reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

Dawcy szpiku w I LO

Dodano: 2017-12-15 12:06:30 | Komentarzy: 0 | Kategoria: Aktualności
galeria istnieje dla tego artykułu
W I LO w Oleśnicy do godziny 17 trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Potencjalnym dawcą - którego szpik może uratować innej osobie życie - może zostać osoba pełnoletnia.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Potencjalni dawcy szpiku zgłosili się do organizatorów akcji

Dzisiaj od godziny 10 do 17 na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy odbywa się akcja poszukiwania potencjalnych dawców szpiku o nazwie "komórkomania".

Potencjalnym dawcą może zostać każdy, kto skończył 18 lat i spełnia określone wymagania. Nasz reporter pojawił się w I LO około godziny 11 i już wtedy wszystkie stanowiska informacyjne akcji były zajęte w 100 procentach - głównie przez uczniów klas trzecich liceum. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do przyjścia na ul. Słowackiego do godziny 17, gdzie można porozmawiać z koordynatorami akcji.

- Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy - informuje fundacja DKMS.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter