reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Orszak Trzech Króli w Oleśnicy

Dodano: 2018-01-06 15:17:35 | Komentarzy: 210 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Tłumy oleśniczan wzięły udział w szóstym już Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta na plac Zwycięstwa. Na miejscu można było oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Oleśnicy

Dzisiaj przez Oleśnicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel oraz parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy współpracy z parafią NMP Matki Miłosierdzia i MB Fatimskiej.

Orszak Trzech Króli jest religijną, społeczną imprezą polegającą na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, aniołów, diabłów, Heroda i innych.

W wydarzeniu wzięły udział tłumy oleśniczan. Niektórzy przebrali się za jasełkowe postacie. Nad bezpieczeństwem czuwały służby porządkowe, które były dodatkowo wspierane przez strażaków, policjantów i żołnierzy. Trasa Orszaku przebiegała z Rynku, a następnie ulicami Wałową, Wały Jagiellońskie, Kilińskiego i Sinapiusa. Po drodze młodzież z oleśnickich szkół odgrywała różne sceny.

Oddanie pokłonu Świętej Rodzinie miało miejsce na pl. Zwycięstwa. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, przedstawiciele różnych zawodów, a także duchowni i samorządowcy. Wydarzenie zakończyło wypuszczenie balonów do nieba.

Wideo: migawki z Orszaku Trzech Króli


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (210)

@marian paździor - musisz jeszcze dużo się uczyć. Otóż jak chcesz oceniać czyjekolwiek wypowiedzi dobrze by było gdybyś wiedział sam co piszesz. Zestawiasz "dyrdymały" i "filozoficzne wywody"( to oksymoron) jako "nie smaczne" (to błąd gramatyczny). Pan Zbigniew Kowalski akurat pisze i podaje wiele ciekawych rzeczy. Kudy tobie do niego...? A więc do nauki !

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2018-01-08 11:48:25 | Zgłoś naruszenie

Marian Paździoch. Moja aktywność zawodowa miedzy połową grudnia a poczatkiem lutego jest zerowa. To samo kwiecień. Taka branża. Miałem byc w ciepłych krajach. Miesiac temu pochowałem najmłodszego syna. Więc pobyt w Polsce sie przedłużył. Wiesz jakie są sądy w Polsce. Muszę (chce) odrzucic spadek. załątwic zgody na eksumacje innych członków rodziny i ich kremację. Do tego rozliczyc spółki. Nie mozesz mi organizowac czasu wolnego a do kina czy teatru nie musze chodzic każdego wieczoru.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 11:28:27 | Zgłoś naruszenie

"Samooszukiwanie się szamanów i kapłanów, podnosi jakość ich wystąpień i czyni bardziej przekonującym oszustwo praktykowane wobec wiernych"/ Edward O. Wilson/. Bo wierni łykają ich oszustwa jak kaczki. Tak było w oleśnickim parafialnym orszaku ułudy. Na jego czele esemesowy "moherowy doktor" (http://olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,4733,Marta-Dlubak-zaatakowala-burmistrza#.WlNHW7_kTIU)

Podpis: Ateo
Dodano: 2018-01-08 11:28:22 | Zgłoś naruszenie

Na placu zabaw na Sinapiusa, czyli tu gdzie teraz przebywam dzieci znecały sie nad dzieckiem z zespołem Downa. To też nie byli uciekinierzy lub uchodźcy z Afryki. Zrobili to byli źli lub nieodpowiednio wychowani w domu. Nie zrobili tego tez dlatego, ze byli katolikami. Poza tym nie kumasz tego o czym pisze Pan Edmund. On jest oburzony pozycja na kleczkach władz samorzadowych i państwowych. Ja tak samo traktuje obrzędy muzułmanów jak i katolików.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 11:24:20 | Zgłoś naruszenie

pozdrawiam 2 dziewczyny ze zdj 175 jak wiecie jak maja na imię proszę dać znać (:

Podpis: hgf
Dodano: 2018-01-08 10:07:01 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, kto tu pisze, ze muzulmanie sa postrzegani jako zlo calego swiata!? To raczej ateisci uwazaja, ze wierzacy nie powinni sie do swojej wiary przyznawac. Imigranci, nie pytam skad sa ci panowie i jaki maja swiatopoglad, mam to w d... Chce tylko, zeby byli tolerancyjni, przestrzegali naszych praw, szanowali nasza kulture i wzieli sie do roboty ! Za duzo mam wymagan wobec nich, bo to w ich krajach wymyslono kiedys cyfry arabski???? Wielu z nich ucieka przed przemoca, a okazuje sie, ze ta przemoc jest juz w osrodkach pomocowych w Europie, bo nie ma kontroli i do Europy moze wjechac kazdy !

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-08 10:04:56 | Zgłoś naruszenie

@-zw kowalski weź chłopie się za robotę a nie siedzisz na forach i piszesz dyrdymały na każdym artykule M.O.ty i twoje filozoficzne wywody daj na luz bo to już jest nie smaczne.

Podpis: marian paździor
Dodano: 2018-01-08 09:53:18 | Zgłoś naruszenie

No proszę, a Pan Edmund przede wszystkim wykazał kłamstwo i obłudę Kościoła. Nie było nigdy żadnych trzech króli u Jezuska, to kościelne święto to bujda, a ciemny lud to kupuje i się cieszy jak pisze Pan K.A.Kowalski. Czyżby Kowalski nie znał Pisma Świętego, bo tego wątku nie poruszył, czy się boi stanąć w prawdzie ?

Podpis: Monika Lipiec
Dodano: 2018-01-08 09:51:11 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski, nie dogadamy sie widze, jak mozna porownywac sytuacje w Polsce i Iranie. Chyba, ze Ty uciekles do Szwecji, a pan Edmund w dniu swieta Trzech Kroli nie wychodzil z domu, bo ateisci w Polsce sa przesladowani.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-08 09:48:29 | Zgłoś naruszenie

Bolo. W 1997 roku załatwiałem na pogrzeb księdza z Boguszyc. Powidział mi, że chciałby mieć takiego porządnego ateiste w swojej parafii. Jak prowdziłem wypozyczalnię we Wrocławiu to siostry zakonne uwazały mnie za bardzo dobrego człowieka. Z jedna od czasu do czasu wymieniam sms z zyzceniami itp itd. W moim powiecie jest kobieta ksiądz z którą od czasu do czasu pije kawe czy herbate. Nawet w tym roku byłem na pasterce z rodzina aby poczuć klimat (nie kleczałem, nie spiewałem ale przekazałem innym znak pokoju). Więc nie oceniaj innych według siebie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 09:40:16 | Zgłoś naruszenie

Tak jak napisał bolo, Edmundowicz pisze różne niezrozumiałe komentarze, tak jakby żył w alternatywnej rzeczywistości, następnie pod innymi nickami stara się je uwiarygadniać. Ech Edzio, Edzio, co z ciebie wyrośnie?

Podpis: ?
Dodano: 2018-01-08 08:27:50 | Zgłoś naruszenie

Co wy z tym Edmundem? Sam się chwali pod innymi nickami plus Antoni który wszystko kupi, ten człowiek piszę głupoty, to jest po prostu głupie i niedorzeczne co piszę ten człowiek, do tego zepsuty jest jak każdy ateista, ile mamy czytać jak się sami chwalicie juz zygac się chce od tego mydła którego używacie

Podpis: bolo
Dodano: 2018-01-08 08:16:25 | Zgłoś naruszenie

Spoko, ciemny ludek wszystko kupi!

Podpis: Covalsky
Dodano: 2018-01-08 08:06:29 | Zgłoś naruszenie

Spoko, ciemny ludek wszystko kupi!

Podpis: Covalsky
Dodano: 2018-01-08 08:05:51 | Zgłoś naruszenie

MAD. Nie kumasz tego co pisze Pan Edmund. Te kleczony opisywane przez Pana Edmunda robią to samo co muzułmanie. A to co robia muzułamanie tacy jak ty postrzegają jako zło całego świata. jak Ci sie nie podoba to uzywaj zamaist cyfr arabskich cyfry w układzie rzymskim. Cywilizacja nie powstała w państwach katolickich ale w Babilonie i rozwijała sie dopóki religia nie zwycięzyła nauki. Taki przekaz daje Pan Edmund. Popatrz na zryw w Iranie. Taki sam bezdie za jakis czas przeciw ojcu Rydzukowemu i jemu podobnych w Polsce. N acodzien wiem co o nim i jemu podobnym sądza wierzacy w PL.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-08 07:41:07 | Zgłoś naruszenie

Panie Antoni, no proszę nie przesadzać, że to "nieetyczne, żenujące i niemoralne" ?? Przecież, żeby nie rujnować marzeń pana Edmunda o "racjonalnym podmiocie oświeceniowym jako państwo", to wszyscy katolicy musieliby wyrzec się wiary w te "bzdury", które w wysublimowany sposób opisane są w Biblii. Już kiedyś pisałem, że poprzednie rządy lewicowo-liberalne miały możliwość zerwania umowy z Watykanem, ale tego nie zrobiły, dlatego właśnie, że większość Polaków nie podziela marzeń pana Edmunda. W sumie to "za komuny" naczelnik miasta czy nawet dyrektor szkoły nie mógł być "klęczonem" i zginać karku na widok sługi pańskiego, rozumiem, że to jedno z marzeń Pana Edmunda.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-08 01:39:17 | Zgłoś naruszenie

I też dlatego, by odtajało serce: https://youtu.be/J6oxueXmSrQ

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-08 00:44:00 | Zgłoś naruszenie

Powtórzę, będąc zmęczonym tym jazgotem anonimów i innych, silących się na wysublimowane mądrości - powtórzę, bo tak na prawdę w tym chodzi byśmy wszyscy razem współtworzyli i cieszyli się wzajemną obecnością oraz aktywnością, kreatywnością współmieszkańców naszego miasta - powtórzę: Cóż ja widziałem w sobotnie popołudnie 06.01.2018? Ludzi uśmiechniętych, wzajemnie się pozdrawiających, spotkania znajomych, którzy dawno się nie widzieli i cieszyli się ze spotkania, a także dzieci oraz młodzież, odtwarzających z entuzjazmem sceny, przygotowywane przez kilka tygodni, a i tych ubranych w stroje z minionych epok, co też wymagało starań, a przecież nie można zapomnieć o jeźdźcach, którzy w trakcie inscenizacji musieli bardzo uważać ... Gdy szedłem ulicami Oleśnicy, jeszcze przed rozpoczęciem inscenizacji, mijałem bardzo podekscytowane grupki dziewcząt i chłopców, podążających do miejsc, gdzie mieli odegrać sceny przez siebie przygotowane. Gdy po wydarzeniu wracałem do domu, mijałem dorosłych i młodych żywo opowiadających sobie to, czego sami byli udziałem. Takie wydarzenia łączą i czynią społeczeństwo lokalne jednym. Przecież udział w tym wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich, bez stawiania warunków. Jedni mogą uczestniczyć, bo dla nich jest to wyraz ich światopoglądu, inni, bo widzą w tym coś twórczego, gdzie sami mogą zademonstrować swoją kreatywność, a jeszcze inni, bo jest to znakomita okazja do spotkania ze znajomymi w niecodziennych okolicznościach - zabawnych, refleksyjnych, śmiesznych, poważnych

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-08 00:35:56 | Zgłoś naruszenie

Panie Krzysztofie A. Kowalski. To co niżej Pan napisał o 21:58:23, to generalnie to samo, co Pan napisał już dwa albo trzy razy wcześniej. Wyjątek stanowi tylko krótki fragment z tego wpisu, cyt.: "silących się na wysublimowane mądrości". Chodzi jak rozumiem o to, że Edmund Kaleciński napisał komentarz na bardzo wysokim intelektualnie poziomie i tego zdzierżgnąć Pan nie może. Nie jest Pan w stanie odpowiedzieć równym mądrością tekstem i dlatego Pan Edmund jest dla Pana "innym", jak Pan stwierdza. I to Pana boli, to takie katolickie, takie miłosierne i przepełnione miłością bliźniego. Stwierdzam, to nieetyczne, żenujące i niemoralne. A miałem Pana dotychczas za porządnego katolika. Pańskie religijne emploi, w moich oczach, legło w gruzach. Jako stary już inżynier, nie mogłem nie zauważyć pańskiej podłostki.

Podpis: antoni kowalski
Dodano: 2018-01-07 23:18:56 | Zgłoś naruszenie

@tak, zle piszesz, zero nierobow, ktorym wolontariusze musza nosic jedzenie do pokoju, albo sprzatac osrodek w ktorym mieszkaja. Chocby to byl wyznawca voodoo, religia nie ma znaczenia.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-07 22:36:53 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter