reklama
reklamareklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest piątek, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
reklama
reklama
reklama

To on podpalił biuro poselskie!

Dodano: 2017-12-15 11:57:28 | Komentarzy: 110 | Kategoria: Aktualności
wideo istnieje dla tego artykułu
40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego jest podejrzany o podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy w Sycowie. Miał on usłyszeć zarzut terroryzmu. Co jeszcze wiadomo na jego temat?


Policjanci prowadzący podejrzanego / źródło: KWP we Wrocławiu

Policja opublikowała komunikat w sprawie podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy w Sycowie, które miało miejsce 12 grudnia.

* * *

Prowadząc intensywne czynności wykrywcze w sprawie podpalenia biura poselskiego w Sycowie (pow. oleśnicki), funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku realizowanych działań operacyjnych, na podstawie zebranego materiału oraz jego szczegółowej analizy, ustalili i zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego.

Do zatrzymania doszło w dniu 14 grudnia 2017 roku w godzinach popołudniowych, w miejscu zamieszkania podejrzanego mężczyzny. W trakcie prowadzonych czynności, w garażu należącym do podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które posłużyły sprawcy do podpalenia i zniszczenia lokalu, w którym funkcjonuje biuro poselskie.

Ponadto w pomieszczeniach mieszkalnych zatrzymanego mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można było uzyskać około 630 porcji handlowych, a także sprzęt do jej uprawy. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i prokuratorzy z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wykonują dalsze czynności procesowe z udziałem zatrzymanego mężczyzny.

Prokurator podejrzanemu przedstawił zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, przy czym zdarzenie to stanowiło czyn o charakterze terrorystycznym, a także o wytwarzanie z uprawianych przez siebie konopi innych niż włókniste, z których można było uzyskać około 630 porcji handlowych środka odurzającego, co stanowi ich znaczną ilość.

Mając na względzie surową karę, jaka grozi podejrzanemu za popełnienie zarzucanych czynów, w dniu 15 grudnia 2017 r. prokurator złoży wniosek do sądu o zastosowanie wobec 40 – latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

asp. szt. Paweł Petrykowski
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

* * *

Portal sycow.naszemiasto.pl podaje, że podejrzany to Sebastian K. z miejscowości Wioska pod Sycowem. Miał on się przyznać do zarzucanego czynu i usłyszeć zarzut terroryzmu.

- Mężczyzna jest mieszkańcem miejscowości Wioska w gminie Syców. Z zawodu jest mechanikiem prowadzącym własny zakład. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie i tutejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że leczył się psychiatrycznie - czytamy.

Wideo: materiał KWP we Wrocławiu


Zobacz też: Podpalono biuro Beaty Kempy!

rd

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (110)

I co z tym terorystem z sycowa

Podpis: ktoś tam
Dodano: 2018-04-06 23:21:23 | Zgłoś naruszenie

@edmundkaleciński - proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy prawo, które daje możliwość ludziom jego ominięcie lub różną interpretację to dobre prawo? Co się wtedy robi? Twierdzi się, że ludzie są do d..py bo je wypaczają czy uważa się, że to jednak prawo jest do d..py i się je zmienia? Nie jest tak samo z różnymi ideologiami?

Podpis: ryś
Dodano: 2017-12-18 12:47:55 | Zgłoś naruszenie

TERRORYZM ubaw po pachy.

Podpis: MM
Dodano: 2017-12-16 21:56:17 | Zgłoś naruszenie

@ mad - jak zwykle wszelkie teorie są zawsze wypaczane. Ideologię komunistyczną także wypaczano, a Marks to traktował faktycznie jako teorię. Wiele lat temu, na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywałem wiedzę z zakresu ekonomii politycznych - socjalizmu i kapitalizmu jednocześnie. Między innymi dzięki temu wiem, że Marks zakładał, iż komunizm będzie ustrojem społecznym, przy którym własność należy do członków wspólnoty, nie jest związana z każdym z nich z osobna i częściowo. W XX wieku teorię Marksa zaczęto wypaczać (jak w ZSRR). Marks jednak mówił o komunizmie w związku z ruchem, który wyzwolić miał klasę klasę robotniczą od kapitalizmu, uważając zarazem, że nie należy z góry przesądzać jakie rozwiązania społeczne ów ruch stworzy. W samych tekstach Marksa nie ma żadnego szczegółowego opisu tego, jak będzie wyglądać przyszłe społeczeństwo komunistyczne. Co z tym zrobiono widzimy. Zrobiono różne zbrodnicze pseudoteorie i zaczęto postępować w ogóle w sposób niemarksowski. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że "wyznawanie tej ideologii było przymusowe", jak twierdzisz. Na przymus mogli się godzić co najwyżej niedouczeni i niewiedzący o co chodziło twórcy "marksizmu". I to oni stworzyli ideologię typu stalinizmu, leninizmu i inne odmiany nie mające nic wspólnego z Marksem. Tak jak religie stworzyły różne wyznania. To wszystko totalitaryzmy ! Religie wykorzystywały niewiedzę , bo one tak naprawdę nigdy nie chciały aby ludzie byli wolni. Ideologie religijne brały ciemną ludzkość "za mordę" tysiące lat wcześniej. Czyż nie ? Wiedza to wspaniała rzecz i używanie rozumu z jego zasadniczą funkcją - myślenia - też. I na zakończenie podkreślę - przymus intelektualny ludzi gubi. Wolter twierdził: "wątpliwość nie jest przyjemnym stanem umysłu, lecz pewność jest śmiesznym". Bertold Brecht uczył: "Niech pochwalone będą wątpliwości". Wiedza winna stanowić cr?me de la cr?me naszego życia. Martwi mnie to, że w naszym kraju władza świecka i duchowna uznaje tę normę za zbytek, a oszustwo intelektualne wobec społeczeństwa stało się niemal dogmatem...

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-12-16 10:54:37 | Zgłoś naruszenie

E. Kaleciński ani na jotę nie jest w stanie zweryfikować swoje chore poglądy. Od kiedy czytam jego komentarze to widać w nich atawistyczną wręcz nienawiść do kościoła katolickiego, do ugrupowań prawicowych a szczególnie do J. Kaczyńskiego i wręcz psychopatyczną miłość do zbrodniczego, marksistowskiego ustroju dawnych demoludów. Antypisowska banda dopuszcza się mordów (vide:Rosiak zamordowany przez członka PO), ma na swoim koncie haniebne złodziejstwa, ale w chorej głowie E. Kalecińskiego winne tym przestępstwom jest PiS:))) Czy można znaleźć lepszy dowód na to, że ów delikwent jest zafiksowany na obronę wszystkiego co podłe, zgniłe i odrażające?

Podpis: kb
Dodano: 2017-12-16 10:15:47 | Zgłoś naruszenie

Panie Edmundzie, komunizm to ideologia, komunisci to wyznawcy tej ideologii, a panstwo komunistyczne to organizacja spoleczna w ktorej wyznawanie tej ideologii bylo przymusowe. Oczywiscie ideologia utopijna, zgadza sie.

Podpis: mad
Dodano: 2017-12-16 04:48:54 | Zgłoś naruszenie

Nowy telewizor za 300 zł? To możliwe! Licytuj przedmioty bez ceny minimalnej, za ile wylicytujesz za tyle masz wejdź na: http://firebids.pl

Podpis: Firebids
Dodano: 2017-12-16 04:23:48 | Zgłoś naruszenie

@ precz z komuną - dokonałeś intrygującego wpisu. Napisałe/a/ś: "piękny oświecony komunistyczny wpis". Nie jestem mocarzem z komunizmu, ale jak widzę ty też nie. Podejrzewam cię również o dyletanctwo w tym ideologicznym temacie. Choćby dlatego, że nie wyjaśniłe/a/ś co znaczy "komunistyczny" i o jaki kontekst chodzi. Ja z książek wiem, że ta ideologia była i pozostanie utopią, jak wszystkie inne, łącznie z religiami i ich bogami. I nie znam kraju na świecie gdzie byłby ustrój komunistyczny, np. wg Marksa. A filozofią marksistowską warto się interesować, bo przekręcając tęże na różne sposoby wychodzą różne głupoty. Jedną z nich się posłużyłe/a/ś w komentarzu. Tej filozofii uczą np. w uniwersytetach zachodniej Europy. Kraje gdzie jest wolność myślenia i nauki się tego nie wyrzekają. A ty używasz ideologicznego, narzuconego przez kościół katolicki znaczenia tego pojęcia. Zapoznaj się np. z filozofią Feuerbacha i zrozumiesz swoją brednię. Ja jestem pasjonatem filozofii prawa. Co do ludzi PZPR, jakoby niebędących do uratowania to się mylisz. Najbardziej niemoralnych zatrudnia u siebie Kaczyński, bo to ludzie podli i robią co ten chce. Wspólnie wykonują zbrodnicze zadania wobec Polaków. Mają faceta z długopisem, który zatwierdza ich głupotę i rojenia zbudowane na nienawiści. Twoja głupota, którą próbowałe/a/ś zabłysnąć z pomnikiem jest poniżej poziomu sensownego rozumowania, więc nie komentuję. Podpis twój "precz z komuną" nie wiem czy rozumiesz. Wiesz co to komuna ? Wyjątkowo odpowiadam na anonimowe wpisy, tym razem dlatego, że podejrzewam cię zindoktrynowany człowieczku o nieuctwo... Trzymaj się.

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-12-15 23:50:29 | Zgłoś naruszenie

Wykształcenie tego "terrorysty" jest adekwatne do poziomu intelektualnego wyborców PO, Nowoczesnej czy PSL, którzy czytają GW i oglądają TVN, nawet nie po to, by wiedzieć jak myśleć, tylko po t,o by wiedzieć co inni myślą za nich ( czytaj redaktorzy gazetowi i telewizyjni).

Podpis: ANTYlewus
Dodano: 2017-12-15 23:42:49 | Zgłoś naruszenie

Sami się nakręcacie.Sami jesteście w ciągłym konflikcie.Jak nie w domu to w pracy albo z sąsiadem.Wieczne konflikty.Troszkę luzu popuśćcie gumkę w majtkach.

Podpis: Janek
Dodano: 2017-12-15 22:30:24 | Zgłoś naruszenie

sytuacja jest dość prosta- PiS, a właściwie Kaczyński skonfliktował naród po to by zasiąśc na fotelu prezydenta w najbliższych wyborach, a następnie ( nikt wiecznie nie żyje) trafić na Wawel

Podpis: chochoł
Dodano: 2017-12-15 21:58:52 | Zgłoś naruszenie

Edmund Kalecinski co za piękny oświecony komunistyczny wpis :) Ludzie pzpr sa nie do uratowania. Nie ma dla Pana ratunki. Jedyne czego Panu życze to aby miasto Panu poszło na ręke i dostarczyło do domu pomnik żołnierzy radzieckich. Wtedy będzie mógł Pan swoją nienawiść i żółć do innych ludzi opowiedzieć swoim towarzyszom. Oni to zrozumieją bo to jest ten sam poziom rozumowania :) Pozdrawiam

Podpis: precz z komuną
Dodano: 2017-12-15 21:58:40 | Zgłoś naruszenie

PO I PSL A KTO TO?

Podpis: Wierny Pisowiec
Dodano: 2017-12-15 21:25:31 | Zgłoś naruszenie

Jeśli nie znikną przy korycie państwowym, okupanci obcego, autorytarnego państwa Watykan, biskupi i kardynałowie, nic już na dobre się nie zmieni. Nie ma szans. Watykańska czapa ideologiczna ciągle się umacnia, a kościelni profesorowie nie mający nic wspólnego z nauką, są wyroczniami w wielu sprawach państwowych, świeckich. Ich może zjeść tylko poważna rewolucja... PiS okupantom je z ręki ! Opłatkowo - wigilijna akcja państwowa razi obłudą, oportunizmem i konformizmem. Obserwujmy to komiczne zjawisko natury państwowo - religijnej. To już jest państwowa i kościelna profanacja religijnych miazmatów, uprawia się ją tylko merkantylnie. Wiara, Bóg, miłosierdzie...? To tylko biznes w imię boże, albowiem łudząc wołają: tak mi dopomóż Bóg ! Czy zjadać będą się wzajemnie ? Tak. Wszak to "dzieci boże", "baranki boże", duszpasterze...

Podpis: Edmund Kaleciński
Dodano: 2017-12-15 21:00:38 | Zgłoś naruszenie

po 89 lat jakoś nie podpalalem biur politycznych a ludzi rządzących Polską nie akceptowałem i ich polityki a co wy wyrabiacie?Pali się biura polityczne, grozi, ubliżanie wyzwiska bo się polityka nie podoba to co to jest?BANDYTYZM a bandytów miejsce jest w więzieniu

Podpis: y
Dodano: 2017-12-15 20:39:41 | Zgłoś naruszenie

Dlaczego rewolucja wcześniej czy później zjada własne dzieci? Bo rewolucje robi specyficzny typ ludzi. Oni nigdy nie zaprzestana przewracania wszystkiego do góry nogami. To ich sens życia i jedyne umiejętności. Tacy ludzie nie potrafią wybić sie praca, mozołem, żmudna poprawa, nie napiszą dobrej ustawy, bo ich to nie interesuje. Jedynym skutkiem ma być gwałtowna zmiana. I nie ważne ile ofiar pochłonie. Ciagle bedą szukać wroga, nigdy nie będzie spokoju. Polacy winni sobie zadać pytanie czy naprawdę chcą żyć w klimacie nieustannych konfliktów. PiS niczego innego im nie da.

Podpis: polaczek
Dodano: 2017-12-15 20:28:18 | Zgłoś naruszenie

prawidłowo bandyta polityczny trafi za kraty jesli by nie trafił to państwa prawa nie ma i nie ma WYKROCZEŃ to był terroryzm polityczny to sam przyznał zatrzymany, ale jeszcze jedno hodował i sprzedawał marihuanę widać było domek w budowie więc skonfiskować dom a pieniądze przeznaczyć na ośrodek leczenia narkomanów

Podpis: dość
Dodano: 2017-12-15 20:26:00 | Zgłoś naruszenie

do c ___ Oczywiście że każdy, tylko powiedz mi dlaczego mnie wyzywają od POwców, kodowców, lewaków, zdrajców, Ubywateli i targowiczan, za każdym razem gdy wytykam rządzącym ZŁOdziejstwo? Tłumaczenie że PO przez 8 lat kradło więcej niż PIS ukradnie przez 4 lata to w ogóle mnie nie cieszy! A jeszcze jak czytam: rysia, Podgórską i innych jak spijają sobie z dzióbków i nawzajem gratulują każdy chamski komentarz - no aż mi ciśnienie skacze, a nie mogę się znowu denerwować. No jak żyć?

Podpis: P_ _w_ i S_ _aw_ _ _li_ _ _ _
Dodano: 2017-12-15 20:20:59 | Zgłoś naruszenie

Jak ktoś podpalił drzwi w bloku gdzie w pionie mieszka 40 osób to wyszło wykroczenie bo wartość strat nie przekroczyła 500 zł

Podpis: sąsiad
Dodano: 2017-12-15 20:15:31 | Zgłoś naruszenie

jest "chochoł", jest "Edmund K." a gdzie nasz wszystkowiedzący i najmądrzejszy " zw kowalski"? Śnieg go zasypał w tej Szwecji? XD

Podpis: jola
Dodano: 2017-12-15 20:09:20 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter