Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KKW SLD Lewica Razem
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bogdana Kobiałki 2006
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest czwartek, 18 października. Imieniny Juliana, Łukasza, Bratumiła.
reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama

Starosta chciał ścigać internautów

Dodano: 2017-12-28 06:44:14 | Komentarzy: 189 | Kategoria: Aktualności
Starosta zamiast usprawniać prace wydziału komunikacji, chciał karnie ścigać internautów za wpisy na temat jednostki. Oleśnicka prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.


Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania ws. komentarzy o wydziale komunikacji

Starosta oleśnicki Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość) w listopadzie zwrócił się do wydawcy portalu MojaOlesnica.pl w sprawie udostępnienia komentarzy internautów, którzy krytykowali pracę wydziału komunikacji i dróg w starostwie.

- W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającym na publicznym znieważeniu funkcjonariuszy publicznych podczas i w związku z pełnieniem obowiązków opisanego w art. 226 § 1 kodeksu karnego przez komentujących artykuł: "Przenoszą szefa wydziału komunikacji", opublikowany w lokalnym portalu internetowym "Moja Oleśnica" wnoszę o udostępnienie treści wpisów komentujących usuniętych z powodu naruszenia regulaminu przez administratora strony wraz ze wskazaniem oznaczenia komentującego (nicka) oraz jego numeru IP. Powyższe dane są niezbędne do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art. 226 § 1 KK oraz art. 216 § 2 KK w zw. z art 11 KK do organów ścigania - napisał starosta.


Starosta chciał użyć kontrowersyjnych przepisów, aby ścigać internautów. Nawet nie był w stanie dokładnie wskazać, o jakie treści chodzi

Okazała się, że część komentarzy zawierała np. wulgaryzmy i dlatego została usunięta. Dwa z nich zawierały odniesienia np. do sfery obyczajowej osoby lub osób pracujących w starostwie i tylko te dane udostępniliśmy urzędowi.

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie znajduje się sprawa. - Pragnę poinformować, że w powyższej sprawie 14 listopada 2017 r. Starosta Oleśnicki złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy. Postanowienie prokuratury nie zostało jednak doręczone podmiotowi zgłaszającemu, a wyłącznie osobom pokrzywdzonym - brzmi oficjalna odpowiedź starostwa.

Jednak prokuratura nie widziała możliwości ustalania i ścigania autorów wpisów. - Odmówiliśmy wszczęcia postępowania - mówi portalowi MojaOlesnica.pl Aneta Świtała, Prokurator Rejonowy w Oleśnicy.

Śledczy prawdopodobnie nie dopatrzyli się konieczności publicznego ścigania internautów, ponieważ być może odkryli, że sfera obyczajowa - opisywana w komentarzach - nie miała związku z pełnieniem funkcji publicznych.

Komentarz redakcji: Publiczny urząd za publiczne pieniądze chciał ścigać internautów za pomocą kontrowersyjnych przepisów prawa karnego. Równie dobrze można wykorzystać ścieżkę postępowania cywilnego, która nie budzi zastrzeżeń międzynarodowych środowisk. Starostę zapytaliśmy czy z równą intensywnością, jak chęć ścigania internautów, planuje usprawnić prace wydziału komunikacji. Na odpowiedź wciąż czekamy. Przypomnijmy, dla władz od lat rzeczą niemożliwą jest na przykład usunięcie folii z drzwi prowadzących do jednostki, co pozytywnie wpłynęłoby na transparentność pracy urzędników.

pp

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorzadowy Powiatu Olesnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KKW SLD Lewica Razem
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Oleśnica Razem Michała Kołacińskiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (189)

Kocińskiemu oberwie sie jutro. Klienci Wydziału Komunikacji będą mogli poczytać co o pomysle pracowników wydziału komunikacji żadających od przedsiębiorców oryginałów z CEIDG sądzi Minister Rozwoju. Zobaczymy czy też tych urzędników nazwie tak jak internautów MO.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2018-01-04 18:46:24 | Zgłoś naruszenie

Kiedyś był mały pokój na parterze nr.55.Siedziały w nim dwie miłe panie,miały dwa stoliki,dwa duże zeszyty i dwie maszyny do pisania.Kolejka interesantów do drzwi wejściowych,a panie miały czas,aby wypisać dokument prawa jazdy,zarejestrować pojazd,pogadać,napić się kawy,a dziś:sala duża,8 okienek,komputery,bajery a obsługa nie ma czasu na nic.Widać,że im więcej elektroniki,tym więcej trudności.Może czas wrócić do starych sprawdzonych metod?

Podpis: Gość
Dodano: 2018-01-01 18:08:54 | Zgłoś naruszenie

Krytyka się nie podoba!!! Zamiast wyciągnąć wnioski z komentarzy- chce karać, ścigać....swoich urzędników ścigaj!!!! Niech zaczną tam uczciwie pracować! Komunikacja to jeden syf- nadal!!

Podpis: XYZ
Dodano: 2017-12-31 11:30:59 | Zgłoś naruszenie

Wojtek lepiejsie dowiedz czy za odpowiednia sume dalej mozna rejstrowac bez kolejki a nie sie obrazasz na internautow ze prawde pisza . Posprzataj chlopie u siebie bo smierdzi za olesnica :)

Podpis: ...
Dodano: 2017-12-31 10:31:47 | Zgłoś naruszenie

bo szydło to koles PO tyraly dlatego tak go bronią a słaby jako urzędnik i chamski

Podpis: oka
Dodano: 2017-12-31 10:10:12 | Zgłoś naruszenie

wojtek ty taki "głupi" że tylko cię w TVP pokazywać , która kłamie jak za komuny

Podpis: waz
Dodano: 2017-12-31 10:08:16 | Zgłoś naruszenie

Wojtek dawaj mnie do porkuratury to pokaze filmik jakie jaja tam sie dzieja :)

Podpis: Komentator
Dodano: 2017-12-31 09:45:58 | Zgłoś naruszenie

Brawo prokuratura pogoniła kmiotka z sycewa. MGR INŻ to znaczy Można Gówno Robić I Nieźle Żyć.

Podpis: morgan
Dodano: 2017-12-30 14:36:39 | Zgłoś naruszenie

Pisanie nie na temat, to ćwoctwo.

Podpis: ćwok
Dodano: 2017-12-30 14:33:39 | Zgłoś naruszenie

Starosto ogol się bo to urzędowi nie przystoi !!! jak to mówią człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy ! to taka polska myśl uniwersalna

Podpis: jogi
Dodano: 2017-12-30 14:29:45 | Zgłoś naruszenie

Ale jedno jest ciekawe Pan Szydełko którego tak broni na zabój Pan Kociński trwał na posadzie za PO - niezły jest kameleon.

Podpis: kolo
Dodano: 2017-12-30 14:21:56 | Zgłoś naruszenie

Panie Kociński kto mieciem wojuje ten od miecia ginie (celowa omyłka pisarska - tak jak w urzędzie !!!)

Podpis: kura
Dodano: 2017-12-30 14:20:20 | Zgłoś naruszenie

Chłop chciał bronić kolesia po prostu!

Podpis: kogut
Dodano: 2017-12-30 13:03:48 | Zgłoś naruszenie

Ha ha ha ha, Brawo zw-kowalski. Trzeba wytykać im tą głupotę i absurdy! MOże KGP się tym zainteresuje.

Podpis: TAK
Dodano: 2017-12-30 11:06:32 | Zgłoś naruszenie

ten czub znów działa. Przed Komendą Policji stoi Volvo z napisami "Policjancie Fąfara. Prokurator Bylicka. Dlaczego zapytanie się burmistrza czy jest tchórzem jest przestępstwem a nazwanie Prezydenta RP tchórzem tym przestępstwem nie jest?" Drugi tekst to " Policjanci. W świeckim państwie poświęciliście służbowe auta. OK . Skoro kilku b. policjantów zostało skazanych a kilku b. policjantów ma postawione zarzuty to zgodnie z prawem kanonicznym wypada zaprosić księdza egzorcystę." O co temu czubowi chodzi?

Podpis: NIE
Dodano: 2017-12-30 10:52:15 | Zgłoś naruszenie

Przeciez kazdy wie ze tam na lewiznie sie dorabiaja od lat wiec po co ten nieudacznik sie bulwersuje i dlaczego chce scigac mieszkancow za prawde ?

Podpis: ?
Dodano: 2017-12-30 09:13:21 | Zgłoś naruszenie

Przed starostwem od kilku dni stoi auto z napisem "nie dla idiotów". Cytowany jest art. 38 ustawy (CEIDG).

Podpis: NIE
Dodano: 2017-12-30 07:23:41 | Zgłoś naruszenie

do @rod. To nie ja gloryfikuje inne religie. To burmistrz Kołaciński, radna Szczuraszek powodują, ze katolicy maja złą passe. Wigilie dla bezdomnych zrobili dwa dni wczesniej 22/12 a w wigilie 24/12 bezdomni czy samotni dalej byli samotni. Proponowałem burmistrzowi aby 24/12 w godzinach 17 do 24 otworzył Ratusz a ja zajme sie bezdomnymi rezygnujac z kolacji z rodziną. Burmistrz Kołaciński odpisał mi mailem , ż ebędzie się za mnie modlił. A ksiadz (kobieta Polka) z mojego powiatu w Szwecji myśląc, że po pogrzebie najbliższej mi osoby jestem sam w Tresjo zaprosiła mnie do siebie na wigilię. Więc na codzień moge porównac kościół w Polsce i w Szwecji.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-30 07:21:49 | Zgłoś naruszenie

do @ROD. Jestem narodowości polskiej. Po otrzymaniu obywatelstwa szwedzkiego zrzekne sie obywatelstwa polskiego. Po prostu widze jacy sa Polacy. Tylko w świeta zatrzymano ok 840 pijanych kierowców, zgineły 42 osoby a ok 440 było rannych. Popatrz na listę wypadków w Olesnica, za ostatni tydzień, dwa tygodnie , miesiac rok. Popatrz na komunikaty policji. Wtedy uzyskasz prawdziwy obraz Polski, stanu bezpieczeństwa. itp itd.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-30 07:09:33 | Zgłoś naruszenie

Kto podniesie rękę na władze, to wszyscy wiemy co się z nią stanie.

Podpis: zibi1
Dodano: 2017-12-30 00:41:38 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (39), Motoryzacja (16), Nauka (4), Praca (60), Usługi (21), Zwierzęta (5), Inne (11)
Dodaj ogłoszenie
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwosc
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Komitet Wyborczy Jana Bronsia
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Ruch Samorządowy Powiatu Oleśnickiego
reklama
Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Forum Rozwoju
reklama
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Szpitalne jedzenie - równi i równiejsi?
"Ludzie ludziska a B..."~Prawda
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter