reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 19 grudnia. Imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana.
reklama
reklama
reklama

Mistrzowie parkowania cz. 41

Dodano: 2018-01-07 08:03:26 | Komentarzy: 67 | Kategoria: Ciekawostki
Czas na kolejną odsłonę lokalnych mistrzów parkowania. Są to kierowcy, którzy najwyraźniej nie myślą o uczestnikach ruchu - zarówno pieszych, jak i poruszających się innymi pojazdami.

Portal MojaOlesnica.pl prezentuje kolejną odsłonę mistrzów parkowania, czyli kierowców, którzy zdecydowanie nie świecą przykładem. Zasady publikacji są proste. Wystarczy wysłać do nas zdjęcie "mistrza", opisać je, a następnie wybierzemy najciekawsze propozycje do publikacji.

Ulica Krzywoustego w Oleśnicy. Kierowca mitsubishi zaparkował w sposób, który trudno opisać. To trzeba zobaczyć!


"Ja tylko na chwilkę"?

Osiedle przy ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Kierowca mercedesa zaparkował na chodniku, uniemożliwiając korzystanie z niego przez pieszych.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Podobnie postąpił inny użytkownik... mercedesa, parkując tuż przed wejściem do oleśnickiego Lidla.


Gdyby mógł, wjechałby do środka?

I jeszcze ujęcie spod Biedronki przy ulicy 3 Maja. Fantazja i gracja w jednym.


Bliżej wejścia się nie dało

Częstym problemem jest parkowanie samochodów na chodnikach. Bo wyobraźnia wiele ma imion...


Jestem kią picanto - jak zjem trochę chodników, to będę kią sportage!

Gdzieś w Oleśnicy kierowca passata zaparkował na zielonej trawie, a właściwie tym, co z niej zostało przez podobnie parkujące osoby.


Miłośnik trawki z passerati

Kolejny, nieco nowszy passat zaparkował na chodniku w pobliżu Urzędu Gminy Oleśnica.


Komuś zabrakło wyobraźni

- Parking na ulicy Sejmowej obok Stokrotki. Przy wjeździe na parking jest znak zakazu (z wyjątkiem mieszkańców Sejmowej 1 i 2). Jako mieszkaniec Sejmowej 1 codziennie użeram się z osobami, które parkują tam wbrew przepisom - o ile jeszcze potrafią parkować, to jakoś się żyje, ale jak trafi się taki (tu musimy wypikać - przyp. red.) jak ze zdjęcia w załączniku, to nóż się w kieszeni otwiera. Na zdjęciu kierowca-(piik!) stanął na samym środku "przejazdu" (zamiast po lewej, bądź prawej stronie) uniemożliwiając mi dojazd do mojego garażu (na którym widnieje duża czerwona tabliczka pt. brama wjazdowa - nie zastawiać, de facto widoczna na zdjęciu) - napisał autor zdjęcia.


BMW - Bardzo Mały Wóz i wszyscy się zmieszczą? Niekoniecznie!

Dziękujemy autorom nadesłanych zdjęć!

Chcecie pokazać innych mistrzów parkowania? Prześlijcie nam zdjęcia i opiszcie je!

Zobacz też: Poprzednia część mistrzów parkowania

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (67)

IM BARDZIEJ WYPASIONA FURMANKA TYM WIĘKSI CWANIACY, STAĆ ICH NA MANDATY, POWINNI PŁACIĆ, RAZ CZY DWA BY TAKI CWANIAK DOSTAŁ MANDAT + PUNKTY KARNE TO BY SPOKORNIAŁ (bo pieniądze to oni mają w D****, ale punktami cwaniak by się przejął)

Podpis: qaz
Dodano: 2018-01-09 16:37:49 | Zgłoś naruszenie

Oleśnica, ul.Prosta, getto i osiedle biedy, 118 rodzin w 1 bloku, a miejsc parkingowych 20! Do tego mieszkańcy 2och pozostałych bloków też muszą gdzieś parkować? Pytanie do polifji: gdzie?

Podpis: Biedny
Dodano: 2018-01-09 13:59:49 | Zgłoś naruszenie

To dobry temat dla lokalnych mediów. Jakim cudem pan W. dostaje pozwolenia na kolejne bloki opierając się w kółko na tych samych miejscach parkingowych za miliony monet w garażu podziemnym, który po kilku latach sprzedaży jest niemal pusty. Póki co doprowadził do bardzo napiętej atmosfery między starym a nowym (tym lepszym, za szlabanem) osiedlem. Naprawdę szlag trafia mieszkańców pomarańczowych bloków jak widzą że na ich ostatnich miejscach parkują auta, z których ludzie idą do bloków na Koszarowej (do mieszkań czy żłobka). Myśmy ci nie płacili za mieszkania panie W. ? I to niemało. Tylko wtedy byłeś miły a teraz trzeba być miły dla tych co kasę przynoszą. A nas można olać. Podejrzewam że po oddaniu kolejnych kilku bloków i uruchomieniu kolejnych lokali usługowych bez dojazdu sytuacja może się jeszcze zaognić. Kiedyś komuś w końcu nerwy puszczą, zwłaszcza że wracając pod wieczór do domu trzeba się mocno nakombinować żeby znaleźć skrawek miejsca. A obok pusty parking ...

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-09 06:19:01 | Zgłoś naruszenie

To co wyprawa pan W developer przy Koszarowej nie mieści się w głowie. Lokale usługowe i szlabanik dla korzystających z tych lokali (w tym żłobek), a co będzie, gdy uruchomią inne lokale usługowe? Mnie się wydaje, że w koncu jakis klient sie wkurzy i szlabanik rozjedzie. To jeszcze nie koniec głupoty na tym osiedlu. Pan W. ma wolne miejsca parkingowe w garazu podziemnym, szeroko je reklamuje, tylko jak maja z nich korzystać kupujący te miejsca, skoro nie ma jak do tego garazu wchodzić? nie mam pojęcia, kto dał klucze do pomarańczowych budynków, bo wchodzą tam osoby nie mieszkające w nich? wchodzą, żeby wejść przez nasze piwnice do swoich samochodów. takiego kina nigdzie nie ma. Ostrzgegamy nieupowaznionych przed przechodzeniem przez nasze budynki, będziemy ścigać lewych lokatorów, a klucze do klatek zapewne zmienimy. Niechże ten gość się wreszcie ogarnie i spróbuje rozwiązać problem, a ludzi niech nie mami wolnymi miejscami w garażu podziemnym, bo dojść do nich nie mają jak.

Podpis: bajzel osiedlowy
Dodano: 2018-01-08 23:32:44 | Zgłoś naruszenie

do @MAD. I popatrz. To nie były nastolatki , dzieci uchodźców.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 09:34:55 | Zgłoś naruszenie

Oleśnica znowu sławna https://wiadomosci.wp.pl/8-latki-napadly-nastolatka-z-zespolem-downa-wrocil-przerazony-6206881497507969a

Podpis: ...
Dodano: 2018-01-08 08:12:10 | Zgłoś naruszenie

KK. Dobrze ujęte. W normalnym państwie spzredający mieszkania zapewnia miejsca do parkowania. I kilka miejsc dla gości. Tak mamy w Szwecji i jest ok. Jako gość mając do dyspozycji tylko kilka miejsc przeznaczonych dla gości nigdy nie mam problemu z zaparkowaniem. jak do tej pory nie widziałem osiedli z płotami i szlabanami. W PL jak ktos mieszkanie wynajmie kilku studentów to jest gwarancja, ze na pewno braknie miejsc i bedzie sie parkowało na trawniku jak to robią pracownicu US i ZUS w Olesnicy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 07:34:45 | Zgłoś naruszenie

A jeszcze apropo Wz...a. Teraz mocno promuje swoje lokale usługowe na wynajem na parterze bloków na Koszarowej - za szlabanem. Mam nadzieję że nikt przy zdrowych zmysłach tego nie wynajmie bo tam nie ma dojazdu ani możliwości zaparkowania. A jak kolejni potencjalni klienci będą parkować przy pomarańczowych blokach to mieszkańcom tych bloków naprawdę mogą puścić nerwy i ktoś w końcu wyjdzie z gwoździem. Przy czym pierwszym klientem do gwoździa na masce powinien być właśnie nasz "persona non grata" czyli pan Wz... I mam nadzieję że ktoś w końcu pójdzie do sądu żeby pan Wz.. wskazał gdzie są miejsca parkingowe przysługujące mieszkańcom pomarańczowych bloków.

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-08 07:00:17 | Zgłoś naruszenie

To co się ostatnio dzieje na parkingach przy pomarańczowych blokach na Wojska Polskiego to trzecia wojna światowa. Deweloper Wz... (wbrew temu co mówił kilka lat temu) zrobił mieszkańców tych bloków na szaro i zostaliśmy w zasadzie bez miejsc parkingowych. Żeby sprzedawać mieszkania na Koszarowej postawił szlaban i teraz mamy przed oknami ogromny pusty parking a sami walczymy o każdy skrawek miejsca. Drugi duży pusty parking mamy pod ziemią gdzie ceny za miejsce są na poziomie centrum Warszawy. I teraz część mieszkańców Koszarowej i ich goście parkują u nas, rodzice ze żłobka na Koszarowej parkują u nas ("ja tylko na chwilę" więc na dwóch miejscach albo w poprzek), hurtownik ze zdrową żywnością zastawia swoimi busami wiele miejsc. A reszta to zakazy parkowania, które w większości są zupełnie niepotrzebne. Więc ludzie parkują gdzie się da. No ale niektórzy faktycznie przeginają. Dlatego takim specom jak kierownik Mercedesa nakleja się karniaki. Trochę ich jeszcze mam :)

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-08 06:44:31 | Zgłoś naruszenie

Passerati - dostawczaku pizzy nie denerwuj się tylko parkuj prawidłowo!!!

Podpis: neo
Dodano: 2018-01-07 22:43:06 | Zgłoś naruszenie

Ten tym Pasatem czerwonym jak głąb staje na trawie więc po co piszesz ze dobrze staje?? Następnym razem zamiast zdjęcia będzie mandat i kontrola !!!

Podpis: neo
Dodano: 2018-01-07 22:41:30 | Zgłoś naruszenie

Passerati to Twój stary januszowaty redaktorzyno :]

Podpis: Stary redaktorzyny
Dodano: 2018-01-07 22:27:41 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-07 22:05:08 | Zgłoś naruszenie

do ala jesteś pacan jakich duuuzo w Olesnicy . a tak gwoli scislosci budowlancy niech pomysla przy budowie domow niech buduja parkingi podziemne a może by tak pomyslec o parkingu pietrowym dla tych "mądrutkich" kierowców.

Podpis: olesniczanka
Dodano: 2018-01-07 20:16:23 | Zgłoś naruszenie

Rogaty twój passat!!

Podpis: Asd
Dodano: 2018-01-07 20:13:50 | Zgłoś naruszenie

Nie podoba mi się fotografowanie źle parkujących aut to co mam sobie wprowadzić do domu? Radni są za murzynami w decyzjach zresztą nie tylko w samochodach . Auto jest w tym czasie potrzebne i powinno być parkingów tyle ile trzeba .Komu tak naprawdę potrzebne te rabatki chyba że ktoś ma w tym interes? Pewnie ma żeby utrzymać miejską zieleń. Parodia. Ale się wychyliłem potem zrobią płatne i d...pa.

Podpis: ala
Dodano: 2018-01-07 19:57:17 | Zgłoś naruszenie

Co jak co wq mieście brakuje parkingów na osiedlach. Jełopy pod koniec XXw nie myślały o tym, że kiedyś aut będzie wpizdu (trudne do przewidzenia przy nagłym bum technologiczno rozwojowym...) i mamy to co mamy. Ale... jest XXIw i osiedla nowe takie jak np. budynki pomarańczowe przy Wojska Polskiego 56 C - G bądź budynek na rogu Daszyńskiego - Hallera z lokalami handlowo - usługowymi nie mają parkingów. Tzn mają podziemne garaże i kawałek małego zbyt ciasnego parkingu oraz zbyt ciasnej drogi dojazdowej gdzie nie raz ciężko jest się złamać osobówką. Ważne by hajs developerowi się zgadzał. Takich budynków/osiedli w mieście jest więcej. Bądź takie fenomeny ze szlabanami, bramami, płotami - zasieki niech pajace postawią jeszcze i wartowników z pochodniami i widłami. Rozumię każdy orze jak może jednak to jest największa patologia współczesnych osiedli. CO nie oznacza, że wielu kierowców przesadza jak Ci pod marketami (Kaufland, Biedronka na Maja czy też Wrocłąwskiej, Lidl). Jednak na "spokojnych" dzielnicach niejednokrotnie krzywo pparkowane samochodzy bądź takie zajmujące 1.5 - 2 miejsca parkingowe bolą w oczy. Debile są wszędzie. Nie tylko tam gdzie jest oczywisty problem.

Podpis: Edi800
Dodano: 2018-01-07 18:38:31 | Zgłoś naruszenie

Ale zauważcie, że większości tak parkują właściciela drogich aut, czym droższe auto, tym większy burak w środku. Uważa się się za "elytę", a słoma z butów wystaje. Reguła zawsze się potwierdza, co edycja mistrzów parkowania.

Podpis: nl
Dodano: 2018-01-07 17:42:45 | Zgłoś naruszenie

ZAPRASZAM NA UL.PTASIĄ W OLEŚNICY TAM DOPIERO MEKSYK

Podpis: km
Dodano: 2018-01-07 17:30:15 | Zgłoś naruszenie

Należy złożyć telefoniczne zgłoszenie anonimowe. Jest nagranie muszą przyjechać. Swego czasy z Rataj przychodzili na KPP jak mrówki. Najwidoczniej akcję trzeba powtarzać cyklicznie.

Podpis: MIKI
Dodano: 2018-01-07 15:32:47 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter