Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest środa, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.

Oleśnicki turniej szachowy

Dodano: 2017-12-04 12:26:13 | Komentarzy: 2 | Kategoria: Sport
3 grudnia w budynku oleśnickiej biblioteki przy ul. Reja odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnicy 2017. Wzięło w nim udział czterdziestu zawodników. Publikujemy relację organizatorów.

W niedzielnym turnieju, którego organizatorem byli Miasto Oleśnica, Biblioteka i Forum Kultury oraz UKS "Pogoń Oleśnica", wzięło udział 40 zawodników.

W znakomicie wyposażonej sali biblioteki gościliśmy szachowych entuzjastów z Oleśnicy, Wrocławia, Sycowa, Strzelec Opolskich, Oławy, Bierutowa, a nawet Jeleniej Góry.
Zwycięzcą turnieju oraz zwycięzcą kategorii Graczy Klubowych został zawodnik UKS "Pogoń Oleśnica" Robert Kossobudzki uzyskując 8 pkt. z 9 partii.

Drugą lokatę z wynikiem 7 punktów zajął Norbert Grzesik, również zawodnik UKS "Pogoń Oleśnica", trzeci był także nasz klubowicz pan Mirosław Krosny, który zdobył 6 pkt.

W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Krzysztof Matela z UKS Skoczek Milicz uzyskując 6 pkt., drugie miejsce zajął Mateusz Bednarczyk z MUKS MDK Śródmieście Wrocław - 5,5 pkt.. Natomiast trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Aliaksandrowi Tyszeckiemu z wynikiem 5,5 pkt.

W kategorii Amatorów pierwsze miejsce zajął Adam Chorążyczewski z wynikiem 6 pkt. z 9 partii, drugie miejsce zajął Adam Wieczorek z wynikiem 5,5 pkt., a trzecim amatorem turnieju został Henryk Chorążyczewski - 5,0 pkt.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Janikowska z KSz Jelonka Jelenia Góra z wynikiem 6,0 pkt. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za udział w turnieju i zapraszamy w przyszłym roku na kolejne turnieje.