reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Rodzinne historie oleśniczan

Dodano: 2017-12-15 18:15:44 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
Za nami wernisaż wystawy "i jeszcze sobie przypominam", który prezentuje wspomnienia i archiwalne materiały na temat oleśnickich rodzin.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Wydarzenie miało miejsce w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią

Dzisiaj w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią miał miejsce wernisaż wystawy "i jeszcze sobie przypominam", który został zorganizowany przez Bibliotekę i Forum Kultury w Oleśnicy oraz Fundację Ważka.

W obecności kilkudziesięciu osób odtworzono też film dokumentalny opowiadający o powojennych losach mieszkańców miasta, nakręcony przez młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy pod merytoryczną opieką Contrast Studio.

W ramach projektu "Wędrowne muzeum" powstała wystawa czasowa złożona z prywatnych fotografii i dokumentów mieszkańców Oleśnicy. Ekspozycja ma podkreślić, że historia miasta to historia ludzi, którzy w nim mieszkają.

Na wystawę składają się zdjęcia i pamiątki rodzinne z prywatnych archiwów, albumów rodzinnych i starych szuflad. Projekt "Wędrowne muzeum" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Ja ostatnio miałem taką historię, że nie uwierzycie. Było to tak. Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem, koniec.

Podpis: Michał
Dodano: 2017-12-18 15:35:59 | Zgłoś naruszenie

BRAWO SUPER POMYSŁ

Podpis: oleśniczanka
Dodano: 2017-12-18 13:04:45 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter