze sobie znajdą. I wkoło zawsze tote same osoby juz na tych radach rodzicow nie idzie z nimi wytrzymać. Na dniach maja byc dni otwarte czy jakos tak z tego co sie orientuje. A ze jak kazda inwestycje sie otwiera z pompą i zaprasza sie kogo sie tylko da za podatnikow pieniądze to juz Państwo drzodzy powinniscie sie przyzwyczaić. Mimo wszystko przedszkole juz powinno powstac juz 10 lat temu a nie jakies Rynki i budynki Gospodatki Komunalnej. Dla tego brawa dla Pana Wojta za odwagę i determinację w checi budowy przedszkola. Brawo dla pracownikow przedszkola bo na pewno ogrom prywatnego czasu na to wszystko poświęcili (znajac zycie premi od Gminy za ten prywatny czas nie dostali) Juz sie ciesze na myśl ze w tak piekne miejsce bede mógł zaprowadzić swoje dziecko.

Podpis: zainteresowany Tata
Dodano: 2018-01-11 07:56:22 | Zgłoś naruszenie

bo pozostałą resztą ja się załąjem

Podpis: Mariusz Trynkiewicz
Dodano: 2018-01-10 21:28:19 | Zgłoś naruszenie

Jest super otwarcie nowiutkiego przedszkola i tylko część dzieci może brać udział w tym evencie. No to nieuniknionym jest, że rodzice tych "Dzieci gorszego Boga" mogą mieć ciut pretensji. Ja się pytam dlaczego tak było i kto o tym zadecydował? Racjonalnym jest, że w otwarciu przedszkola biorą udział przedszkolaki - wszystkie przedszkolaki. "Elity" powinny być tam tylko tłem.

Podpis: Super tata
Dodano: 2018-01-10 21:26:50 | Zgłoś naruszenie

Macie problem to udajcie sie do organizatorów a nie piszecie głupoty pod jakimś artykułem

Podpis: fifa
Dodano: 2018-01-10 21:26:03 | Zgłoś naruszenie

Przynajmniej cześć dzieci nie musiała siedzieć nie wiadomo ile i się nudzić na jakiejś sali. Przecież to nie było w nowym budynku Wszędzie jak są jakieś występy to nie występuje cała szkoła to logiczne

Podpis: Racjonalny
Dodano: 2018-01-10 20:53:59 | Zgłoś naruszenie

Pani Dyrektor przedszkola. Szukam pracy. Mam doświadczenie i referencje zdobyte w przeciągu ostatnich 25 lat / 30 lat. Gdzie złożyć CV?

Podpis: Mariusz Trynkiewicz
Dodano: 2018-01-10 20:40:11 | Zgłoś naruszenie

Budynek prezentuje się pięknie !!! Cieszę się bardzo,że w Gmina Dobroszyce może pochwalić się takim obiektem.

Podpis: m
Dodano: 2018-01-10 20:21:36 | Zgłoś naruszenie

Uspokójcie się z wypisywaniem głupich komentarzy bo załatwię co nie którym pobyt od września w przedszkolu

Podpis: wujek stefan
Dodano: 2018-01-10 20:16:05 | Zgłoś naruszenie

Mickiewiczo- nie bądź taka mądra. Ja swojemu synowi poświęcam bardzo dużo czasu. I zrobiło mi się przykro, że nawet nie miałam informacji o przedstawieniu nie mówiąc o próbach czy wierszykach. Bardzo zachęcam dziecko do angażowania się - a tu taki klops. Nie jestem jedyna w swoim odczuciu. Nie powinno tak być. Jak bym dostała chociaż inf. o tym że mój syn zostanie w przedszkolu, to bym go zostawiła pewnie w domu lub chociaż bym mu to wytłumaczyła. Mój syn nie jest głupi- a tak o się poczuł. Masakra!

Podpis: Mama 1
Dodano: 2018-01-10 19:41:04 | Zgłoś naruszenie

cba - masz rację czas budżetowej prawdy nastąpi i wtedy wszystkich nas trafi sz... kogo wybraliśmy

Podpis: kunta
Dodano: 2018-01-10 19:33:31 | Zgłoś naruszenie

Ale jak to?! Oczywistym jest że wszystkie dzieci powinny być na otwarciu, niezależnie od tego czy występowały czy nie. Dlaczego było inaczej i kto o tym zadecydował?

Podpis: Super tata
Dodano: 2018-01-10 19:01:50 | Zgłoś naruszenie

Mama numer 1, Mama numer 2 , Super Mamuśki - księżniczki aferę kręcą bo dzieci występ miały, o co te żale ??? Jesteś Super Mamą to dziecku wytłumacz, że następnym razem, poświecisz mu więcej czasu nauczysz wiersza pośpiewacie razem i będzie mógł wystąpić !!! umowa SUPER MAMAY NR.1 i NR.2 ??

Podpis: Mickiewiczo
Dodano: 2018-01-10 18:46:05 | Zgłoś naruszenie

cba - czy Ty przypadkiem z hu... nie zamieniłeś się głowami ??? tylko liczę na szczerą odpowiedź

Podpis: Pan
Dodano: 2018-01-10 18:39:05 | Zgłoś naruszenie

Jestem mieszkańcem Dobroszyc muszę przyznać że nie głosowałem obecnego wójta, ponieważ myślałem że jest za młody na to stanowisko. Teraz widzę jaki inwestycje poczynił i ile pieniędzy pozyskał dla gminy z funduszy unijnych, to zmieniłem zdanie i przy następnych wyborach samorządowych oddam mu swój głos.

Podpis: Mieszkaniec Dobroszyc
Dodano: 2018-01-10 17:43:13 | Zgłoś naruszenie

wielkie uznania dla nauczycieli i pracownikow przedszkola za ich trud wlozony w przygotowania do otwarcia wystep super

Podpis: uczestnik
Dodano: 2018-01-10 17:36:07 | Zgłoś naruszenie

Skąd ten zachwyt? Przecież to inwestycja realizowana z twardogórskim rozmachem.Więc, dlaczego p.Potyrała jest be, a w Dobroszycach sukces? Czas budżetowej prawdy niedługo nastąpi, a wtedy miny zrzedną.

Podpis: cba
Dodano: 2018-01-10 14:22:50 | Zgłoś naruszenie

Twardogórscy burmistrzowie w Dobroszycach podziwiają a u siebie na miejscu celowo do ruiny doprowadzają. Najczarniejsze lata w przedszkolu, przykro obserwować tą chyba zaplanowaną dewastację. Wstyd, szok, niesmak.

Podpis: mom
Dodano: 2018-01-10 12:35:38 | Zgłoś naruszenie

dzieci nie sa głupie bardziej rozumiały sytuacje niż ich rodzice

Podpis: kotek
Dodano: 2018-01-10 11:26:48 | Zgłoś naruszenie

to ciekawe kto tym dzieciom do głów nakład że są gorsze, że nie miały stresa uczenia i występowania przed zgrają nieznanych ludzi, ciekawe

Podpis: on
Dodano: 2018-01-10 11:10:55 | Zgłoś naruszenie

Pamiętaj ze mamy was na oku! Nieważne czy jesteś chłopakiem z bloków, czy dzieckiem operowych kotów!

Podpis: Gorszy sort
Dodano: 2018-01-10 11:07:06 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter