reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest niedziela, 16 grudnia. Imieniny Albiny, Zdzisławy, Adelajdy.
reklama
reklama
reklama

Oryginalna szopka w kościele

Dodano: 2017-12-28 12:43:19 | Komentarzy: 69 | Kategoria: Ciekawostki
galeria istnieje dla tego artykułu
W kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy pojawiła się oryginalna szopka. Mogą pojawić się głosy, że jest niewspółmierna i nieproporcjonalna. - I tak miało być, bo taki jest dzisiejszy świat - przekonuje parafia.

Zobacz galerię zdjęć


Oryginalna szopka w kościele

W kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy pojawiła się oryginalna bożonarodzeniowa szopka, zaprojektowana przez księdza Marcina Miliana.

Zdjęcia prezentujące instalację zostały wykonane przez Joannę Stefańczyk. Poniżej znajduje się opis, który wyjaśnia, dlaczego zdecydowano się na taką formę.


Opis bożonarodzeniowej instalacji

Zobacz galerię zdjęć

rd, fot. Joanna Stefańczyk

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (69)

Jakże łatwo pisać jest głupoty, gdy chowa się za anonimowością. Pisanie anonimowe świadczy tylko o tym, iż autor nie ma pewności co do tego, co napisał, a może nawet wstydzi się tego. Jeżeli jest się pewnym własnych przekonań, to głosząc je - nie chowa się za anonimowością.

Podpis: Krzysztof A. Kowalski
Dodano: 2018-01-03 23:59:51 | Zgłoś naruszenie

Brawo ksiądz Marcin!!

Podpis: obserwator
Dodano: 2018-01-02 21:34:08 | Zgłoś naruszenie

mędrzec - za twój wpis już cię lubię

Podpis: js
Dodano: 2018-01-02 10:58:46 | Zgłoś naruszenie

Szopka w kościele to jest cały czas

Podpis: prawda
Dodano: 2018-01-01 08:14:47 | Zgłoś naruszenie

Wszystkim którzy wierzą w bogów, świętych, aniołki, baranki, boskie matki dziewice, świętych króli i inne różne takie pierdoły , życzę aby się wreszcie obudzili, umysły na rozum a nie wiarę otworzyli, i klechów z chałup pędzili !

Podpis: mędrzec
Dodano: 2017-12-31 19:44:41 | Zgłoś naruszenie

drogi protestanci, antykatolicki, antypapieżu i antywatykanie, wyjeżdżasz z mądrościami, jakbyś był ze Szwecji co najmniej, a to Polska, gdzie głową kościoła katolickiego w Polsce jest Papież, chcesz bluźnić Bogu to bluźnił, twoja sprawa i twoje piekło na które sobie zasłużysz, w dziejach apostolskich masz napisane, że dzień pięćdziesiątnicy Duch Święty wstąpił na Apostołów i Maryję i co to według Ciebie też okultyzm, kurcze chłopie dam Ci rade, klinj i przeklinaj osoby będące w stanie łaski uświęcającej, to wtedy Twoje przekleństwa obrucą się przeciwko Tobie, jak w lustrze i może przejrzysz na oczy. W słowa Jezusa nie wierzysz, w działanie Ducha Świętego nie wierzysz, to może jak diabeł przetrzepie Ci skórę to uwierzysz

Podpis: roni
Dodano: 2017-12-31 17:33:07 | Zgłoś naruszenie

@Franek Kimono, Protestancik? A tfu. "Duch Święty zacznie przewracać Ci życie do góry nogami" >> A to już okultyzm. Człowieczku, obnażyłem twoją głupotę, zresztą już kolejny raz. Tutaj masz prawdziwy Watykan [ http://www.fakt.pl/76yp71k ] //// Balangowego Sylwestra życzę i mądrości w nowym roku.

Podpis: :::
Dodano: 2017-12-31 17:20:50 | Zgłoś naruszenie

widzę że dzieci szatanka się uaktywniły bluźnić Bogu w nowy Rok

Podpis: ?
Dodano: 2017-12-31 16:56:49 | Zgłoś naruszenie

grzeszcie ile wlezie, przecież gadali, że Jezus umarł za nasze zbawienie; dziewic używajcie tu na ziemi, bo w niebie nie ma nikogo, tylko durni muzułmanie wierzą w dziewice w niebie;

Podpis: kuria wasza mać
Dodano: 2017-12-31 16:55:23 | Zgłoś naruszenie

mały protestancik się obraził, uważaj żebyśmy Cie nie wymadlali, po nie będziesz spał po nocach, jak Duch Święty zacznie przewracać Ci życie do góry nogami

Podpis: Franek kimono
Dodano: 2017-12-31 16:45:10 | Zgłoś naruszenie

@haha, "Watykan uznał je za prawdziwe" ::: Aha, tyle mi wystarczy.

Podpis: ... nie ze mną te numery
Dodano: 2017-12-31 16:39:57 | Zgłoś naruszenie

https://www.youtube.com/watch?v=aUNVxLyZEoY&list=RDaUNVxLyZEoY

Podpis: haha
Dodano: 2017-12-31 16:38:04 | Zgłoś naruszenie

Jezus nie mówi Bóg jest dobry, grzesz i tak będziesz zbawiony, Jezus daję naczynie i posługuję się naczyniami, naczyniem jest obraz Jezu Ufam Tobie, jak i słudzy Boży, kapłani i wierni którzy się modlą, po przez naczynia przelewa się Boża łaska, ale to trzeba odmawiać te modlitwy, to jest nakaz Boga, żeby wypłyneło Boże Miłosierdzie, a my jako posłuszni słudzy Boga, odmawiamy te modlitwy, najlepiej samemu się modlić tymi modlitwami, no ale wcale nie jest powiedziane, że jak kogoś innego zaczniesz wymadlać, to te modlitwy nie zadziałają, Jezus mówi, najmilsza mi jest modlitwa o nawrócenie dusz grzesznych, ta modlitwa zawsze jest wysłuchana

Podpis: haha
Dodano: 2017-12-31 16:33:30 | Zgłoś naruszenie

"Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego."

Podpis: haha
Dodano: 2017-12-31 16:31:07 | Zgłoś naruszenie

" O, gdyby dusze chciały słuchać głosu mego, kiedy przemawiam w głębi ich serca, w krótkim czasie doszłyby do szczytu świętości."

Podpis: haha
Dodano: 2017-12-31 16:30:11 | Zgłoś naruszenie

to są słowa Jezusa do siostry Faustyny, Watykan uznał je za prawdziwe, że to naprawdę powiedział Jezus w objawieniu, wybacz drogi kolego, że Bóg 5 tyś lat temu w Starym Testamencie, akurat tych słów nie powiedział, no ale cóż kierował je wtedy do ludzi Starotestamentowych, a teraz mamy czasy ostateczne, przed końcem Świata i nas tyczą się te słowa " Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko odmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają mojemu miłosierdziu."

Podpis: haha
Dodano: 2017-12-31 16:29:07 | Zgłoś naruszenie

@Brus Lee Karate Mistrz ::: I nie trzeba nigdzie uiścić za to "życie wieczne" jakiejś opłaty? Poproszę też o źródła w biblii tejże procedury "wymodlania życia wiecznego", jeśli nie łaska.

Podpis: Nie rycz, mała nie rycz ...
Dodano: 2017-12-31 15:25:10 | Zgłoś naruszenie

Do -obserwator-tutaj mądry człowiek napisał wszystko co powinieneś zrozumieć jak napisałeś --- Uzywam rozumu bo go mam ---to powinieneś zrozumieć i tyle w temacie. ------akkk--Spod rąk Księdza Marcina nie mogła wyjść inna szopka. Piękna skłaniająca do refleksji...... Abyśmy nie pędzili jak ten pociąg; praca,pieniądze,nowy samochód itp. Przystańmy i zastanówmy się nad wartością naszego życia.Co powinniśmy przekazać naszym dzieciom, jaki majątek ten materialny??? Cudowna szopka z dopracowanym każdym detalem.Dziękujemy za trud i poświęcenie Ks. Marcinowi (Parafianie zachwyceni).Napisał- akkk

Podpis: Kasia
Dodano: 2017-12-31 15:11:05 | Zgłoś naruszenie

W święta zwiedziliśmy z dziećmi kilka szopek w różnych częściach Polski i muszę przyznać że oleśnicka szopka jest najładniejsza. Naprawdę robi wrażenie. Zrobiona z pomysłem a jej wykonanie wymagało na pewno wiele wysiłku. Gratuluję księdzu Marcinowi. Wielu księży próbuje za pomocą szopek zwrócić na coś uwagę ale wychodzi to słabo albo zbyt kontrowersyjnie. A tutaj jest ładnie i ze smakiem. Oby tak dalej!

Podpis: KK
Dodano: 2017-12-31 14:49:12 | Zgłoś naruszenie

@ J.M, ja nie chodzę do kościoła. Może jakby chodzili tam wierzący, a nie wierni, to poszłabym poobserwować takich ludzi...

Podpis: Monika Lipiec
Dodano: 2017-12-31 13:34:24 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter