Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 stycznia. Imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty.
reklama
reklama
reklama

Mistrzowie parkowania cz. 41

Dodano: 2018-01-07 08:03:26 | Komentarzy: 58 | Kategoria: Ciekawostki
Czas na kolejną odsłonę lokalnych mistrzów parkowania. Są to kierowcy, którzy najwyraźniej nie myślą o uczestnikach ruchu - zarówno pieszych, jak i poruszających się innymi pojazdami.

Portal MojaOlesnica.pl prezentuje kolejną odsłonę mistrzów parkowania, czyli kierowców, którzy zdecydowanie nie świecą przykładem. Zasady publikacji są proste. Wystarczy wysłać do nas zdjęcie "mistrza", opisać je, a następnie wybierzemy najciekawsze propozycje do publikacji.

Ulica Krzywoustego w Oleśnicy. Kierowca mitsubishi zaparkował w sposób, który trudno opisać. To trzeba zobaczyć!


"Ja tylko na chwilkę"?

reklama

Osiedle przy ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy. Kierowca mercedesa zaparkował na chodniku, uniemożliwiając korzystanie z niego przez pieszych.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Podobnie postąpił inny użytkownik... mercedesa, parkując tuż przed wejściem do oleśnickiego Lidla.


Gdyby mógł, wjechałby do środka?

I jeszcze ujęcie spod Biedronki przy ulicy 3 Maja. Fantazja i gracja w jednym.


Bliżej wejścia się nie dało

Częstym problemem jest parkowanie samochodów na chodnikach. Bo wyobraźnia wiele ma imion...


Jestem kią picanto - jak zjem trochę chodników, to będę kią sportage!

Gdzieś w Oleśnicy kierowca passata zaparkował na zielonej trawie, a właściwie tym, co z niej zostało przez podobnie parkujące osoby.


Miłośnik trawki z passerati

Kolejny, nieco nowszy passat zaparkował na chodniku w pobliżu Urzędu Gminy Oleśnica.


Komuś zabrakło wyobraźni

- Parking na ulicy Sejmowej obok Stokrotki. Przy wjeździe na parking jest znak zakazu (z wyjątkiem mieszkańców Sejmowej 1 i 2). Jako mieszkaniec Sejmowej 1 codziennie użeram się z osobami, które parkują tam wbrew przepisom - o ile jeszcze potrafią parkować, to jakoś się żyje, ale jak trafi się taki (tu musimy wypikać - przyp. red.) jak ze zdjęcia w załączniku, to nóż się w kieszeni otwiera. Na zdjęciu kierowca-(piik!) stanął na samym środku "przejazdu" (zamiast po lewej, bądź prawej stronie) uniemożliwiając mi dojazd do mojego garażu (na którym widnieje duża czerwona tabliczka pt. brama wjazdowa - nie zastawiać, de facto widoczna na zdjęciu) - napisał autor zdjęcia.


BMW - Bardzo Mały Wóz i wszyscy się zmieszczą? Niekoniecznie!

Dziękujemy autorom nadesłanych zdjęć!

Chcecie pokazać innych mistrzów parkowania? Prześlijcie nam zdjęcia i opiszcie je!

Zobacz też: Poprzednia część mistrzów parkowania

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

Pamietacie jak pisałem, że policja jeździała nieznakowanym pojazdem Hundai DOL04KC z niedsniezonymi tablicami 6/1 2017? Wnosiłem o ukaranie sprawcy czyli Roberta Kowalskiego. Komendant Fron nie chce wnieść wniosku o ukaranie ponieważ kierocę sierż, sztabowego pouczono. A zgodnie z kodeksem nie można pouczyć jeśli nie było się świadkiem. Osoba czyli policjant nie mógł pouczyc innego policjanta tylko musi na mocy prawa wnieść pisemny wniosek o ukaranie. To jak z radarem Policjant na drodze jak przekroczysz prędkość może pouczyć. Jak ci zrobia zdjecie nie może pouczyć. To KPP w Oleśnicy w pigułce.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-15 14:53:10 | Zgłoś naruszenie

Pamietacie źle zaparkowane auto policyjne HPBC 645 na okręznej.? Sprawcą była policjantka sierz. Kamila Gonciarz. Komendant Froń pracował 1 stycznia w nowy rok i napisał, ze nie wniesienie wniosku o ukaranie do sądu. jak Kamila Gonciarz będzie was kontrolowała to przypomnijcie jej to zdarzenie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-15 14:41:45 | Zgłoś naruszenie

Zasuwajcie ulicami, a nie użalacie się na swój los. Nie ma gdzie parkować dlatego kierowcy parkują na chodnikach czy trawnikach.

Podpis: Jerzy
Dodano: 2018-01-14 17:54:53 | Zgłoś naruszenie

Widać jak w Olesnicy pracuje policja ,a raczej jak nie pracuje.

Podpis: guru
Dodano: 2018-01-14 16:54:49 | Zgłoś naruszenie

10 stycznia jakis czub zrobił sobie jaja ze źle zaparkowanych na trawniku autach przed ZUS i US w Oleśnicy. Ktos anonimowy za szyby aut włożył kartki -" Chamie zatrudniony w tym budyku. gdzie kipiłes swoje prawo jazdy, że nie potrafisz prawidłowo parkować. Rozumiem twój chamowski rodowód. Wychowany na wsi parkujesz w błocie. Podatnicy ufundowali trawniki a ty chamie traktujesz to jak wiesniak z dziada pradziada." Powyższe działania anonimowego sprawcy zgłosiłem naczelnikowi US.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-13 02:32:51 | Zgłoś naruszenie

W Polsce jest zasada, że "WADZA" może wiecej. Będąc w ZUS zwróćcie uwagę jak parkują anonimowi pracowcy US, ZUS i PZU. Im zawsze wydaje się, ze sa lepsi i prawo ich nie dotyczy. Z waszych podatków ktos sieje trawe na trawniku. A pracownicy US,ZUS,PZU demoluja trawniki parkując gdzie popadnie i jak się da. Przy okazji rozliczenia sparwdzcie jak to tam wyglada. Policji oraz zarzadct budynku podałem numery rejestracyjne wszystkich aut.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-10 06:41:13 | Zgłoś naruszenie

Słyszałem że w jakimś kraju są mandaty za to że kierowca nie zmieścił się w obrębie miejsca postojowego. Gdyby za to dawać mandaty to myślę że sytuacja parkingowa by się trochę poprawiła a ludzie nauczyliby się parkować. Na wspomnianym osiedlu przy ul. Wojska Polskiego mamy po pierwsze mamusie odbierające dzieci ze żłobka przy ul. Koszarowej a po drugie klientki salonów kosmetycznych i fryzjerskich z centrum Jast. Nikomu nie życzę takich kierowców na osiedlu :( Ich sposób parkowania to totalna katastrofa. Wracam po pracy i nie mam gdzie zaparkować. Wszystkie wolne miejsca są na szerokość 3/4 samochodu bo pańcie parkują jak się uda :/ Mało której uda się zmieścić w jedno miejsce, nawet niewielkim Seicento.

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-10 06:14:46 | Zgłoś naruszenie

To,że w Oleśnicy niema miejsc do parkowania to wszyscy wiedzą,ci co mieszkają w mieście,ale jak taki burak przyjeżdża okolicy miasta i staje swoją furmanką najlepiej w sklepie bo akurat mu pasuje,to przykład braku kultury i szacunku dla mieszkańców.Mnie również wkurzają osoby parkujące swoje pojazdy na przy murze naprzeciw ul.Rzemieślnica.Przyjeżdza taki do pralni chemicznej i blokuje wjazd,a na prośbę by zjechał bo mieszkaniec bloku za murem nie może wjechać,to powie ci poczekaj zaraz odjadę i ma cię w dupie,a ty stój na ulicy ,bo być może jak jego flawa załatwi sprawę to cię wpuści byś mógł wjechać na zatokę postojową.

Podpis: Emeryt
Dodano: 2018-01-09 19:58:40 | Zgłoś naruszenie

Nie zamazywać tablic rejestracyjnych TYCH BURAKÓW ---- I KARAĆ !!!- kiedy mój apel doczeka się wdrożenia ???

Podpis: marzyciel
Dodano: 2018-01-09 18:22:10 | Zgłoś naruszenie

Im droższe auto, tym większy burak za kierownicą. Taka jest niestety prawda... Szkoda, że policja nie interweniuje, tylko mieszkańcy muszą robić zdjęcia i wysyłać do mediów.

Podpis: jj
Dodano: 2018-01-09 17:49:09 | Zgłoś naruszenie

Wydaje mi się, że znajdzie sie ktoś, kto porobi zdjęcia i zadzwoni do telewizyjnych Absurdów drogowych - niech przyjadą i pokażą. Lokale usługowe niedostępne, bo szlabanik zagradza. No już - filmujcie i alarmujcie, takiej głupoty nie ma w Polsce, niech pan W, zostanie telewizyjnym celebrytą.

Podpis: potrzebna tv
Dodano: 2018-01-09 17:10:40 | Zgłoś naruszenie

IM BARDZIEJ WYPASIONA FURMANKA TYM WIĘKSI CWANIACY, STAĆ ICH NA MANDATY, POWINNI PŁACIĆ, RAZ CZY DWA BY TAKI CWANIAK DOSTAŁ MANDAT + PUNKTY KARNE TO BY SPOKORNIAŁ (bo pieniądze to oni mają w D****, ale punktami cwaniak by się przejął)

Podpis: qaz
Dodano: 2018-01-09 16:37:49 | Zgłoś naruszenie

Oleśnica, ul.Prosta, getto i osiedle biedy, 118 rodzin w 1 bloku, a miejsc parkingowych 20! Do tego mieszkańcy 2och pozostałych bloków też muszą gdzieś parkować? Pytanie do polifji: gdzie?

Podpis: Biedny
Dodano: 2018-01-09 13:59:49 | Zgłoś naruszenie

To dobry temat dla lokalnych mediów. Jakim cudem pan W. dostaje pozwolenia na kolejne bloki opierając się w kółko na tych samych miejscach parkingowych za miliony monet w garażu podziemnym, który po kilku latach sprzedaży jest niemal pusty. Póki co doprowadził do bardzo napiętej atmosfery między starym a nowym (tym lepszym, za szlabanem) osiedlem. Naprawdę szlag trafia mieszkańców pomarańczowych bloków jak widzą że na ich ostatnich miejscach parkują auta, z których ludzie idą do bloków na Koszarowej (do mieszkań czy żłobka). Myśmy ci nie płacili za mieszkania panie W. ? I to niemało. Tylko wtedy byłeś miły a teraz trzeba być miły dla tych co kasę przynoszą. A nas można olać. Podejrzewam że po oddaniu kolejnych kilku bloków i uruchomieniu kolejnych lokali usługowych bez dojazdu sytuacja może się jeszcze zaognić. Kiedyś komuś w końcu nerwy puszczą, zwłaszcza że wracając pod wieczór do domu trzeba się mocno nakombinować żeby znaleźć skrawek miejsca. A obok pusty parking ...

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-09 06:19:01 | Zgłoś naruszenie

To co wyprawa pan W developer przy Koszarowej nie mieści się w głowie. Lokale usługowe i szlabanik dla korzystających z tych lokali (w tym żłobek), a co będzie, gdy uruchomią inne lokale usługowe? Mnie się wydaje, że w koncu jakis klient sie wkurzy i szlabanik rozjedzie. To jeszcze nie koniec głupoty na tym osiedlu. Pan W. ma wolne miejsca parkingowe w garazu podziemnym, szeroko je reklamuje, tylko jak maja z nich korzystać kupujący te miejsca, skoro nie ma jak do tego garazu wchodzić? nie mam pojęcia, kto dał klucze do pomarańczowych budynków, bo wchodzą tam osoby nie mieszkające w nich? wchodzą, żeby wejść przez nasze piwnice do swoich samochodów. takiego kina nigdzie nie ma. Ostrzgegamy nieupowaznionych przed przechodzeniem przez nasze budynki, będziemy ścigać lewych lokatorów, a klucze do klatek zapewne zmienimy. Niechże ten gość się wreszcie ogarnie i spróbuje rozwiązać problem, a ludzi niech nie mami wolnymi miejscami w garażu podziemnym, bo dojść do nich nie mają jak.

Podpis: bajzel osiedlowy
Dodano: 2018-01-08 23:32:44 | Zgłoś naruszenie

do @MAD. I popatrz. To nie były nastolatki , dzieci uchodźców.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 09:34:55 | Zgłoś naruszenie

Oleśnica znowu sławna https://wiadomosci.wp.pl/8-latki-napadly-nastolatka-z-zespolem-downa-wrocil-przerazony-6206881497507969a

Podpis: ...
Dodano: 2018-01-08 08:12:10 | Zgłoś naruszenie

KK. Dobrze ujęte. W normalnym państwie spzredający mieszkania zapewnia miejsca do parkowania. I kilka miejsc dla gości. Tak mamy w Szwecji i jest ok. Jako gość mając do dyspozycji tylko kilka miejsc przeznaczonych dla gości nigdy nie mam problemu z zaparkowaniem. jak do tej pory nie widziałem osiedli z płotami i szlabanami. W PL jak ktos mieszkanie wynajmie kilku studentów to jest gwarancja, ze na pewno braknie miejsc i bedzie sie parkowało na trawniku jak to robią pracownicu US i ZUS w Olesnicy.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 07:34:45 | Zgłoś naruszenie

A jeszcze apropo Wz...a. Teraz mocno promuje swoje lokale usługowe na wynajem na parterze bloków na Koszarowej - za szlabanem. Mam nadzieję że nikt przy zdrowych zmysłach tego nie wynajmie bo tam nie ma dojazdu ani możliwości zaparkowania. A jak kolejni potencjalni klienci będą parkować przy pomarańczowych blokach to mieszkańcom tych bloków naprawdę mogą puścić nerwy i ktoś w końcu wyjdzie z gwoździem. Przy czym pierwszym klientem do gwoździa na masce powinien być właśnie nasz "persona non grata" czyli pan Wz... I mam nadzieję że ktoś w końcu pójdzie do sądu żeby pan Wz.. wskazał gdzie są miejsca parkingowe przysługujące mieszkańcom pomarańczowych bloków.

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-08 07:00:17 | Zgłoś naruszenie

To co się ostatnio dzieje na parkingach przy pomarańczowych blokach na Wojska Polskiego to trzecia wojna światowa. Deweloper Wz... (wbrew temu co mówił kilka lat temu) zrobił mieszkańców tych bloków na szaro i zostaliśmy w zasadzie bez miejsc parkingowych. Żeby sprzedawać mieszkania na Koszarowej postawił szlaban i teraz mamy przed oknami ogromny pusty parking a sami walczymy o każdy skrawek miejsca. Drugi duży pusty parking mamy pod ziemią gdzie ceny za miejsce są na poziomie centrum Warszawy. I teraz część mieszkańców Koszarowej i ich goście parkują u nas, rodzice ze żłobka na Koszarowej parkują u nas ("ja tylko na chwilę" więc na dwóch miejscach albo w poprzek), hurtownik ze zdrową żywnością zastawia swoimi busami wiele miejsc. A reszta to zakazy parkowania, które w większości są zupełnie niepotrzebne. Więc ludzie parkują gdzie się da. No ale niektórzy faktycznie przeginają. Dlatego takim specom jak kierownik Mercedesa nakleja się karniaki. Trochę ich jeszcze mam :)

Podpis: KK
Dodano: 2018-01-08 06:44:31 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter