reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Orszak Trzech Króli w Oleśnicy

Dodano: 2018-01-06 15:17:35 | Komentarzy: 210 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykuługaleria istnieje dla tego artykułu
Tłumy oleśniczan wzięły udział w szóstym już Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta na plac Zwycięstwa. Na miejscu można było oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Oleśnicy

Dzisiaj przez Oleśnicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel oraz parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy współpracy z parafią NMP Matki Miłosierdzia i MB Fatimskiej.

Orszak Trzech Króli jest religijną, społeczną imprezą polegającą na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, aniołów, diabłów, Heroda i innych.

W wydarzeniu wzięły udział tłumy oleśniczan. Niektórzy przebrali się za jasełkowe postacie. Nad bezpieczeństwem czuwały służby porządkowe, które były dodatkowo wspierane przez strażaków, policjantów i żołnierzy. Trasa Orszaku przebiegała z Rynku, a następnie ulicami Wałową, Wały Jagiellońskie, Kilińskiego i Sinapiusa. Po drodze młodzież z oleśnickich szkół odgrywała różne sceny.

Oddanie pokłonu Świętej Rodzinie miało miejsce na pl. Zwycięstwa. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, przedstawiciele różnych zawodów, a także duchowni i samorządowcy. Wydarzenie zakończyło wypuszczenie balonów do nieba.

Wideo: migawki z Orszaku Trzech Króli


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (210)

Ja bym nie chciał, żeby BURMISTRZ mojego miasta chodził z peruką przypiętą do swojej twarzy. Nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.

Podpis: królik
Dodano: 2018-01-13 21:48:29 | Zgłoś naruszenie

Janie Musiał. Przy dzietności 1,6 dziecka na kobietę Polskę czeka zagłada. Ponad 10 % ludności Polski wyemigrowała. Ok 30% młodych deklaruje wyjazd za chlebem. Ateistów przybywa w Polsce w postępie geometrycznym. Byc ateistą w Poslce jest "cool". Szczuraszek i burmistrz mi do tej pory nie dosarczyli odpowiedzi abym mógł zorganizowac wigilię dla bezdomnych w Ratuszu dokładnie w wigilie 24/12 2017. Kołaciński na mojego maila odpowiedział, ze bedzie się za mnie modlił. Gdy mu napisałe "curate se ipsum" zamilkł lub zapomniał co to znaczy. Moze na WAM tego nie uczyli.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-13 02:19:53 | Zgłoś naruszenie

Trzech królów, czy magów?

Podpis: diskawery
Dodano: 2018-01-12 11:50:29 | Zgłoś naruszenie

Miałem być w Oleśnicy szóstego stycznia żeby obejrzeć co tam robicie. Ze zdjęć widzę, że to co zawsze. Burmistrz z proboszczem się wygłupiają, biskup się cieszy, a lud, no cóż, łyka ciemnotę. Tyle, że już was coraz mniej, i dobrze.

Podpis: Jan Musiał (nauczyciel)
Dodano: 2018-01-12 10:41:32 | Zgłoś naruszenie

MAD. Jakis czas temu było na tych stronach info o tym jak sam Minister Rozwoju napomniał Starostwo aby nie żądało od przedsiebiorców jakichkolwiek wydruków czy kopii z CEIDG. Jakoś nie zauważyłeś nieetycznej i niezgodnej z ustawa postawy lokalnych urzędników. Skoro wypowiadasz się w wielu sprawach w tym sprawach wewnetrznych innych państw to może oceń po imieniu zachowanie owych urzędników wyzdiału komunikacji, radnych powiatu oraz samego Starty tylko w kontekscie żadania od tysiaca przedsiebiorców kopii dokumentów jakich żądac nie mogą. Tylko tyle lub aż tyle.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-10 13:51:05 | Zgłoś naruszenie

Bedąc w kiosku spojrzałem na Panorame. I okazuje się dalej, że promują obecne władze. Jesli ja, GSD, dobrze widziałem to były tam zdjecia dwóch lokalnych polityków. A Olesnica ma ponoć ok 38 tys. mieszkańców. Kiedy Panorama przestanie smarować palec wazeliną?

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-10 11:50:07 | Zgłoś naruszenie

do @Marian Paździoch. Przeczytaj sobie pytanie do mnie. Po prostu Ci odpowiedziałem. Od połowy grudnia do pierwszego weekendu w lutym mam przerwę w pracy. Do tego praktycznie cały kwiecień wolny. Inne rzeczy wymusiły mój dłuższy pobyt w Oleśnicy. Pobyt tu to żadna przyjemność. Poza emocjonalnym zwiazkiem ze znajomymi, kolegami czy przyciółmi. Olesnica to jak miasteczko w III świecie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-10 06:45:41 | Zgłoś naruszenie

Redakcja rozumie pojęcie "tłumy"? Gdyby tam było ze dwadzieścia tysięcy to można by określić jako tłumy. Obejrzyjcie TO: http://olesnica24.com/Galeria,index,2351,Orszak-Trzech-Kroli-z-lotu-ptaka

Podpis: fotopstryk
Dodano: 2018-01-09 14:54:19 | Zgłoś naruszenie

od chłodu celi do ... https://youtu.be/kTINXRI8I08

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-09 10:11:00 | Zgłoś naruszenie

Pan Burmistrz - jaka broda ??? Czyżby dla niepoznaki ??? Mógł założyć maskę przeciw gazową na głowę , wtedy nikt by nie poznał kto to.

Podpis: jaja jak berety
Dodano: 2018-01-09 09:11:16 | Zgłoś naruszenie

A kliknij się stefek lepiej w czółko!

Podpis: fan łiliamsa
Dodano: 2018-01-09 07:21:17 | Zgłoś naruszenie

diabełki fajne

Podpis: boruta
Dodano: 2018-01-08 23:01:18 | Zgłoś naruszenie

stephen williams zarabia 10 tyś dziennie klikając w internetach, odkrył sposób

Podpis: haha
Dodano: 2018-01-08 21:32:32 | Zgłoś naruszenie

Drogi cwaniaczku, jak na łiliamsa to za dobrze piszesz po polskie...F* off!

Podpis: Covalsky
Dodano: 2018-01-08 21:27:01 | Zgłoś naruszenie

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Podpis: MojaOlesnica.pl
Dodano: 2018-01-08 19:02:36 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski: "Na placu zabaw na Sinapiusa, czyli tu gdzie teraz przebywam dzieci znecały sie nad dzieckiem z zespołem Downa. To też nie byli uciekinierzy lub uchodźcy z Afryki. Zrobili to byli źli lub nieodpowiednio wychowani w domu. Nie zrobili tego tez dlatego, ze byli katolikami". Czy ja kiedykolwiek napisałem, że ktoś jest zły, bo jest muzułmaninem? Czy mamy wpuszczać przestępców nielegalnie przekraczających zewnętrzne granice UE, tylko dlatego, że w Europie przestępców już mamy? Kiedyś Ciebie pytałem, co robił w Europie gwałciciel, który w Rimini brutalnie zgwałcił Polkę, handlował narkotykami i znany był policji. Czekał kilka lat na rozpatrzenie wniosku o azyl !!! Teraz już chyba wiem, pewnie przed sądem zacytował słowa z Biblii - "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem". Ty też próbujesz podobnie pokazać mi, ze mam być tolerancyjny dla nietolerancyjnych imigrantów, którzy w Europie łamią prawo? Oczywiście mówię cały czas o nielegalnych imigrantach z krajów nieobjętych działaniami wojennymi, którzy w Europie stwarzają problemy, na których utrzymanie Europa wydaje miliardy Euro, a którzy nie mają prawa przebywać w Europie nawet chwili.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-08 18:46:04 | Zgłoś naruszenie

Co wy Kaleciński robilibyście jakby nie było portali internetowych , gdzie pisalibyście swoje wypociny ?

Podpis: Jan
Dodano: 2018-01-08 14:31:12 | Zgłoś naruszenie

Panie Edmundzie, pisze pan: "Boć przecie Pismo Święte jest to zbiór ksiąg napisanych pod natchnieniem Ducha Świętego, które zawierają fakty, wydarzenia i słowa Boga skierowanie do ludzi dla ich pouczenia i zbawienia, które Kościół ma przechowywać i jako Objawienie Boże podawać. A co podaje Kościół widzimy - uczyniono sobie z natchnionych słów igraszki, podając, że przybyli trzej królowie, gdy faktycznie Słowo Boże rzecze, iż to byli "tajemniczy mędrcy ze Wschodu" (sic!)". To moze wystapi pan z protestem przecieko dogatowi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny !! To przeciez oszustwo kosciola, w Biblii takie wydarzenia rowniez nie zostaly opisane. Jesli ateisci udowodnia kosciolowi oszustwo, to moze tak od razu postarac sie o delegalizacje tej zbrodniczej organizacji, jak ja pan czesto nazywa.

Podpis: mad
Dodano: 2018-01-08 14:27:45 | Zgłoś naruszenie

zw-kowalski kogo to obchodzi żalisz się chwalisz się czy współczucia szukasz ?

Podpis: Marian pażdzior
Dodano: 2018-01-08 13:10:12 | Zgłoś naruszenie

O ciekawe będą nawzajem się chwalić i pisać po tysiąc postów jacy to oni nie mądrzy są

Podpis: haha
Dodano: 2018-01-08 12:40:32 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter