reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest sobota, 20 października. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa.
reklama
reklama
reklama

Banki na pomoc seniorom

Dodano: 2017-12-07 10:34:33 | Komentarzy: 10 | Kategoria: Aktualności
Policjanci z powiatu oleśnickiego zaprosili przedstawicieli banków działających na terenie Sycowa, Międzyborza i Dziadowej Kłody, aby wspólnie omówić i przedyskutować schematy postępowania przestępców oszukujących seniorów.


Policjanci rozmawiali z przedstawicielami banków na temat przestępców, którzy okradają seniorów / zdj. ilustr.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych mieszkających na terenie powiatu oleśnickiego, policjanci zorganizowali spotkanie z przedstawicielami banków, aby wspólnie wypracować algorytm postępowania chroniący osoby starsze przed oszustami.

- Bardzo często apelujemy do mieszkańców, głównie do osób starszych o zachowanie rozwagi i czujności przy przekazywaniu pieniędzy osobom obcym, podszywającym się pod członków rodziny czy funkcjonariuszy policji. Jednak oszuści coraz częściej zmieniają metody działania doprowadzając tym samym osoby starsze do utraty oszczędności życia. W sytuacji kiedy dochodzi do wypłat pieniędzy z kont bankowych to właśnie pracownik banku jest ostatnią osobą mającą kontakt z ofiarą oszustwa jak również osobą, której właściwa reakcja może udaremnić przestępczy proceder - informuje st. sierż. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Oleśnicy.

Podczas spotkania w Komisariacie Policji w Sycowie omówione zostały najczęściej stosowane metody oszustw oraz zasady prewencyjnego postępowania pracowników banku.

źródło: KPP w Oleśnicy

reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji. Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej! Autor wpisu naruszającego prawo ponosi osobistą odpowiedzialność
Podpis:

Komentarze (10)

do @jojo. Ceny opłat w BZWBK nie zmieniły się do tej chwili. I o tym Cię uświadamiam. Pisałem też, że do maja tego roku źle działał program w CEIDG. Dopiero po moim sprzeciwie ze stycznia 2017 roku w ministerstwie rozwoju zaskoczyli, ze program źle działa. Miejsce przechowywania ksiąg rachunkowych mogłem wskazać na Szwecję a miejsce do korespondencji juz nie. W kwietniu system zmodyfikowali a ja kilka dni temu dostałem postanowienie Ministra Rozwoju o sprostowaniu mojego adresu do korespondencji w CEIDG. Kopie wysłałem burmistrzowi Oleśnicy. Programista tak pisze program aby odpowiadał potrzebie zlecającego. Więc ktos w CEIDG dal d.... i przez kilka lat tkwili w błędzie.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-09 00:47:14 | Zgłoś naruszenie

@ zw-kowalski - i żaden z tak uczonych synów nie wytłumaczył ci różnicy między bankomatem, serwerem, a komp. klienckim? co ty porównujesz kilka lat temu z dzisiaj ?Utknąłeś gdzieś ze swoją logiką w Matrixie. Oprogramowanie jak pewno wiesz od syna piszą programiści, pewno tacy właśnie najlepsi na roku :)

Podpis: jojo
Dodano: 2017-12-08 13:15:04 | Zgłoś naruszenie

do @sceptyka. Przeczytaj poniższy komentarz do jojo i oceń dwa banki. Swedbank i BZWBK. Amen.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 22:48:39 | Zgłoś naruszenie

do @jojo. Przelew z konta w Swedbank na konto w BZWBK kosztował mnie niezaleznie od kwoty przelewu 1,5 SEK czyli jakies 65 groszy. Ale jak kiedys chciałem wykonać odwrotny przelew to BZWBK już liczył sobie nie mniej jak ok 65 zł. Czyli 100 razy drożej. Prezesem BZWBK był wtedy Morawiecki. Ponieważ wpłatomat częsciej nie działał niż działał w moim wypadku kilka lat temu konto w banku zarządzanym przez Morawieckiego zlikwidowałem. A teraz wal się.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 22:47:27 | Zgłoś naruszenie

do @jojo. Masz dysfunkcję. Żądanie zmiany hasła akurat zawsze się pojawiało jak logowałem nie na komputerze w BZWBK we Wrocławiu przy placu Solnym. Akurat wtedy prezesem banku był obecny zastępca premiera Morawiecki. Poza tym mój najstarszy syn jest doktorem z informatyki. Pracownikiem w PAN. Średni jest już inżynierem robotykiem najlepszym na roku. Najpierw sprawdź jak to działa lub działało w BZWBK gdzie co roku musiałem zmieniac hasło dostępu. a teraz wal się.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 22:43:47 | Zgłoś naruszenie

Żeby jeszcze banki się wyedukowały i przestały skubać seniorów !!!!

Podpis: Zezem
Dodano: 2017-12-07 20:07:01 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski. Jak ci tam tak dobrze, to uwal się w fotelu z tego zadowolenia, puknij jakąś szwedkę i nie wp....alaj się do Oleśnicy.

Podpis: sceptyk
Dodano: 2017-12-07 13:04:41 | Zgłoś naruszenie

@zw-kowalski - widzę że głupota człowieku ciebie nie opuszcza.Co ma wspólnego Morawiecki z twoimi hasłami? Jak używałeś starego kompa ze starym systemem, z darmowym antywirusem to czego się dziwisz ? I chyba nie nadążasz za informatykami :)

Podpis: jojo
Dodano: 2017-12-07 11:22:17 | Zgłoś naruszenie

Masakra kraj. Czasami w Ovik ogladam taki przypadek. Starsza osoba ma problem z podjeciem gotówki z automatu. Np trzęsą się jej bardzo ręce. Prosi jakiś młodych ludzi aby ci jej pomogli. Ci podchodza pomagają jej włożyc karte do bankomatu i wykonac pozostałe czynności. Nie słyszałem aby tu tacy młodzi obrobili taką babcię czy dziadka. Gotówka tu praktycznie nie funkcjonuje ale czasami taka osoba jej potrzebuje. Banki już nie wypłacają gotówki dla osób fizycznych. Natomiast obsługa internetowa jest tak prosta , przejrzysta i bezpieczna, ze nawet emeryci sobie z tym radzą. Jak miałem rachunek w BZWBK zarządzanym wtedy przez premiera Morawskiego to co roku musiałem dla swojego bezpieczeństwa zmieniać hasło. Czyli według BZWBK bezpiecznym jest posiadanie ok 60 haseł przez cały okres posiadania konta. Tu mam to samo hasło od 2003 roku. Nikt mi nie podmieni przelewu w ułamek sekundy bo każdy nowy rachunek musze potwierdzić. Czyli jak wysyłam kase do synów to nie ma możliwości aby szły one na Karaiby. System wraca czynność i każe zatwierdzić nowy numer rachunku. Na tym polega bezpieczeństwo. System jest odporny na głuptę.

Podpis: zw-kowalski
Dodano: 2017-12-07 11:09:30 | Zgłoś naruszenie

dobrze!!!! edukowac, pomagac!

Podpis: olla
Dodano: 2017-12-07 10:50:32 | Zgłoś naruszenie
Ogłoszenia
Nieruchomości (36), Motoryzacja (19), Nauka (4), Praca (61), Usługi (21), Zwierzęta (5), Inne (10)
Dodaj ogłoszenie
reklama
Ostatnio komentowane
MojaOlesnica.pl
Antyaborcyjny protest pod szpitalem
"Po lekturze NIE chy..."~zw/kowalski
reklama
Kalendarium
21.10.2018 o godz. 07:00
Wybory samorządowe
Śledź nas na Facebooku

PW Media © 2009-2018
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter